TK LFA před startem FORTUNA:LIGY | (kon.) | | | Tisková konference 1.SK Prostějov | (kon.) |
6. etapa: Mylhúzy - La Planche des Belles Filles | Vítěz: Dylan Teuns (Bahrain-Merida) (kon.) |
konec
6. etapa: Mylhúzy - La Planche des Belles Filles
Vítěz: Dylan Teuns (Bahrain-Merida)
Vojtěch Görög
Výsledky šesté etapy
1. Dylan Teuns 4h 29' 03''
2. Giulio Ciccone + 11''
3. Xandro Meurisse + 1'05''
4. Geraint Thomas + 1'44''
5. Thibaut Pinot + 1'46''
6. Julian Alaphilippe +1'46''
7. Nairo Quintana +1'51''
8. Emanuel Buchmann +1'51''
9. Jacob Fuglsang +1'53''
10. Mikel Landa + 1'53''
Celkové pořadí po šesté etapě
1. Giulio Ciccone 23h 14' 55''
2. Julian Alaphlippe + 6''
3. Dylan Teuns + 32''
4. George Bennett + 47''
5. Geraint Thomas + 49''
6. Egan Bernal + 53''
7. Thibaut Pinot + 58''
8. Steven Kruijswijk + 1'04''
9. Michael Woods + 1'13''
10. Rigoberto Uran + 1'15''
Sprinterská prémie v Linthalu
1. Andrea Pasqualon - 20 bodů
2. Nils Politt - 17 bodů
3. André Greipel - 15 bodů
4. Nikias Arndt - 13 bodů
5. Thomas De Gendt - 11 bodů
6. Dylan Teuns - 10 bodů
7. Fabien Grellier - 9 bodů
8. Giulio Ciccone - 8 bodů
9. Natnael Berhane - 7 bodů
10. Xandro Meurisse - 6 bodů
11. Serge Pauwels - 5 bodů
12. Benoît Cosnefroy - 4 body
13. Tim Wellens - 3 body
14. Julien Bernard - 2 body
15. Michael Matthews - 1 bod
Le Markstein (prémie první kategorie)
1. Tim Wellens - 10 bodů
2. Giulio Ciccone - 8 bodů
3. Xandro Meurisse - 6 bodů
4. Natnael Berhane - 4 body
5. Julien Bernard - 2 body
6. Thomas De Gendt - 1 bod
Grand Ballon (prémie třetí kategorie)
1. Thomas De Gendt - 2 body
2. Giulio Ciccone - 1 bod
Col du Hundsruck (prémie druhé kategorie)
1. Natnael Berhane - 5 bodů
2. Tim Wellens - 3 body
3. Giulio Ciccone - 2 body
4. Thomas De Gendt - 1 bod
Ballon d'Alsace (prémie první kategorie)
1. Tim Wellens - 10 bodů
2. Xandro Meurisse - 8 bodů
3. Giulio Ciccone - 6 bodů
4. Natnael Berhane - 4 body
5. Thomas De Gendt - 2 body
6. Serge Pauwels - 1 bod
Col des Croix (prémie třetí kategorie)
1. Thomas De Gendt - 2 body
2. Tim Wellens - 1 bod
Col des Chevréres (prémie druhé kategorie)
1. Giulio Ciccone - 5 bodů
2. Dylan Teuns - 3 body
3. Tim Wellens - 2 body
4. Xandro Meurisse - 1 bod
La Planche des Belles Filles (prémie první kategorie)
1. Dylan Teuns - 10 bodů
2. Giulio Ciccone - 8 bodů
3. Xandro Meurisse - 6 bodů
4. Geraint Thomas - 4 body
5. Thibaut Pinot - 2 body
6. Julian Alaphilippe - 1 bod
1. Dylan Teuns 4h 29' 03''
2. Giulio Ciccone + 11''
3. Xandro Meurisse + 1'05''
4. Geraint Thomas + 1'44''
5. Thibaut Pinot + 1'46''
6. Julian Alaphilippe +1'46''
7. Nairo Quintana +1'51''
8. Emanuel Buchmann +1'51''
9. Jacob Fuglsang +1'53''
10. Mikel Landa + 1'53''
Celkové pořadí po šesté etapě
1. Giulio Ciccone 23h 14' 55''
2. Julian Alaphlippe + 6''
3. Dylan Teuns + 32''
