Universitatea Craiova – Plzeň 1:3 (kon.) | Zagłębie – Ústí n. L. 2:1 (kon.) | Kluž – Mladá Boleslav 1:0 (kon.)
Legia – Plzeň 3:0 (kon.) | Linz – Liberec 1:3 (kon.)
LASK Linz
1:3 (0:2)
FC Slovan Liberec
Pátek 28.06.2019, 17:00 • Peuerbach • Přípravný zápas

Fotbalisté Slovanu Liberec si v přípravě v Peuerbachu připisují cenné vítězství 3:1 nad druhým celkem rakouské ligy LASK Linec. I z hrubé přípravy dokázali zápas uběhat, předvedli i pěkné fotbalové akce a zcela zaslouženě vyhrávají. (18:47:27)

Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:3.

90

89
    LASK rozehrával po faulu metr před šestnáctkou přímý kop, jenže Raguz nastřelil jen zeď a ani dorážka neprošla libereckou hradbou.

87
    Fotbalisté Slovanu zakopávají přes půlící čáru, tam se za míčem dere Petar Musa. Vybojoval ho, ale pak se nepodíval, kde má spoluhráče a zase míč odevzdává centrem do rukavic brankáře Turnera.

86
    Renner svým průnikem připravil pozici Raguzovi, jehož tečovaná střela po zemi z otočky znamená navýšení poměru rohových kopů na 5:3 pro Linec.

84
    Rakouský vicemistr se ani teď neprosadil do šance, Mikula nepouští dál Benka a zkušený Pogatetz nakopává z dálky míč jen do Nguyenovy náruče.

83
    Blíží se závěrečný hvizd, posledních pár minut se hraje jen uprostřed vzorně připravené hrací plochy.

80
    Taras Kačaraba odhlavičkoval z vápna nebezpečný centr a pak zablokoval i následnou střelu.
    78. Jakub PEŠEK - 1:3

78
    Liberec právě vstřelil branku!
    Střídající Nešický ukázal Rakušanům parádní českou uličku, kterou uvolnil Petara Musu a ten naservíroval před prázdnou bránu pobídku, co nešla odmítnout. JAKUB PEŠEK suverénně doklepává.

76
    Rozhodčí napomíná jen slovně za nedovolený zákrok libereckého Koscelníka.

75
    Dnešní utkání sleduje okolo 1000 diváků.

73
    Diváci tleskají přímočaré kombinaci po ose Haudum – Raguz, jeden z hráčů v modrém odvrací z malého vápna skluzem až do autu.

72
    Mikula se u praporku pokoušel získat roh, na Rennera si ale nepřišel a Rakušané mohou rozjet protiútok.

69
    Po gólu následuje další přestávka na občerstvení.
    68. Dominik FRIESER - 1:2

68
    Linz právě vstřelil branku!
    Hrubku v liberecké rozehrávce trestá DOMINIK FRIESER. Kačaraba nastřelil při odkopu Benka, který okamžitě vyslal kolmicí svého spoluhráče do sólového nájezdu a ten se v koncovce nezmýlil.

68
    Hraje se od vápna k vápnu, v horkém počasí oběma mužstvům ubývají síly.

Karel Jedlička

Branky: 68. Frieser – 25. Potočný, 43. Potočný, 78. Pešek

LASK Linz: I. poločas: Lawal – Ramsebner, Wiesinger, Trauner, Schnegg – Ranftl, Michorl, Holland, Goiginger – Tetteh, Otubanjo
    II. poločas: Turner – Wostry, Luckeneder, Pogatetz, Renner – Müller, Sabitzer, Haudum, Benko – Raguz, Frieser

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Koscelník, Breite (66. Nešický) , Dorley, Mara, Potočný (59. Pešek) – Pázler (59. Musa)
    Náhradníci: Fukala, Lehoczki, Beran, Micovčák