Slovensko – Česko 1:3 (kon.)
konec
Slovensko
1
21 25 17 26  
Česko
3
25 22 25 28  
Středa 12.06.2019, 20:00 • MSH Humenné (SKV) • Evropská liga – ženy • Skupina A
Předzápasové kurzy: 2.3 1.62
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
   
  Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce volejbalu. Základní skupiny Evropské ligy se pomalu chýlí ke konci. K pátému utkání zajíždějí české reprezentantky do Humenného, kde změří své síly s domácím Slovenskem.
   
  Slovensko

  Slovenky se kvalifikovaly na evropský šampionát a tak mohou brát Evropskou ligu jako kvalitní přípravu na vrchol reprezentační sezony. Na úvod základní skupiny ale přišla hladká prohra na palubovce Ukrajinky. Následně ve federálním derby přehrály 3:2 český výběr na jeho půdě. Proti zatím jasně poslednímu Švédsku se Slovenky dostaly do pohody, když nejprve zvítězily 3:0 doma a poté 3:1 také u soupeřek. Aktuálně se Slovenko nachází v základní skupině na druhém místě, ale jen pouhý bod za Ukrajinou.
   
  Česko

  Po nevydařené kvalifikaci na evropský šampionát vyměnila česká reprezentace trenéra, Zdeňka Pommera nahradil aktuální kouč německého Stuttgartu Giannis Athanasopoulos. Právě pod vedením řeckého odborníka se Češky představí v letošním reprezentačním bloku v Evropské lize, vrcholem by poté měla být olympijská kvalifikace, která se odehraje v úvodu srpna.

  Do Evropské ligy vstoupila česká reprezentace zcela jednoznačným vítězstvím 3:0 na palubovce Švédska. Následně ale Češky nedokázaly dohrát tiebreak v domácím prostředí proti Slovensku. Dvojutkání proti Ukrajině rozehrál český tým domácí výhrou 3:1, ale na východě Evropy poté neuhrál ani set.
   
  Úvodní sestavy:

  Slovensko: Koseková, Ovečková – Hudecová, K. Hrončeková, Kijaková, Radosová, Kostelanská – V. Hrončeková, Pencová (C), Herelová, Szabóová – Šunderlíková – Španková, Jančová
  Trenér: Marco Fenoglio

  Česko: Šmídová (C), Kopecká – Kossányiová, Hodanová, Svobodová, Mlejnková – Trnková, Purchartová, Rutarová, Holásková – Orvošová, Patočková – Dostálová, Vaňková
  Trenér: Giannis Athanasopoulos

  Rozhodčí: Vlatko Ristovski (MAC) – Miroslav Juráček (SVK).
   
  0:0
  Utkání právě začalo.
   
  1:0
  Do prvního setu vstupuje na podání česká smečařka Andrea Kossányiová. Středem sítě se Slovenky neprosadily, ale následný pipe už sestřelil v poli stojící Šmídovou.
   
  1:1
  Po nahrávce Šmídové smečovala o slovenské bloky Michaela Mlejnková.
   
  1:2
  Barbora Purchartová zatlačila prudkým servisem slovenské přihrávačky a poté zablokovala Orvošová.
   
  2:2
  Po dalším servisem Purchartové smečovala z pozice univerzálky Karin Hrončeková. Češky si ještě vyžádaly přezkoumání u videa, které přisoudilo bod domácí reprezentaci.
   
  2:3
  A právě Karin Hrončeková se postavila na servis. Slovenská volejbalistka našla podáním Kossányiovou, následně smečovala nedůrazně Orovšová. Ani útok Trnkové středem nebyl prudký, ale balon skončil na slovenské straně.
   
  3:3
  Gabriela Orvošová na podání. Koseková zachránila nepřesnou přihrávku a poté mohla najít Radosovou, která vytloukla český blok.
   
  3:4
  Mlejnková dostala vynikající nahrávku do hlavního kůlu od Šmídové a proti rozhozené obraně se snadno prosadila.
   
  3:5
  Češky se ubránily útoku středem sítě, poté mohla dvakrát zakončovat Orvošová, ale bod nedala. Dlouhou výměnu dokázala ukončit až Koseková blokem na Kossányiová, dotkla se však při bloku sítě a bodují tak Češky.
   
  3:6
  Michaela Mlejnková je na podání. Radosová smečovala z pipu do bloku Trnkové, ale Slovenky ještě stačily přehrát míč přes síť. Orvošová měla poslední slovo útokem po lajně.
   
  4:6
  Po dalším servisu Mlejnkové dopadl míč jen do zámezí.
   
  4:7
  Za slovenskou stranu se postavila na podání bývalá opora Prostějova Nina Herelová. Kossányiová ale odpovídá úderem do diagonály.
   
