Karviná – Jihlava 2:1 (kon.)
MFK Karviná
2:1 (2:0)
FC Vysočina Jihlava
Úterý 28.05.2019, 18:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA - Baráž

Z Karviné je to pro sezónu 2018/19 vše. Děkuji za pozornost a ať už odveta dopadne jakkoliv, přeji fanouškům obou týmů a všem dalším čtenářům krásné léto. (20:01:37)

Odveta v Jihlavě se hraje v neděli 2. června v 18:30.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Karviná, ale pykala za první větší chybu, když po 8 minutách hry snížil po samostatné akci Jiří Klíma. Domácí se začali bát, naopak Jihlavu gól nakopl a na nějakou dobu ovládla hru. Útoky tahala hlavně po levé straně, ale další šance nepřicházely. Naopak začalo přibývat nedovolených zákroků a nepřesností, přišly žluté karty a kvalita hry se vytratila. Napětí se vrátilo na stadion až při sérii karvinských rohů, ale kromě jednoho většího závaru z nich nic nebylo. Naopak z toho posledního měli dobrou šanci hosté, ale Klíma z otočky stříll jen doprostřed. 6 minut před koncem si domácí sami zadělali na problém, ale dorážka Zoubeleho do prázdné branky přišla z ofsajdu a zbytek utkání si už Slezané pohlídali. V prvním utkání baráže tak vítězí nad Jihlavou 2:1, ale s tímto výsledkem nemohou být úplně spokojeni. Po prvním poločase to měli rozjeté na ještě lepší výsledek a při kvalitě hry a výsledcích slezského týmu na hřištích soupeřů v celém průběhu tohoto ročníku mají oba celky před odvetou zcela vyrovnané šance.

90+2

90+2
    Ba Loua se na pravém křídle neprosadil ani k centru, ani ke střele, ani roh z toho není.

90+1
    Faško mohl ihned po příchodu na hřiště střílet uvnitř pokutového území, ale napálil pouze svého strážce.

90+1
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jakub Petr, přichází Samuel Šefčík.

90+1
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Michal Faško.

Nastavují se 2 minuty.

90
    Špatný odkop Smrže, ale Preisler trefil centrem pouze před sebou stojícího Čoliće.

90
    Budínský měl daleko k míči, Vejmola naopak reagoval včas.

89
    Karviná nezvládla situaci po dlouhém autu Čoliće a musí spěchat do obrany.

88
    Vaculíkovi se předchozí situace nezdála, něco prohodil směrem k rozhodčímu a dostává žlutou kartu.

88
    Lingr se v souboji zbavil Novotného, na dalšího obránce si už nepřišel.

87
    Hodně přetažený centr Budínského přeletěl všechny hráče a ani pohotový Lingr neměl šanci dostihnout míč ještě na hřišti.

86
    Další trestný kop Slezanů, tentokrát z pravé strany. U míče Budínský.

86
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Stanislav Klobása.

85
    Nadražená střela z trestného kopu proletěla těsně vedle pravé tyče. Domácí sice reklamují roh, ale rozhodčí ukazuje odkop od branky.