Carolina – Boston 0:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
0:4 (0:0, 0:2, 0:2) Stav série: 0:4
Boston Bruins
Pátek 17.05.2019, 02:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Finále V. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování play-off National Hockey League!

Zde budete moci sledovat čtvrtý zápas finále Východní konference mezi týmy Carolina Hurricanes a Boston Bruins. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v PNC Areně vhozeno krátce po 02:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

(1:1, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Kampfer (Johansson), 43. Johansson (Marchand, Krejčí), 43. Bergeron (Marchand, DeBrusk), 58. Coyle (Carlo, Kuraly), 58. Wagner – 4. Aho (Svečnikov, Staal), 30. McKegg (Martinook, Ferland).

(2:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 16. Grzelcyk (Johansson, Coyle), 19. DeBrusk (Pastrňák, Krug), 24. Clifton (Johansson, Heinen), 38. Grzelcyk (Coyle, Krug), 42. Backes (Krejčí, Krug), 45. Heinen (Bergeron, Coyle) – 52. Williams (Faulk, Aho), 58. Teräväinen.

T. Rask (BOS) – odchytal 60:00, 21 zákroků, 91.3%
    P. Mrázek (CAR) – odchytal 60:00, 19 zákroků, 76.0%

1. hvězda: Matt Grzelcyk (BOS) – 2 góly
    2. hvězda: Marcus Johansson (BOS) – 2 asistence
    3. hvězda: Torey Krug (BOS) – 3 asistence

Stav série: 2:0 BOS
    Bruins ve druhém zápase vstřelili Hurricanes šest gólů, vytvořili si slibný náskok

TŘETÍ ZÁPAS SÉRIE

ST 15. 05. 2019 – PNC Arena:
    Carolina Hurricanes vs Boston Bruins 1:2
    (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. de Haan (Faulk, Aho) – 22. Wagner (Nordström, Kuraly), 27. Marchand (Krejčí, McAvoy).

C. McElhinney (CAR) – odchytal 57:58, 29 zák., 93.5%
    T. Rask (BOS) – odchytal 60:00, 35 zákroků, 97.2%

1. hvězda: Tuukka Rask (BOS) – 35 zákroků
    2. hvězda: Chris Wagner (BOS) – 1 gól
    3. hvězda: Calvin de Haan (CAR) – 1 gól

Stav série: 3:0 BOS
    Bruins i ve třetím zápase porazili Hurricanes, od postupu do finále je dělí poslední krok

CAROLINA HURRICANES

Brankář Curtis McElhinney letos v play-off odchytal čtyři zápasy. Zapsal přitom tři výhry, průměr obdržených branek 1.70 a procentuální úspěšnost zákroků 94.3.

„Bude čtvrtý zápas chytat McElhinney? Zřejmě ano," řekl hlavní trenér Hurricanes Rod Brind'Amour.

„Existuje velmi dobrá šance, že se postaví do našeho brankoviště. Budeme potřebovat, aby odchytal dobré utkání," pokračoval.

Pro třetí zápas McElhinney nahradil mezi tyčemi českého brankáře Petra Mrázka, kterému se po návratu ze zranění v prvních dvou duelech série nedařilo. Při prohře 1:2 zaznamenal celkem 29 úspěšných zákroků.

„Po celou sezonu předváděl kvalitní výkony. Velmi dobře se prezentoval i v posledním mači," doplnil ještě Brind'Amour na McElhinneyho adresu.
    Brankoviště Hurricanes bude pro čtvrtý zápas pravděpodobně střežit McElhinney

BOSTON BRUINS

Brankář Tuukka Rask v posledních šesti zápasech vždy slavil výhru. Za uvedené období inkasoval pouze devět gólů a předvedl celkem 205 úspěšných zákroků.

„Podle toho, co mám možnost vidět, si Tuukka nyní pobyt v brankovišti užívá více než kdy jindy," řekl bývalý brankář NHL, člen hokejové Síně slávy Gerry Cheevers.

„Je elitním gólmanem, jenž se nachází na vrcholu své kariéry. Zaslouží si uznání, stejně jako jeho spoluhráči a celá organizace Bruins," dodal.

Ve třetím zápase si Rask připsal celkem 36 úspěšných zákroků.

