Mahut, Roger-Vasselin – Dodig, Polášek 3:0 (kon.)

Ivan Dodig
Filip Polášek
0
2 67 62

sk Čtvrtek 11.07.2019, 14:11Wimbledon - čtyřhra mužů - Wimbledon (antuka) • Semifinále

Filip Polášek spoločne so svojim kolegom Ivanom Dodigom tak napokon končia v semifinále, ale počas celého turnaja predvádzali výborné výkony a hlavne pre Slováka je to jeho najväčší úspech v kariére. Zaznamenáva posun v rebríčku a určite ešte táto spolupráca dvoch tenistov bude pokračovať.

S týmto konštatovaním sa už lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch. (16:41:47)

Koniec zápasu

7:6
    GEM, SET, ZÁPAS Nicolas Mahut, Edouard Roger-Vasselin! Nicolas Mahut ukončil toto stretnutie priamym bodom a tak Francúzi putujú do finále mužskej štvorhry na tohtoročnom Wimbledone! Francúzska dvojica si poradila v troch setoch s chorvátsko-slovenskou dvojicou a tak bude môcť zabojovať o grandslamový titul.

6-2
    Nicolas Mahut zaznamenáva eso a sú tu štyri mečbaly!

5-2
    Filip Polášek s dvojchybou a toto je už veľmi kritické.

4-2
    Teraz získavajú Francúzi minibrejk.

3-2
    Roger-Vasselin si pomáha priamym bodom.

2-2
    Chorvátsko-slovenská dvojica si teraz nerozumela na sieti, je to už bez minibrejku.

1-2
    Ale teraz je tu strata podania aj pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.

0-2
    Loptu získava Dodig, Polášek.

0-1
    Hneď na úvod tu je minibrejk, vynikajúci return od slovenského tenistu.

6:6
    Ivan Dodig úspešne zapracoval na sieti a tak o osude tretieho setu bude rozhodovať tajbrejk, podobne tomu bolo v druhom sete!

30-40
    Gembal na udržanie sa v tomto semifinálovom zápase.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Filip svoju dvojchybu teraz odčinil.

30-15
    Dvojchyba od Filipa Poláška! To vôbec nie je dobre, uvidíme, aký vývoj tento gem ešte bude mať.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, return od Mahuta bol úspešný.

0-15
    Dôležité podanie odštartoval slovenský tenista priamym bodom.

6:5
    Koniec prestávky, podávať bude Filip Polášek.

6:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:5
    Francúzi sa čistou hrou dostávajú do vedenia 6:5 v treťom sete! Ivan Dodig s Filipom Poláškom tak budú po druhýkrát podávať na udržanie sa v zápase.

40-0
    Úspešný servis a je tu šanca na čistú hru.

30-0
    Roger-Vasselin úspešne skrátil hru a tak podávajúca dvojica vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Dodig prešiel na sieť, ale odtiaľ posiela svoj úder len do autu.

5:5
    Filip Polášek musel cez druhý servis, po ktorom to bol priamy bod a tak je stav v treťom sete vyrovnaný 5:5 a je to aj naďalej bez brejku!

30-40
    Loptu získava Mahut, Roger-Vasselin.

15-40
    Tesný aut z rakety Mahuta, takže tu máme dva gembaly na udržanie sa v tomto stretnutí.

15-30
    Roger-Vasselin s úspešnou hrou na sieti a znižuje tak na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu dvojicu.

0-15
    Chorvát sa po servise presunul na sieť a vytiahol tam presný volej.

5:4
    Koniec prestávky, podávať bude Ivan Dodig.

5:4

5:4
    Francúzom pomohla páska a tak vyhrávajú v treťom sete 5:4! Chorvátsko-slovenskú dvojicu tak čaká servis na udržanie sa v tomto stretnutí.

40-30
    Ivan Dodig vyťahuje presný return pri podaní súpera a odvrátil tak aj druhý gembal.

40-15

40-0
    Tretia lopička v rade a tak je tu šanca na čistú hru.

