Plzeň – Ostrava 1:1 (kon.) | Slavia – Sparta 2:1 (kon.) | Jablonec – Liberec 1:0 (kon.)
konec
FK Jablonec
1:0 (0:0)
FC Slovan Liberec
Neděle 26.05.2019, 15:00 • Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou • FORTUNA:LIGA - Skupina o titul • 5. kolo
Předzápasové kurzy: 1.92 3.71 4.23
   
  Přeji příjemný zbytek neděle a děkuji za pozornost během celé sezóny! (17:01:11)
   
  Držení míče: 56 % : 44 %.
  Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 6:2.
   
  Slovan počtvrté za sebou nedal Jablonci ani jeden gól a Evropu si letos nezahraje!

  Jediná branka padla v samotném úvodu druhé půle, když se na malém vápně prosadil pohotový Tomáš Holeš. Kratochvíl následně zazdil obrovskou šanci a hosté tak byli stále ve hře. Dlouho si nemohli vytvořit pořádný tlak, přesto byli blízko k vyrovnávací trefě! Kozák ovšem mířil v tutovce pouze do tyčky. Evropská liga se tak, co se severních Čech týče, bude příští rok hrát pouze v Jablonci.
   
  90+5
  Konec zápasu.
   
  90+5
  Po Doležalově útočném faulu měl ještě Matěj Hybš možnost napálit balon kupředu. Domácí se ubránili, po dalším centru k zakončení mnoho nechybělo Kozákovi, pokračující zmatky vyřešil Jan Hanuš. Roh už se ani nebude kopat, utkání končí.
  90+4. Nguyen vybíhá na rohový kop, Kozák hlavičkuje těsně vedle!
   
  90+4
  Slovan vybojoval rohový kop a před bránu zamířil i Filip Nguyen! Centr Romana Potočného dopadl na hlavě Kozáka, jehož pokus se nicméně neujal a Jablonečtí celou situaci přežili bez jakékoliv úhony.
   
  90+3
  Dominik Pleštil se skvěle vrátil a vybojoval míč pro Holeše. Ten jej bochánkem posílá vpřed na Pilíka a domácí šetří čas na útočné polovině.
   
  90+2
  Ze strany Liberce je to nyní trošku křeč. Radim Breite si ukopl míč do zámezí. Jan Hanuš tedy bude vykopávat, a je jasné, že s tím nikam nespěchá.
   
  90+1
  V úvodu pětiminutového nastavení se z otočky pokoušel potvrdit jablonecké vítězství Miloš Kratochvíl. Zakončil ale slabě a Filip Nguyen pouze nastavil rukavice.
  90. Lischka je po náročné operaci srdce zpět na hřišti
   
  90
  Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází David Lischka.

  Velký moment! David Lischka se po problémech se srdcem vrací na pažit a vítá jej bouřlivý potlesk.
   
  89
  Žlutou kartu dostává Roman Potočný (FC Slovan Liberec).
   
  88
  Tomáš Holeš zažehnal další nebezpečí a vysokým obloukem odkopl balon na polovinu hostů. Ti se snaží znovu vrátit do útoku.
   
  87
  A další Kozákova příležitost! Tentokrát se na pravém křídle skvěle uvolnil Jakub Pešek, jehož centr přistál přímo na Kozákově hlavě. Zakončení ale mířilo poměrně vysoko nad bránu! Možná si liberecký útočník trošku překážel se spoluhráčem Marou.
   
  86
  To jsou věci! Na druhé straně Libor Kozák ukázkově přetlačil stopera Tomáše Břečku a stanul sám před Hanušem, kterého překonal, ovšem míč zasáhl pouze bližší tyčku!
  85. Pilík po narážečce málem překonal Nguyena
   
  85
  Martin Doležal v další protiakci znovu zasekl a přihrál na hranu vápna Pilíkovi. Ten ještě překvapivě nestřílel a sklepl míč za sebe na Kratochvíla. Dominik Pleštil posléze prostrčil balon do vápna právě Pilíkovi, který z úhlu Nguyena nepropálil!
   
  84
  Martin Doležal dokázal hlavou prodloužit Hanušův nákop, jenže za ním už na balon nikdo nečekal. Filip Nguyen tak zakládá další útok Slovanu.

  Ondřej Belák


  Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

  Branky: 47. Holeš (Kratochvíl)

  Karty:   58. Holeš (JAB) – 73. Kozák (LIB), 89. Potočný (LIB)


  Držení míče: 56 % : 44 %.
  Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 6:2.
  FK Jablonec: Hanuš – Holeš, V. Kubista, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Kratochvíl, Trávník (56. T. Pilík), Považanec (90. Lischka), Vatajelu (76. Pleštil) – Doležal.
  Náhradníci: V. Hrubý – Pleštil, T. Pilík, D. Ikaunieks, Chramosta, Lischka, Fábry.

  FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala (69. Kozák), Kačaraba (46. Karafiát), Mara, Hybš – Breite (C), Oscar – Potočný, Micovčák (51. Pešek), Sýkora – Pázler.
  Náhradníci: Knobloch – Karafiát, Koscelník, Kozák, Malinský, Nešický, Pešek.

  Rozhodčí: Pechanec – Nádvorník, Leška

  Diváci: 3 410