Kanada – Švýcarsko 3:2 (po pr.) | Rusko – USA 4:3 (kon.) | Česko – Německo 5:1 (kon.)
Finsko – Švédsko 5:4 (po pr.)
Finsko
5:4 (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)
Švédsko
Čtvrtek 23.05.2019, 20:15 • Steel Arena • Mistrovství světa • Čtvrtfinále

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlanu na počtenou! (22:36:55)

Švédsko – Erik Gustafsson

Tak to je jedním slovem šok! Obhájci titulu byli totiž minutu a půl od postupu do semifinále, jenže nakonec končí už po čtvrtfinále. Tým složený z hvězd NHL se musí sklonit před finský výběrem, který tvoří především krajánci. Nádhernou bitvu, která nakonec dospěla až do prodloužení rozsekl už po minutě a půl krásnou ranou Sakari Manninen. Po tomto zápase je tedy jisté, že letos budeme korunovat v rámci mistrovství světa nového šampiona. Kdo jím bude se dozvíme už v neděli!

61:37 Sakari MANNINEN - 5:4

61:37
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Neskutečné, Finsko zvládlo svůj protiútok a z hrany vyřazení se nakonec raduje z vítězné branky! SAKARI MANNIEN táhl celou akci, kdy se Finsko vydalo do přečíslení. Nakonec to vzal celé na sebe a parádní ranou do vzdálenější šibenice rozradostnil svůj tým!

61:00
    William Nylander zatím krouží po obvodu ledové plochy. Nakonec posunul puk na svého spoluhráče, jehož rána šla jen těsně vedle tyčky.

60:35
    Dostalo se až ke střele, ale s tou neměl Henrik Lundqvist nejmenší problém. O první útok se tedy může postarat Švédsko.

60:11
    Prodloužení se hraje ve třech na každé straně. Úvodní buly vyhrálo Finsko, které tak může pokračovat ve své aktivitě z předešlé části.

60:01

Je to tak! Švédsko si sice připsalo ještě jednu střelu na branku, ale tu Kevin Lankinen vyrazil. Dnešní dramatické utkání tak stále nekončí a diváci uvidí přídavek v podobě prodloužení, možná i nájezdů.

Prodloužení začne přibližně v 22:29.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce třetiny chybí poslední minuta! Vypadá to, že i ve druhém zápase v Steel aréně půjdeme dnes do prodloužení.

58:31
    Branka je uznána! Finsko minutu a půl před koncem zápasu srovnává stav zápasu, navíc naprosto zaslouženě!

58:31
    Jenže vypadá to, že se bude ještě řešit video! Švédsko si totiž bere challenge, nejspíše kvůli bránění gólmanovi. Jenže tomu bránil vlastní hráč! Tak uvidíme, jak se rozhodne.
    58:31 Marko ANTTILA - 4:4

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 1. Mikkola (Pesonen, Manninen), 26. Lindbohm (Manninen, Pesonen), 30. Hakanpää (Manninen), 59. Anttila (Ojamäki, Lehtonen), 62. Manninen (Lankinen) – 3. J. Klingberg (W. Nylander, Wennberg), 17. Hörnqvist (Ekman-Larsson, A. Larsson), 21. E. Pettersson (Landeskog, Ekman-Larsson), 40. E. Gustafsson (Landeskog, Wennberg)

Finsko: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen (A) – Anttila (C), Lammikko, Kiviranta.
    Švédsko: H. Lundqvist (Markström) – Ekman-Larsson (C), A. Larsson, Ekholm (A), J. Klingberg, E. Gustafsson, M. Pettersson, Hägg – W. Nylander, Wennberg, Hörnqvist (A) – Landeskog, E. Lindholm, E. Pettersson – Eriksson, Lander, A. Kempe – Rasmussen, Krüger, Bratt – Lindblom.

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Brett Iverson (CAN) – Bill Hancock (USA), Dmitrij Šišlo (RUS)