  5:7
  Veronika Trnková je na podání. Hrončeková měla potíže s přihrávkou a musela míč jen odevzdat přes síť. Nakonec se ale prosazuje povedeným útokem Palgutová.
   
  5:8
  Barbora Koseková je na podání. Šmídová si zahrála sebevědomě na druhou přes a překvapila domácí obranu.
   
  6:8
  A právě Pavla Šmídová se postavila na podání. Slovenky se z hlavního kůlu neprosadily, útok Palgutové letěl jen do autu.

  Slovenská lavička si ještě vyžádala přezkoumání na videu, které odhalilo lehkou teč blokující Purchartové.
   
  7:8
  Romana Hudecová je na podání. Mlejnková nedokázala přihrát plachtící servis a je sníženo.
   
  8:8
  I další podání Romany Hudecové bylo nebezpečné. Orvošová smečovala z místa pouze do zámezí a Slovenky srovnávají krok.
   
  9:8
  Hudecová i nadále trápí české přihrávačky. Orvošová nyní smečovala z hlavního kůlu jen do bloku a domácí reprezentace jde do vedení.
   
  10:8
  Po dalším servisu Hudecové přihrávala Mlejnková pouze daleko mimo hrací plochu.
   
  10:8
  Český tým si vybírá první oddechový čas.
   
  10:9
  Hudecová je i nadále na podání. Mlejnková zvládla po delší době přihrávku a poté už otočila s postavením Orvošová.
   
  10:10
  Andrea Kossányiová šla servisem po slovenském liberu. Následně se ale dotkla sítě při nahrávce Koseková a je srovnáno.
   
  11:10
  Kossányiová zaměstnala servisem Palgutovou. Češky se sice ubránily, ale nedokázala zaútočit. To se podařilo až Herelové ze středu sítě.
   
  11:11
  Následně jen nepřesné podání domácí reprezentace.
   
  12:11
  Purchartová přitlačila plachtícím servisem Radosovou, ale ta se dokázala zvednout z palubovky a ještě zasmečovat.
   
  12:12
  Karin Palgutová je na podání. Útok Mlejnkové byl pokryt v poli, následnou bodovku ale vyhodila Radosové jen daleko do zámezí.
   
  12:13
  Gabriela Orvošová se představila na servisu. Útok Herelové nebyl důrazný a tak si Češky proměněnou bodovkou z ruky Trnkové došly pro vedení.
   
  13:13
  Česká univerzálka Orvošová přidala další kvalitní podání. Slovenský tým pouze nechal míč Kossányiové, ale na středu sítě byla zablokována Trnková.
   
  13:14
  Nikola Radosová svým servisem našla chybující Mlejnková. Ta ale svou chybu na přihrávce napravila tvrdým útokem.
   
  14:14
  A právě Mlejnková byla na podání. Také Radosová měla potíže s přihrávkou. Orvošová musela netradičně nahrávat ve středu pole a hrála nečistě.
   
  15:14
  Místo Herelové přichází na podání Jaroslava Pencová. Kossányiová smečovala sice tvrdě, ale pouze do připraveného bloku Kosekové.
   
  15:15
  Pencová pokračuje za koncovou čárou na servisu. Mlejnková přihrála přesně a tak mohla Šmídová najít na hlavním kůlu Kossányiová, která už se podruhé v řadě nemýlila.
   
  15:16
  Po servisu Trnkové přihrávala Palgutová. Kossányiová byla po přesném útoku ubráněna, ale poté dostala šanci na druhou přes Šmídová.
   
  15:17
  Slovenský tým nedokázal přihrát plachtící servis Trnkové a je to o dva body. Slovenky si následně berou oddechový čas.
   
  16:17
  I po oddechovém čase se postavila na podání olomoucká blokařka Veronika Trnková. Koseková skvěle nahrála za hlavu k Palgutové, ale ta se neprosadila. Ani Orvošová ale bod nedala a tak mohla snížit středem sítě Veronika Hrončeková.
   
  16:18
  Barbora Koseková na servisu. Mlejnková byla přesná na přihrávce, ulívku Orvošové ještě domácí obrana udržela nad palubovkou, ale při útoku Kossányiové byl slovenský blok nachytán v síti.
   
  16:19
  Pavla Šmídová riskovala na servisu. Radosová nepřihrála přesně a z toho těžil český blok ve složení Purchartová Kossányiová, který zastavil Palgutovou.
   
  17:19
  Kapitánka Šmídová pokračuje na servisu. Míč ale dopadl pouze vedle postranní lajny do autu.
   
  17:20
  Romana Hudecová byla nahrazena na servisu Marií Kostelanskou. Střídající smečařka našla Mlejnkovou, následně se postarala o blok vytlučením bloku Orvošová.
   
  18:20
  Andrea Kossányiová přetáhla své plachtící podání mimo hrací plochu.
   
