Kanada – Francie 5:2 (kon.) | Švédsko – Rakousko 9:1 (kon.) | Finsko – Dánsko 3:1 (kon.)
Česko – Lotyšsko 6:3 (kon.)
konec
Kanada
5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Francie
Čtvrtek 16.05.2019, 16:15 • Steel Arena • Mistrovství světa • Skupina A
Předzápasové kurzy: 1.0 58.0 60.0
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a u dalšího onlajnu z MS zase na počtenou! (18:35:31)
   
  Nejlepší hráči utkání:

  Kanada – Sean Couturier
  Francie – Henri-Corentin Buysse
   
  Je konec! Francie ještě trochu zdramatizovala utkání, když se prosadil Rech, jenž snížil náskok soupeře na jedinou branku. Kanada však byla aktivní, přidala svě branky zásluhou Manthy a Stonea, takže si připsala další výhru za tři body na tomto šampionátu.
   
  Konec zápasu.
   
  59:37
  Jenže ta už skončila, zatímco se Kanada ani nedostal do útočného pásma. Dnešní zápase je rozhodnutý. Kanda dnes vyhraje za tři body.
   
  59:17
  Kanada začíná svou krátkou přesilovku!
   
  59:03
  Darnell Nurse ztratil při kličce kotouč a Francie se vydala do přečíslení. Anthony Rech poslal puk na Alexandra Texiera, který si s ním ještě popojel, ale Harta překonat nedokázal!
   
  58:31
  Oba týmy hrají ve čtyřech!
   
  58:10
  Francie má kotouč na svých hokejkách, ale nemůže se dostat do střelecké pozice. Kanadská trojka je zatím hodně pozorná a nepouští svého soupeře k ničemu.
   
  57:46
  Hraje se tedy ve třech na obou stranách, což v běženém hracím čase nebývá úplně k vidění. Kanaďan se dostal ke střele, jenže ta byla chycena.
   
  57:37
  Vyloučení v týmu Francie (Florian Chakiachvili – 2 min., vysoká hůl).
   
  57:22
  Francie už nemá v dnešním zápase moc šancí, toto je asi poslední, kdy mohou s utkáním ještě něco udělat. Kanada však hned puk vyhodila.
   
  57:17
  Oddechový čas pro Francii.
   
  57:17
  Vyloučení v týmu Kanada (Thomas Chabot – 2 min., sekání).
   
  57:02
  Sam Reinhart dostal přihrávku mezi kruhy a jeho střela nebyla vůbec špatná! Nakonec jeho ránu Henri-Corentin Buysse s vypětím všech sil vyrazil.
   
  56:31
  Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Mantha – 2 min., krosček).
  Vyloučení v týmu Francie (Damien Fleury – 2 min., hákování).
   
  55:51
  Nyní přišel spíše takový centr před branku Kanady, takže nikdo z hráčů Francie nedokázal puk trefit na branku soupeře.
   
  55:20
  Kanaďané se znovu dostali s pukem do útočné třetiny, ale dlouho zde nepobyli. Na druhou stranu sráží Francouze časté chyby při rozehrávce.
   
  54:24
  Kotouč se stále nachází v útočném pásmu a Francie nemá klid na rozehrání nějaké útočné akce. Dá se říct, že Kanada kontroluje zápas.

  Denisa Józsová

  Branky a nahrávky: 9. Mantha (Theodore, Severson), 11. Nurse (Marchessault, Dubois), 17. Cirelli (Couturier, S. Reinhart), 49. Mantha, 51. Mark Stone (Marchessault) – 37. Fleury (Chakiachvili, Guttig), 43. Rech


  Kanada: Hart (M. Murray) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, P. Myers, Theodore – Dubois, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Jost, Henrique, D. Strome – Joseph, Bertuzzi.
  Francie: Buysse (Ylönen) – Gallet, Hecquefeuille, Chakiachvili, Thiry, Janil, Crinon, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Ritz, Treille, Bertrand – Valier, Berthon, Leclerc – Perret.

  Rozhodčí: Ohlund (SWE), Reneau (USA) – Lhotský (CZE), Malmqvist (SWE)