Francie – Slovensko 3:6 (kon.) | Rakousko – Norsko 3:5 (kon.) | Finsko – Velká Británie 5:0 (kon.)
Česko – Itálie 8:0 (kon.)
Finsko
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Velká Británie
Pátek 17.05.2019, 20:15 • Steel Arena • Mistrovství světa • Skupina A

To je ode mne vše, bylo mi ctí komentovat přímo z místa šampionátu a někdy se těším opět na shledanou. Pěkný večer. (22:32:35)

Vážení přátelé, dnešní utkání končí vítězstvím finského celku, který se na něj příliš nenadřel. Velká Británie sice v první třetině udržel bezbrankovou remízu 0:0, pak už se ale Suomi probudili, svému soupeři dokázali v průběhu čtyřiceti minut nasázet pět branek, a berou tak tři body po hladkém vítězství.

Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jedna hokejová laskominka na závěr dnešního střetnutí! Henri Jokiharju naprosto geniálně našel na druhé straně najíždějícího MIKKA LEHTONENA, jenž už neměl těžkou práci a trefuje poloodkrytou branku Bownse. Asistence: Henri Jokiharju.

59:33
    Velké Británii se podařilo vyhodit.

59:09
    Mikko Lehtonen pálil od modré čáry, avšak trefuje pouze zadní mantinel.

58:45
    Je tu ale ještě jeden trest pro britského hráče. Na dvě minuty si půjde posedět Ben Davies.

58:30
    Finové už si nahrávají pouze u své branky a nikam dopředu se neženou.

57:50
    Finsko už je zase před brankářem Bownsem, střela Lehtonena ale nekončí za jeho zády.
    57:27 Kristian KUUSELA - 4:0

57:27
    Tohle už je definitivní pojistka pro finský tým, který třetí třetinu hraje vyloženě na pohodu. Do odkryté branky se trefuje KRISTIAN KUUSELA a Finové si dojdou pro tři body. Asistence: Veli-Matti Savinainen.

56:49
    Robert Dowd v dobré příležitosti! Británie teď chce hodně vstřelit alespoň jeden gól, ale to se nepodařilo právě ani zmíněnému hráči.

56:00
    Robert Dowd pálil z levého kruhu, jeho rána si taktéž nenašla cestu do sítě reprezentace Finska.

55:37
    Další útočné snažení Anglie tentokrát zastavuje postavení mimo hru.

55:16
    Ben O'Connor vypálil od modré čáry, ale brankář Finska si kotouč našel ve vzduchu a chytá jej do lapačky.

55:02
    Tahle přesilovka vypadá přece jen o něco lépe, Británie kombinuje v útočné třetině.

54:30
    Ke střele se prokličkoval Robert Farmer, ale Olkinuora byl na svém místě a s pokusem si poradil.

Dnešní utkání sleduje 5618 diváků.

54:10
    Finsko jde znovu do čtyř, Británie tak bude moci vstřelit alespoň čestný gól. Tedy pokud sehraje přesilovku lépe než v předchozím případě. Zchladit hlavu za katr půjde Juhani Tyrväinen, který se dopustil nedovoleného bránění.

53:39
    První přerušení za posledních několik minut přináší finský ofsajd, oba týmy tak můžou na chvilku odpočinout.

52:44
    Finské tiki-tika zakončoval střelou od modré čáry Mikkola, Bowns opět pozorný.

52:00
    Nepřerušovalo se snad už pět minut...

50:52
    Ben Bowns si dnes na nedostatek práce ve svém brankovišti rozhodně stěžovat nemůže, teď opět musel likvidovat další střelecký pokus. Od modré vypálil Jani Hakanpaa.

50:00
    Veli-Matti Savinainen mohl v tomto střídání dvakrát skórovat. Nejprve si najížděl do střely z pravé strany hřiště, přičemž branku netrefil, následně tečoval střelu od modré čáry jednoho ze svých spoluhráčů. Ani tento druhý pokus v síti neskončil.

49:14
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu, ale jak jsem již zmiňoval, strhující tempo rozhodně nevidíme.

48:36
    Anglie se znovu dokázala osmělit a vymýšlela něco v útočném pásmu, nakonec bez gólového efektu.

47:50
    Zápas už se dohrává ve víceméně klidném tempu, vypadá to, že oba týmy jsou s tímto stavem OK.

47:08
    Ostřelování britské brány pokračuje, teď měli finští hráči několik ran za sebou, ale ani jednu nedokázali dostat do branky.

