IHC Přerov – IHC Prague Rats 2:3 (po pr.)
IHC Night Birds Přerov
2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
IHC Prague Rats
Neděle 23.06.2019, 12:20 • SH Jižní Město, Praha 11 • Final Four Stilmat extraligy mužů inline hokeje • Finále

Pro dnešek, i celou sezónu je rozhodnuto! Pražané vyhrávají druhý titul v řadě, Přerovu zbylo jen velmi těsně druhé místo. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. Následující sezónu opět odsud z Prahy 11 na počtenou! (13:50:14)

Hráči Prague Rats právě dostávají zlaté medaile pro vítěze STILMAT extraligy.

Nejužitečnější hráč play-off: Martin Michajlov (Prague Rats)

48:57
    Prague Rats právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Chaosu po rychlé akci Rats využil v rychlou gólovou trefu JAKUB BERNAD, který tím pádem získává pro svůj tým první místo v české nejvyšší soutěži v inline hokeji. Bez asistence.

48:06
    První buly prodloužení připadlo pražskému týmu. Po Bernadově pozdržení puku u Michajlova se vydal do protiútoku.

48:01

Ani čtvrtá čtvrtina s mnoha šancemi rozzuzlení nepřinesla. O vítězi letošního ročníku Stilmat Extraligy tak rozhodne až desetiminutové prodloužení.

48:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila.

47:45
    Přerovu se povedlo vyhodit kotouč na opačná konec hřiště.

47:01
    Na druhé straně měl extrémní šanci Jakub Bernad, který ovšem celou akci překombinoval.

45:33
    Velkou šanci měl Petr Školoud. V mezikruží převzal velmi slibnou nahrávku, kterou také dokázal namířit na branku. Martin Michajlov ale předvedl velmi povedený zákrok, když vytěsnil kotouč mimo branku ramenem.

44:03
    Na druhé straně od modré čáry zahrozil Daniel Indrák. Ovšem i Michajlov pohotově zakročil svým betonem.

42:53
    Přihrávku od Jakuba Bernada napálil od modré velmi prudce na branku Oscar Flynn. Proti jeho střele ale Jakub Dohnal včas vystrčil betony a kotouč dokázal vyrazit.

41:03
    Přerovští se po krátké odmlce znovu dostali ke kotouči. Toho se snažil využít v podobě výpadu na branku Stanislav Husák. Ve velké rychlosti ale branku přejel a celá akce tak došla k zániku.

38:40
    Po delší době se dostali k puku domácí hokejisté. Ti tak zkoušejí ohrozit branku Martina Michajlova. Přes obranu Rats se ovšem nemohou dostat.

37:00
    Což ovšem otevřelo cestu Rats pro získání kotouče. Pražané se dostávají do řady útočných nájezdů, ve kterých ovšem narážejí na připravenou obranu Přerova.

36:11
    Přerov dlouho otálí s rozehrávkou od vlastní branky.

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

I třetí čtvrtina pokračovala ve vyrovnaném duchu, přičemž oba týmy vstřelily po jednom gólu. Finálové drama tak bude pokračovat i závěrečnou čtvrtinou základní části.

36:00
    Třetí čtvrtina skončila.

35:11
    A sám Bernad mohl ještě poslat Rats do vedení! Z pravého kruhu vyslal křižnou střelu, kterou ovšem Dohnal včas vyrazil.

34:02
    Přerov zkoušel další akci. Tentokrát ovšem nájezdovou cestu Pavlu Hanákovi zkřížil Jakub Bernad, který navíc tím pádem nasměroval svůj tým na opačný konec hřiště.

32:31
    Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
    A finálové drama pokračuje! Chybu v rozehrávce využil Daniel Indrák, který soupeře obral o kotouč a posunul ho na lépe postaveného STANISLAVA HUSÁKA. Ten využil své pozice a z hranice kruhu prudce rozvlnil síť za zády Michajlova a vrátil svůj tým do hry. Asistence: Daniel Indrák.