30-0
    Jeho kolega potom zahral presný úder do odkrytej časti dvorca a tak Francúzi vedú o dva fiftíny.

15-0
    Nicolas Mahut musel zapojiť druhý servis, čo však úspešne zvládol.

4:4
    Na tretí pokus to však už vyšlo, 4:4 v treťom sete a tak zatiaľ čakáme na prvý brejk v tejto sade hry!

30-40
    Teraz strácajú aj druhý gembal po Mahutovom presnom bekhende.

15-40
    Čistá hra chorvátsko-slovenskej dvojice napokon nebude.

0-40

0-30
    Potom musel cez druhé podanie, ale Ivan Dodig dokonal úspešnú výmenu na sieti.

0-15
    Slovenský tenista odštartoval tento servis priamym bodom.

4:3

4:3

4:3
    Tak toto bola krásna výmena z oboch strán, ktorú zakončil úspešným volejom Mahut a tak sa francúzska dvojica čistou hrou ujíma vedenia 4:3 v treťom sete!

40-0
    Tretí fiftín v rade a tak tu je šanca na čistú hru.

30-0

15-0
    Edouard Roger-Vasselin začína tento servis priamym bodom.

3:3
    Do tretice všetko dobre, Ivan Dodig a Filip Polášek vyrovnávajú stav tretieho setu na 3:3!

40-A
    Tretí gembal pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.

40-40
    Francúzi odvrátila oba gembaly a tak pôjdeme cez zhodu.

30-40

15-40
    Sú tu dva gembaly.

15-30
    Chorvát si pomáha priamym bodom a znova tak podávajúca dvojica vedie o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Na Dodigov servis odpovedal Mahut presným returnom.

3:2

3:2

3:2
    Čistá hra pre Francúzov, ktorí sa ujímajú vedenia 3:2 v treťom sete!

40-0

30-0
    Filip Polášek nebol teraz na sieti úspešný, druhý fiftín v rade pre Francúzov.

15-0
    Nicolas Mahut zahájil tento gem priamym bodom.

2:2
    Polášek ukončil tento gem kvalitným servisom a vyrovnal tak stav tretieho setu na 2:2!

40-A
    Úspešný volej jeho chorvátskeho kolegu, gembal.

40-40
    Filip Polášek teraz odčinil svoje zaváhanie priamym bodom a tak pôjdeme cez zhodu v tomto geme, brejkbal odvrátený.

40-30
    Slovenskému tenistovi nevyšiel prechod na sieť a je tu brejkbal pre súpera!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

15-15
    Aut z rakety chorvátskeho tenistu, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Slovenský tensita začína priamym bodom.

2:1

2:1

2:1
    Ktorý francúzska dvojica využíva a ujíma sa tak vedenia 2:1 v treťom sete!

40-30
    Mahut sa postaral o víťazný úder a tak tu máme gembal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Edouard Roger-Vasselin si pomáha kvalitným servisom. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

15-15

0-15
    Mahutov dlhý bekhend putoval do autu, Francúzi tak nezačali úspešne toto podanie.

1:1
    Chorvát sa po servise presunul na sieť a presným volejom sa postaral o čistú hru, 1:1 v treťom sete!

0-40
    Ivan Dodig sa postaral o eso a sú tu tri gembaly!

0-30
    Filip Polášek potom úspešne zapracoval na sieti a získava tak druhý fiftín v rade.

0-15
    Chorvát zahájil tento servis priamym bodom.

1:0
    Nicolas Mahut s Edouardom Roger-Vasselinom mali hneď v úvode tretieho setu veľké problémy, ale podarilo sa im odvrátiť štyri brejkbaly súpera a tak sa ujímajú vedenia 1:0!

40-40
    Tri fiftíny v rade zaznamenávajú aj Francúzi, takže v úvode tretieho setu pôjdeme cez zhodu 40:40!

30-40

15-40
    Roger-Vasselin úspešne zapracoval na sieti a odvracia teda prvú hrozbu.

0-40
    Sú tu tri brejkbaly!

