Universitatea Craiova – Plzeň 1:3 (kon.) | Zagłębie – Ústí n. L. 2:1 (kon.) | Kluž – Mladá Boleslav 1:0 (kon.)
Legia – Plzeň 3:0 (kon.) | Linz – Liberec 1:3 (kon.)
Universitatea Craiova
1:3 (0:2)
FC Viktoria Plzeň
Pátek 28.06.2019, 11:30 • Westendorf, Rakousko • Přípravný zápas

Máme za sebou přípravný zápas na novou sezónu, v němž Viktoria Plzeň zdolala rumunskou Craiovu 3:1. Český vícemistr byl lepší hlavně v první půli, v níž vstřelil dvě branky. O tu první se v sedmé minutě postaral po průniku středem hřiště Radim Řezník. Na kolegu navázal ve 20. minutě Jan Kopic, jenž do brány napálil balón po rohovém kopu. Dramatizace zápasu přišla v 69. minutě, kdy se po centru z levé strany prosadil Mihai Roman. Plzeň si však své dvoubrankové vedení vzala zpět o pět minut později, po centru z přímého kopu se hlavou trefil Tomáš Chorý. Viktoria tak zvládla vítězně i svůj čtvrtý přátelský zápas a ještě dnes ji čeká pátý s polskou Legií. Craiova si po dvou remízách připisuje první prohru.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (13:22:11)

90

89
    Zřejmě poslední útok zápasu táhl středem Bancu. Pokus o dlouhý nákop na levou stranu ale odhlavičkoval do zámezí pozorný Havel.

88
    Dlouhé autové vhazování prodloužil Janošek za sebe pouze na soupeře, na míči tak opět úřadují hráči Craiovy.

87
    Po rohovém kopu Craiovy hlavičkoval Acka. Hlavička stopera ovšem postrádala přesnost i razanci, skončila vedle brány.

86
    Po rozehrávce přímého kopu se o střelu pokusil Ivanov, trefil však hned prvního bránícího hráče.

85
    Unikajícího Bărbuța poslal k zemi nevybíravým způsobem Limberský. Rozhodčí ale v dnešním přátelském utkání zřejmě nechce rozdávat karty.

84
    Proti dlouhému nákopu vystartoval Dominik Sváček, jenž také stil míč ukrýt před dotírajícím Romanem.

83
    Narážečka mezi Janoškem a Beauguelem nevyšla, druhý jmenovaný se navíc dopustil nedovoleného zákroku.

82
    Craiova se pokusila zajímavou rozehrávku, Constatntin ovšem přohrávku po levé straně na hrací ploše už nezastihl.

81
    Herc ve skluzu místo balónu trefil pouze spoluhráče, daroval tak soupeři standartní situaci z nebezpečné vzdálenosti od branky.

80
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Viktorka si jde pro vítězství, vede o dva góly a v posledních minutách se soustředí hlavně na bránění výsledku.

79
    Po centru z pravé strany zůstal na zadní tyči nikým neobsazený Bărbuț. Proti jeho hlavičce se ovšem vytáhl Sváček.

78
    Ivanov na středu hřiště pěkně přeskočil protihráče, následně se jím nechal faulovat.

77
    Rumunský celek je v posledních minutách výrazně aktivnějším týmem, gól po po standartní situaci ale přinesl Plzni potřebné uklidnění.

76
    Craiova se ale nevzdádá. Po obdrženém gólu se opět žene za snížením.
    74. CHORÝ - 1:3

74
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Český vícemistr si bere zpět dvoubrankové vedení! Na centr si naskočil nikým neatakovaný TOMÁŠ CHORÝ, který uklidil míč neomylně k pravé tyči, gólman se za balónem pouze ohlédl.

73
    Těsně za hranicí šestnáctky se dopustil faulu jeden z hráčů rumunského celku. Viktorka má k dispozici přímý kop z nebezpečné pozice.

