2
5 7 6
sk Úterý 09.07.2019, 13:33WTA Challenger Bastad (antuka)

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Katarzyna Kawa! Poľská tenistka je už na štvrtý pokus úspešná a tak víťazí v tomto dlhom a náročnom stretnutí nad našou tenistkou, čím postupuje do ďalšieho kola na turnaji vo Švédsku.

40-A
    Štvrtý mečbal pre poľskú tenistku!

40-A
    Katarzyna Kawa z Poľska získava tretí mečbal!

A-40
    Nepresný úder z rakety poľskej tenistky, takže Jana Čepelová získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!

15-40
    Katarzyna Kawa získava dva mečbaly!

2:5
    Hneď ten prvý aj využíva a ujíma sa teda vedenia 5:2 v treťom sete! Katarzyna Kawa tak ide podávať na potvrdenie brejku, ale hlavne na víťazstvo v tomto zápase!

2:4
    Do tretice všetko dobre. Katarzyna Kawa úspešne potvrdila brejk a tak vyhráva v rozhodujúcom treťom sete 4:2!

2:3
    Dlhý úder od Jany Čepelovej končí v aute! Slovenská tenistka tak brejk nepotvrdila, naopak, stratila toto svoje podanie a jej súperka vyhráva 3:2 v treťom a rozhodujúcom sete!

40-A
    Opäť úspešná hra poľskej tenistky na sieti, čím získava tretí brejkbal!

30-40
    Na sieti lepšie zahrala Kawa a tak získava brejkbal!

2:2
    Slovenská tenistka úspešne zapracovala na sieti, využíva tak brejkbal a vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2! Čaká ju servis na potvrdenie brejku.

A-40
    Jana Čepelová získava brejkbal!

1:2
    Na sieti sa jej ho podarilo využiť a tak znižuje stav tretieho setu na 1:2 z jej pohľadu!

0:2
    Katarzyna Kawa potvrdila brejk a tak vyhráva v treťom a rozhodujúcom sete 2:0, čo je určite veľmi dobrý štart!

0:1
    Tú druhú však už nie a tak stráca svoje úvodné podanie v treťom sete! Katarzyna Kawa sa teda ujíma vedenia 1:0.

15-40
    Katarzyna Kawa získava hneď v treťom sete dva brejkbaly!

6:7
    No a ten sa jej podarilo využiť, takže toto stretnutie bude mať pokračovanie v podove tretieho setu! V tajbrejku to už vyzeralo, že je o rozhodnuté o treťom sete, ale Jana Čepelová zrazu ožila a dokonca získala aj dva mečbaly. Ani jeden však nepremenila a tak o postup do ďalšieho kola bude musieť bojovať v treťom sete.

7-8
    Úder slovenskej tenistky zastavuje páska, po dvoch mečbaloch tu je setbal pre Kawu!

7-6
    Druhý mečbal pre slovenskú tenistku!

6-5
    Jana Čepelová získava mečbal!

6:6
    Slovenská tenistka ukončila priamym bodom tento náročný gem, vyrovnáva stav druhého setu na 6:6 a o jeho osude tak rozhodne tajbrejk!

30-40
    Katarzyna Kawa získava setbal pri podaní súperky!

5:6
    Od siete hneď ten prvý aj využíva a ujíma sa teda vedenia 6:5 v druhom sete! Jana Čepelová tak pôjde po druhýkrát podávať na udržanie sa v tejto sade hry.

5:5
    Na druhý pokus je už slovenská tenistka úspešná a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 5:5, čím ho ešte predlžuje!

4:5
    Hneď ten prvý aj využíva, čím si berie späť svoje stratené podanie a znižuje tak stav v druhom sete na 4:5 z jej pohľadu! Jana Čepelová tak pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete.

40-15
    Slovenská tenistka získava po chybe súperky dva brejkbaly!

3:5
    Druhú sa jej už nepodarilo a tak Katarzyna Kawa berie toto podanie našej tenistky! V druhom sete vyhráva 5:3 a bude podávať na jeho víťazstvo.

0-40
    Čo sa nám teraz potvrdilo, tri brejkbaly pre Kawu.

3:4
    Katarzyna Kawa úspešne potvrdila brejk a vyhráva tak pre ňu v dôležitom druhom sete 4:3!

3:3
    Tú druhú sa jej už nepodarilo a tak stráca toto svoje podanie! Katarzyna Kawa tým pádom vyrovnáva stav druhého setu na 3:3!

15-40
    Aut z rakety podávajúcej tenistky, Katarzyna Kawa získava dva brejkbaly!

3:2
    Poľská tenistka už tento gembal využíva a tak s problémami svoj servis udržala. Znižuje teda na 2:3 z jej pohľadu v druhom sete!

A-40
    Druhý brejkbal pre Janu Čepelovú!

40-40
    Opäť je tu zhoda.