0-30
    Na ich konto môžme pripísať druhý fiftín v rade a zaujímavo sa tak vyvíja prvý gem tretieho setu.

0-15
    Francúzsky tenista nezvládol druhé podanie a tak prvý fiftín v treťom sete patrí dvojici Dodig-Polášek.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Nicolas Mahut.

0:0

7:6
    Na druhý pokus je už francúzska dvojica úspešná! Veľmi dôležitý tajbrejk dopadol lepšie pre Mahuta s Roger-Vasselinom, ale bolo to veľmi napínavé. Ivana Dodiga s Filipom Polášom však môže druhý set veľmi mrzieť. Mali v ňom k dispozícii aj so skrátenou hrou dva setbaly a prehrávajú tak v tomto semifinálovom stretnutí 0:2, čiže v treťom sete majú nôž na krku.

8-7
    Druhý setbal pre Francúzov!

7-7
    Filip Polášek odčinil svoju chybu a presným returnom odvrátil setbal súpera!

7-6
    Nízky úder slovenského tenistu zastavuje páska, takže setbal sa zrodil teraz na druhej strane!

6-6
    Na sieti to teraz vyšlo Francúzom a tak ešte v druhom sete nekončíme.

5-6
    Slovenský tenista s ďalším presným úderom a tak tu máme setbal pre chorvátsko-slovenskú dvojicu!

5-5
    Filip Polášek zahral presný return a tak vyrovnáva stav skrátenej hry! Ešte to teda môže byť v tajbrejku veľmi zaujímavé.

5-4

5-3
    Tak toto bola krásna výmena z oboch strán, náročnú prestrelku zvládla lepšie chorvátsko-slovenská dvojica, Ivan Dodig od siete zahral víťazný úder.

5-2
    Edouard Roger-Vasselin si pomáha kvalitným servisom a so svojou dvojičkou vyhráva v skrátenej hre o tri body.

4-2

3-2
    Francúzska dvojica získava druhé podanie súpera v rade a tak otáča vývoj tajbrejku vo svoj prospech.

2-2
    Filip Polášek však minibrejk nepotvrdil, presný return tu bol teraz aj na druhej strane.

1-2
    Minibrejk! Ivan Dodig zahral úspešný return a tak sa dostáva s Filipom Poláškom do vedenia v skrátenej hre.

1-1
    Francúzsky tenista svoje zaváhanie následne odčinil priamym bodom na servise.

0-1
    Roger-Vasselin posiela dlhý úder do autu.

6:6
    Na druhý pokus je už francúzska dvojica úspešná a o osude druhého setu bude rozhodvať tajbrejk!

A-40

40-40
    Zhoda.

A-40
    Druhé podanie Francúza bolo úspešné a tak tu je gembal na udržanie sa v druhom sete.

40-40
    Roger-Vasselin ho však odvrátil priamym bodom, prejdeme teda na zhodu 40:40.

30-40
    Filip Polášek predviedol ďalší presný return a tak tu je setbal!

30-30
    Na sieti lepšie zapracovala francúzska dvojica, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Úspešný return od slovenského tenistu, ktorý tak otáča vývoj tohto gemu.

15-15
    Ivan Dodig vytiahol bekhendový winner, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Edouard Roger-Vasselin zahájil dôležité podanie priamym bodom.

5:6
    Koniec prestávky, podávať bude Edouard Roger-Vasselin.

5:6

5:6
    Na druhý pokus je už chorvátsko-slovenská dvojica úspešná a ujíma sa tak vedenia 6:5 v druhom sete! Mahut s Roger-Vasselinom tak budú po druhýkrát podávať na udržanie sa v druhom sete a vynútenie si tajbrejku.

30-40

15-40
    Aj teraz Filip Polášek zvládol druhý servis a prichádzajú teda dva gembaly.

15-30
    Slovenský tenista zapojil úspešné druhé podanie a tak znova podávajúca dvojica vyhráva o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Filip Polášek zahral presný servis a jeho kolega Ivan Dodig potom úspešne zapracoval na sieti.

