Česko – Japonsko 8:0 (kon.)
konec
Česko
8:0 (4:0, 4:0)
Japonsko
Čtvrtek 11.07.2019, 12:15 • CEM Mar Bella, Barcelona • World Roller Games (ženy) • Čtvrtfinále
Partner:
   
  Stejně jako v první půlce skórovaly Češky i v té druhé celkem čtyřikrát. Pohodlně tak dokráčely k výhře a mohou se radovat z postupu mezi nejlepší čtyři týmy. V semifinále je čeká lepší z duelu Kanady s Itálií. (13:20:57)
   
  Konec zápasu.
   
  39:58
  Ještě jednou to zkusila Vopravilová v posledních vteřinách, ale Kikučiová ramenem kotouč vytáhla nad branku. To už byla poslední akce.
   
  39:11
  Vopravilová šla do útoku s Kaltounkovou, jenže přišla přihrávka navíc a ta tuto dvojici vyřadila z dobré pozice.
   
  38:24
  Mrázová obkroužila japonskou branku a hledala před ní Mlýnkovou. Okucuová ale tomuto pasu zamezila.
   
  36:42
  Kikučiová už musí řešit první nepříjemnou situaci. Střílela na ni Erbenová a nebyla to zrovna jednoduchá situace, když kotouč poskakoval. Japonka ale zasáhla dobře.
   
  35:26
  Česko právě vstřelilo branku!
  Namikiová inkasuje znovu a to už je pro ni moc, nahradí ji Kikučiová. Před její branku nabruslila NATÁLIE MLÝNKOVÁ, která plácla do pasu od Mrázové a umístila jej přesně mezi betony. Asistence: Kateřina Mrázová.
   
  35:07
  Po nepříjemném souboji za japonskou brankou sudí přerušují hru. Hráčky jsou ale v pořádku a bude se pokračovat.
   
  34:10
  Dominika Vopravilová zakončovala v pádu mezi kruhy. Namikiová její střelu zvládla zpacifikovat.
   
  33:26
  Česko právě vstřelilo branku!
  A znovu KATEŘINA MRÁZOVÁ. Ujala se kotouče, nacpala se před japonskou branku a poté zasunula kotouč mezi betony japonské brankářky Namikiové. Asistence: Sára Čajanová.
   
  33:00
  Češky pohodlně kombinují a nikam nespěchají.
   
  30:29
  Kaltounková hledala Vopravilovou před japonskou brankou, jenže ta byla otočena zády a nezvládla přejít do zakončení.
   
  30:11
  Česko právě vstřelilo branku!
  I druhá přesilová hra je využita, znovu se o to postarala KATEŘINA MRÁZOVÁ. Pobídku ke střele jí poslala Čajanová a česká kapitánka propálila vše, co jí stálo v cestě. Asistence: Sára Čajanová.
   
  29:22
  Vyloučení v týmu Japonsko (Suzu Nakagawaová – 2 min., podrážení).
   
  28:29
  Sekineová vyslala propagační pokus. Peslarová jej vyrazila.
   
  27:57
  Tereza Mazancová střílela z prostoru mezi kruhy a rovnou i dorážela svou střelu. Namikiová převedla zatím svůj nejlepší zásah, když se roztáhla v brankovišti a oba pokusy zlikvidovala.
   
  26:53
  Kateřina Kaltounková střílela téměř z vlastní poloviny. Rána jí ale nesedla zcela ideálně a Namikiová nemusela zasahovat.
   
  25:06
  Obrovskou šanci měla Kateřina Mrázová! Dostala kotouč zpět před branku a měla před sebou úplně prázdnou branku. Nestihla ji ale trefit a kotouč doklouzal za japonskou branku.

  David Šimon

  Branky a nahrávky: 1. Mlýnková, 4. Mrázová (Čajanová), 9. Mrázová (Jančová), 12. Jančová (Mrázová), 21. Čajanová (Mlýnková), 31. Mrázová (Čajanová), 34. Mrázová (Čajanová), 36. Mlýnková (Mrázová)


  Česko: Škodová (21. Peslarová) – Erbenová, Flachsová, Jančová, Kovářová, Mazancová, Pipková – Jůzková, Kaltounková, Mlýnková, Mrázová, Čajanová, Vopravilová, Veselá.
  Japonsko: Namikiová (36. Kikučiová) – Nakagawaová, Okucuová, Hayaová, Goiová, Kousakaová, Moriová, Kubotaová, Moritaová, Nakamotoová, Sekiová, Sekineová, Hayasakaová, Sugišitaová.

  Rozhodčí: Andersonová, Calerová.