„Timmy Thomas musel tvrdě pracovat, aby dosáhl na úspěch. Tuukka má mnohem větší přirozený talent. Nepochyboval jsem o brankáři Bostonu číslo jedna pro letošní play-off," nezapomněl ještě zmínit Cheevers.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování play-off NHL.
    #4: Carolina Hurricanes vs Boston Bruins; 02:00 SEČ

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk (A), H. Fleury, de Haan – Svečnikov, J. Staal (A), T. Teräväinen – Niederreiter, Aho, Williams (C) – Ferland, McKegg, B. McGinn – Foegele, Wallmark, Mäenalanen.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Grzelcyk, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Clifton – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Backes (A) – Ma. Johansson, Coyle, Heinen – Nordström, Kuraly, Acciari.

Rozhodčí: Wes McCauley, Francis Charron – Scott Cherrey, Derek Amell.

BOS: Rask – Grzelcyk, McAvoy – Nordström, Kuraly, Acciari

Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, v PNC Areně zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, čtvrtý zápas konferenčního finále mezi Hurricanes a Bruins co nevidět začne.

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví McKegg a Kuraly, jdeme na to!

00:01

00:10
    McGinn z pravé strany obstaral první střelu na bránu, Rask puk vyrazil.

00:45
    Střelecký pokus Carla od modré čáry, zprava, McElhinney měl připravený svůj pravý beton.

01:18
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., podrážení).

01:18
    Druhá minuta, Hurricanes si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Raska.

02:19
    Začíná druhá minuta z trestu Grzelcyka, Carolině se zatím na přesilovce vůbec nedaří.

02:35
    Nordström útočil při vlastním oslabení a ze středu útočného pásma vyzkoušel McElhinneyho pozornost.

03:01
    Až nyní práce pro Raska. Z levého kruhu pro vhazování zkoušel své štěstí Pesce.

03:18

04:11
    Johansson obkroužil bránu soupeře a následně vystřelil z levé strany, McElhinney ovšem zůstal bez práce.

04:18
    Útočnou snahu Canes zastavili čároví a ofsajd.

05:06
    Střely na bránu: 4 – 2

05:44
    Domácí hokejisté se provinili icingem. Vhazovat se tedy za malý moment bude před McElhinneym.

06:03
    Touš si to namířil mimo hrací plochu, proběhnout může první reklamní přestávka.

06:03
    Konec reklamní přestávky, Wallmark a Johansson v souboji na vhazování ve středovém kruhu.

07:26
    Ostrá rána McAvoye zprava, následovala ještě dorážka Marchanda z těsné blízkosti. McElhinney v obou případech výborný.

07:50
    Zatím se jinak hraje celkem v poklidném tempu.

08:26
    Pokus Hamiltona z pravé strany, Rask obstál bez větších problémů.

08:36
    Medvědům bylo odpískáno postavení mimo hru.

09:24
    Zleva střílel de Haan, Rask ovšem zasahovat nemusel. Dobrý defenzivní zákrok totiž předvedl McAvoy.

09:55
    Jsme těsně před polovinou první třetiny, Hurricanes zatím hrají s Bruins ve čtvrtém zápase bez branek.

10:35
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Nino Niederreiter – 2 min., sekání).

10:35
    První přesilovka Bruins začne až po reklamní přestávce.

10:35

11:36
    První polovina z trestu Niederreitera je pryč. Přesilová hra Bostonu zatím není úplně špatná. McElhinneyho zaměstnal třeba Bergeron.

11:54
    Bergeron s Pastrňákem měli před bránou obrovskou příležitost otevřít skóre čtvrtého zápasu, McElhinney se ale zaskvěl.

12:19
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie Coyle – 2 min., nedovolené bránění).

12:19
    Poměr sil na ledě se nám na chvíli srovná – bude se hrát 4 na 4. Vhazování po pravici Raska.

12:35
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich druhá přesilová hra.

13:18
    Hurricanes se nepodařilo projít do útočného pásma – postavení mimo hru.

13:48
    Williams před bránou tečoval střelecký pokus spoluhráče z levé strany, Rask se musel mít na pozoru.

14:19

14:37
    Faulkova střela od modré, zprava, končí u Raska v náručí. Na řadě je v pořadí třetí reklamní přestávka.

14:37
    Pět minut a 23 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se mezi hole Aha a Kuralyho po levé ruce Raska.

15:11
    Střely na bránu: 9 – 9

15:44
    Marchand před bránou zkoušel bekhendové zakončení, McElhinneyho ale nakonec neohrozil.

16:35
    Od modré čáry, z pravé strany, vystřelil Faulk, Rask touš vyrazil před sebe.

16:58
    Na obou stranách byly šance skórovat, Boston je mírně lepším týmem.

17:06
    Zakázané uvolnění ze strany Caroliny.

17:46
    Prudká střela Williamse z pravé strany, Rask ovšem dával pozor a puk vyrazil.

