Česko U16 – Česko U15 8:1 (kon.) | Slovensko – Kanada West 2:3 (kon.) | Velká Británie – Kanada East 0:13 (kon.)
Česko U15 – Slovensko 1:8 (kon.) | Kanada East – Česko U16 4:2 (kon.)
konec
Kanada East
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Česko U16
Čtvrtek 27.06.2019, 21:00 • Zimní stadion, Česká Třebová (kapacita: 1200 míst) • Světový pohár - junioři U16 • . kolo
   
  Český výběr sice ještě ve třetí třetině žhavil naděje na zdramatizování celého duelu, jenomže ani kontaktní trefa Bečky neměla na konečné bodové rozdělení vliv. Kanaďané zvládli závěrečný tlak a ubránili svůj náskok, čímž se dokázali postarat o vysoce ceněné vítězství, které ještě pořádně zahraje s konečným pořadím. Češi jsou totiž rázem se ztrátou tří bodů ještě odsouzeni k velkému boji o možný postup do finále, který si Jiří Christ před turnajem vysnil. Ode mě je to pro dnešek z České Třebové vše, přeji hezký zbytek dne. (23:22:07)
   
  Nejlepší hráči utkání: Matteo Gennaro (Kanada East) – Antonín Křemeňák (Česko U16)
   
  Konec zápasu.
  44:28 GREENE - 4:2
   
  44:28
  Tým Kanada East právě vstřelil branku!
  A je zjevně rozhodnuto. Kanadští útočníci využili české ztráty v útočném pásmu, konkrétně po Deanově černé práci se dostal míček až k naběhlému RYANU GREENEOVI, který už pouze dorazil míček do opuštěné klece. Asistence: Zachary Dean.
   
  43:32
  Český tým nakonec nebude nakonec pokračovat v tlaku, neboť Pavel Chovanec (CZE) obdržel dvouminutový trest za faul v útočném pásmo. Sudí jej klasifikovali jako sekání.
   
  42:53
  Kanada si vybírá oddechový čas!
  42:53 BEČKA - 3:2
   
  42:53
  Tým Česko U16 právě vstřelil branku!
  Euforie startuje na maximum! JAN BEČKA se zvládl otočit v předbrankovém prostoru a po dobře sehraném kombinačním uvolnění se taktéž dostal ke střelbě. Jeho rána příklepem nakonec proletěla pod lapačkou Gennara. Asistence: Tomáš Lhota.
   
  42:00
  Timeout českého týmu! Kouč Jiří Christ stahuje brankáře Křemeňáka a riskuje s power-play!
   
  42:00
  Češi dostanou další prostor při přesilovce, neboť Nolan Cleary (CAE) nedokázal zahrát u mantinelu podle pravidel. Domácí výběr se viditelně bude snažit zmobilizovat poslední síly.
   
  40:12
  Johsnton se dostal do dalšího brejku a jen těsně netrefil míček v předbrankovém prostoru, nakonec se dostal totiž mimo střelecký úhel. Křemeňák si může pořádně oddechnout.
   
  38:54
  Phillips se dostal díky české minele do rychlého protiútoku, Křemeňák ovšem předvedl ukázkový zákrok tělem. Jeho výjezd zmenšil střelecký úhel a pomohl domácím v těžké chvíli. Teď to bylo o fous.
   
  37:32
  U kanadské branky zvonilo břevno! Češi jsou stále blíže a blíže vytoužené branky, i tentokrát ale bez kýženého úspěchu.
   
  36:51
  Hra čtyř proti čtyřem končí, oba vyloučení hráči se vrací zpátky na hrací plochu.
   
  35:34
  Češi se snaží o snadnou rozehrávku, nicméně ta tentokrát ne a ne vyjít. Hlavně ofenzivní jistoty Čechů stále mlčí, kouč Christ se ale snaží na střídačce dost hlasitě předat aktuální postřehy. Český výkon se sice zvedá, nicméně stále neplní ofenzivní úkoly.
   
  34:51
  Tentokrát už rozhodčí ale sahají k vylučování. Matyáš Jizba (CZE) a Mitchell Smilsky (CAE) obdrželi dvouminutový trest po vzájemné strkanici, oba jej obdrželi za hrubost.
   
  34:42
  Po návratu Chamberse se na hrací ploše strhla relativně početná strkanice. Rozhodčí měli pořádnou porci práce, nakonec však celou situaci řeší dohodou a vylučovat se nebude.
   
  33:31
  Český celek se zatím nedokáže popasovat s těsnou obranou soupeře. I tentokrát, podobně jako ve druhé třetině, nezvládá zvýšit střelecký tlak na Gennara. Ten je stále prakticky bez práce.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 7. Greene, 18. Hudson (TS), 30. Greene (Hudon), 45. Greene (Dean) – 1. Hroch, 43. Bečka (Lhota)


  Kanada East: Gennaro (Schoeftner) – Poitras, Smilsky, Chambers, Lindsay (A), Kennedy, Cleary, Leithamn, Alexopoulos –Dean (C), Shepard, Johnston, Snedden, Gillespie, Pavis, Greene, Hudon (A), Smith, Phillips, Turcotte, Crane
  Česko U16: Křemeňák (Šťovíček, Skalický) – Hálek (C), Jizba, Hnyk, Kovařík, Molnár, Maule, Svoboda, Mikl – Bečka (A), Hroch, Novotný, Štastný, Zika, Kubica, Lhota (A), Vohralík, Taufer, Dostál, Rakovský, Chovanec

  Rozhodčí: Antonín Adam (SUI), Petr Ryboň (CZE)