  18:21
  Hrončeková za koncovou čárou. Orvošová je v ráži a dalším povedeným útokem zvyšuje české vedení na tři body.
   
  19:21
  Barbora Purchartová přenechala své místo na servisu Kopecké. Česká nahrávačka však poslala míč znovu jen do autu.
   
  20:21
  Za slovenský tým se postavila na podání Palgutová. Kossányiová přihrála prudký servis, následně mohla smečovat Mlejnková, která ale napálila jen blok.
   
  20:22
  Karin Palgutová pokračuje na servisu. Bodovku slovenského týmu neproměnila Radosová, následně neuspěla v útoku ani Orvošová. Dlouhá výměna končí až bodem Mlejnkové.
   
  20:23
  Gabriela Orvošová přitlačila domácí tým servisem. Mlejnková poté propálila míč skrz slovenský blok a je to o tři body. Slovenská reprezentace si ještě bere oddechový čas.
   
  21:23
  I po oddechovém čase se postavila na podání olomoucká univerzálka Gabriela Orvošová. Balon ale poslala metr za koncovou čáru.
   
  21:24
  To Nikola Radosová servírovala o poznání přesněji. Mlejnková se následně navezla do útoku a z hlavního kůlu vybojovala tři setboly.
   
  21:25
  Po servisu Michaely Mlejnkové přihrávala Radosová. Ulívku Hudecové dokázala v poli ubránit Orvošová, která také ukončila celý set tvrdým útokem.
   
  0:0
  Začal druhý set.
   
  0:1
  Druhé dějství odstartovala servisem domácí Karin Palgutová. Ale ihned posílá míč do zámezí.
   
  0:2
  Barbora Purchartová zvolila plachtící servis. Na středu poté pohlídala nepřesnou přihrávku Veronika Trnková.
   
  1:2
  Po dalším servisu Purchartové přihrávala nepřesně Kostelanská, ale po vynikající nahrávce Kosekové mohla smečovat Herelová.
   
  1:3
  Maria Kostelanská na servisu předvedla jen další nevynucenou chybu do sítě.
   
  2:3
  Gabriela Orvošová poslala nepříjemný servis na Jančovou. Následně při útoku Palgutové sála do sítě Kossányiová.
   
  3:3
  Nina Herelová mířila servisem znovu po Mlejnkové. Ta nezvládla přihrávku a ve druhém setu je srovnáno.
   
  3:4
  I další podání Niny Herelové šlo na Mlejnkovou. Po vysoké nahrávce ale už Mlejnková složila míč na slovenskou polovinu.
   
  4:4
  Michaela Mlejnková se také poprvé ve druhém setu postavila na podání. Palgutová měla odkrytou část kurtu po vynikající nahrávce Kosekové.
   
  5:4
  Servis Kosekové našel opět vytěžovanou Mlejnkovou. Slovenky se ubránily českému pipu, a poté mohly bodovat útokem Karin Palgutové o blok.
   
  5:5
  Český tým srovnává krok tvrdým útokem Kossányiové do dlouhé diagonály.
   
  6:5
  Veronika Trnková přitlačila plachtícím servisem Radosovou, která ale poté překvapila českou obranu ulívkou.
   
  6:6
  Šmídová chtěla najít riskantní nahrávkou z třímetrové čáry Purchartovou na středu sítě. Slovenky se opět ubránily, ale tentokrát mohla ještě smečovat Kossányiová a vytlučením bloku získat bod pro Česko.
   
  7:6
  Pavla Šmídová se opřela do prudkého servisu. Palgutová nemohla po nepřesné nahrávce smečovat, ale to stejné se stalo při bodovce i Orvošové.
   
  7:7
  Dostálová byla přesná na přihrávce, útok Kossányiové stačila domácí reprezentace ubránit. Nakonec ale na síti nezasáhla lépe Herelová a je opět srovnáno.
   
  8:7
  Andrea Kossányiová zatlačila domácí tým servisem. První bodovku neproměnila Mlejnková a toho už využila pipem Kostelanská.
   
  8:8
  Karin Palgutová za koncovou čárou. Míč ale skončil pouze v polovině sítě.
   
  9:8
  To Barbora Purchartová dokázala dostat míč na slovenskou polovinu, ale do metrového autu.
   
  9:9
  Také Maria Kostelanská riskovala na podání. Mlejnková nemohla útočit po nepřesné přihrávce. Orvošová sice přehodila míč přes pásku ale bod nedala. To se povedlo až po nahrávce Šmídové na středu sítě trnkové.
   
  9:10
  Servis Orvošové skončil u domácího libera. Následně Orvošová dokázala zužitkovat bodovku vytlučením bloku.
   