18:16
    Nahození Aha z úhlu, zleva, Raska nemohlo překvapit.

18:49
    McAvoy zprava na střed na teč Bergeronovi, McElhinney pozorný.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:04
    Další útok hostujícího celku skončil ofsajdem.

19:57
    V první třetině už nic dalšího neuvidíme.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině:
    Carolina Hurricanes vs Boston Bruins 0:0

Branky a nahrávky: ---

Zatím sledujeme vyrovnaný duel, ze hry mají možná trochu více Bruins. Největší šanci skórovat měl v osmé minutě Marchand, McElhinney ale vytáhl skvělý zákrok.

Trestné minuty: 2 – 4

Hokejisté Caroliny a Bostonu jsou zpět na ledové ploše PNC Areny. Druhá část odstartuje za několik málo okamžiků.

20:01

20:40
    Bruins se na úvod prostředního dějství drželi dlouho v útočném pásmu, McElhinney ale zůstal bez zákroku.

20:58
    Na opačnou stranu spěchal po pravé straně McKegg, příliš toho však nevymyslel.

21:38
    Pokus Marchanda z levé strany zablokoval Niederreiter vysoko nad, do ochranné sítě.

22:02
    Medvědům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

22:39
    Williams střílel nebezpečně z mezikruží, Rask vytáhl pěkný zákrok svou lapačkou.

23:20
    Další útok Hurricanes překazila přihrávka rukou. Následovat bude vhazování v neutrální zóně.

23:24
    Hned poté se domácím píská ofsajd.

24:28
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Justin Williams.

24:28
    Druhá početní převaha pro Bruins. Vhazování po McElhinneyho levici.

24:46
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston využívá přesilovku, otevírá tak skóre čtvrtého zápasu! Marchandovu nabídku z levé strany usměrnil před bránou za McElhinneyho záda DAVID PASTRŇÁK. Pro českého útočníka sedmý gól v letošním play-off! Asistence: Brad Marchand, Torey Krug.
    24:46 David PASTRŇÁK - 0:1

25:16
    Střely na bránu: 15 – 14

25:43
    Střelecký pokus Kruga od modré, z levé strany, minul McElhinneyho svatyni.

26:20
    Hamilton od pravého mantinelu nemířil přesně, Rask mohl zůstat v klidu.

26:48
    Icing v podání Canes, vhazovat se tedy následně bude v jejich obranné zóně.

27:03
    Kotouč skončil v ochozech PNC Areny, je tu první reklamní přestávka ve druhé třetině.

27:03
    Zpět do akce! Staal a Bergeron na vhazování ve středním pásmu, poblíž trestné lavice hostů.

28:10
    McGinn měl dobrou šanci srovnat na 1:1, když zkoušel štěstí z mezikruží. Netrefil ovšem bránu.

28:30
    Čároví pískají Carolině zakázané uvolnění.

29:43
    Foegele útočil po levé straně, obrana Medvědů ale odvedla velmi dobrou práci.

29:59
    Polovina utkání, Bruins vedou na ledě Hurricanes 1:0. Ve 25. minutě skóroval Pastrňák.

30:07
    Akce Bergerona, McElhinney má puk ve své moci. Před námi je reklamní přestávka.

30:07
    Můžeme pokračovat. Vhazování po McElhinneyho levé ruce obstarávají Staal a Bergeron.

31:40
    Hokejisté Bostonu se dostali do postavení mimo hru.

31:51
    Střely na bránu: 15 – 16

32:35
    Nyní máme možnost sledovat na obou stranách několik nepřesností. Brankáři mohou být relativně v klidu.

32:55
    Icing od hostujícího týmu.

34:29
    McGinn střelou z pravého kruhu minul tři tyče.

34:40
    Nepřesné zakončení také od Marchanda na opačné straně hřiště, z levé strany.

36:06
    Nahození Faulka od modré čáry, zprava, Rask zasahovat nemusel.

36:52
    Dlouhý pobyt Hurricanes v útočném pásmu, Rask však nečelil přímému ohrožení.

37:28
    Teräväinenova střela z otočky od pravého mantinelu, Rask ale opět bez práce.

38:10
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Greg McKegg – 2 min., nedovolené bránění).

38:10
    Před třetí početní výhodou Bruins ještě proběhne další z reklamních přestávek.

38:10
    Jedna minuta a 50 vteřin do konce druhé třetiny. Staal a Bergeron na vhazování po McElhinneyho levici.