72
    A Craiova se hned pokusila o vyrovnání, rána Ivanova ovšem skončila vedle.

71
    Přichází tak dramatizace zápasu, která atraktivitě zápasu jen přispěje.
    69. ROMAN - 1:2

69
    Tým Universitatea Craiova právě vstřelil branku! Craiova snižuje! Na pravé straně propadl Havel, jenž úplně minul balón při snaze zachytit přihrávku. Toho využil jeden z hráčů na levé straně k centru, který dopadl přesně na MIHAIE ROMANA, jehož hlavička zapadl k pravé tyči, Sváček se natahoval marně.

68
    Z levé strany se pokusil odcentrovat Vatajelu, Havel jeho pokus zblokoval do zámezí.

67
    Dlouhý nákop Sváčka na polovinu soupeře, Chorý ale hlavičkový souboj prohrál.

66
    Po pravé straně se až do vápna pokusil prodrat, Kovařík, avšak neuspěl.

65
    Hrošovský si ve středu hřiště nekomplikoval situaci a pod tlakem zahrál dalekou malou domů Sváčkovi.

64
    Na pravé straně se uvolnil Vatajelu. Ve vápně ale neměl komu nahrát, a tak se s míčem otočil a zase nahrál dozadu.

63
    A znovu sledujeme postupnou kombinace Craiovy, u míče je nyní středopolař Ivanov.

62
    S útočnou snahou to přehnal Beauguel, bude se kopat přímý volný kop z poloviny hřiště.

61
    Nejde to. Rumunský celek se sice snaží proniknout do zahuštěné obrany soupeře, ta je však zformována opravdu výborně.

60
    Máme za sebou hodinu utkání, Viktorka stále vede o dvě branky. Craiova za celý zápas neměla jedinou vážnější šanci.

59
    Gólman Pigliacelli rozehrál na krátko, Martic následně přenesením hry našel na druhé straně Kelice.

58
    Přízemní centr Kovaříka z pravé strany mířil na Chorého, před ním ale na poslední chvíli odkopl Acka.

57
    Craiova sice kombinuje, avšak pouze na vlastní polovině. Tímto způsobem se zdramatizování zápasu rozhodně nedočkají.

56
    V posledních minutách vidíme velké množství nepřesností. Další takovou předvedl Herc.

55
    Za rumunskou Craiovu se do hry ve druhé půli dostala i její nová akvizice, jež přišla ze Sparty, Bogdan Vatajelu.

54
    Po odkopu brankáře jsme byli ve svědky hlavičkového souboje, který úspěšně zvládl kapitán pro druhý poločas, Roman Hubník.

53
    Kovařík se svým nákopem pokusil dopředu vyslat Chorého, ten si ovšem nepohlídal postavení, píská se ofsajd.

52
    Fortes to přehnal se svým snažením při presinku, když nedovoleně atakoval Mihálika.

51
    Centr Mateia nebyl nejpřesnější, dopadl přesně na hlavu osamoceného Hejdy.

50
    Těsně za polovinou hřiště se provinil nedovoleným zákrokem Janošek.

49
    Přihrávka po lajně nebyla přesná, Herc ji na hrací ploše už nestihl.

48
    Viktorka i do druhé půle nastoupila výrazně aktivněji než soupeř. Ten se nyní dopustil nedovoleného zákroku, hříšníkem Constantin.

47
    Do prvního útoku druhého poločasu se hnal po levé straně Kovařík. Ten nakonec vybojoval rohový kop.

46

Druhý poločas začne přibližně v 12:33.

Skončil první poločas přátelského zápasu mezi rumunskou Craiovou a Viktorií Plzeň. Aktivnějším týmem je bezpochyby český vícemistr, jenž svůj tlak dokázal přetavit ve dva góly. Ten první vstřelil v sedmé minutě Radim Řezník, jenž využil volného prostoru na středu a následnou střelou k levé tyči překonal i gólmana. Současnou podobu výsledku dal ve 20. minutě Jan Kopic, který si našel balón v šestnátce po rohovém kopu a nekompromisně ho napálil pod břevno.

45

44
    Krmenčíkovi chybělo pár centimetrů k lepšímu zakončení hlavou, takhle jeho slabou hlavičku ze záklonu s přehledem lapil gólman.

