Daniell, Koolhof – Dodig, Polášek 0:3 (kon.)

Ivan Dodig
Filip Polášek
3
6 7 6

sk Úterý 09.07.2019, 16:52 • Kurt č. 12, All England Club, Londýn (GBR) • Wimbledon - čtyřhra mužů - Wimbledon (tráva) • Čtvrtfinále

Výborná správa putuje na Slovensko, Filip Polášek po boku chorvátskeho tenistu Ivana Dodiga postupuje do semifinále na tohtoročnom Wimbledone, keď porazili novozélandsko-holandskú dvojicu Marcus Daniell a Wesley Koolhof 3:0 na sety po hrách 2:6, 6:7 (1), 3:6!

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Ivan Dodig a Filip Polášek! Druhý mečbal sa už chorvátsko-slovenskej dvojici podarilo premeniť a tak po víťazstve 6:3 v treťom sete postupuje do semifinále tohtoročného Wimbledonu!

15-40
    Eso a tak tu sú dva mečbaly!

3:5
    Marcus Daniell zakončil tento gem priamym bodom a znižuje teda stav v treťom sete na 3:5! Ivan Dodig a Filip Polášek sa však teraz budú môcť dostať do semifinále!

2:5
    Filip Polášek priamym bodom ukončil tento gem, bola to úspešná otočka z 0:30 a tak chorvátsko-slovenská dvojica vyhráva 5:2 v treťom sete po potvrdení brejku! Marcusa Daniella a Wesleyho Koolhofa tak čaká servis na udržanie sa v štvrťfinálovom zápase!

2:4
    Čistou hrou berie chorvátsko-slovenská dvojica servis súpera a vyhráva tak v treťom sete 4:2! Žeby pomaly začali búchať na semifinálovú bránu? Nechajme sa prekvapiť.

0-40
    Víťazný úder z rakety Filipa Poláška a tak tu sú tri brejkbaly!

2:3
    Aut z rakety Koolhofa, gembal je teda využitý a dvojica Dodig – Polášek vyhrávajú v treťom sete 3:2!

2:2
    Do tretice všetko dobre. Dvojica Daniell – Koolhof tento gembal využívajú a to opäť dokázali odvrátiť brejkbal súpera. Stav v treťom sete je vyrovnaný 2:2!

40-A
    Brejkbal pre dvojicu Dodig – Polášek!

1:2
    Filip Polášek s prehľadom zvládol tento servis, po čistej hre vyhráva chorvátsko-slovenská dvojica v treťom sete 2:1!

1:1
    Štyri brejkbaly dokázala odvrátiť dvojica Daniell – Koolhof a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 1:1! To môže byť pre túto dvojicu poriadna psychická vzpruha.

40-A
    Filip Polášek s ďalším presným returnom a tak tu je štvrtý brejkbal v treťom sete!

0-40
    Dvojchyba a tak tu máme tri brejkbaly!

0:1
    Chorvátsky tenistka ukončil prvý gem tretieho setu priamym bodom.

6:7
    Výborne! V tajbrejku napokon dvojica Daniell – Koolhof zaznamenala len jeden bod a tak Ivan Dodig a Filip Polášek zaslúžene získavajú aj druhý set, ale aby ho získali, nadreli sa viacej ako v prvom sete. Chorvátsko – slovenská dvojica vyhráva v tomto stretnutí 2:0 na sety a možno je pred nami posledný set. Nechajme sa prekvapiť, ešte sa to môže celé zvrátiť.

1-6
    Ivan Dodig a Filip Polášek získavajú prvé setbaly v druhom sete!

6:6
    Skvelá spolupráca, Dodig zahral presný servis a Polášek od siete ukončil tento gem! Druhý set je vyrovnaný 6:6 a o jeho osude rozhodne tajbrejk!

6:5
    Do tretice všetko dobre. Marcus Daniell ukončil tento gem priamym bodom a tak sa spoločne s Wesleym Koolhofom dostáva do vedeia 6:5 v druhom sete! Ivan Dodig tak bude podávať na udržanie sa chorvátsko-slovenského páru v druhej sade hry a tak si vynútenie tajbrejku.

40-A
    Je tu druhý brejkbal, keď Dodig od siete vytiahol presný volej!

30-40
    Šancu naň chorvátsko-slovenská dvojica bude mať, Koolhof úder putuje do autu!