  9:11
  Česká univerzálka pokračuje na servisu. Radosová mizerně přihrála, ale Češky si zase nepřipravily bodovku komfortně do útoku. Vše musela hasit až Trnková blokem.
   
  9:11
  Slovenská reprezentace si žádá oddechový čas.
   
  10:11
  Gabriela Orvošová riskovala na servisu i po oddechovém čase. Koseková hrála v nouzi na druhou přes, ale dokázala zaskočit českou obranu.
   
  11:11
  Herelová svým servisem našla Mlejnkovou. Následně smečovala trnková jen do bloku Radosové.
   
  12:11
  Nina Herelová pokračuje na servisu. Mlejnková znovu bod útokem na první pokus nedala, na druhý byla dokonce zablokována.
   
  12:12
  Orvošová smečovala jen do připravené obrany v poli, bodovku poté zahodila daleko do zámezí Palgutová.
   
  13:12
  Po servisu Mlejnkové skončil míč téměř na spodní pásce sítě.
   
  14:12
  Barbora Koseková na servisu. Šmídová musela zachraňovat u sítě nepřesný příjem Dostálové. Kossányiová se útokem k bodu nedostala a Orvošová našla pouze blok.
   
  14:13
  Servis Kosekové našel opět Dostáovou. Mlejnková neměla připravený pipe dokonale, ale na síti zasáhla pohotově Trnková.
   
  14:14
  A právě Trnková se postavila na podání. Palgutová smečovala jen do autu a Češky srovnávají stav druhé sady.
   
  15:14
  I další podání Trnkové mělo pořádnou razanci, ale tentokrát skončil jen v autu.
   
  15:15
  Nikola Radosová na servisu. Kossányiová se natáhla k přihrávce a poté mohla zahrát na druhou přes Šmídová.
   
  16:15
  Po servisu Pavly Šmídové skončil balon znovu jen hluboko pod páskou.
   
  17:15
  Veronika Hrončeková riskovala na servisu. Útok Purchartové byl ubráněn v poli stejně tak i ten Kossányiové a tak mohla bodovat Kostelanská.
   
  17:15
  Výběr Giannise Athanasopoulose si bere oddechový čas.
   
  17:16
  Servis Veroniky Hrončekové po oddechovém čase skončil pouze v síti.
   
  18:16
  Také Andrea Kossányiová byla na podání. Slovenky nemohly po nepřesné přihrávce útočit tvrdě, ale nakonec se přece jen prosadila Kostelanská.
   
  19:16
  Karin Palgutová je za koncovou čárou. Po další nepřesnosti na české polovině mohla zakončit Pencová na první přes.
   
  19:17
  Palgutová pokračuje na servisu a přidává jen dlouhý aut.
   
  19:18
  Koseková se vrací místo Pencová na nahrávku. Po servisu Rutarové smečovala z hlavního kůlu jen do českého bloku Kostelanská.
   
  20:18
  Střídající Eva Rutarová poslala plachtící podání jen do sítě.
   
  20:19
  Maria Kostelanská za koncovou čárou. Útok Trnkové nebyl důrazný, ale poté chybovala při nečisté nahrávce Koseková.
   
  21:19
  Gabriela Orvošová je na servisu. Češky se ubránily v poli, ale Mlejnková bod nedala. Následně už složila míč na palubovku Palgutová.
   
  22:19
  Po servisu Herelové smečovala z české straně Mlejnková jen do bloku.
   
  22:19
  Česká lavička si žádá za nepříznivého stavu oddechový čas.
   
  22:20
  Nina Herelová pokračuje na podání. Mlejnková smečovala do dlouhé diagonály a nyní už domácí hráčky míč nad palubovkou neudržely.
   
  23:20
  Michaela Mlejnková se postavila na podání. Palgutová smečovala dále od sítě, následně chybovala na síti Trnková.
   
  23:21
  Po servisu Barbory Kosekové přihrávala nepřesně Mlejnková. Úder Kossányiová vymetl přesně roh kurtu.
   
  23:22
  Simona Kopecká se dostává z lavičky na podání. Radosová měla obrovské potíže s přihrávkou. Bodovku poté proměnila Kossányiová a rázem je český tým v kontaktu.
   
  24:22
  Kopecká znovu na podání. Slovenky znovu jen odevzdaly míč po nepřesné přihrávce, ale Kossányiová další bodovku vyhodila trestuhodně do zámezí. Dva setboly pro slovenský tým.
   
  24:22
  Také slovenská střídačka si vybírá oddechový čas.
   
  25:22
  Nikola Radosová mohla ukončit druhé dějství na servisu. Kossányiová smečovala jen do sítě, poté se ještě pokoušela vybrat míč nad zemí Šmídová, ale nebyla úspěšná.
   
  0:0
  Začal třetí set.
   
