Kanada – Francie 5:2 (kon.) | Švédsko – Rakousko 9:1 (kon.) | Finsko – Dánsko 3:1 (kon.)
Česko – Lotyšsko 6:3 (kon.)
konec
Česko
6:3 (0:2, 4:0, 2:1)
Lotyšsko
Čtvrtek 16.05.2019, 20:15 • Ondrej Nepela Arena • Mistrovství světa • Skupina B
Předzápasové kurzy: 1.31 6.47 7.98
Partner:
   
  S českým týmem to sice po prvních dvaceti minutách zápasu nevypadalo vůbec dobře, s Lotyšskem prohrával po dvou inkasovaných brankách v oslabení 0:2. Ve druhé části však předvedl parádní výkon a po trefách Hronka, Kováře, Vořáčka a Vrány otočil stav na 4:2. Ve třetí třetině si Češi své vedení pohlídali, nejprve navyšoval jejich vedení Simon, na lotyšské snížení ještě v závěru odpověděl svou druhou trefou v zápase kapitán Jakub Voráček. Češi za parádní podpory fanoušků vybojovali důležité tři body a udrželi se v první čtyřce skupiny B. (22:48:00)
   
  Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Lauris Darzinš (LAT) a Jakub Voráček (CZE). Kapitán Lotyšska si však pro ocenění nedojel, neboť už je kvůli svému faulu v kabině.
   
  Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

  Česko: 11 (39)
  Lotyšsko: 5 (24)
   
  Po závěrečné siréně ještě došlo k menší strkanici, ta už ale na výsledku zápasu nic nezmění.
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Kovář po rychlém přechodu do útoku pálil z pravého křídla, jenže zvednul puk až příliš nahoru.
   
  59:14
  Následuje další vyhození Lotyšska, Češi posílají na závěrečné vteřiny do akce útok Kováře.
   
  59:01
  Radek Faksa přihrál z levé strany mezi kruhy Jakubu Vránovi, který sou střelou bez přípravy vyprášil betony lotyšského brankáře.
   
  58:53
  Lotyši vyhazují puk od levého mantinelu přes celé hřiště.
   
  58:28
  Lotyšsko obdrželo druhý pětiminutový trest v zápase! Ralfs Freibergs (LAT) putuje do sprch za napadení Gudase (pozn.: původně vyloučen Darzinš, trest změněn po utkání po kontrole videozáznamu).
  58:28 Jakub VORÁČEK - 6:3
   
  58:28
  Česko právě vstřelilo branku!
  Gudas schytal zákrok u mantinelu ve vlastním pásmu a zůstával ležet na ledě, Češi ale šli do útoku, který skončil jejich šestou brankou. Po ose Simon – Frolík se puk dostal před bránu ke kapitánovi JAKUBU VORÁČKOVI, jež už měl poměrně snadnou práci, když zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Michael Frolík a Dominik Simon.
   
  58:02
  Simon si po přechodu Čechů do útočné třetiny pěkně obhodil Cibulskise, místo zakončení však raději podržel puk na hokejce a pošetřil čas.
   
  Dnešní utkání sleduje 9 084 fantastických diváků. V hale jsou navíc slyšet nejen Češi, dostatečnou podporu poskytují svým svěřencům i Lotyšští fanoušci.
   
  57:29
  Simon našel svým pasem na pravé straně rozjetého Řepíka, tomu však při zpracování přeskočil puk čepel a on se dostal z té nejvýhodnější pozice pro střelu. S následným zakončením Řepíka si Elvis Merzlikins poradil.
   
  56:58
  Lotyši jsou sice s pukem v útočné třetině, ale hrají pouze u mantinelu.
  55:08 Lauris DARZINŠ - 5:3
   
  55:08
  Lotyšsko právě vstřelilo branku!
  A je sníženo! Oskars Cibulskis přihrál na modrou čáru LAURISI DARZINŠOVI, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě a dal svému týmu ještě malou naději na zvrat. Asistence: Oskars Cibulskis.
   
  55:01
  Miks Indrašis zkusil rychle vypálit zápěstím z levé strany z téměř nulového úhlu, tato myšlenka mu nevyšla.

  Adam Joska

  Jonáš Majtyka

  Branky a nahrávky: 26. Hronek, 32. Jan Kovář (Palát, Zámorský), 38. Voráček (Simon, Hronek), 39. J. Vrána (Faksa, Gudas), 46. Simon (Voráček, Frolík), 59. Voráček (Frolík, Simon) – 7. Indrašis (Darzinš, Cibulskis), 14. Darzinš (Balcers, Cibulskis), 56. Darzinš (Cibulskis)


  Česko: Bartošák (Francouz) – D. Musil, Hronek, Moravčík, Rutta, Gudas, J. Kolář, D. Sklenička, Zámorský – Frolík, Simon, Voráček – Palát, Faksa, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, H. Zohorna, T. Zohorna.
  Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Sotnieks, Freibergs, Cibulskis, A. Kulda, Balinskis, Galvinš, Zile – Darzinš, Rihards Bukarts, Indrašis – Balcers, Blugers, Meija – Roberts Bukarts, Keninš, Batna – Dzierkals, Gegeris, Bičevskis – Marenis.

  Rozhodčí: Gouin (CAN), Tufts (USA) – Golyak (BLR), Oliver (USA)

  Diváci: 9 084