Pjunik – Shkupi 3:3 (kon.) | Ordabasy – Kutaisi 1:0 (kon.) | Ventspils – KF Teuta 3:0 (kon.)
Alaškert – FK Makedonija 3:1 (kon.) | Larnaka – CS Petrocub 1:0 (kon.) | Narva – Budućnost Podgorica 0:2 (kon.)
Laçi – Beer Ševa 1:1 (kon.) | Sabail – Universitatea Craiova 2:3 (kon.) | Flora – Niš 2:0 (kon.)
KuPS – Vitebsk 2:0 (kon.) | Balzan – Domžale 3:4 (kon.) | Riteriai – KÍ Klaksvík 1:1 (kon.)
Ružomberok – Levski 0:2 (kon.) | Molde – Reykjavík 7:1 (kon.) | Brøndby – Inter Turku 4:1 (kon.)
Crusaders – B36 Tórshavn 2:0 (kon.) | Debrecín – Kukësi 3:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Mura 2:0 (kon.)
Brann – Shamrock 2:2 (kon.) | Malmö – Ballymena 7:0 (kon.) | FK Liepāja – Dinamo Minsk 1:1 (kon.)
Kauno Žalgiris – Apollon Limassol 0:2 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Engordany 6:0 (kon.) | FK Radnik – Trnava 2:0 (kon.)
Soligorsk – Hibernians 1:0 (kon.) | Speranța Nisporeni – Neftçi Baku 0:3 (kon.) | AP Brera Strumica – Zrinjski Mostar 0:3 (kon.)
Fola – Čichura 1:2 (kon.) | Olimpija Lublaň – RFS Riga 2:3 (kon.) | Connah's Quay – Kilmarnock 1:2 (kon.)
Dunajská Streda – Cracovia 1:1 (kon.) | Zeta – Fehérvár 1:5 (kon.) | FCSB – Milsami 2:0 (kon.)
Čukarički – FC Banants 3:0 (kon.) | Europa – Legia 0:0 (kon.) | Aberdeen – RoPS Rovaniemi 2:1 (kon.)
St Patrick´s – Norrköping 0:2 (kon.) | Cliftonville – Haugesund 0:1 (kon.) | Cork City – Niederkorn 0:2 (kon.)
Široki Brijeg – Kajrat 1:2 (kon.) | Honvéd – Žalgiris Vilnius 3:1 (kon.) | Stjarnan – Levadia Tallinn 2:1 (kon.)
Breidablik – Vaduz 0:0 (kon.)
AEK Larnaka
1:0 (1:0)
CS Petrocub
Čtvrtek 11.07.2019, 17:30 • AEK Arena, Larnaka (CYP) • Evropská liga (předkola) • 1. předkolo

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. Na viděnou. (19:29:01)

Odveta je na programu příští čtvrtek 18. července od 19 hodin.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:28.

Skončilo utkání mezi Larnakou a Petrocubem, v němž se z hubeného vítězství 1:0 radují domácí. Ti byli v duelu velkými favority, Avrama ale dokázal překonat pouze Hevel, jenž se trefil ve třetí minutě z přímého kopu. Další góly už na Kypru k vidění nebyly, byť jednou zvonila na straně hostů branková konstrukce.

90+5

90+5
    Rozehrál ho Sastre, celá situace ale končí pouze odkopem od Avramovy svatyně.

90+5
    Kyperský celek má v poslední avizované minutě nastavení rohový kop.

90+3
    Taulemesse střílel mimo tři tyče. Larnaka je v závěru zápasu velmi aktivní.

90+3
    Další nedovolený zákrok v podání Gulceaca. Pokud chce hrát odvetu, měl by si dávat větší pozor.

90+2
    V akci opět Truyols – tentokrát v roli zakončovatele. Avram mu ale gólovou radost nedopřál.

90+1
    Přímý kop rozehrál Truyols, vše končí rohovým kopem.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.

90
    Gulceac sundal kousek před pokutovým územím Teteho a je z toho kromě nepříjemné standardky domácích i žlutá karta.