5:5
    Nicolas Mahut a Edouard Roger-Vasselin sa čistou hrou udržali v druhom sete, v ktorom budeme pokračovať za stavu 5:5!

40-0

30-0
    Francúzska dvojica bola úspešná aj na sieti a tak vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Nicolas Mahut zapojil úspešné druhé podanie a tak zvládol začiatok dôležitého servisu.

4:5

4:5

4:5
    Čistá hra na konte chorvátsko-slovenskej dvojice, ktorá tak vyhráva v druhom sete 5:4 a francúzsku dvojicu na druhej strane čaká servis na udržanie sa v druhej sade hry!

0-40

0-30
    Ivan Dodig sa postaral o priamy bod je tu teda druhý fiftín v rade.

0-15
    Sledovali sme zaujímavú výmenu na sieti, ktorá lepšie dopadla pre podávajúcu dvojicu, keď ju presným úderom zakončil Filip Polášek.

4:4
    Edouard Roger-Vasselin priamym bodom zakončil tento gem, vyrovnáva na 4:4 v druhom sete, ktorý je tak zatiaľ vyrovnaný z oboch strán!

40-15
    Ktorá potom úspešne zahrala aj na sieti a tak získava dva gembaly.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre francúzsku dvojicu.

15-15
    Ivan Dodig nebol úspešný na sieti, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Filip Polášek vytiahol presný return pri podaní súpera.

3:4

3:4

3:4
    Jastrabie oko potvrdilo správnosť tejto loptičky, takže Ivan Dodig a Filip Polášek vyhrávajú v druhom sete 4:3! Stále v ňom teda čakáme na úvodný brejk.

15-40
    Prichádzajú dva gembaly.

15-30

0-30
    Roger-Vasselin posiela svoj dlhý úder do autu, druhý fiftín v rade pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.

0-15
    Filip Polášek začína siedmy gem druhého setu priamym bodom.

3:3
    Mahut s Roger-Vasselinom už boli na druhý pokus úspešný a tak vyrovnávajú stav druhého setu na 3:3!

40-30
    Sledovali sme presný return od Poláška, ktorý tak odvrátil prvý gembal súpera.

40-15
    Dlhšiu výmenu zvládla lepšie francúzska dvojica, ktorá tak získava dva gembaly.

30-15

30-0
    Úder slovenského tenistu zastavuje páska, druhý fiftín pre francúzsku dvojicu.

15-0
    Mahut odštartoval tento gem priamym bodom.

2:3

2:3

2:3
    Chorvátsky tenista musel potom cez druhé podanie, čo však zvládol a spoločne s Filipom Poláškom sa ujímajú vedenia 3:2 v druhom sete!

15-40
    Priamy bod od Chorváta, sú tu teda dva gembaly.

15-30
    Ivan Dodig vybojoval druhý fiftín v rade.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, tentokrát bol už slovenský tenista na sieti úspešný.

15-0
    Nepresný volej od Poláška na druhú stranu neprešiel.

2:2
    Roger-Vasselin bol na druhom servise úspešný a tak je stav v druhom sete vyrovnaný 2:2!

40-30
    Roger-Vasselin posal svojej volej len do siete a tak je prvý gembal minulosťou.

40-15
    Tesný aut z rakety Filipa Poláška, takže podávajúca dvojica získava dva gembaly.

30-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách, slovenský tenista sa prezentoval presným returnom.

15-0
    Po servise Roger-Vasselina sa hra rýchlo presunula na sieť a tam lepšie zahrala francúzska dvojica.

1:2

1:2

1:2
    Chorvátsko-slovenská dvojica úspešne zapracovala na sieti, využíva tak druhý gembal a vyhráva v druhom sete 2:1!

30-40

15-40
    Filip Polášek po ďalšom priamom bode získava dva gembaly.

15-30
    Dodigov úder putoval do autu, takže francúzska dvojica znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Slovenský tenista sa po servise úspešne presunul na sieť a po víťaznom údere získava druhý fiftín v rade.

0-15
    Filip Polášek začína priamym bodom.

