Francie – Velká Británie 3:4 (po pr.) | Švédsko – Lotyšsko 5:4 (kon.) | Kanada – Dánsko 5:0 (kon.)
Rakousko – Itálie 3:4 (2:3 po s.n.)
konec
Kanada
5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Dánsko
Pondělí 20.05.2019, 20:15 • Steel Arena • Mistrovství světa • Skupina A
Předzápasové kurzy: 1.03 29.2 50.0
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přejí hezký zbytek večera a u dalšího onlajnu z MS zase na počtenou! (22:41:53)
   
  Nejlepší hráči:

  Kanada – Sam Reinhart
  Dánsko – Oliver Lauridsen
   
  Je konec! I ve třetí třetině jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral Sam Reinhart velmi povedenou tečí. Následně se zápas už spíše jen dohrával, bylo vidět, že je rozhodnuto a v podstatě o nic nejde. V zápase bylo k vidění video hned třikrát, které dvakrát branku Kanady uznalo a jedno nikoliv.
   
  Konec zápasu.
   
  59:14
  Nicholas Jensen se jako obránce vydal na útočný výlet, ale s pukem se daleko nedostal. Stihl ho dojet kanadský hráč a o kotouč jej obrat.
   
  59:00
  Minuta do konce utkání!
   
  58:33
  Julian Jakobsen dostal nádhernou přihrávku na vrcholek kruhu, kde byl úplně sám. Nedokázal však kotouč zpracovat, ani jej trefit z první!
   
  58:00
  Do konce utkání nám chybí poslední dvě minuty a vypadá to, že ani hráči už nechtějí moc přerušovat hru. Ta se přerušuje už opravdu jen minimálně.
   
  57:27
  Frederik Storm si najel s kotoučem do dobré střelecké pozice a mířil po ledě. Mackenzie Blackwood byl ale připravený a vyrazil puk betonem.
   
  56:55
  Mackenzie Blackwood si na druhé straně připsal první zákrok na celém šampionátu! Střelu od mantinelu dobře viděl a vyrazil jí vyrážečkou.
   
  56:24
  Navíc se hokejisté ze země javorového listu dostali k puku v útočném pásmu. Nakonec přišla střela, ale ta nebyla přesná, takže Patrick Galbraith nezasahoval.
   
  55:48
  Dánsko sice vyhrálo buly, ale ukázalo se to jako zbytečné. Kanada se dostala ke kotouči, vjela s ním do útočného pásma a celá pětka mohla vystřídat.
   
  55:21
  Ale rozehrávka se Kanadě ani trochu nepovedla, takže Dánové mají šanci se usadit v útočném pásmu. Po zakázaném uvolnění následuje buly.
   
  55:15
  Dánsko se snažilo přijít alespoň s nějakým útokem a rádo by vstřelilo v dnešním zápase branku. Kanada si však hlídá zadní vrátka, chce udržet nulu.
   
  55:00
  Dnešní utkání sleduje 4665 diváků.
   
  54:57
  V posledních minutách se přerušuje už jen minimálně. Teď však je hra přerušena, neboť se puk ocitl v ochranné síti. Následuje ještě čištění ledu.
   
  54:28
  Nicklas Jensen dostal přihrávku na vrcholek kruhu, jenže nedokázal zpracovat kotouč na první dobrou. Než se mu to povedlo, byl dostoupen obranou.
   
  54:02
  Ti mají puk stále na svých hokejkách, ale nyní je to spíše boj u mantinelu než nějaká pohledná kombinace, kterými nás Kanada dnes zásobovala.

  Denisa Józsová

  Branky a nahrávky: 1. Dubois (Marchessault, Mark Stone), 7. McCann (Turris), 9. Marchessault (Severson, Mark Stone), 34. S. Reinhart (Couturier, Chabot), 45. S. Reinhart (P. Myers, Cirelli)


  Kanada: Hart (52. Blackwood) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, P. Myers – Dubois, Mark Stone (A), Marchessault – Couturier (A), S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris (C), Mantha – Henrique, D. Strome, Joseph – Bertuzzi.
  Dánsko: Galbraith (Dahm) – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo (A), O. Larsen, Nicholas Jensen, Bruggisser – P. Russell, Boedker, Regin (C) – Storm, Nicklas Jensen, Jesper Jensen – Madsen (A), Bau Hansen, From – Jakobsen, Poulsen, Meyer – Olesen.

  Rozhodčí: Ohlund (Švédsko), Schukies (Německo) – Dalton (Velká Británie), Hancock (USA)

  Diváci: 4665