A-40
    Po nej nasledovala dlhá výmena, ktorú lepšie zvládla Jana Čepelová a tak získava brejkbal!

3:1
    Výborne! Jana Čepelová čistou hrou potvrdila brejk a tak vyhráva v druhom sete 3:1!

2:1
    Áno! Slovenská tenistka zahrala ďalší presný return a tak si berie späť svoje stratené podanie, čím sa dostáva do vedenia 2:1 v druhom sete!

40-0
    Tri brejkbaly pre Janu Čepelovú! Dočkáme sa aj teraz ribrejku?

1:1
    Spomínaný ribrejk prichádza práve teraz! Katarzyna Kawa si teda berie späť svoje stratené podanie a vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

40-A
    Jana Čepelová sa previnila dvojchybou a tak jej súperka získava druhý brejkbal!

30-40
    Vyzerá to, že to bude ako v prvom sete, je tu brejkbal pre poľskú tenistku!

1:0
    Ten tretí sa jej však už nepodarilo a tak Jana Čepelová berie hneď prvé podanie svojej dnešnej súperky v druhom sete, čím sa ujíma vedenia 1:0!

40-0
    Aut z rakety podávajúcej tenistky, Jana Čepelová tak hneď v úvode druhého setu získava tri brejkbaly!

7:5
    Ktorý sa jej podarilo využiť, keďže zahrala víťazný bekhend a tak vyhráva prvý set pomerom 7:5! Bolo to veľmi dramatické úvodné dejstvo a pre obe hráčky určite aj veľmi náročné, hlavne pri svojom servise mali veľké problémy. Uspieť sa pokon podarilo Jane Čepelovej, ktorá tak ide do druhého setu v lepšej pozícii.

A-40
    Po priamom boe získava setbal!

40-A
    Túto výmenu však znova zvládla lepšie Kawa a tak získava druhý brejkbal!

30-40
    Je tu brejkbal pre poľskú tenistku!

6:5
    Katarzyna Kawa ukončila tento gem dvojchybou a tak stráca toto svoje podanie! Jana Čepelová vyhráva v prvom sete 6:5 a bude mať tak možnosť zakončiť úvodné dejstvo vo svoj prospech.

40-15
    Jana Čepelová získava dva brejkbaly!

5:5
    Jana Čepelová zvládla tento veľmi dôležitý servis a čistou hrou vyrovnáva stav dramatického prvého setu na 5:5!

4:5
    A tak je tu opäť stratené podanie! Jana Čepelová využíva brejkbal a udržala sa tak v prvom sete. Za stavu 4:5 z jej pohľadu tak ešte bude museiť zvládnuť svoj servis, čo robí teraz obom hráčkam veľké problémy.

A-40
    Štvrtý fiftín v rade pre slovenskú tenistku, ktorá tak získava brejkbal na udržanie sa v prvom sete!

0-40
    Katarzyna Kawa získava tri setbaly!

3:5
    Znova tu máme ribrejk! Katarzyna Kawa umiestnila loptičku presne na čiaru a tak si berie späť svoje stratené podanie. Poľská tenistka vyhráva v prvom sete 5:3 a bude podávať na jeho víťazstvo.

0-40
    Kto by to bol čakal, Katarzyna Kawa získava tri brejkbaly!

3:4
    Jana Čepelová si berie späť svoje stratené podanie! No, obe tenistky majú teraz problémy na svojom servise, Čepelová znižuje stav prvého setu na 3:4 z jej pohľadu.

2:4
    Tesný aut z rakety slovenskej tenistky, takže Katarzyna Kawa brejkbal využíva a dostáva sa do vedenia 4:2 v prvom sete!

30-40
    Katarzyna Kawa získava brejkbal!

2:3
    Priamym bodom ukončila poľská tenistka tento gem, úspešne potvrdila brejk a vyhráva 3:2 v prvom sete!

40-A

40-30

2:2
    No a aj sa tak stáva! Poľská tenistka si berie späť svoje stratené podanie a tak vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!

0-40
    Katarzyna Kawa získava tretí fiftín v rade a tak má šancu vziať si svoje podanie späť!

2:1
    Jana Čepelová je už na tretí pokus úspešná a tak berie toto podanie svojej súperky, čím sa dostáva do vedenia 2:1 v prvom sete!

A-40
    Tretí brejkbal pre slovenskú tenistku!

A-40
    Ďalší brejkbal pre slovenského tenistu!

A-40
    Zopakovala sa situácia z predchádzajúceho gemu a tak Jana Čepelová získava brejkbal!

1:1
    Slovenská tenistka priamym bodom ukončila tento gem, napokon s ťažkosťami si udržala prvé podanie, keď odolala brejkbalu a vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

40-A
    Štvrtý fiftín v rade pre Kawu, ktorá tak získava úvodný brejkbal!

0:1
    Poľská tenistka predviedla ďalšie kvalitné podanie a úspešne tak zvládla svoje prvé podanie v tomto zápase.