88
    Cases je na hřišti sotva čtyři minuty a už vidí od slovenského arbitra žlutou kartu.

87
    Do střelecké statistiky se snažil zapsat Acoran, ani on ale s hubeným vedením Larnaky nepohnul.

86
    Larnaka zahrávala rohový kop, skóre se ale nemění.

85
    Střídání v týmu AEK Larnaka FC: ze hřiště odchází Daniel Mojsov, přichází Nacho Cases.

83
    Míč opět v moci Avrama. Tentokrát si na něm vylámal nadvakrát zuby Giannou.

81
    Na protějším konci hřiště mířil nepřesně střídající Turcan.

80
    Zakončení Taulemesseho chytá Avram.

79
    Slivca fauloval Teteho. Balon mají domácí.

76
    Sledujeme klidnější pasáž utkání. Děj se odehrává především mezi oběma šestnáctkami.

73
    Pokus Mudrace končí u zatím bezchybného Ramireze.

72
    Petrocub v posledních minutách ožil, laxnost by se domácím nemusela vyplatit. Hosté budou zahrávat další rohový kop.

70
    Roh přišel až po posledním hostujícím střídání. Míč se dostal k Slivcovi, domácí klec ale netrefil.

70
    Střídání v týmu CS Petrocub: ze hřiště odchází Alexandru Bejan, přichází Iaser Turcan.

69
    Ramirez teď musel být ve střehu a zneškodnit zakončení Djoua na rohový kop.

68
    Střídání v týmu AEK Larnaka FC: ze hřiště odchází Hector Hevel, přichází Acoran Barrera Reyes.

67
    Hosté zdatně pokračují ve sbírání žlutých napomenutí. Tentokrát se proti pravidlům provinil Bejan.

66
    Taulemesse byl nachytán v ofsajdu. Balon se stěhuje na kopačky fotbalistů moldavského celku.

62
    Střídání v týmu CS Petrocub: ze hřiště odchází Dan Taras, přichází Vladislav Slivca.

62
    Navýšit domácí náskok se snažil Truyols, branku ale minul.

61
    Záložník Dan Taras je už pátým hráčem Petrocubu, který je dnes potrestán žlutou kartou.

60
    Je za námi hodina utkání. Larnaka stále vede nejtěsnějším rozdílem díky Hevelově brance ze třetí minuty.

58
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. I ve druhém poločase nicméně platí, že navrch mají fotbalisté Larnaky.

56
    Řady karetních hříšníků rozšiřuje Onana, jenž si počínal nedovoleně v souboji s Taulemessem.

55
    Hosté měli k dispozici přímý kop. Rozehrál jej Cojocari, pouze však do míst, v nichž operoval připravený Ramirez.

53
    Akce moldavského celku končí. Útočným faulem se provinil Guera Djou. Balon uvede do hry brankář Ramirez.

53
    Gulceac si bude moci jeho rozehrávku zopakovat. Na rohové kopy je vyrovnáno – 2:2.

52
    Petrocub vybojoval svůj premiérový rohový kop v tomto utkání.

52
    Tentokrát si oba jmenovaní role vyměnili. Tričkovski fauloval Cojocariho a vidí rovněž žlutou kartu. Oko za oko...

50
    Domácí útočník musel podstoupit ošetření, a tak se chvíli nehrálo.

49
    Cojocari se provinil dalším nedovoleným zákrokem. Faul na Tričkovskiho už je oceněn žlutou kartou.

48
    Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně! Blízko druhému gólu byl Truyols, Avram ale výtečným zákrokem drží naděje hostů na dobrý výsledek do odvety.

47
    Cojocari fauloval Hevela. Standardka pro Larnaku.

46
    Střídání v týmu AEK Larnaka FC: ze hřiště odchází Thomas Ioannou, přichází Tete.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:33.

Úvodní poločas utkání mezi AEK Larnaka a CS Petrocub nabídl jedinou branku, o kterou se již ve třetí minutě postaral krásně kopnutým přímým kopem Hevel. Další velkou šanci měl domácí favorit až před přestávkou, kdy nastřelil Tričkovski brankovou konstrukci.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4

45+3
    Larnaka kopala v závěru poločasu ještě jeden roh, Truyols po něm ale nezamířil přesně.

45+3
    Teď měli hosté obrovské štěstí! Od druhé inkasované brance je po zakončení Tričkovskiho zachránila tyč!

45+1
    Do šaten se mohlo jít za stavu 1:1, Taras ale svou nadějnou příležitost nevyužil.

45
    Rozhodčí Očenáš nastaví v prvním dějství tři minuty nad rámec čisté hrací doby.

44
    Praporek pomezního vylétl do vzduchu také při útočném počínání Tarase.

42
    Taulemesse byl načapán v ofsajdu.

41
    Po delší době se do zakončení dostali opět hosté, Cojocari se ale ze srovnání neraduje. Úspěšný zákrok si připsal do statistik Antonio Ramirez.

