Aston Villa – Derby 2:1 (kon.)
Aston Villa FC
2:1 (1:0)
Derby County
Pondělí 27.05.2019, 16:00 • Wembley Stadium, Londýn • Anglická Championship • Finále

Pro tuto chvíli je to z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou. (17:57:01)

Ve Wembley Stadium v Londýně sledovalo toto utkání 85 826 diváků!

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:17.

Je to tak. Je dobojováno, je konec. Fotbalisté Aston Villy to nakonec zvládli, ač byli v závěru pod obrovským tlakem. Po závěrečném hvizdu z píšťalky hlavního rozhodčího tak může začít oslava postupu do Premier League. Hráči Derby bojovali do samotného konce, aby si vynutili aspoň prodloužení či pokutové kopy, ale nakonec se jim to nepovedlo. Pro další ročník tak zůstávají ve druhé anglické lize, v Championship.

90+8

90+8
    Nastavená hrací doba je pryč, nyní jsou u míče hráči Aston Villy a po odehrání balonu asi hlavní sudí zápas ukončí.

90+7
    V sedmé minutě nastavení se znovu zaskvěl Jed Steer, jenž ze vzduchu lapil míč do rukavic a poté ho odkopl od svého zařízení. Nervy drásající konec, možná zápasu, graduje.

90+6
    Další akce Derby byla ofsajdová a hráči Aston Villy si tak mohli oddychnout. Nyní míč odkopává na druhou stranu znovu Jed Steer.

90+5
    Další šance Derby, neuvěřitelný tlak pokračuje dále a ve vzduchu tak viselo srovnání. Avšak míč zaletěl po střele Waghorna jen vysoko nad.

90+4
    Nyní musel zasahovat Jed Steer, jenž uklidnil své spoluhráče. Svým zákrokem proti střele soupeře zakročil pohotově a hned na to poslal míč do neutrální zóny.

90+3
    Po dalším útoku Derby si jeho hráči vynutili další rohový kop. Jejich tlak stoupá a Aston Villa je tak v posledních chvílích pod velkým tlakem.

90+2
    Hráč Derby Harry Wilson něco ostřejšího řekl směrem k hlavnímu sudímu a dostává za to žlutou kartu.

90
    Nastavovat se bude ještě sedm minut navíc. Derby tak má ještě hodně času na to, aby si vynutilo vyrovnání.

89
    Aston Villa byla v další snaze navýšit svůj náskok, ale to se jí nepovedlo. Přichází tak další rychlý protiútoku soupeře.

87
    No hráči Derby notně ožili, aby ne. Vycítili šanci a k vyrovnání tak nemají daleko. Mají na to ale něco málo přes tři minuty a možná nějakou minutku navíc v nastavení.

86
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Tyrone Mings, přichází Kortney Hause.

84
    Nyní se déle nehrálo, bylo potřeba ošetření hráče Aston Villy. nyní je už ale vše připraveno k pokračování hry. Dá se očekávat tlak Derby, které se bude snažit o srovnání stavu skóre.
    81. Martyn WAGHORN - 2:1

81
    Derby County právě vstřelilo branku!
    A je sníženo. MARTYN WAGHORN uvnitř velkého vápna dostal míč a poté ho nekompromisně umístil k pravé tyči z pohledu brankáře Aston Villy – 2:1. Drama je tedy na světě. Asistence: Jack Marriott.