Curenková – Plíšková 2:0 (kon.) | Riskeová-Amritrajová – Muchová 2:1 (kon.)
6 6
Kristýna Plíšková
0
4 4
Úterý 11.06.2019, 11:10 • Kurt č. 5, Hertogenbosch (NED) • WTA Hertogenbosch - Ricoh Open (tráva) • 1. kolo

6:4
    Míček, gem, set i zápas pro Ukrajinku! Lesja Curenková doběhla kratší míček, který vrátila na otevřenou část kurtu.

40-15
    Jediný míček od vítězství je Lesja Curenková! Plíšková ji přitáhla k síti a poté ji chtěla přelobovat, ale míček byl příliš dlouhý.

5:4
    Bohužel, zbytečné chyby Plíškovou sráží dolů. I tentokrát trefila naše hráčka jen síť, a tak v následujícím gemu půjde Curenková podávat na vítězství v utkání!

A-40
    A znovu česká hráčka trefila z bekhendu jen síť, a tak Ukrajince nabízí další brejkbol.

A-40
    Jenže Lesja Curenková má další brejkbol, jelikož Kristýna Plíšková poslala míček znovu jen do sítě.

40-15
    Výborným podáním si Plíšková mohla pomoci, ale soupeřka přešla do útoku, který se jí podařil. Má znovu dva brejkboly!

4:4
    Je znovu vyrovnáno! Tak přeci se Kristýna Plíšková ještě dočkala šance na návrat do druhého setu.

15-40
    Nečistě trefila Curenková míček od základní čáry a nabízí Plíškové hned dva brejkboly!

4:3
    Bohužel, bohužel a bohužel. Po získaném gemu při podání soupeřky o ten další česká hráčka přichází! Tohle je dost možná klíčová situace ve druhém setu.

40-30
    Brejkbol pro Ukrajinku! Kristýna Plíšková chtěla zkrátit hru, ale míček poslala jen za pravou boční čáru.

3:3
    Bohužel! Kristýna Plíšková byla v útoku a měla to velice dobře rozehrané, ale na kurtu přiletěl míček z jiného kurtu. Výměna se musela opakovat, ovšem Plíšková returnem po lajně gem při podání soupeřky stejně získala!

40-A
    Kristýna Plíšková má výhodu a také další brejkbol! Naše hráčka předvedla úspěšný forhend po lajně.

30-40
    Brejkbol pro Plíškovou! Bekhend od základní čáry poslala Ukrajinka příliš daleko.

1:0
    Kristýna Plíšková měla po dobrém servisu šanci výměnu ukončit, ale Ukrajinka se výborně bránila. Následně Češka poslal míček za levou postranní čáru.

6:4
    Čistou hrou končí Lesja Curenková úvodní set! Ukrajinka využila jednoho nepovedeného gemu ze strany soupeřky a ujímá se vedení.