Velká Británie – Dánsko 0:9 (kon.) | Itálie – Lotyšsko 0:3 (kon.) | Německo – Francie 4:1 (kon.)
Švýcarsko – Rakousko 4:0 (kon.)
Německo
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Francie
Úterý 14.05.2019, 20:15 • Steel Arena • Mistrovství světa • Skupina A

To je ode mě pro dnešek vše. V košické aréně dozněla německá hymna, vítězný tým se ještě loučí s fanoušky a pomalu odjíždí z ledu. Já se také loučím, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. Dobrou noc. (22:27:40)

Nejlepší hráči utkání:

Damien Fleury (Francie)
    Matthias Plachta (Německo)

Je dobojováno, Němci nakonec ve třetí třetině přidali ještě jednu branku a slaví i ve třetím utkání na turnaji zisk tří bodů. Ve třetí třetině potvrdil výhru svého týmu gólem do prázdné branky Korbinian Holzer.

Střely ve třetí třetině:
    GER 7:10 FRA

Střely v utkání celkem:
    GER 21:25 FRA

59:45
    Německý kotel vestoje tleská a děkuje svým hráčům za další výhru.

59:39
    Zakázané uvolnění Německa.

59:17
    Treutle si počkal na Manavianovo nahození a pokryl puk.

59:15
    Ofsajd Francie.
    59:02 Korbinian HOLZER - 4:1

59:02
    Německo právě vstřelilo branku!
    Francouzská power play byla potrestána, KORBINIAN HOLZER se zmocnil puku u pravého mantinelu ve vlastním pásmu a vysokým obloukem ho poslal přesně do odkryté branky. Bez asistence.

58:47
    Sektor německých fanoušků, ve kterém nechybí bubny ani vlajky, se velmi dobře baví a hlasitě podporuje svůj tým.

58:47
    Timeout pro Francii.

58:47
    Claireauxova rána sražena do ochranné sítě.

57:57
    Obětavý Florian Chakiachvili skočil do Seidenbergovy střely a srazil puk mimo prázdnou branku.

57:30
    Německo v plném počtu.

57:22
    Další rána Fleuryho, tentokrát míří puk mimo.

57:10
    Fleuryho ránu z levého kruhu kryje spolehlivý Treutle.

56:40
    Hardy opustil branku a Francie v šesti proto čtyřem.

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 18. Seider (Fauser, Hager), 34. Plachta (Eisenschmid, J. Müller), 38. Draisaitl (Kahun), 60. Holzer – 25. Fleury (Bozon, Manavian)

Německo: Grubauer (31. Treutle) – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, J. Müller, Nowak, Reul – Ehliz, Hager, Pföderl – Kahun, Draisaitl, Tiffels – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Noebels, Fauser, Mauer.
    Francie: Hardy (Buysse) – Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Janil – Perret, Ritz, Valier – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Texier, Rech – Berthon, Leclerc, Guttig – Bertrand.

Rozhodčí: Jevgenij Romasko, Max Sidorenko – Hleb Lazarev, Dmitrij Šišlo

Diváci: 4 013