4. George Bennett + 47''
5. Geraint Thomas + 49''
6. Egan Bernal + 53''
7. Thibaut Pinot + 58''
8. Steven Kruijswijk + 1'04''
9. Michael Woods + 1'13''
10. Rigoberto Uran + 1'15''
Sprinterská prémie v Linthalu
1. Andrea Pasqualon - 20 bodů
2. Nils Politt - 17 bodů
3. André Greipel - 15 bodů
4. Nikias Arndt - 13 bodů
5. Thomas De Gendt - 11 bodů
6. Dylan Teuns - 10 bodů
7. Fabien Grellier - 9 bodů
8. Giulio Ciccone - 8 bodů
9. Natnael Berhane - 7 bodů
10. Xandro Meurisse - 6 bodů
11. Serge Pauwels - 5 bodů
12. Benoît Cosnefroy - 4 body
13. Tim Wellens - 3 body
14. Julien Bernard - 2 body
15. Michael Matthews - 1 bod
Le Markstein (prémie první kategorie)
1. Tim Wellens - 10 bodů
2. Giulio Ciccone - 8 bodů
3. Xandro Meurisse - 6 bodů
4. Natnael Berhane - 4 body
5. Julien Bernard - 2 body
6. Thomas De Gendt - 1 bod
Grand Ballon (prémie třetí kategorie)
1. Thomas De Gendt - 2 body
2. Giulio Ciccone - 1 bod
Col du Hundsruck (prémie druhé kategorie)
1. Natnael Berhane - 5 bodů
2. Tim Wellens - 3 body
3. Giulio Ciccone - 2 body
4. Thomas De Gendt - 1 bod
Ballon d'Alsace (prémie první kategorie)
1. Tim Wellens - 10 bodů
2. Xandro Meurisse - 8 bodů
3. Giulio Ciccone - 6 bodů
4. Natnael Berhane - 4 body
5. Thomas De Gendt - 2 body
6. Serge Pauwels - 1 bod
Col des Croix (prémie třetí kategorie)
1. Thomas De Gendt - 2 body
2. Tim Wellens - 1 bod
Col des Chevréres (prémie druhé kategorie)
1. Giulio Ciccone - 5 bodů
2. Dylan Teuns - 3 body
3. Tim Wellens - 2 body
4. Xandro Meurisse - 1 bod
La Planche des Belles Filles (prémie první kategorie)
1. Dylan Teuns - 10 bodů
2. Giulio Ciccone - 8 bodů
3. Xandro Meurisse - 6 bodů
4. Geraint Thomas - 4 body
5. Thibaut Pinot - 2 body
6. Julian Alaphilippe - 1 bod
1. Giulio Ciccone 23h 14' 55''
2. Julian Alaphlippe + 6''
3. Dylan Teuns + 32''
1. Peter Sagan – 144 bodů
2. Michael Matthews – 98 bodů
3. Elia Viviani – 92 bodů
1. Tim Wellens – 43 bodů
2. Giulio Ciccone – 30 bodů
3. Xandro Meurisse – 27 bodů
1. Giulio Ciccone 23h 14'55''
2. Egan Bernal + 53''
3. Enric Mas + 1'23''
1. Trek-Segafredo 70h 19'27''
2. Movistar team + 1'39''
3. Groupama-FDJ +2'04''
1. Giulio Ciccone 23h 14' 55''
2. Julian Alaphlippe + 6''
3. Dylan Teuns + 32''
4. George Bennett + 47''
5. Geraint Thomas + 49''
6. Egan Bernal + 53''
7. Thibaut Pinot + 58''
8. Steven Kruijswijk + 1'04''
9. Michael Woods + 1'13''
10. Rigoberto Uran + 1'15''
1. Dylan Teuns 4h 29' 03''
2. Giulio Ciccone + 11''
3. Xandro Meurisse + 1'05''
4. Geraint Thomas + 1'44''
5. Thibaut Pinot + 1'46''
6. Julian Alaphilippe +1'46''
7. Nairo Quintana +1'51''
8. Emanuel Buchmann +1'51''
9. Jacob Fuglsang +1'53''
10. Mikel Landa + 1'53''
1. Giulio Ciccone – 5 bodů
2. Dylan Teuns – 3 body
3. Tim Wellens – 2 body
4. Xandro Meurisse – 1 bod
Thomas De Gendt na čele má náskok okolo patnácti sekund.