38:34
    Boston jde díky druhé využité přesilové hře do dvougólového vedení! Autorem gólu je PATRICE BERGERON, jenž zakombinoval s Pastrňákem. Jeho sedmá trefa v letošním play-off! Asistence: David Pastrňák.
    38:34 Patrice BERGERON - 0:2

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 2. třetině:
    Carolina Hurricanes vs Boston Bruins 0:2

Branky a nahrávky: 25. Pastrňák (Marchand, Krug), 39. Bergeron (Pastrňák).

Bruins se po 40 minutách mohou těšit z náskoku dvou gólů. Podařilo se jim zhodnotit dvě přesilovky, střelecky se úspěšně prosadili Pastrňák a Bergeron.

Trestné minuty: 6 – 4

Oba týmy se vrátily zpět na led PNC Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

40:01

40:27
    Úvodní akci třetí třetiny obstaral nahozením od modré, z levé strany, de Haan. Za Raskem je následně brána mimo své obvyklé postavení.

40:29
    Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou Bruins.

42:46
    Nepřesná rozehrávka McAvoye, čároví pískají Bostonu zakázané uvolnění.

42:58
    Staal zkoušel střelu z pravé strany, dobrou defenzivní práci ale předvedl Moore.

43:35
    Marchand se zprava snažil natlačit před bránu, avšak neúspěšně. McElhinney bez práce.

43:51
    Následoval útok Hurricanes, přerušilo jej ovšem postavení mimo hru.

44:18
    Ránu de Haana od modré čáry, zleva, zablokoval hned první bránící hráč – Bergeron.

44:56

45:52
    Icing v podání Medvědů, vhazovat se tedy za malý moment bude před Raskem.

46:44
    Teräväinenovo nahození od modré čáry na Raskovu bránu neprošlo.

47:39
    Střelecký pokus Faulka z pravé strany zablokoval Krejčí do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

47:39

48:05
    Ve třetí třetině jsme doposud nezaznamenali střelu na bránu.

49:55
    Krátce před polovinou třetí třetiny Bruins stále drží na ledě Hurricanes vedení 2:0.

50:32
    3:0 pro Boston! Po nepřesnosti Slavina a následné přihrávce Pastrňáka skóroval z levé strany bez přípravy PATRICE BERGERON. Pro zkušeného forvarda druhý gól v dnešním zápase! Asistence: David Pastrňák.
    50:32 Patrice BERGERON - 0:3

50:38
    Puk v ochranné síti za McElhinneyho zády, na řadě je reklamní přestávka.

50:38
    Vhazování ve středovém kruhu, souboj zde obstarávají McKegg a Kuraly.

52:21
    Střely na bránu: 19 – 21

52:50
    Boston velmi dobře brání, Canes se ani pořádně nemohou prosadit do útočného pásma.

53:31
    Ve třetí třetině doposud celkem pouze čtyři střely na bránu.

54:01
    Necelých šest minut do konce třetí třetiny. Carolině tak už moc času nezbývá.

54:35
    Hurricanes mají kotouč na svých holích a zkouší hru bez brankáře.

55:05
    Hosté poslali touš na zakázané uvolnění.

55:40
    Medvědům nyní odpískána přihrávka rukou. Proběhne poslední reklamní přestávka.

55:40
    Čtyři minuty a 20 vteřin do konce třetí třetiny! Vhazování v neutrální zóně, McElhinney na střídačce.

56:09
    Pesceho pokus z pravé strany, Rask nachází kotouč ve svém náručí.

56:17
    Postavení mimo hru ze strany domácích hokejistů.

57:43
    Je definitivně rozhodnuto! Opuštěnou bránu soupeře totiž trefil BRAD MARCHAND. Asistence: Patrice Bergeron, David Krejčí.
    57:43 Brad MARCHAND - 0:4

57:50
    McElhinney samozřejmě zpět v brankovišti.

58:31
    Teräväinen od modré otestoval Raskovu pozornost.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:10
    Fanoušci v ochozech PNC Areny vstali ze svých sedadel a děkují svým oblíbencům za výkony v letošní sezoně.

59:55
    Je dobojováno!

Konečný výsledek:
    Carolina Hurricanes vs Boston Bruins 0:4
    (0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Pastrňák (Marchand, Krug), 39. Bergeron (Pastrňák), 51. Bergeron (Pastrňák), 58. Marchand (Bergeron, Krejčí).
    Konečný výsledek: Hurricanes vs Bruins 0:4

KONEČNÝ STAV SÉRIE:
    Boston Bruins vs Carolina Hurricanes 4:0

Boston Bruins postupují do finále Stanley Cupu.

Zároveň se stávají vítězem Prince of Wales Trophy, trofeje pro nejlepší tým Východní konference.