5:5
    Filipovi Poláškovi nevyšiel tento úder, ktorý zastavuje páska a tak sa dvojica Daniell – Koolhof udržala v druhom sete vďaka ich prvému brejku v tomto zápase. Vyrovnali tak stav druhého dejstva na 5:5!

40-30
    Wesley Koolhof si pomohol prasiatkom a tak chorvátsko-slovenská dvojica bude prvýkrát v tomto stretnutí čeliť brejkbalu!

4:5
    Wesley Koolhof ukončil tento gem priamym bodom a tak znížil stav v druhom sete na 4:5! Filip Polášek však bude môcť teraz ukončiť druhý set v prospech chorvátsko-slovenskej dvojice.

3:5
    Chorvát musel cez druhé podanie, čo však zvládol a tak chorvátsko-slovenská dvojica vyhráva v druhom sete 5:3! Súper tak bude musieť podávať na udržanie sa v druhej sade hry.

3:4
    Tenista z Nového Zelándu je momentálne ošetrovaný! No uvidíme, ako sa to ďalej vyvinie, či sa bude v štvrťfinále tejto štvorhry pokračovať ďalej.

3:4
    Priamym bodom zakončil tenista z Nového Zélandu tento gem a tak znížil stav v druhom sete na 3:4!

2:4
    Čistá hra pre dvojicu Dodig – Polášek, čím sa dostávajú do vedenia 4:2 v druhom sete!

2:3
    Ten po úspešnej hre na sieti dvojica Daniell – Koolhof využíva a tak znižujú stav v druhom sete na 2:3 z ich pohľadu!

30-40
    Polášek poslal úder na telo a od Koolhofa sa loptička odrazila do autu! Je tu tak brejkbal!

1:3
    Chorvát zakončil tento gem priamym bodom a tak dvojica Dodig – Polášek vyhráva v druhom sete 3:1!

1:2
    Po ese je tu aj priamy bod a tak Daniell – Koolhof znižujú na 1:2 v druhom sete!

0:2
    Dodig zahral víťazný úder a tak je tu úspešné potvrdenie brejku! Chorvátsko-slovenská dvojica vyhráva v druhom sete 2:0!

0:1
    Túto možnosť chorvátsko-slovenská dvojica využíva aj za prispenia chyby súpera a tak sa Ivan Dodig a Filip Polášek ujímajú vedenia 1:0 v druhom sete, keď vzali hneď prvé podanie súpera v druhej sade hry!

40-A
    Filip Polášek si skúsene počkal na sieti a vybojoval tak brejkbal!

2:6
    Výborne! Daniellov dlhý úder putoval do autu, takže Ivan Dodig a Filip Polášek vyhrávajú prvý set pomerom 6:2! Chorvátsko-slovenská dvojica nestratila ani raz svoje podanie, naopak, súperom zobrala hneď dva a v podstate ovládli úvodný set. Uvidíme, ako sa to bude celé vyvíjať ďalej.

0-40
    Tri setbaly pre dvojicu Dodig – Polášek!

2:5
    Aj v tomto prípade to bola čistá hra a tak sa Marcus Daniell a Wesley Koolhof udržali v prvom sete. Za stavu 5:2 však bude Ivan Dodig podávať na víťazstvo pre chorvátsko-slovenský pár v úvodnej sade hry.

1:5
    Ivan Dodig a Filip Polášek čistou hrou potvrdili brejk, získavajú piatu hru v rade a vyhrávajú tak v prvom sete 5:1! Daniell a Koolhof tak budú podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

1:4
    Koolhof dlhý úder končí v aute, takže slovensko-chorvátska dvojica získava aj druhý brejk v tomto zápase! Ivan Dodig a Filip Polášek tak vyhrávajú v prvom sete 4:1!

40-A
    Je tu brejkbal! Na úder Poláška regoval Daniell len úderom do pásky.

1:3
    Ivan Dodig zakončil tento gem priamym bodom, úspešne sa tak tejto dvojici podarilo obhájiť brejk a vyhrávajú v prvom sete 3:1!

15-30
    Chorvát musel cez druhé podanie, po ktorom na return súpera odpovedal úderom do autu.

1:2
    Druhá dvojchyba v rade a tak Dodig s Poláškom získavajú svoj prvý brejk v tomto zápase! Slovensko-chorvátska dvojica ide do vedenia 2:1 v prvom sete a Ivan Dodig bude podávať na potvrdenie brejku!

15-40
    Marcus Daniell sa previnil dvojchybou a tak tu máme úvodné dva brejkbaly tohto stretnutia!