46:12
    Petteri Lindbohm napřáhl od modré čáry, střela měla dobrou razanci, ale Bowns měl odkrytý výhled, a proto vyráží betonem.

46:01
    Ránu Manninena obětavě zblokovali obránci Velké Británie.

45:20
    Je vidět, jaké sebevědomí má mladíček Kaapo Kakko, za brankou soupeře byl osamocený a zkoušel vymyslet lob přes branku, kde hledal někoho ze svých spoluhráčů, hráči Británie tam zahráli vysokou holí. Velmi pěkný hokejový moment.

45:00
    Tohle se Britům moc nepovedlo, ve své početní výhodě nevymysleli ale aboslutně vůbec nic, Finové v plném počtu.

44:30
    Anglie v této přesilovce opravdu není nebezpečná, Finsko znovu vyhazuje.

44:05
    A ve vlastním oslabení Finové hrozí. Hráči Velké Británie se nedokázali zorganizovat ve vlastním pásmu a Suomi je přehráli i ve čtyřech, akci zakončoval Niko Mikkola, jehož ale vychytal Bowns.

43:40
    Finsku se povedlo nadvakrát vyhodit puk přes všechny čáry, čímž získává drahocenné vteřiny.

43:00
    A je tu první přesilová hra pro hráče Velké Británie. Na trestnou lavici usedá Tyrväinen za podrážení.

42:39
    Hra už je opět nastěhovaná v britském pásmu, tam raději opět úřaduje Bowns, který zalehl černou pryž.

42:02
    Poprvé v této dvacetiminutovce se na útočný výlet vydali i Britové, ale vepředu se zdrželi jen krátce a nevyslali ani útočný pozdrav na Olkinuoru.

41:40
    Kakko se sice snaží, ale nelepí mu to tak, jako v předchozích duelech Finska. Další jeho rána končí pouze na hrudi anglického brankáře.

41:00
    Nepříjemnou střelu Lehtonena britský strážce svatyně vykopl betonem do bezpečí.

40:42
    Finsko se opět na začátku dalšího dějství řítí dopředu, usadilo se před Bownsem.

40:01

Začátek třetí třetiny je na spadnutí, pojďme na to.

Čtyřicet minut hry je minulostí. Hokejisté Suomi se dokázali dostat do vedení hned zkraje této třetiny, což jim dodalo klid na hokejky. Poté hráči Finska dokázali přidat ještě další dva góly. Velká Británie se sice snaží a rozhodně ostudu nedělá, přesto však není schopná vstřelit gól, byť příležitosti k němu měla v této třetině minimálně dvě. Uvidíme, co nám přinese poslední dějství, které startuje přibližně v 21:54.

Střely ve druhé třetině:

Finsko – 18
    Velká Británie – 5

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55
    Ještě poslední závar před britským brankovištěm, ale ani toto nekončí gólem.

39:30
    Druhá dvacetiminutovka už se spíše jen dohrává, pravděpodobně půjdeme do kabiny za tohoto stavu.

39:00
    Juhani Tyrväinen se ocitl v další gólové přiležitosti, ale Ben Bowns byl proti tomu, aby Finsko vedlo o čtyři branky.

38:04
    Bowns opět raději přikryl puk, vhazovat se bude po jeho pravici.

36:53
    Finsko mohlo vstřelit čtvrtý gól, ale brankář Ben Bowns byl proti. Ten se sice nacházel u své levé tyčky, ale dosloval "doslajdoval" k té druhé a tam předvedl pěkný zákrok. Následně stadionem zní song od The Kelly Family a diváci se baví.

35:50
    Dalším střeleckým pokusem se prezentoval Harri Pesonen, ale puk k brance nedoputoval.
    34:59 Joel KIVIRANTA - 3:0

34:59
    Takový náskok už by si dnes Finsko mělo udržet, vede totiž již o tři branky! Od modré čáry napřáhl Miika Koivisto, jeho pokus Ben Bowns pouze vyrazil před sebe, kde stál nikým nehlídaný JOEL KIVIRANT, jenž si puk popostrčil bruslí a následně zakončil bekhendem do odkryté klece. Asistence: Miika Koivisto, Juhani Tyrväinen.

34:30
    Před brankou se zjevil Kristian Kuusela, který mohl přidat další gól, ale nakonec minul bránu.

34:00
    V současnosti se hraje opět v pásmu Velké Británie, Finsko je aktivnější, ale góly tomu schází.