1. Thomas De Gendt – 2 body
2. Tim Wellens – 1 bod
1. Tim Wellens – 10 bodů
2. Xandro Meurisse – 8 bodů
3. Giulio Ciccone – 6 bodů
4. Natnael Berhane – 4 body
5. Thomas De Gendt – 2 body
6. Serge Pauwels – 1 bod
1. Natnael Berhane – 5 bodů
2. Tim Wellens – 3 body
3. Giulio Ciccone – 2 body
4. Thomas De Gendt – 1 bod
1. Thomas De Gendt – 2 body
2. Giulio Ciccone – 1 bod
1. Tim Wellens – 10 bodů
2. Giulio Ciccone – 8 bodů
3. Xandro Meurisse – 6 bodů
4. Natnael Berhane – 4 body
5. Julien Bernard – 2 body
6. Thomas De Gendt – 1 bod
1. Andrea Pasqualon – 20 bodů
2. Nils Politt – 17 bodů
3. André Greipel – 15 bodů
4. Nikias Arndt – 13 bodů
5. Thomas de Gendt – 11 bodů
6. Dylan Teuns – 10 bodů
7. Fabien Grellier – 9 bodů
8. Giulio Ciccone – 8 bodů
9. Natnael Berhane – 7 bodů
10. Xandro Meurisse – 6 bodů
11. Serge Pauwels – 5 bodů
12. Benoît Cosnefroy – 4 body
13. Tim Wellens – 3 body
14. Julien Bernard – 2 body
15. Michael Matthews – 1 bod
Jezdci, kteří na kopci La Planche des Belles Filles (Planině krásných dívek) získali žlutý dres, tak ho udrželi až do Paříže. Naposledy to byl Nibali, který opanoval celou Tour de France.
Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale), Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Serge Pauwels (CCC), Julien Bernard a Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), Nikias Arndt (Sunweb), Natnael Berhane (Cofidis), Thomas De Gendt a Tim Wellens (Lotto-Soudal), Fabien Grellier (Total Direct Energie), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Xandro Meurisse a Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert) a André Greipel (Arkéa-Samsic).
Žlutý dres – Julian Alaphilippe
Zelený dres – Peter Sagan
Puntíkatý dres – Tim Wellens
Bílý dres – Wout van Aert
Sprinterská prémie v Linthalu
Le Markstein (prémie první kategorie) – 10,8km, průměr 5,4%
Grand Ballon (prémie třetí kategorie) – 1,3km, průměr 9%
Col du Hundsruck (prémie druhé kategorie) – 5,3km, průměr 6,9%
Ballon d'Alsace (prémie první kategorie) – 11km, průměr 5,8%
Col des Croix (prémie třetí kategorie) – 3,3km, průměr 6,1%
Col des Chevréres (prémie druhé kategorie) – 3,5km, 9,5%
+ časový bonus na Col des Chevréres
La Planche des Belles Filles (prémie první kategorie) – 7km, průměr 8,7%
1. Julian Alaphilippe 18h 44' 12''
2. Wout van Aert +14''
3. Steven Kruijswijk +25''
4. George Bennett + 25''
5. Michael Matthews +40''
6. Egan Bernal +40''
7. Geraint Thomas +45''
8. Enric Mas +46''
9. Peter Sagan +50''
10. Greg van Avermaet +51''
Pořadí o zelený dres
1. Peter Sagan 144 bodů
2. Michael Matthews 97 bodů
3. Elia Viviani 92 bodů
Pořadí o puntíkatý dres
1. Tim Wellens 17 bodů
2. Toms Skujins 9 bodů
3. Xandro Meurisse 6 bodů
Pořadí o bílý dres
1. Wout van Aert 18h 44' 26''
2. Egan Bernal + 26''
3. Enric Mas + 32''
Pořadí týmů
1. Team Jumbo-Visma 56h 42' 43''
2. Team SunWeb +1' 44''
3. Ef Education First +1' 57''