1:1
    Nicolas Mahut predviedol kvalitný druhý servis a tak sa aj v tomto prípade zrodila čistá hra! 1:1 v druhom sete tohto semifinálového stretnutia.

40-0
    Nasleduje priamy bod a tak je šanca na čistú hru aj na druhej strane.

30-0
    Mahut pokračuje esom a tak získava druhý fiftín v rade.

15-0
    Return slovenského tenistu putoval do autu, Nicolas Mahut tak úspešne odštartoval tento servis.

0:1
    Filip Polášek úspešne zapracoval na sieti a tak čistou hrou vstúpil spoločne s Ivanom Dodigom do druhého setu – 1:0!

0-40
    Tretí fiftín v rade pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.

0-30
    Ivan Dodig úspešne obhodil súpera a tak získava druhý fiftín v rade.

0-15
    Chorvátsky tenista zahájil priamym bodom druhý set.

0:0

0:0

6:2
    Edouard Roger-Vasselin priamym bodom zakončil prvý set, ktorý francúzska dvojica ovládla pomerom 6:2 a prakticky nedala žiadnu šancu dvojici Ivan Dodig a Filip Polášek. Ujímajú sa teda vedenia 1:0 v tomto stretnutí a my sme zvedaví, čo nám prinesie zvyšok tohto semifinálového stretnutia.

40-15
    Francúzska dvojica získava dva setbaly!

30-15
    Roger-Vasselin musel cez druhý servis, ktorý však už bol kvalitný a tak získava druhý fiftín v rade.

15-15

0-15
    Dlhšiu výmenu zakončil Mahut úderom do pásky, fiftín pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.

5:2

5:2

5:2
    Skvelo zvládnutý servis od Filipa Poláška, ktorý pomocou čistej hry udržal prvý set. Nicolas Mahut a Edouard Roger-Vasselin však vyhrávajú 5:2 a budú podávať na víťazstvo v úvodnej sade hry!

0-40
    Je tu šanca na čistú hru po ďalšom priamom bode.

0-30
    Potom musel slovenský tenista cez druhé podanie, čo však zvládol a tak získava druhý fiftín v rade.

0-15
    Filip Polášek zahájil dôležité podanie priamym bodom.

5:1
    Vďaka presnému servisu od Mahuta využíva hneď ten prvý a tak francúzska dvojica vyhráva v prvom sete 5:1! Chorvátsko-slovenská dvojica tak bude podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

40-15
    Dlhšiu výmenu zvládla teraz lepšie francúzska dvojica, ktorá tak získava dva gembaly.

30-15

30-0
    Po servise sa Mahut presunul na sieť a po jeho víťaznom údere získava francúzka dvojica druhý fiftín v rade.

15-0
    Nicolas Mahut odštartoval tento gem priamym bodom.

4:1

4:1

4:1
    Ktorý sa im podarilo využiť, na svoje konto si pripisujú prvú úspešnú hru v úvodnom sete a znižujú jeho stav na 1:4 zo svojho pohľadu!

40-A
    Víťazný bekhend od Poláška, takže chorvátsko-slovenský pár získavajú vôbec svoj prvý gembal v tomto zápase!

40-40
    Chorvátsky tenista predviedol úspešný volej a tak prvýkrát v tomto stretnutí pôjdeme cez zhodu 40:40.

40-30

40-15
    Ďalšie dva brejkbaly! Mahut stihol reagovať na volej súpera a Dodig potom ukončil túto výmenu úderom do pásky!

30-15
    Chorvátsky tenista musel cez druhý servis, ktorý napokon úspešný nebol a presný volej Roger-Vasselin posiela francúzsku dvojicu do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Forhend Filipa Poláška bol nepresný a putoval do autu. Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Na Dodigove podanie reagoval Mahut len nepresným returnom.

4:0
    Edouard Roger-Vasselin priamym bodom ukončil tento gem, takže francúzska dvojica úspešne potvrdila aj druhý brejk a vyhráva tak v prvom sete 4:0!