38
    Stejný hráč tentokrát faulován Jardanem.

37
    Rozehrál jej Hevel, Petrocub se ale opět ubránil.

36
    Larnaka pokračuje v aktivní hře. Nyní vybojovali fotbalisté kyperského celku rohový kop.

35
    Přímý kop si vzal na starost Truyols, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

34
    Dalším karetně potrestaným hráčem je Guera Djou. Další standardka pro domácí.

32
    Pětadvacetiletý Victor Mudrac obdržel za své počínání žlutou kartu a bude si muset dávat po zbytek střetnutí velký pozor.

32
    Mudrac zastavil nedovoleně Giannoua a ve vzduchu visela penalta! Nakonec bude Larnaka kopat jen přímý kop.

28
    Slovenský rozhodčí Očenáš poskytl aktérům krátkou přestávku na osvěžení. Není divu – hraje se ve 34 stupních.

26
    Po faulu střídajícího Gulceace budou rozehrávat domácí.

23
    Na druhé straně otestoval pozornost Ramireze Taras. Domácí brankář si připisuje úspěšný zákrok.

22
    Hevel rozehrával další přímý kop, po němž měl dobrou možnost Mojsov! Avram ale podruhé míč ze své sítě zatím neloví.

20
    Larnaka měla k dispozici standardní situaci, svůj náskok z ní ale nenavýšila.

16
    Nyní se hosté dostali na dostřel brány, Taras ale nezamířil přesně.

15
    Larnaka je dle očekávání aktivnějším týmem. Moldavský celek si musí často vypomáhat nedovolenými zákroky.

13
    Do zakončení se dral Hevel, jeho snahu ale utíná praporek rozhodčího, jenž signalizoval ofsajd.

11
    Po rychle inkasované brance jsou hosté nuceni řešit další nepříjemnost, když už po deseti minutách přišli o útočníka Dedova.

10
    Střídání v týmu CS Petrocub: ze hřiště odchází Alexandru Dedov, přichází Vadim Gulceac.

6
    Hosté měli k dispozici přímý kop, který rozehrál Dedov. K zakončení se posléze dostal Cojocari, branku ale minul.

5
    Z Larnaky bohužel nepřicházejí obrázky, stejně tak pokulhává info na oficiálním webu soutěže. A tak bude přenos, věřme že dočasně, poněkud stručnější. Děkujeme za pochopení.
    3. Hector HEVEL - 1:0

3
    Larnaka právě vstřelila branku!
    Přímého kopu se ujal HECTOR HEVEL a zakroutil balon přesně k pravé tyči!

2
    Mudrac se provinil faulem. Larnaka má k dispozici standardku.

1

AEK Larnaka FC: Ramirez – Truyols, Mojsov, Gonzalez – Ruiz, Sastre, Hevel, Ioannou – Tričkovski, Giannou – Taulemesse
    Náhradníci: Christodoulou – Anastasiou, Acoran, Cases, Konstantinou, Tete, Thandi

CS Petrocub: Avram – Douanla, Onana, Mudrac, Potirniche, Jardan – Cojocari, Guera Djou – Bejan, Taras, Dedov
    Náhradníci: Railean – Bogdanovič, Gulceac, Rusu, Slivca, Tiscul, Turcan

Rozhodčí: Očenáš – Vorel, Adam (všichni SVK).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba týmy se proti sobě postaví vůbec poprvé. Cokoliv jiného než postup Larnaky by bylo vzhledem k rozložení sil obrovským překvapením.

Petrocub se do prvního předkola dostal coby třetí celek loňského ročníku nejvyšší moldavské soutěže. Ta už má momentálně na programu nový ročník, který je ve své polovině. Petrocub je aktuálně po patnácti odehraných kolech v osmičlenné tabulce na čtvrté pozici. Na klubové soupisce nalezneme převážně domácí hráče, výjimkou jsou dva Kamerunci a jeden Srb.

Současný AEK Larnaka vznikl v roce 1994 sloučením dvou klubů – EPA Larnaka a POL Larnaka. V posledním ročníku nejvyšší kyperské soutěže skončil tým na druhém místě za suverénním APOELem, jenž se stal mistrem své země už posedmé v řadě. Na soupisce Larnaky nalezneme kromě domácích hráčů i celou řadu Španělů.

Příjemné fotbalové odpoledne. Úvodní předkolo Evropské ligy má dnes na programu celou řadu zápasů. My se v rámci tohoto textového přenosu zaměříme na souboj kyperského AEK Larnaka FC s moldavským CS Petrocub, v němž bude obrovským papírovým favoritem domácí tým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.