konec
5. etapa: Saint-Dié-des-Vosges - Colmar
Peter Sagan (Bora)
Vojtěch Görög
Výsledky páté etapy
1. Peter Sagan 4h 02' 33''
2. Wout van Aert +0''
3. Matteo Trentin +0''
4. Sonny Colbrelli +0
5. Greg Van Avermaet +0''
6. Julien Simon +0''
7. Michael Matthews +0''
8. Nils Politt +0''
9. Jasper Stuyven +0''
10. Julian Alaphilippe +0''
Celkové pořadí
1. Julian Alaphilippe 18h 44' 12''
2. Wout van Aert +14''
3. Steven Kruijswijk +25''
4. George Bennett + 25''
5. Michael Matthews +40''
6. Egan Bernal +40''
7. Geraint Thomas +45''
8. Enric Mas +46''
9. Peter Sagan +50''
10. Greg van Avermaet +51''
Cote de Grendelbruch (prémie třetí kategorie)
1. Tim Wellens - 2 body
2. Toms Skujins - 1 bod
Cote du Haut-Koenigsbourg (prémie druhé kategorie)
1. Tim Wellens - 5 bodů
2. Toms Skujins - 3 body
3. Simon Clarke - 2 body
4. Mads Würtz Schmidt - 1 bod
Cote des Trois-Épis (prémie druhé kategorie)
1. Toms Skujins - 5 bodů
2. Tim Wellens - 3 body
3. Simon Clarke - 2 body
4. Xandro Meurisse - 1 bod
Cote des Cing Chateaux (prémie třetí kategorie)
1. Xandro Meurisse - 2 body
2. Lennard Kämna - 1 bod
Sprinterská prémie v Heiligensteinu
1. Simon Clarke - 20 bodů
2. Mads Würtz Schmidt - 17 bodů
3. Toms Skujins - 15 bodů
4. Tim Wellens - 13 bodů
5. Elia Viviani - 11 bodů
6. Peter Sagan - 10 bodů
7. Michael Matthews - 9 bodů
8. Maximiliano Richeze - 8 bodů
9. Giacomo Nizzolo - 7 bodů
10. Caleb Ewan - 6 bodů
11. Thomas de Gendt - 5 bodů
12. Sonny Colbrelli - 4 body
13. Jan Tratnik - 3 body
14. Daniel Oss - 2 body
15. Marcus Burghardt - 1 bod
1. Peter Sagan 4h 02' 33''
2. Wout van Aert +0''
3. Matteo Trentin +0''
4. Sonny Colbrelli +0
5. Greg Van Avermaet +0''
6. Julien Simon +0''
7. Michael Matthews +0''
8. Nils Politt +0''
9. Jasper Stuyven +0''
10. Julian Alaphilippe +0''
Celkové pořadí
1. Julian Alaphilippe 18h 44' 12''
2. Wout van Aert +14''
3. Steven Kruijswijk +25''
4. George Bennett + 25''
5. Michael Matthews +40''
6. Egan Bernal +40''
7. Geraint Thomas +45''
8. Enric Mas +46''
9. Peter Sagan +50''
10. Greg van Avermaet +51''
Cote de Grendelbruch (prémie třetí kategorie)
1. Tim Wellens - 2 body
2. Toms Skujins - 1 bod
Cote du Haut-Koenigsbourg (prémie druhé kategorie)
1. Tim Wellens - 5 bodů
2. Toms Skujins - 3 body
3. Simon Clarke - 2 body
4. Mads Würtz Schmidt - 1 bod
Cote des Trois-Épis (prémie druhé kategorie)
1. Toms Skujins - 5 bodů
2. Tim Wellens - 3 body
3. Simon Clarke - 2 body
4. Xandro Meurisse - 1 bod
Cote des Cing Chateaux (prémie třetí kategorie)
1. Xandro Meurisse - 2 body
2. Lennard Kämna - 1 bod
Sprinterská prémie v Heiligensteinu
1. Simon Clarke - 20 bodů
2. Mads Würtz Schmidt - 17 bodů
3. Toms Skujins - 15 bodů
4. Tim Wellens - 13 bodů
5. Elia Viviani - 11 bodů
6. Peter Sagan - 10 bodů
7. Michael Matthews - 9 bodů
8. Maximiliano Richeze - 8 bodů
9. Giacomo Nizzolo - 7 bodů
10. Caleb Ewan - 6 bodů
11. Thomas de Gendt - 5 bodů
12. Sonny Colbrelli - 4 body
13. Jan Tratnik - 3 body
14. Daniel Oss - 2 body
15. Marcus Burghardt - 1 bod
Jak již bylo zmíněno, tak jezdci odstartují ve měště Saint Dié des Vosges ve výšce 356m nad mořem a okamžitě začnou stoupat na první vrchol Col de Saales, který je ve výšce 553m nad mořem a není ohodnocený. Po dvacetikilometrovém sjezdu klesnou jezdci pod první hodnocenou prémii třetí kategorie.
Cote de Grendelbruch je 3,4km dlouhý kopec s průměrným sklonem 4,9%.
Následně se peloton vydá z kopce dolů až ke sprinterské prémii, která se nachází na sedmdesátém prvním kilometru etapy. Zde bychom mohli vidět souboj Sagana a Colbrelliho o body v boji o zelený dres. Samozřejmě se zde může být souboj i jiných spurterů.