31:36
    Po souboji Navrátila se Šináglem ujel pronikajícímu hráči Přerova kotouč pod hokejkou a zamířil si to podél mantinelu až k Martinu Michajlovovi. Pražský tým záhy zkusil další rozehrávku.

30:47
    Martin Fiala dlouho otálí s rozehrávkou od vlastní branky. Má to ovšem svůj účel, neboť rozehrávku Pražanů se snaží narušit Pavel Hanák a hostující tým mu to tímto ztěžuje, ba až znemožňuje.

28:36
    Pražané jdou po velmi povedené akci do vedení! OSCAR FLYNN si vyčkal na levé hranici brankoviště na kolmou nahrávku od Přibyla. Té se také dočkal, načež využil Dohnalova protipohybu a z první uklidil kotouč do branky. Asistence: Adam Přibyl, Martin Fiala.

27:38
    Kotouč mají ve své moci pražští inlinehokejisté. Ti zprvu vyčkávají s rozehrávkou u vlastní branky, načež naberou tempo a velmi rychle se přesunou.

26:44
    Na druhé straně se do podobně slibné situace dostal Daniel Indrák, po jehož střele dokonce zazvonila tyč Michajlovovy branky. Ovšem ani od tyče, ani od následné odrazu z rohu konstrukce kotouč za záda gólmana pražského týmu nezapadl.

25:33
    Šibenici mohl po Bernadově křižné přihrávce vymést Petr Šinágl. Jen velmi těsně ovšem minul.

25:26

24:06
    První buly třetí čtvrtiny získali hráči Přerova. Svou první šanci ovšem změnili v rychlý výhoz kotouče podél mantinelu až k Michajlovovi, díky čemuž se k puku dostal pražský tým a přesunul se do své akce.

24:01
    Začala třetí čtvrtina.

Druhá čtvrtina finálového utkání je u konce! I tato pokračovala ve velmi vyrovnaném duchu, přičemž oba týmy se dostávaly do řady šancí. Přerov byl ovšem o něco šťastnější, neboť dokázal vyrovnat a oba týmy tak do druhé poloviny utkání vstupují za vyrovnaného stavu.

24:00
    Druhá čtvrtina skončila.

23:56
    Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Mikuláš Zbořil – 1,5 min., vysoká hůl).

22:55
    Martin Fiala se pokusil přesunout kotouč do mezikruží na Jakuba Bernada. Přes řadu obránců Přerova ale kotouč neprocedil a domácí se tedy vydali do dalšího brejku.

21:00
    Podél mantinelu se vydal na útočný výjezd Jakub Bernad. Za brankou Dohnala se k němu ale sjela dvojice obránců Přerova, která mu kotouč převzala.

19:35
    Vyhrané buly Mikulášem Zbořilem se posunulo dozadu na Gremlicu. Ten tak zahájil svou další průnikovku proti brance Martina Michajlova, před něhož také přenesl těžiště hry.

19:21

18:47
    Záhy se ovšem k puku dostali Rats, kteří okupují útočné pásmo a čekají na vhodný moment pro vystřelení na branku.

18:17
    I přes oslabení je Přerov stále u kotouče a zkouší se kombinací dostat od vlastní branky.

17:51
    Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Daniel Indrák – 1,5 min., držení).

17:43
    Střelu Mikuláše Zbořila nejprve zbrzdil Adam Přibyl, nakonec se definitivně do šance vložil Martin Michajlov, který přikrytím kotouče vlastním tělem akci Zbořila definitivně zastavil.

16:44
    Po nějaké době se Rats přesunuli před Dohnala. Ovšem pro tentokrát se v tomto prostoru hřiště dlouho neohřáli, Martin Gremlica rychle vystartoval s kotoučem na holi do brejku.

15:29
    Jakub Bernad se snažil prosmýknout od vlastní branky. Cestu mu ovšem zkřížil Pavel Hanák, což udrželo Přerov v útočném pásmu.

14:51

14:33
    Po chvilkovém výjezdu Rats se znovu přesunul Přerov před branku Martina Michajlova.