32:54
    Suomi dokonce vyhazují na zakázané uvolnění.

32:30
    Další střelecký pokus Lehtonena byl sražený za branku Bownse.

31:24
    Jak už jsem dnes zmiňoval, Finsko se nikam moc nežene a hraje spíše na půl plynu, čehož by chtěla Británie využít. Bude to mít však hodně těžké.

30:38
    Pohledná akce v podání Anglie! Dallas Ehrhardt poslal střílenou přihrávku před branku Suomi, kde najížděl Ben Davies a vložil do rány hůl, což nadělalo finskému gólmanovi poměrně dost starostí. Nakonec však chytá a skóre se nemění.

30:27
    Kakko opět ukazuje svůj hlad po dalších brankách, vzal si kotou ve středním pásmu, vydal se dopředu a tam vypálil zápěstím. Bowns chytá.
    29:10 Betteridge nepřekonal finského brankáře mezi betony

29:10
    Ale skórovat mohla také Velká Británie! Oliver Betteridge dostal přihrávku zpoza branky a vypálil, jenže jeho dobře mířenou ránu zneškondil Jussi Olkinuora! Tohle byla velká šance.

28:55
    Bowns raději teď přikryl volně povalující se kotouč před bránou.

28:03
    Tyrväinen našel pěknou přihrávkou před brankou volného Savinainena, jenž pálil z první, ale tato velká šance gólem nekončí! Ben Bowns znovu dokázal zasáhnout a připisuje si úspěšný zákrok!

27:22
    Kaapo Kakko si dovoluje opravdu hodně, teď si udělal takovou okružní jízdu napříč britským útočným pásmem, následně už však nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů, aby jej vybídl k zakončení.

26:57
    Hra se v současnosti dost kouskuje, Velká Británie šla dopředu, ale zastavilo ji postavení mimo hru.

26:28
    Anglie nyní vyhazuje na zakázané uvolnění a vhazuje se opět v jejím pásmu.

25:55
    Finsko by rádo přidalo další branku, Suomi už opět ostřelují gólmana Británie.
    25:08 Atte OHTAMAA - 2:0

25:08
    A reprezentanti Finska vedou už o dvě branky! ATTE OHTAMAA si sebral odražený puk z rohu na útočné modré čáře, najel si na střed pole, párkrát zamíchal s kotoučem a vytvořil si zajímavou palebnou pozici. Té také využil a vystřelil přes obránce, puk následně zaplul pod horní tyčku Bownsovy branky, který prakticky nic neviděl, a tak jen těžko mohl reagovat. Asistence: Juhani Tyrväinen, Veli-Matti Savinainen.

24:09
    Nutno však říci, že v košické Steel Areně je takřka plno a tento zápas sleduje několik tisíc diváků.

23:43
    Velká Británie tuhle početní nevýhodu ustála a hraje v pěti.

23:19
    Finsko je sice usazené v útočné třetině, ale jeho kombinace postrádá především střelbu.

22:47
    Další střelecké pokusy Finska ke gólu nevedly, Anglie posléze vyhazuje a osvobozuje se.

22:20
    Lehtonen vyslal v tomto střídání již čtvrtou střelu na bránu, ani tato se však neujala a Bowns dokázal vyrazit mimo.

22:03
    Střela Mikka Lehtonena končí vedle brány Británie.

21:43
    A bude tu další přesilová hra pro finský tým. Za podrážení putuje k trestoměřičům Colin Shields, který dnes opravdu nehraje dobrý zápas.

21:02
    Velká Británie by ráda odpověděla, a tak se žene dopředu, jenže tam je to bez jekékoli myšlenky.
    20:24 Toni RAJALA - 1:0

20:24
    No ale na první gól ve druhé třetině jsme vskutku nečekali příliš dlouho! TONI RAJALA si přebral přihrávku na vlastní modré čáře, nabrala rychlost a dostal se až na vrchol pravého kruhu, odkud natáhl a naprosto přesně vymetl pavučinku britské brány. Tady neměl Ben Bowns moc šancí na úspěch, finský hráč to trefil naprosto parádně. Asistence: Mikko Lehtonen, Jussi Olkinuora.

20:09
    Británii se podařilo hned po začátku druhé třetiny vyhodit přes všechny čáry.

20:01

Hokejisté obou zemí nastupují na led, jdeme pomalu do druhé třetiny.

