St. Louis Blues
2:7 (0:3, 1:2, 1:2) Stav série: 1:2
Boston Bruins
Neděle 02.06.2019, 02:25 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Finále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké časné ráno. (05:09:25)

3. David Pastrňák (BOS) 1+0

Zápas je u konce, St. Louis doma podlehlo Bostonu 2:7 a ve finálové sérii Stanley Cupu prohrává 1:2. Dnešní utkání rozhodla produktivita Bostonu, a to zejména v přesilových hrách, Bruins totiž proměnili všechny čtyři. Už po první třetině Boston vedl 3:0 a ve druhé části své vedení ještě navýšil na 5:2, přičemž mezi střelce se zapsal i český útočník David Pastrňák. Po pátém gólu vystřídal Jordana Binningtona v brance Jake Allen. Ve třetí části nejprve dokázalo St. Louis snížit, když se prosadil v přesilovce Colton Parayko, ale pojistku přidal gólem do prázdné brány Noel Acciari a pak ještě překonal Allena minutu a půl před koncem v přesilovce Marcus Johansson.

58:35 Marcus JOHANSSON - 2:7

58:35
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston je dnes při využívání přesilovek stoprocentní, střílí gól i ve čtvrté z nich. Tentokrát se prosazuje MARCUS JOHANSSON, na jehož pokus už Allen svým betonem nedosáhl. Asistence: Torey Krug, Connor Clifton.

58:12
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., sekání).
    58:12 Noel ACCIARI - 2:6

58:12
    Pokud ještě doteď nebylo rozhodnuto, tak teď už definitivně je. Kotouč do prázdné branky bez problému uklidil NOEL ACCIARI a Boston vede necelé dvě minuty před koncem 6:2. Asistence: Joakim Nordström, Charlie Coyle.

57:31
    Z levého kruhu střílel Alex Pietrangelo, ale hostům se jeho střelu povedlo zablokovat.

56:56
    Ani napodruhé to Kuralymu nevyšlo, tentokrát minul z pravé strany z útočného pásma.

56:27
    Sean Kuraly se pokusil trefit prázdnou branku, ale z půlky hřiště ji netrefil.

56:17
    Pálil Ryan O'Reilly, ale Rask měl odkrytý výhled, takže poměrně bez problému zasáhl.

56:09
    Allen už je znovu na střídačce.

55:38
    Joakim Nordström poslal omylem kotouč na střídačku Blues. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Allen se vrací do branky.

55:20
    St. Louis se ale nyní nedokáže ani usadit v útočném pásmu.

54:40
    Allen už je na střídačce a St. Louis to zkouší v šesti proti pěti!

54:30
    Brayden Schenn si nabruslil mezi kruhy a vystřelil, kotouč však na Raska nakonec neprošel.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 32. Barbašev (Sanford, Steen), 46. Parayko (R. O'Reilly, Bozak) – 11. Bergeron (Krug, DeBrusk), 18. Coyle (Ma. Johansson, Heinen), 20. Kuraly (Nordström), 21. Pastrňák (Krug, Bergeron), 33. Krug (Marchand, Bergeron), 59. Acciari (Nordström, Coyle), 59. Ma. Johansson (Krug, Clifton)

St. Louis Blues: Binnington (33. Allen) – Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Maroon, Bozak, Fabbri – Steen, Barbašev, Sanford.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára, Carlo, Krug, Clifton, J. Moore – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Backes, Krejčí, DeBrusk – Heinen, Coyle, Ma. Johansson – Acciari, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Racicot, Devorski