  0:1
  Třetí set odstartovala servisem Andrea Kossányiová. Následně je zablokována Palgutová.
   
  1:1
  Kossányiová pokračuje na podání. Palgutová nyní ulívala těsně za český blok a míč spadl na palubovku.
   
  1:2
  Karin Palgutová práskla do servisu, ale míč umístila pouze do sítě.
   
  1:3
  Eva Rutarová se postavila na podání. Herelová se středem sítě neprosadila, poté ale vytloukla z nevýhodné pozice domácí blok Mlejnková.
   
  2:3
  I nadále pokračuje na podání Eva Rutarová. Kostelanská zvládla zaútočit z hlavního kůlu kolem bloku.
   
  2:4
  A právě Kostenaská byla na podání. Dlouhou výměnu neukončila Orvošová ani Radosová a tak mohla vytlouct blok Mlejnková.
   
  3:4
  Po servisu Orvošové smečovala za domácí stranu Palgutová. Následně se prosadila tvrdým útokem z hlavního kůlu Nikola Radosová.
   
  4:4
  Nina Herelová za koncovou čárou zatlačila Kossányiovou, která nedokázala přesněji přihrát.
   
  4:5
  Po dalším servisu Herelové musela přihrávat Kossányiová. Následně Mlejnková zasmečovala přesně podél postranní lajny.
   
  4:6
  Michaela Mlejnková se postavila na podání. Slovenky mohly vyrovnat stav třetí sady, ale útok Palgutové vylétl jen metr do autu.
   
  4:7
  Mlejnková poslala další kvalitní servis na Jančovou. Následně smečovala do bloku Radosová. Z české strany však odpověď nepřišla a tak musela vytáhnout další blok Pavla Šmídová.
   
  4:7
  Slovenský tým si bere oddechový čas.
   
  4:8
  I po oddechovém čase se postavila na podání Michaela Mlejnková. Středem smečovala Hrončeková jen do české obrany v poli. Následně se prosadila ulívkou Trnková a je to o čtyři body.
   
  4:9
  Ovečková nahrazuje na postu nahrávačky Barboru Kosekovou. Mlejnková ale pokračuje na servisu. Trnková zvládla na síti pohlídat míč na první přes.
   
  4:10
  Mlejnková je stále na servisu. Češky znovu ubránily Hrončekovou, ale dále nemohly útočit. Přece jen se ale po delší výměně prosazuje Orvošová.
   
  5:10
  Po servisu Mlejnkové se tentokrát nehrálo, plachtící podání skončilo daleko v zámezí.
   
  6:10
  Lenka Ovečková na podání. A střídající nahrávačka dává ihned eso o pásku.
   
  7:10
  Servis Ovečkové mířil po Kossányiové, následně pipe Mlejnkové zastavil slovenský blok.
   
  7:11
  Kossányiová opět v problémech na přihrávce, dlouhou výměnu zakončila až tvrdým útokem z pipu Mlejnková.
   
  7:12
  Veronika Trnková na servisu. Radosová nedokázala lépe přihrát a Ovečková na síti přesáhla přes pásku.
   
  7:12
  Ještě jeden oddechový čas pro slovenskou reprezentaci.
   
  7:13
  Veronika Trnková přidala plachtící podání i po oddechovém čase. Radosová smečovala dále od sítě a opět trefila český dvojblok.
   
  7:14
  Radosová smečovala také z handy, ale znovu pouze do českého bloku.
   
  7:15
  Koseková se vrací na palubovku místo Ovečkové. Češky se skvěle ubránily v poli a poté následně mohla zasmečovat do kurtu Kossányiová.
   
  7:16
  Veronika Trnková je stále na servisu. Radosová neuspěla v útoku, následně smečovala tvrdě Orvošová, ale ani ona bod nedala. To se podařilo až Kossányiové.
   
  7:17
  Trnková přidala další přesné podání. Slovenky nedokázaly přihrát a ve třetím setu už to je o deset bodů.
   
  8:17
  Hudecová přichází do hry místo Radosové. Nyní už smečovala středem sítě Hrončeková přesně na českou polovinu kurtu.
   
  8:18
  A právě Hudecová se postavila na podání. Kossányiová se štěstím propálila domácí jednoblok Kosekové.
   
  9:18
  Česká kapitánka Pavla Šmídová na podání. Útok Kostelanské skončil přesně v kurtu.
   
  9:19
  Hrončeková za koncovou lajnou. Orvošová neměla ideálně přihravený útok na hlavním kůlu, vše dokonala na síti Rutarová na první přes.
   
  10:19
  Andrea Kossányiová je na podání. Šmídová dokázala zasáhnout v poli, poté se Češky bránily skvěle na síti. Poslední slovo ale měl domácí blok proti Orvošové.
   