Je za námi úvodní třetina tohoto střetnutí, v němž asi řada lidí očekávala hladké vedení Finska, to však zatím nepřišlo. Finové se nejprve pozvolna dostávali do zápasu a když pak přeřadili na vyšší obrátky, zastavila je buď smůla v zakončení a nebo výborně chytající Ben Bowns v brance Anglie. Nutno říci, že Britové se v první periodě jen málokrát dostali do pásma Finska, ale jednu velkou příležitost měli a klidně se mohli dostat do vedení. Uvidíme, co nám přinese další třetina, již budou Suomi začínat početní výhodou, která potvrdá ještě 100 vteřin. Hrát se začne přibližně v 21:02 hodin.

Střely v první třetině:

Finsko: 12
    Velká Británie: 2

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Vypadá to však, že do konce této první dvacetiminutovky se skóre měnit nebude, puk vylétl mimo hřiště a vhazuje se ve středním pásmu.

19:40
    Budou k tomu mít minimálně příležitost, zahrají si totiž druhou přesilovku v zápase. Na trestnou lavici již usedá Evan Mosey, který dostává menší trest za hákování.

19:10
    Podaří se Finům do konce první periody získat vedení?

18:43
    Anglie teď znovu vepředu, Olkinuora musel řešit další zapeklitý střelecký pokus z ostrého úhlu, úspěšně.

18:08
    Střela od modré čáry zapříčinila vznik dalšího závaru před Bownsem, Kakkova formace se snažila skórovat, ale ani jeden z útočníků puk do brány nepropasíroval. Bowns pozorný.

18:00
    Britové teď dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodili na icing, vhazovat se bude před jejich gólmanem.

17:50
    Nutno říci, že pro finského brankáře to musí být náročné utkání zejména na psychiku, dlouho nemá žádnou práci, ale potom přijde jedna střela, která může být velice nebezpečná.

17:20
    No a branka paradoxně mohla padnout na druhé straně! Tim Billingsley vyslal nenápadnou střelu zápěstím z pravé strany, puk Olkinuoraovi však vypadl a dojíždějící Jonathan Phillips málem doklep skákající puk za čáru, to se mu ale nepodařilo a při Finsku teď stálo štěstí.

16:28
    Británie vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se opět stěhuje před Bownse.

16:07
    Finové opět rozjíždí další ze série svých útočných nájezdů, ale ke střele se v těchto chvílích nedostávají.

15:38
    Hra se nyní trošičku uklidnila, Velká Británie se dokázala lehce srovnat v defenzívě.

15:02
    Stejná písnička však pokračuje, hráči v modrých finských dresech už jsou zase nastěhování před Benem Bownsem.

14:30
    No a teď se Britové dokonce na chviličku usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

13:54
    Že by se teď Anglie na chvíli dokázala vymanit z tlaku? Vyvezla kotouč alespoň za polovinu

13:04
    Při Velké Británii stojí všichni svatí! Finsko ostřeluje svého soupeře několika ranami, ale puk nechce a nechce skončit v bráně.

12:34
    A v zápětí měl obrovskou příležitost i Veli-Matti Savinainen, který netrefil poloprázdnou branku z bezprostřední blízkosti!

12:00
    Colin Shields teď vyrobil pořádnou hrubku na své vlastní modré čáře, čehož málem využil Marko Anttila, který se řítil sám na gólmana Bownse, svoji příležitost však neproměnil. Britský gólman si připisuje další úspěšný zákrok.

11:25
    Tyrväinen měl další velmi solidní příležitost, když střílel z vrcholu levého kruhu, ale Ben Bowns zasáhl ramenem a vytěsnil tak puk do bezpečí.

11:11
    Anglie se nemůže teď dostat za polovinu hřište, Finsko už už se nadechovalo k dalšímu náporu, ale tentokrát hráče Suomi zastavil ofsajd.

10:53
    Sakari Manninen našel zpoza brány nejproduktivnějšího hráč turnaje Kakka, který pálil zápěstím, avšak Bowns byl připravený na svém místě a chytá! Tohle však byla další obrovská šance Finska.

10:01
    Velká Británie šla dopředu, ale rychle puk ztratila, poté Ojamäki vybízel ke skórování Rajalu, ten ale nasměroval svoji střelu pouze na zadní mantinel.

09:45
    Británie je v kleštích, velký finský nápor přerušuje Bowns, který vzal kotouč do své moci.

09:00
    Finsko už se začíná probouzet, teď tečoval těsně před Bownsem Savinainen, ale puk míjí branku.