13:43
    V přesilovce pokračuje tlak Přerova na svatyni Martina Michajlova. Obrana Rats se ovšem drží zuby nehty a odolává.

13:21
    Vyloučení v týmu IHC Prague Rats (Martin Pouska – 1,5 min., podrážení).

12:29
    A z této akce je srovnáno! MARTIN GREMLICA si najel velmi zkušeně středem hrací plochy, načež z mezikruží překvapil Michajlova a také jej překonal. Asistence: Petr Školoud.

12:04
    První buly druhé čtvrtiny dopadlo lépe pro Rats. Ovšem Pražané velmi brzy o kotouč přišli ve prospěch soupeře.

12:01
    Začala druhá čtvrtina.

První čtvrtina finálového boje je za námi. Pražané měli o něco více šancí, které využili v jediný gól Radka Pavlaty. Ovšem i Přerov si určité množství šancí vytvořil.

12:00
    První čtvrtina skončila.

11:50

10:29
    Janu Andrýskovi se povedlo vyvézt kotouč do středního pásma. Spolu s ním se tak museli vrátit i hráči Rats, kteří tedy znovu rozehrávali od Michajlova. Velmi brzy ovšem předbrankový prostor opět obsadili.

10:20
    Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Petr Školoud – 1,5 min., hákování).

10:09
    Díky ponechané výhodě opustil Martin Michajlov branku a Rats pokračují v útočném tlaku.

09:57

08:54
    Přesilovka posílila pozici Rats v přebrankovém prostoru. Pražané se již usídlili víceméně v něm a vyčkávají na vhodný moment ke střele.

08:27
    Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Stanislav Husák – 1,5 min., hákování).

08:10
    Do nadějné příležitosti na pravé hranici brankoviště se dostal Daniel Indrák. Na Michajlova ale přesně nenamířil.

06:46
    Martin Pouska ubránil kotouč před pronikajícím Pavlem Hanákem. Díky tomu se Rats dostali k dalšímu obratu, ovšem ani ten nic závratného nepřinesl.

06:11
    Těsně před Michajlovem se sehrávají Petr Šinágl s Martinem Fialou a vyčkávají na vhodný moment pro pokračování akce.

04:23
    Souhru mezi Mikulášem Zbořilem a Martinem Gremlicou se pokusil narušit v rychlém tempu pronikající Oscar Flynn. Jeho práce se mu podařila tak nějak na půl, byť nedokázal vybojovat kotouč pro sebe, alespoň pomohl k přesunu svého týmu do prostoru před Dohnalem.

03:05
    Nájezd od Gremlicy se pokusili Přerovští ještě dopravit bezprostředně před Michajlova. V tom momentu ale zareagovala obrana Rats, která svému soupeři kotouč vypíchla.

01:54
    Rats pokračují v rozehrávce od vlastní branky. Rychlý průnik se pokusil zakončit Oscar Flynn, který ovšem v křižném nájezdu z pravé strany Dohnalovu svatyni přestřelil.

00:29
    Už po vhazování vstřelily Rats první branku! Bernadovo nahození dokázal do branky přesně dopravit RADEK PAVLATA. Asistence: Jakub Bernad.

00:01

IHC Night Birds Přerov: Dohnal – Gremlica (A), Zbořil (A), Andrýsek, Husák – Indrák, Školoud, Hanák (C), Navrátil.

IHC Prague Rats: Michajlov (Kolinger) – Přibyl, Pavlata (A), Pouska, Popela – Šinágl (C), Bernad, Flynn, Poul M., Poul O., Brandejský, Fiala.

Rozhodčí: Barek, Pahulák.

Z důvodu pozdního příjezdu domácího týmu začne zápas o dvacet minut později.

Začátek zápasu se nám posune, jelikož se čeká na některé hráče Přerova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:20.

Vít Trubička

Branky a nahrávky: 13. Gremlica (Školoud), 33. Husák (Indrák) – 1. Pavlata (Bernad), 29. Flynn (Přibyl, Fiala), 49. Bernad

Rozhodčí: Barek, Pahulák