43
    Z pravé strany zkusil své štěstí Jan Kopic. Pigliacelli však na střelu dobře viděl a bez problémů ji vyrazil.

42
    V držení míče je nyní Craiova. Na kompaktní obranu soupeře ale zatím nenašla žádný recept.

41
    Kopic ještě ve skluzu stihl posunout míč na střed, tam byl ovšem pouze hráč Craiovy, jmenovitě Mateiu.

40
    Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou Plzeňští do šaten s dvoubrankovým vedením v zádech?

39
    Avšak přihrávku Kalvacha vystihl Constantin, jenž hned založil rychlý protiútok. V jeho finální fázi si ale Baiaram neporadil s Řezníkem.

38
    Viktorka se snaží uklidnit hru, což se jí prozatím daří zásluhou kombinační hry kolem středového kruhu.

37
    Po kontaktu Brabce s Fortesem se hráči Craiovy dožadovali pokutového kopu. Píšťalka rozhodčí však zůstala němá.

36
    Po rohovém kopu mohli Plzeňští zůstat v naprostém klidu. Pro centr si vyběhl Kozáčik, jenž balón s poklidem schoval do náruče.

35
    Výborný obranný zákrok předvedl na druhé straně Pernica. Plzeňský stoper vystihl přihrávku do jasné šance, směřující na Bărbuța.

34
    Hrošovský z prvního doteku krásně vysunul Kopice, který předkládal před prázdnou bránu Krmenčíkovi. Tomu chyběl k dosažení míče jeden, možná dva kroky.

33
    Přihrávka Čermáka měla oči, jenže Krmenčík si nepohlídal ofsajdové postavení.

32
    Z něj tentokráte branka nepadne, nejvýše se totiž do vzduchu vyšplhal Acka.

31
    Po zblokovaném centru Kayamby bude český vícemistr rozehrávat rohový kop.

30
    Je za námi půl hodina z dnešního zápasu. Lepším celkem je plzeňská Viktorka, která z tlaku dokázala vytěžit dvě branky.

29
    Kozáčik při odkopu nebezpečně podklouzl, naštěstí pro něj dokázal odpálit míč do dostatečné vzdálenosti od své svatyně.

28
    Rychle se rozvíjející brejk Craiovy zastavil ještě v jeho zárodku nedovoleným zákrokem Patrik Hrošovský.

27
    Rozehrávka na krátko nebyla tím nejlepším řešením. Martic se dostal do svízelně situace, přihrávkou poté našel pouze Kalvacha.

26
    Zatímco se hráči občerstvují, trenéři svým svěřencům udílejí rady. Aktivnější je pochopitelně kouč rumunské Craiovy.

25
    Hráči dostali čas na občerstvení. Po pauze bude následovat odkop od branky rumunského celku.

24
    Po pěkné přihráce Kopice na úroveň penalty se do zakončení hnal Krmenčík. Jeho pokus ovšem skončil mimo branku.

23
    Výkop gólmana byl dlouhý, avšak neúčinný. Hlavičkující Baiaram byl totiž přistižen v ofsajdu.

22
    Viktorka vstoupila do utkání výrazně lépe, než naposledy proti Liptovskému Mikuláši. Tam obracela vývoj zápasu až ve druhé půli.
    20. KOPIC - 0:2

20
    Český vícemistr se ujímá dvoubrankového vedení! Po rohovém kopu si míč v pokutovém území soupeře našel JAN KOPIC, jenž ho napálil nekompromisně pod břevno!

19
    Do postupné kombinace rumunské Craiovy je zapojen i brankář Pigliacelli, díky němuž se těžiště hry přesunulo z pravé strany na levou.

18
    Mateiu si vůbec neporadil s poměrně jednoduchým zpracováním. Měl však štěstí, neboť míč se odrazil ke spoluhráči Fortesovi, toho ale výborně odzbrojil Brabec.

17
    Nákop na levou stranu nemohl Adam Hloušek stihnout za žádnou cenu, soupeř tak bude vhazovat.

16
    Další útočnou akci Viktorky zastavuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V ofsajdu se nacházel Čermák.