07:54
    Velká Británie přečkala oslabení s vypětím všech sil a nyní hraje v pěti.

07:43
    Další tvrdá rána v podání Kaskiho končí těsně vedle britské brány!

07:30
    No! Tak tohle byla asi největší šance Finska v zápase! Ben Bowns nyní pořádně zabrnkal na nervy svým fanouškům, když zdánlivě lehký lob, který na něj letěl, nedokázal chytnout do lapačky a vznikla pořádná srkumáž před jeho brankovištěm. Nejblíže ke gólů měl Niko Ojamäki, jenž však nedokázal propasírovat černou pryž za brankovou čáru.

06:53
    Hra je znovu přerušená, ale Finsko zůstane v útoku...

06:22
    Finsko se usadilo v útočné třetině a ostřeluje britského brankáře, od modré teď nebezepečně pálil Lehtonen.

05:54
    Je tu první vyloučení. Finsko si zahraje početní výhodu, na trestnou lavici je je poslán Ben O'Connor za hrubost.

04:55
    Zatím je to víceméně ale opatrné utkání, Finsko jakoby hrálo na půl plynu, naopak Britové se velice snaží.

04:32
    Přesto teď šli Finové do rychlého brejku a Veli-Matti Savinainen zakončoval z předbrankového prostoru, jenže gólman Ben Bowns si dokázal ve skrumáži poradit a vyrazil. Finskému reprezentantovi navíc zakončení nesedlo úplně podle představ.

04:01
    Britové teď mají znovu kotouč častěji na hokejce a derou se dopředu...

03:10
    Další finská útočná snaha nepřinesla ohrožení, začátek zápasu je tedy víceméně vyrovnaný. Finsko si herní převahu prozatím nedokázalo vytvořit.

02:45
    Naopak! Velká Británie vystrkuje růžky. Brett Perlini projel středem pole a dokázal vystřelit, finský strážce svatyně měl co dělat, aby střelu zneškodnil betonem. Poté raději podržel puk.

02:30
    Suomi se teď snažili usadit se v útočném pásmu soupeře, ale to se jim nepodařilo.

01:49
    Poté, co kotouč vyletěl mimo mantinely se opět vhazuje v pásmu Velké Británie.

01:25
    Ale s první vážnější příležitostí málem přispěchali i Britové. Robert Farmer se pěkně obtočil kolem finského bránícího hráče a pak našel volného Hammonda, který ještě hledal Dowda, který přijížděl z druhé vlny, ale finská defenzíva dokázala nebezpečí zažehnat.

01:01
    Finsko dle předpokladů bude chtít získat náskok co nejdříve, v další příležitosti byl i Toni Rajala, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě za brankou.

00:43
    Jenže tam se neudrželi příliš dlouho a Finsko šlo do rychlého kontru. Poté, co se dokázalo usadit v pásmu přišla přihrávka na modrou čáru, kde číhal Mikko Lehtonen a první tvrdou ranou prověřil pozornost Bownse.

00:12
    Úvodní vhazování vyhrávají Britové a ženou se do prvního útoku...

00:01

Suomi dnes nastoupí ve svých klasických modrých dresech, Velká Británie se po ledové ploše prohání v bílém.

No a vzápětí už vstupují na led aktéři obou celků... jdeme na to!

A diváci na ledě vítají za bujarého potlesku i maskota Macejka.

Aktéři dnešního duelu jsou stále ještě v kabinách, a to včetně rozhodčích, jejich příchod je však očekáván za několik málo okamžiků.

Dost již statistických okének a pojďme se soustředit na dnešní zápas! Na ledě v Košicích již probíhá video mapping, který baví zdejší diváky.

V brance Finska dnes nastoupí Jussi Olkinuora, na kterého mají špatné vzpomínky zejména třinečtí fanoušci, jelikož tento gólman vychytal semifinále CHL před dvěma lety v barvách pozdějšího mistra CHL – JYP Jyväskylä. Třinec tehdy padl v nájezdech, Olkinuora pak vychytal svému týmu nájezdy i ve finále. Nedá se zcela předpokládat, že by dnes mělo dojít na samostatné nájezdy, ale tento statistický fakt rozhodně hraje ve prospěch finského brankáře.

Jedna perlička na úvod dnešního střetnutí! Joseph Lewis si dnes odbude premiéru v britském týmu, standardně tento forvard nastupuje v německé druhé nejvyšší soutěži!