  10:20
  Karin Šunderlíková se také dostává do hry. Orvošová smečovala pouze do autu. Český tým si ještě vyžádal challenge, která přisoudila bod hostujícímu celku po teči na bloku.
   
  11:20
  Eva Rutarová se postavila na podání. Míč ale poslala jen hluboko pod pásku.
   
  11:21
  Maria Kostelanská na podání byla přesnější. Orvošová zvládla zasmečovat z vysoké nahrávky přes blok.
   
  12:21
  A právě Orvošová se postavila na servis. Slovenský tým odpovídá bodem Romany Hudecové útokem z hlavního kůlu.
   
  13:21
  Šmídová našla na hlavním kůlu Mlejnkovou, který na první pokus neuspěla a na druhý chybovala do autu.
   
  13:22
  Znovu smečovala z hlavního kůlu Mlejnková a tentokrát už položila míč do středu kurtu.
   
  14:22
  Po parádním útoku se představila Mlejnková také na servisu. Slovenky ale odpovídají povedenou souhrou na středu sítě zakončenou Hrončekovou.
   
  15:22
  Po servisu Kosekové smečovala z české strany Trnková jen daleko do autu.
   
  16:22
  Barbora Koseková pokračuje na podání. Nyní smečovala pouze pod pásku Kossányiová a Slovenky se nepříjemně rozehrávají.
   
  16:22
  Giannis Athanasopoulos si bere po několika chybách oddechový čas.
   
  16:23
  I po oddechovém čase se představila na podání slovenská kapitánka Barbora Koseková. Mlejnková mizerně přihrála, ale poté z pipu zázračně vytloukla blok slovenského týmu.
   
  17:23
  Veronika Trnková přenechala své místo na podání Kopecké. Střídající nahrávačka přitlačila domácí tým, ale Šunderlíková snížila ztrátu.
   
  17:24
  Romana Hudecová je na podání. Balon ale skončil jen v síti a je tady řada setbolů pro český tým.
   
  17:25
  Pavla Šmídová zakončila třetí sadu přímým bodem ze servisu. Přihrávka Hudecové trefila jen Hrončekovou na síti.
   
  0:0
  Začal čtvrtý set.
   
  1:0
  Do čtvrtého setu vstoupila na podání Barbora Koseková. Dostálová nepřihrála přesně, poté musely Češky míč jen odevzdat a po chybě v komunikaci ve středu pole spadl míč na zem.
   
  2:0
  Koseková pokračuje přetaženým servisem těsně do autu. Slovenky si ještě vybraly challenge, která ale prokázala dopad míče na lajnu.
   
  2:1
  Koseková přidala další kvalitní podání, ale nyní už se z bodu raduje také Eva Rutarová.
   
  3:1
  A právě čerstvá posila Liberce byla na podání. Míč však napálila pouze do sítě.
   
  3:2
  Nikola Radosová byla na podání. Mlejnková nebyla přesná na přihrávce, ale úderem o blok dokázala položit míč na zem.
   
  4:2
  Po servisu Orvošové přihrávalo domácí libero. Češky se ubránily v poli, ale poté se nesehrála na středu sítě Šmídová s Trnkovou.
   
  5:2
  Veronika Hrončeková za koncovou čárou. Mlejnková ulívala jen do bloku, následně bodovala tvrdým útokem Palgutová.
   
  6:2
  Hrončeková pokračuje na podání. Mlejnková nyní smečovala jen do zámezí a Slovenky odskakují na čtyři body.
   
  6:2
  Česká lavička si velmi záhy po startu čtvrté sady vybírá oddechový čas.
   
  7:2
  Navíc je tady po oddechovém čase eso na Mlejnkovou.
   
  7:3
  Hrončeková pokračuje na servisu. Kossányiová musela pomoci Mlejnkové s přihrávkou. Následně se česká smečařka neprosadila v útoku, ale bod pro hostující celek získala Trnková.
   
  8:3
  Michaela Mlejnková je na podání. Kostelanská znovu navyšuje domácí vedení útokem na pět bodů.
   
  8:4
  Karin Palgutová přidala jen nepovedený servis do pásky.
   
  9:4
  Veronika Trnková má nebezpečnou plachtu, nyní ale dokázala rychle odpovědět Jaroslava Pencová středem sítě.
   
  9:5
  Kostelanská přitlačila servisem i Dostálovou. Orvošová bod útokem na první pokus nedala, na druhý už vytloukla v poli stojící Palgutovou.
   
  10:5
  Pavla Šmídová je na servisu. Slovensko smečovalo jen do bloku Rutarové s Orvošovou. Míč ale skončil od bloku v autu.
   
  11:5
  Kossányiová smečuje z nepřesné nahrávky daleko od sítě pouze do bloku.
   
