Úterý 04.06.2019, 02:24 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Finále

59:34
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., faul loktem).

59:01
    Ještě jednou to Rask zkouší s odchodem na střídačku. Tentokrát jsou Bruins v útoku.
    58:31 Brayden SCHENN - 4:2

58:31
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A je hotovo! Boston sice po vyhození soupeře ze svého pásma získal puk, ale ve středním pásmu ho vybojoval BRAYDEN SCHENN, který z poloviny hřiště poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.

58:20
    Rask odjíždí na střídačku, a to i přesto, že Boston nemá puk v držení v útočném pásmu!
    50:38 Ryan O'REILLY - 3:2

50:38
    Domácí se vrací do vedení! Necelých deset minut před koncem se od modré napřáhl Pietrangelo, Rask vyrazil puk jen před sebe a RYAN O'REILLY jej dorazil do sítě. Asistence: Alex Pietrangelo, Carl Gunnarsson.

46:42
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., vysoká hůl).

42:08
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Danton Heinen – 2 min., podrážení).
    34:19 Brandon CARLO - 2:2

34:19
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hrubka domácích, která může hodně mrzet! Hostům se povedlo dostat puk do středního pásma, kam ho dojel Marchand. Rychle posunul puk na rozjetého Bergerona, jehož střelu zpoza levého kruhu srazil Binnington do pravé strany. Tam si však razil cestu BRANDON CARLO, který puk doráží za záda domácího brankáře a srovnává na 2:2! Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand.

33:53
    Hra je přerušena až po faulu Connora Cliftona, který trefil do hlavy Tarasenka a jde na trestnou lavici. Komerční přestávka.

33:17
    St. Louis zpátky v útoku, Maroon bekhendovou střelou ohrozil Raska, který vyráží. Neskutečný nápor domácích!
    28:43 Kotouč po útoku O'Reillyho v oslabení proskákal těsně vedle.

28:43
    Obrovská šance domácích v oslabení! Rychlý útok předvedl O'Reilly, který po vyhraném buly vyrazil do útoku, vystřelil zpoza levého kruhu a okamžitě se tlačil na branku, kde svou střelu stihl i dorazit. Rask si s oběma pokusy poradil, ale při dorážce měl obrovské štěstí, že puk proskákal brankovištěm těsně vedle tyčky.

28:31
    Chyba Parayka, který ve vlastním pásmu poslal puk přes plexisklo a jde pykat na dvě minuty za zdržování hry.

25:47
    Bude se poprvé vylučovat! Dvě minuty za hru vysokou holí dostal hostující Coyle.

23:20
    Dunn z levého kruhu vyslal nebezpečnou střelu na Raska a kotouč líznul horní tyčku, od níž se odrazil do ochranné sítě.
    15:30 Vladimir TARASENKO - 2:1

15:30
    Z protiútoku se prosadili domácí! Kotouč se dostal až na modrou čáru, odkud střílel Pietrangelo. Rask puk vyrazil před sebe a VLADIMIR TARASENKO se prosadil z dorážky. Asistence: Alex Pietrangelo, Brayden Schenn.
    13:14 Charlie COYLE - 1:1

13:14
    A je vyrovnáno! Bostonu se podařil krátký tlak. Na jeho konci Chára střílel od levého mantinelu a Binnington vyrazil puk jen před sebe. Tam už ale operoval CHARLIE COYLE, který zachytil odražený puk a obhodil ze středu domácího brankáře. Asistence: Zdeno Chára.

09:52
    Obrovská šance hostů! Kuraly vybojoval puk za brankou St. Louis a pohotově přihrál před brankoviště, kde z první pálil Acciari. Binnington i trochu se štěstím byl dobře postaven a puk ho trefil do těla.
    00:43 Ryan O'REILLY - 1:0

00:43
    To je začátek jako hrom! Po vhazování v útočném pásmu rozjeli domácí krátký kolotoč, na jehož konci bylo tečované nahození Dunna od modré, jehož využil RYAN O'REILLY. Ten ukořistil puk, rychle objel branku a zakončil pohotově k levé tyči, kam Rask nestihl nalepit svou brusli. Asistence: Zach Sanford, Vince Dunn.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 1. R. O'Reilly (Sanford, Dunn), 16. Tarasenko (Pietrangelo, B. Schenn), 51. R. O'Reilly (Pietrangelo, Gunnarsson), 59. B. Schenn – 14. Coyle (Chára), 35. Carlo (Bergeron, Marchand)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Blais, Bozak, Maroon – Steen (A), Sundqvist, Barbašev.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), Krejčí, DeBrusk – Heinen, Coyle, Ma. Johansson – Acciari, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Amell, Cherrey