Astana – Kluž 1:0 (kon.) | Ararat-Armenia – AIK Stockholm 2:1 (kon.) | Helsinki – HB Tórshavn 3:0 (kon.)
Kalju – Škendija 0:1 (kon.) | FK Sarajevo – Celtic 1:3 (kon.) | New Saints – Feronikeli 2:2 (kon.)
Dudelange – Valletta 2:2 (kon.) | FK Sūduva – CZ Bělehrad 0:0 (kon.)
HJK Helsinki
3:0 (2:0)
HB Tórshavn
Úterý 09.07.2019, 18:00 • Telia 5G-Areena, Helsinky • Liga mistrů (předkola) • 1. předkolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:54:11)

Odveta je naplánována na 16.7. od 20:00 na stadionu Gundadalur v Tórshavnu.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 6:15.

Je konec. V prvním zápase vítězí naprosto jasně a zaslouženě domácí celek Helsinky, které vyhrály 3:0. Ve 21. minutě poslal domácí do vedení Lappalainen. O deset minut později sice přišel problém, jelikož byl vyloučen Obilor, ale to domácím moc nevadilo, protože ve 42. minutě se trefil také O'Shaughnessy. Druhý poločas už nebyl tak zábavný, jako ten první, ale gólu jsme se dočkali, když se v 66. minutě podruhé trefil Lappalainen.

90+3

90+3
    Stále to jsou domácí hráči, kteří kontrolují míč na polovině soupeře.

90+2
    Nakonec ale byla standardní situace rozehrána nakrátko a posléze domácí mužstvo získalo rohový kop.

90+1
    Helsinky nyní získaly volný kop z pravé strany, který může být hodně nebezpečný.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Odkop se brankáři Gestssonovi zrovna nepovedl a domácí mužstvo tak získalo autové vhazování na polovině soupeře.

89
    Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Lappalainen, přichází Pelvas.

88
    Hosté se nyní sice dostali do zakončení, ale to nemělo razanci a Rudakov byl připraven.

87
    Domácí obrana si opět poradila s centrem soupeře a odvrátila míč do bezpečí.

86
    Davidsen nyní uviděl žlutou kartu za svůj faul ve středu hrací plochy.

85
    Konec utkání se odehrává spíše v nudnějším tempu, jelikož se Tórshavn snaží něco vymyslet, ale ani proti oslabenému týmu se mu to nedaří.

83
    Hosté poslední minuty vedou na držení míče, ale to je tak vše, jelikož se nemohou ani přiblížit k bráně soupeře.

82
    Střídání v týmu HB Tórshavn: ze hřiště odchází Soylu, přichází Hlodversson.
    Střídání v týmu HB Tórshavn: ze hřiště odchází Wardum, přichází Johansen.

81
    Hosté se chystají ke střídání.

Michal Raška

Branky: 21. Lappalainen (Kairinen), 43. O'Shaughnessy (Mensah), 66. Lappalainen

Karty:   14. Obilor (HSK) – 42. Egilsson (HBT), 61. Soylu (HBT), 86. Davidsen (HBT)   31. Obilor (HSK)

HJK Helsinki: Rudakov – Alho, Obilor, O'Shaughnessy, Rafinha – Vaananen (34. Toivomaki), Kairinen – Dahlstrom (C) – Riski, Mensah (78. Vertainen), Lappalainen (89. Pelvas)
    Náhradníci: Uusitalo – Peiponen, Pelvas, Tarasov, Toivomaki, Vertainen, Zeneli

HB Tórshavn: Gestsson – Davidsen (C), Wardum (82. Johansen), Andersen, Egilsson – Justinussen, Askham, Jensen, Samuelsen – Soylu (82. Hlodversson), Olsen (46. Pingel)
    Náhradníci: Mork – Hlodversson, Joensen, Johansen, Petersen, Pingel, Solheim

Rozhodčí: Giorgi Kruashvili – Zaza Pipia, Levan Todria (vš. GEO)
    Úterý 16.07.2019
    HB Tórshavn - Helsinki 2:2

Branky: 17. Pingel (Davidsen), 56. Andersen (Samuelsen) – 60. Riski (Mensah), 77. Riski (Lappalainen)

Karty:   5. Vertainen (HBT), 15. Davidsen (HBT), 43. Andersen (HBT), 45. Petersen (HBT), 58. Jensen (HBT), 75. Samuelsen (HBT) – 59. Väänänen (HSK), 90. O'Shaughnessy (HSK)