Kanada – Švýcarsko 3:2 (po pr.) | Rusko – USA 4:3 (kon.) | Česko – Německo 5:1 (kon.)
Finsko – Švédsko 5:4 (po pr.)
Kanada
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 23.05.2019, 16:15 • Steel Aréna, Košice • Mistrovství světa • Čtvrtfinále

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, loučím se s vámi a někdy příště na počtenou. Hezký zbytek čtvrtečního večera. (18:58:45)

Dokonáno jest, obhájci stříbrné příčky z loňska se tedy loučí s turnajem, Kanadu čeká přesun do Bratislavy a víkendové boje o konečné umístění v rámci nejlepších čtyř týmů.

Zatímco Kanaďané mizí v útrobách arény, Švýcaři se shlukli před tribunou a děkují svým fanouškům.

Celá aréna za pokřiku Hopp Schwitz děkuje švýcarským hokejistům za parádní zápas. Reprezentace země helvétského kříže se s turnajem loučí se zdviženou hlavou a po porážce po velkém boji.

Tři nejlepší hráči Švýcarska na turnaji:

Simon Moser
    Roman Josi
    Kevin Fiala

Kanaďané po utkání se Slovenskem zachránili výsledek i proti Švýcarům. Po vyrovnání v poslední sekundě třetí třetiny rozhodují o svém postupu mezi nejlepší čtyřku turnaje v polovině prodloužení zásluhou Marka Stonea.

Kanada právě vstřelila branku!
    Kanaďané to zvládli a v polovině prodloužení rozhodují o svém postupu do semifinále. Dubois projel po pravém mantinelu kolem Niederreitera a předložil puk na brankoviště pro MARKA STONEA. Ten měl snadnou pozici a zakončil do odkryté branky. Sedmá branka ostrostřelce z Vegas, který tak dorovnal suspendovaného Manthu na pozici top střelce Kanady. Asistence: Pierre-Luc Dubois, Shea Theodore.

64:33
    Coutureir se zleva natlačil do střely a zakončoval na bližší tyč, Genoni připraven.

63:56
    Kanaďané sami vyjeli z útočné třetiny.

62:44
    Chabot byl odzbrojen v útočné třetině, Diaz ale puk raději podržel a dal spoluhráčům možnost vystřídat.

62:13
    Josi se za brankou Kanady zbavil Theodorea, ale na Niederreitera už puk nedostal.

61:48
    Po ráně Martschiniho před brankou pracoval Ambühl a snažil se o dorážku, což mu ale Severson nedovolil.

61:31
    Romain Loeffel si nachystal puk na čepeli a pálil, Murray měl lapačku na pravém místě.

61:05
    Chabot zakopl o modrou čáru a odevzdal puk Haasovi.

60:30
    Na druhé straně pálil Niederreiter, Murray připraven.

60:20
    Couturier objel branku, narazil ale na beton Genoniho.

60:01

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 26. Mark Stone (Fabbro, Dubois), 60. Severson (Mark Stone), 66. Mark Stone (Dubois, Theodore) – 19. Andrighetto (Diaz, Fiala), 40. Hischier (Martschini, Niederreiter)

Kanada: M. Murray (Hart) – Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore (A), Fabbro, P. Myers – Marchessault, Dubois (A), Mark Stone – Cirelli, Couturier, S. Reinhart – McCann (C), Turris, Jost – Bertuzzi, Henrique, D. Strome – Joseph.
    Švýcarsko: Genoni (Berra) – Josi (A), Diaz (C), Genazzi, Loeffel, Frick, Fora, Rod – Niederreiter, Hischier, Fiala – Hofmann, Haas, Andrighetto – Scherwey, Kurashev, Martschini – Praplan, S. Moser (A), Bertschy – Ambühl.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Rantala (FIN) – Lhotský (CZE), Sormunen (FIN)