  11:6
  Pencová pokračuje na servisu. Rutarová se ze středu neprosadila k bodu. Slovenky se hned čtyřikrát stačily ubránit. Maratonskou výměnu zakončil vytlučený blok Hrončekové.
   
  11:7
  Kossányiová za koncovou čárou. Balon dopadl po vynikající obraně na české polovině do rohu kurtu. Slovenský tým stále ale vede o čtyři body.
   
  11:8
  Další blok Rutarové s Orvošovou a rázem se český tým dostává z bezvýchodné situace.
   
  12:8
  Palgutová ale už dokázala rozhozený český blok vytlouct.
   
  12:9
  Barbora Koseková našla servisem pouze místo vedle postranní lajny.
   
  12:10
  To Eva Rutarová našla servisem Palgutovou, následně se český blok prosadil i proti útoku Radosové.
   
  12:11
  Eva Rutarová pokračuje za koncovou lajnou. Šmídová byla trefena v poli, ale udržela míč nad zemí a toho využila Orvošová.
   
  12:11
  Slovenský tým si bere oddechový čas.
   
  12:12
  I po oddechovém čase servírovala Eva Rutarová. Hudecová na palubovce nahradila Radosovou. Trnková boduje blokem proti Hrončekové na středu sítě.
   
  13:12
  Eva Rutarová pokračuje na servisu. Útok Palgutové byl snadno ubráněn, ale poté nečistě nahrávala Trnková.
   
  13:13
  Romana Hudecová je na podání. Orvošová napálila míč parádně do ostré diagonály a je znovu srovnáno.
   
  14:13
  A právě Gabriela Orvošová se postavila na podání. Kostelanská se chytla v útoku a tvrdou smečí přidává bod.
   
  14:14
  Další nepřesný servis přidala Veronika Hrončeková.
   
  14:15
  Michaela Mlejnková byla na servisu o něco přesnější. Kostelanská nebyla daleko od vytlučení českého bloku, ale míč nakonec dopadl do kurtu.
   
  14:16
  Mlejnková pokračuje na podání. Koseková nahrávala jen na české polovině a hostující tým vede o dva body.
   
  15:16
  Po dalším servisu Mlejnkové přihrávala přesně Hudecová. Následně vytloukla český blok Jaroslava Pencová.
   
  15:17
  Karin Palgutová na podání. Kossányiová s klidem uklidila míč útokem podél postranní lajny do rohu kurtu.
   
  16:17
  Veronika Trnková je na podání. Po vysoké nahrávce smečovala Kostelanská jen do autu, ale byla tam teč českého bloku.
   
  16:18
  Maria Kostelanská přidala k útoku také kvalitní servis. Orvošová se ale rozehrála k vynikajícímu výkonu a trefuje znovu místo u postranní čáry.
   
  17:18
  Po servisu Šmídové smečovala za domácí tým nechytatelně z pipu Palgutová. Český tým ještě zkoušel přezkoumání na videu, ale nebyl úspěšný.
   
  17:19
  Pencová je na podání. Orvošová nejspíše smečovala do autu, ale Kostelanská sáhla do balonu.
   
  18:19
  Andrea Kossányiová je na podání. Další útok Palgutové míří do autu a Češky míří za ziskem čtvrté sady. Také slovenský trenér Marco Fenoglio si zažádal o challenge, která prokázala teč českého bloku.
   
  19:19
  Koseková na servisu. Rutarová se na středu sítě neprosadila a po bodovce Hudecové je srovnáno.
   
  19:20
  Barbora Koseková přidala i další vynikající podání. Rutarová znovu neúspěšná na středu sítě, Slovenky poté mohly jít do vedení, ale Hudecová poslala bodovku do bloku.
   
  19:21
  Rutarová na servisu. Palgutová míč po nepřesné nahrávce jen odevzdala, ale ani Orvošová nemohla dokonale útočit. Češky se tak radují z bodu až po bloku.
   
  19:21
  Slovenský tým si bere oddechový čas.
   
  20:21
  Eva Rutarová pokračuje na servisu i po oddechovém čase. Hudecová tentokrát už vytloukla český dvojblok.
   
  21:21
  A právě Romana Hudecová byla na podání. Trnková nedosáhla na nahrávku Šmídové, následně smečovala ještě Orvošová, ale byla ubráněna. Dlouhou výměnu zakončila až Kostelanská vytlučením českého dvojbloku.
   
  21:22
  Po dalším servisu Hudecové byla pod tlakem na přihrávce Dostálová. Mlejnkové se podařilo z hlavního bod prostrčit míč skrz blokem.
   
  22:22
  Orvošová zariskovala na servisu. Slovenky poté neútočily důrazně, ale další chybu udělala na nahrávce Šmídová.
   
  22:23
  Veronika Hrončeková je na podání. Mlejnková z hlavního kůlu posílá český tým znovu do náskoku útokem do otevřené obrany.
   