Další vrchařská prémie druhé kategorie následuje o 30km později.
Cote du Haut-Koenigsbourg je 5,9km dlouhý s průměrným sklonem 5,9%.
Po deseti kilometrovém sjezdu a krátké rovině se jezdci dostanou pod další prémii druhé kategorie.
Cote des Trois-Épis je 5km dlouhý se průměrným sklonem 6,7%.
Následuje sjezd o 400m níže a další stoupání třetí kategorie.
Cote des Cing Chateaux je 4,6km dlouhý s průměrným sklonem 6,1%.
Poté co jezdci vyjedou na vrchol poslední prémie, budou i nadále stoupat. 157km před koncem dojedou na vrcholek posledního kopce a po delším sjezdu (10km) je čeká rovinka (10km) do konce etapy.
Pokud se nedostanou jezdci z úniku na velký časový rozestup a mělo by se o vítězi rozhodovat v pravděpodobně prořídlém balíku, tak je nejvhodnější místo na útok prémie druhé kategorie Cote de Trois-Épis popřípadě poslední vrchol Cote des Cing Chateaux. Pakliže nastoupí a ujede pouze jeden jezdec na poslední prémii, bude to mít více než těžké. Bude muset jet 20km sám z toho okolo deseti kilometrů po rovině. Proto se jako lepší místo pro útok vybízí předchozí prémie. Ideální etapa například pro Alaphilippa.
Žlutý trikot
1. Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step) 14:41:39
2. Wout van Aert (Team Jumbo-Visma) + 00:00:20
3. Steven Kruijswijk (Team Jumbo-Visma) + 00:00:25
4. George Bennett (Team Jumbo-Visma) + 00:00:25
5. Michael Matthews (Team Sunweb) + 00:00:40
6. Egan Bernal (Team Ineos) + 00:00:40
7. Geraint Thomas (Team Ineos) + 00:00:45
8. Enric Mas (Deceuninck-Quick-Step) + 00:00:46
9. Greg van Avermaet (CCC Team) + 00:00:51
10. Michael Woods (EF Education First) + 00:00:51
Zelený trikot
1. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) 104 bodů
2. Elia Viviani (Deceuninck-Quick-Step) 81 bodů
3. Michael Matthews (Team Sunweb) 75 bodů
Puntíkovaný trikot
1. Tim Wellens (Lotto Soudal) 7 bodů
2. Xandro Meurisse (Wanty-Gobert Cycling Team) 3 body
3. Greg van Avermaet (CCC Team) 2 body
Bílý trikot
1. Wout van Aert (Team Jumbo-Visma) 14:41:59
2. Egan Bernal (Team Ineos) + 00:00:20
3. Enric Mas (Deceuninck-Quick-Step) + 00:00:26
Týmová soutěž
1. Team Jumbo-Visma 44:35:04
2. Team Sunweb + 00:01:44
3. EF Education First + 00:01:57
1. Tim Wellens – 2 body
2. Toms Skujins – 1 bod
1. Simon Clarke – 20 bodů
2. Mads Würtz Schmidt – 17 bodů
3. Toms Skujins – 15 bodů
4. Tim Wellens – 13 bodů
5. Elia Viviani – 11 bodů
6. Peter Sagan – 10 bodů
7. Michael Matthews – 9 bodů
8. Maximiliano Richeze – 8 bodů
9. Giacomo Nizzolo – 7 bodů
10. Caleb Ewan – 6 bodů
11. Thomas de Gendt – 5 bodů
12. Sonny Colbrelli – 4 body
13. Jan Tratnik – 3 body
14. Daniel Oss – 2 body
15. Marcus Burghardt – 1 bod
1. Tim Wellens – 5 bodů
2. Toms Skujins – 3 body
3. Simon Clarke – 2 body
4. Mads Würtz Schmidt – 1 bod
1. Toms Skujins – 5 bodů
2. Tim Wellens – 3 body
3. Simon Clarke – 2 body
4. Xandro Meurisse – 1 bod
1. Xandro Meurisse – 2 body
2. Lennard Kämna – 1 bod
1. Peter Sagan 4h 02' 33''
2. Wout van Aert +0''
3. Matteo Trentin +0''
4. Sonny Colbrelli +0
5. Greg Van Avermaet +0''
6. Julien Simon +0''
7. Michael Matthews +0''
8. Nils Politt +0''
9. Jasper Stuyven +0''
10. Julian Alaphilippe +0''
1. Julian Alaphilippe 18h 44' 12''
2. Wout van Aert +14''
3. Steven Kruijswijk +25''
4. George Bennett + 25''
5. Michael Matthews +40''
6. Egan Bernal +40''
7. Geraint Thomas +45''
8. Enric Mas +46''
9. Peter Sagan +50''
10. Greg van Avermaet +51''
1. Team Jumbo-Visma 56h 42' 43''
2. Team SunWeb +1' 44''
3. Ef Education First +1' 57''
1. Wout van Aert 18h 44' 26''
2. Egan Bernal + 26''
3. Enric Mas + 32''
1. Tim Wellens 17 bodů
2. Toms Skujins 9 bodů
3. Xandro Meurisse 6 bodů
1. Peter Sagan 144 bodů
2. Michael Matthews 97 bodů
3. Elia Viviani 92 bodů