Djoković – Goffin 3:0 (kon.) | Pella – Bautista-Agut 1:3 (kon.)
Nišikori – Federer 1:3 (kon.) | Querrey – Nadal 0:3 (kon.)
Roberto Bautista-Agut
Roberto Bautista-Agut (23)
3
7 6 3 6
Středa 10.07.2019, 14:09 • Kurt č. 1, All England Club, Londýn (GBR) • Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • Čtvrtfinále

Roberto Bautista-Agut ve čtyřech setech porazil Guida Pellu a poprvé v životě postoupil do grandslamového semifinále, v němž vyzve světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Hned v prvním gemu dokázal Španěl soupeře brejknout, avšak Pella si dokázal ztracené podání vzít zpět ve velmi dlouhém osmém gemu. Vzápětí však nedokázal brejk potvrdit a Bautista-Agut následně dokázal první sadu dopodávat do zdárného konce.

Ve druhém setu, stejně jako v tom prvním, přišel Argentinec o podání okamžitě v prvním gemu. Španělský hráč, jenž je v turnaji nasazenou třiadvacítkou se ale tentokrát brejknout nenechal a druhý set bral v poměru 6:4.

Třetí sada přinesla už v první hře něco nového, Guido Pella si totiž dokázal udržet servis. A to se ukázalo jako klíčové, neboť následně soupeře brejknul a i navzdory brejkbolu v posledním gemu třetí sady dokázal získat set na svou stranu.

Avšak Roberto Bautista-Agut obrat nepřipustil. V rozhodující čtvrté sadě brejknul Argentince ve čtvrtém gemu a podání si udržel až do konce utkání. V životním semifinále se Španěl střetne se světovou jedničkou Novakem Djokovičem, Pella i přes vypadnutí může být se čtvrtfinálovou účastí spokojený.

To je ode mě pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (17:31:18)

Konec zápasu

3:6
    Roberto Bautista-Agut postupuje do životního semifinále! V poslední výměně byl Pella aktivnější, avšak finální forhend umístil za základní čáru.

15-40
    Kratšího returnu soupeře využil Bautista-Agut k náběhu na síť, odkud po forhendu zakončil výměnu následnou smečí a má tak dva mečboly!

15-30
    Fantasticky provedený forhend kros v podání nasazené třiadvacítky. Pella bez šance vrátit míček na správnou stranu dvorce.

15-15
    Pella se jedním forhendem dokázal dostat z defenzivy do ofenzivy. Soupeř následně zasáhl obranným bekhendem síť.

0-15
    Po úderu Španěla k základní čáře poslal Argentinec v záklonu míček do sítě.

3:5
    Po servisu ven z dvorce Argentinec dokázal poslat míček do opačného rohu kurtu a snižuje. Za okamžik ale půjde odvracet konec zápasu na příjem.

40-30
    Nyní měl Guido Pella vělké štěstí. Útočný forhend protihráče skončil jen ve velmi těsném autu.

30-30
    Následně opět až moc tlačil Pella míček k lajně. Po nevynucené chybě je Španěl blízko mečbolu.

30-15
    Chytře chtěla hrát nasazená šestadvacítkado protipohybu. Balónek však dopadl za základní čáru.

30-0
    Kraťas Argentince Bautista-Agut doběhl, nalil však pouze na vítězný volej protivníkovi. Ten nabídnutou příležitostí nepohrdl.

15-0
    Po slajzovaném bekhendu se Pella vydal k síti. Úder soupeře zastavila páska.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Guido Pella.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Žádné problémy neměl španělský tenista na podání. Vede 5:2 a jediný gem ho dělí od postupu do semifinále.

0-40
    Čtvrté eso Španěla po servisu na téčko. Tři gemboly.

0-30
    Skvělá kombinace úderů Bautisty-Aguta. Ten nejprve forhendem k základní čáře zatlačil soupeře do defenzivy, aby pak mohl zahrát precizně provedený kraťas.