  23:23
  Po servisu Michaely Mlejnkové přihrávala na slovenské polovině Hudecová. Češky se stačily ubránit, ale Kossányiová neuspěla při důležité bodovce. Další maratonskou rozehru zakončila ze středu sítě Pencová.
   
  24:23
  Herelová přichází vyztužit blok místo Kosekové. Karin Palgutová přiriskovala servisem na Dostálovou. Češky znovu odevzdaly míč, ale domácí reprezentace si útok nepřipravila. Kossányiová smečovala důrazně, ale pouze do autu.

  Český tým si ještě vyžádal challenge, která teč na bloku neprokázala.
   
  24:23
  Také český tým si bere oddechový čas.
   
  24:24
  Karin Palgutová je na podání i při setbolu slovenského týmu. Orvošová odvrací konce sady útokem z pipu.
   
  24:25
  Simona Kopecká přišla na podání z lavičky. Slovenky měly potíže s přihrávkou a poté smečovala Kostelanská jen do autu. Také slovenský trenér si zažádal o challenge, která teč na bloku neukázala. Mečbol!
   
  25:25
  I další podání Simony Kopecké bylo pro domácí nepříjemné. Kossányiová se ještě natáhla pro úder za blok, slovenský tým zkoušel smečovat z ruky Pencové, ale balon dopadl jasně do autu. Kossányiová však tečovala na bloku a tak je srovnáno.
   
  25:26
  Maria Kostelanská je na podání. Orvošová dělovým úderem podél postranní lajny sestřelila hráčku v poli. Druhý mečbol pro český tým.
   
  26:26
  Pavla Šmídová ale trestuhodně poslala plachtu do autu.
   
  26:27
  To Jaroslava Pencová byla na podání přesnější. Kossányiová zvládla zasmečovat do dlouhé diagonály a Češky mají třetí mečbol.
   
  26:28
  Právě po servisu Kossányiová se Češky radují z vítězství. Hudecová nepřihrála ideálně, poté našla Koseková ještě Palgutovou, který v nouzi smečovala mimo hrací plochu.
   
  Konec zápasu
   
  České reprezentantky oplatily Slovenkám porážku v domácím prostředí. Tentokrát výběr Giannise Athanasopoulose zvítězil ve čtyřech setech.

  Úvodní dějství bylo pořádně vyrovnaná, až ve druhé části se Češky dokázaly bodově odpoutat a dosáhnout na dílčí vedení. To druhá sada patřila domácímu výběru. Také Slovenky odskočily do vedení těsně před koncovou a rychle srovnaly stav setů na 1:1. Třetí set byl ze všech nejjednoznačnější. Česká reprezentace si vybudovala v samém úvodu luxusní vedení, které dokázala udržet po celou délku setu. Zcela jiný průběh měla čtvrtá sada, Slovenky sice vedly i o šest bodů, ale svůj náskok velmi rychle prohospodařily a do koncovky šel ve vedení dokonce tým vedený kapitánkou Pavlou Šmídovou. Nejprve měly ale setbol Slovenky, poté tři mečboly český tým a právě ten třetí byl posledním, když na závěr chybovala v útoku Palgutová. (22:17:21)

  Vít Schück

  Čas utkání: 1:58

  4. set: 0:35

  Slovensko Česko
  4. set Utkání 4. set
  Získané body celkem
  26 89 100 28
  Nejdelší série získaných bodů
  4 5 7 4
  Setboly
  1 2 5 3
  Mečboly
  0 0 3 3
  Vítězné údery *
  0 0
  Bloky *
  0 0
  Chyby *
  0 0
  Statistiky na podání
  Esa **
  2 7 1 0
  Chyby na podání **
  3 11 12 2
  Body při vlastním podání
  9 / 27
  33 %
  30 / 90
  33 %
  40 / 99
  40 %
  10 / 27
  37 %
  Statistiky na příjmu
  Body při soupeřově podání
  17 / 27
  63 %
  59 / 99
  60 %
  60 / 90
  67 %
  18 / 27
  67 %
  Informace ke statistikám

  ** Počty es a chyb podání v průběhu setu jsou neoficiální.

  Slovensko: Koseková (C), Ovečková – Hudecová, Palgutová, Kijaková, Radosová, Kostelanská – Hrončeková, Pencová, Herelová, Szabóová – Šunderlíková – Španková, Jančová
  Trenér: Marco Fenoglio

  Česko: Šmídová (C), Kopecká – Kossányiová, Hodanová, Svobodová, Mlejnková – Trnková, Purchartová, Rutarová, Holásková – Orvošová, Patočková – Dostálová, Vaňková
  Trenér: Giannis Athanasopoulos

  Rozhodčí: Vlatko Ristovski (MAC) – Miroslav Juráček (SVK)