15
    Po levé straně unikl Kopic, při snaze nacentrovat ovšem trefil prvního bránícího hráče.

14
    Centr z přímého kopu nebyl vůbec špatný, avšak nejvýše se vyšplhal stoper Pernica.

13
    S fauly Viktorky se nám v posledních minutách roztrhl pytel. Tentokráte se u pravé lajny provinil Kayamba.

12
    Nyní to zase přehnal s útočnou snahou Michael Krmenčík, míč zůstane v držení Craiovy.

11
    Kelic se vlastní vinou dostal do složité situace. Vysvobodil ho z ní protihráč Hrošovský, jenž ho nedovoleně atakoval.

10
    Rumunský celek jakoby se po inkasovaném gólu trošku osmělil, momentálně kombinuje na polovině soupeře.

9
    Český vicemistr využil z úvodního tlaku i vedoucí branku. Rumunská Craiova zatím soupeři příliš nestíhá.
    7. ŘEZNÍK - 0:1

7
    Viktorka jde do vedení! Po pěkné kombinaci využil volného prostoru na středu hřiště RADIM ŘEZNÍK, který střelou z hranice šestnáctky k levé tyči propálil i gólmana!

7
    Poněkud riskantní aut Craiovy na vlastního brankáře, ten si ovšem se situací poradil na výbornou. Zpracoval si balón a poté dlouhým odkopem poslal míč na polovinu soupeře.

6
    Na druhé straně už se Fortes za dalekým nákopem rozeběhl, nejrychleji však byl u míče pozorný Kozáčik.

5
    Za dlouhým nákopem se Krmenčík ani nerozběhl, odkopávat od brány bude Pigliacelli.

4
    Kayamba si v těžké pozici u pravé lajny počínal skvěle. Nejenže vybojoval balón, ale dokonce dokázal rozehrát na Čermáka.

3
    Kopic se na hranici šestnáctky pokusil najít Krmenčíka, před ním ale dobře zasáhl Martic.

2
    Viktoria pro dnešní utkání oblékla červené dresy, Craiova nastoupila v bílých dresech.

1

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Martic, Acka, Kelic – Bancu – Constantin, Mateiu, Qaka – Bărbuț, Fortes, Baiaram

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík

Viktoria Plzeň je aktuálním českým vícemistrem. V bitvě o titul se svěřenci trenéra Vrby dlouho drželi na dostřel Sešívaným, o konečné druhé příčce nakonec rozhodl vzájemný zápas v němž Plzeňané prohráli 1:3. Viktoriáni v generálce na novou sezónu nezahálejí, odehráli už tři zápasy. Nejprve zdolali 5:2 třetiligové Domažlice, následně porazili 2:0 druholigový Sokolov a poradili si i s Litpovským Mikulášem, ten ovládli jasně 4:1.

Craiova se v loňském ročníku rumunské ligy umístila na pěkném čtvrtém méstě, když jí o pouhé tři body unikla účast v Evropské lize, kterou tedy nakonec bere Viitorul. Svěřenci trenéra Papury doplatili na poslední zápas sezóny, kdy na domácím hřiště podlehli právě Viitorulu. V přípravě na novou sezónu Craiova sehrála dva zápasy, oba skončily remízou. Nejprve 1:1 s Orenburgem, následně 0:0 s Karabachem.

Krásný páteční poledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás při sledování přátelského utkání, v němž se střetne Viktoria Plzeň s rumunskou Craiovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Milan Huppert

Branky: 69. Roman – 7. Řezník, 20. Kopic, 74. Chorý

Universitatea Craiova: Pigliacelli (62. L. Popescu) – Martić (62. Hreniuc), Acka (62. Bîrzan), Kelić (46. Ferreira) – Bancu (62. Vlădoiu) – Constantin (62. I. Popescu), Mateiu (62. Serban), Qaka (46. Vătăjelu) – Bărbuț (62. Briceag), Fortes (46. Ivanov), Baiaram (46. Roman)
    FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Kozáčik – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík

2. poločas: Sváček – Havel, Hejda, Hubník, Limberský – Mihálik, Janošek, Herc, Kovařík – Chorý, Beauguel

Rozhodčí: Kostacevic – Et, Moosbrugger