Do startu utkání zbývá necelých patnáct minut a hlediště košické Steel Areny se již začíná pořádně plnit! Tohle bude divácký souboj jako víno...

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Finsko: Olkinuora (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Luostarinen, Savinainen (A) – Anttila (C), Tyrväinen, Kiviranta.

Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Billingsley, Mosey, Ehrhardt – Lake, Perlini, Shields – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Betteridge, Lachowicz, J. Phillips (C) – Kirk, Davies, Lewis – Ferrara.

Rozhodčí: Linus Öhlund (SWE), Stephen Reneau (USA) – Joep Leermakers (NED), Nathan Vanoosten (CAN).
    Nejlepším střelcem probíhajícího turnaje je teprve osmnáctiletý Kaapo Kakko.

Finsko statisticky:

Sestava z posledního zápasu: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kiviranta, Luostarinen, Savinainen – Anttila, Tyrväinen, Sallinen.

Nejproduktivnější hráč: Kaapo Kakko (6+1)
    Nejlepší střelec: Kaapo Kakko (6 gólů)
    Nejlepší nahravač: Sakari Manninen (5 asistencí)

Statistiky brankářů: Kevin Lankinen (94,4%), Veini Vehvilainen (89,66%)

Finsko na turnaji

Umístění v tabulce: 2.
    Počet bodů: 10
    Skóre: 12:7

Finsko má na šampionátu velice mladý tým, který dokázal hned v úvodním zápase zdolat Kanadu. Celkově se Finové prezentují na mistrovství svěžím a bruslivým hokejem, což jejich fanoušky těší. Skandinávský celek nestačil zatím pouze na Spojené státy, v zápase sice dokázal srovnat stav, ale v prodloužení nakonec Finové padli.

Odehrané zápasy:

Finsko – Kanada 3:1
    Finsko – Slovensko 4:2
    Finsko – USA 2:3pp
    Finsko – Dánsko 3:1

Souboj fanoušků?

V Košicích mají nejlepší atmosféru vždy zápasy domácích Slováků, to je vcelku logické, avšak dnešní dva týmy zde mají pravděpodobně nejpočetnější základny svých příznivců. Jak fanoušci Finska, tak Velké Británie tady na Slovensku vytváří naprostou fantastickou atmosféru. Baví se ve fanzóně, na stadionu a celkově si pobyt zde velice užívají. V hlediště se tak dnes můžeme těšit nejen na hokejový souboj, ale také na souboj skvělých diváků!

Velká Británie statisticky:

Sestava z posledního zápasu: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Swindlehurst, Billingsley, Ehrhardt, Mosey – Lake, Perlini, Shields – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Lachowicz, Davies, Betteridge – Ferrara, Myers, J. Phillips (C).

Nejproduktivnější hráč: Mike Hammond (2+0)
    Nejlepší střelec: Mike Hammond (2 góly)
    Nejlepší nahravač: Robert Lachowicz (1 asistence)

Statistiky brankářů: Ben Bowns (87,27%), Jackson Whistle (84,85%)

Velká Británie na turnaji

Umístění v tabulce: 8.
    Počet bodů: 0
    Skóre: 4:26

Britové zažívají mezi světovou hokejovou elitou účast po velice dlouhé době. Leckdo by čekal, že tato spíše fotbalová země se zde na mistrovství světa bude prezentovat nepříliš slavně, ale opak je pravdou. Přestože Velká Británie prohrála všechny své dosavadní duely, ostudu tu svým fanouškům rozhodně nedělá. Britové nejprve dlouhou dobu v prvním utkání vzdorovali Německu, jemuž podlehli po napínavé bitvě 1:3. Poté sice dostali osmigólový příděl od Kanady a devět branek od Dánska, ale v posledním klání dokázali vstřelit tři góly Spojeným státům!

Velká Británie – Německo 1:3
    Velká Británie – Kanada 0:8
    Velká Británie – Dánsko 0:9
    Velká Británie – USA 3:6

Vážení příznivci ledního hokeje, vítejte u dalšího zápasu skupiny A na mistrovství světa, které se koná na Slovensku. Košická Steel Arena bude ve večerním zápase hostit utkání mezi Finskem a Velkou Británií. Těšíme se na zajímavé klání!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 21. Rajala (Lehtonen, Olkinuora), 26. Ohtamaa (Tyrväinen, Savinainen), 35. Kiviranta (Koivisto, Tyrväinen), 58. Kuusela (Savinainen), 60. Lehtonen (Jokiharju)