40-15
    Na sieti bol teraz úspešnejší Nicolas Mahut a tak sú tu dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15
    Aut z rakety chorvátskeho tenistu, podávajúca dvojica tak znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Filip Polášek úspešne prešiel na sieť a presným úderom vyrovnal na 15:15.

15-0
    Roger-Vasselin zahájil tento gem kvalitným servisom.

3:0

3:0

3:0
    Slovenský tenista však dvojchybou ukončil tento gem a tak spoločne so svojim parťákom strácajú aj toto svoje podanie! Mahut s Roger-Vasselinom vyhrávajú 3:0 v prvom sete a opäť tak budú podávať na potvrdenie brejku!

40-30
    Prvú hrozbu sa podarilo Poláškovi odvrátiť priamym bodom.

40-15
    Aut z rakety chorvátskeho tenistu, takže sú tu ďalšie dva brejkbaly pre francúzsku dvojicu!

30-15
    Druhý fiftín v rade pre francúzsku dvojicu, keď Roger-Vasselin zahral víťazný úder od siete.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, na sieti si výborne počínal Roger-Vasselin a presným returnom získava tento fiftín.

0-15
    Filip Polášek odštartoval svoj prvý servis v tomto zápase priamym bodom.

2:0
    Tento prechod na sieť už od Filipa Poláška nebol úspešný, francúzska dvojica tak úspešne potvrdila brejk a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete!

A-40
    Nicolas Mahut sa postaral o priamy bod a tak tu je druhý gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    No, ale využiť sa im ho nepodarilo. Filip Polášek úspešne zapracoval na sieti a vo vzduchu trafil túto loptičku ideálne.

40-30
    Sledovali sme vydarenú prestrelku na sieti, ktorú úspešne ukončil Roger-Vasselin a tak získava gembal na potvrdenie brejku.

30-30

30-15
    Return Filipa Poláška putoval do autu, podávajúca dvojica tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15
    Potom je tu však dvojchyba od francúzskeho dua, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Nicolas Mahut odštartoval cestu za potvrdením brejku esom.

1:0
    A hneď ten prvý sa im podarilo využiť! Ivan Dodig tak neudržal svoje úvodné podanie v tomto stretnutí a spolu s Filipom Poláškom tak hneď v úvode nabrali stratu.

40-15
    Chorvát opäť s problémami na podaní a tak Mahut s Roger-Vasselinom získavajú dva brejkbaly!

30-15

15-15
    Ivan Dodig si následne pomáha priamym bodom a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Prvý fiftín v tomto stretnutí patrí dvojici Mahut / Roger-Vasselin, keď úspešne returnoval druhý menovaný.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Veľký tenisový sviatok v podobe tohtoročného Wimbledonu sa pomaly blížli k svoju záveru, o malú chvíľu sa začne prvé semifinále mužskej štvorhry a bude to aj so slovenskou účasťou! Filip Polášek spoločne so svojou dvojičkou Ivanom Dodigom vyzvú v boji o finále duo Mahut/ Roger-Vasselin. Oba tieto páry predvádzajú výborné výkony a nechali za sebou aj favoritov. Uvidíme, ako napokon dopadne táto bitka, všetci veríme, že úspešne pre chorvátsko-slovenský pár!

Slovenský tenista Polášek je posledným našim hráčom na Wimbledone. So svojím kolegom vo štvorhre Dodigom sa dostali do semifinále po tom, ako v osemfinále porazili 3:0 duo Mektic/Skugor a vo štvrťfinále dvojicu Daniell/Koolhof. 33-ročný slovenský tenista Polášek tento rok bojuje o svoj siedmy titul. V roku 2019 už totiž vyhral turnaje v Lyone, Prostejove, Lisabone, Ríme, Ostrave a Budapešti. Na tak slávnom turnaji ako Wimbledon sa ale ešte nikdy netešil. Polášek pritom v dvojhre neštartoval. Jeho kolega, 34-ročný Chorvát Dodig je v hre aj o titul v zmiešanej štvorhre. Štvrťfinále s partnerkou Chanovou odohrá v rovnaký deň proti duu Hyot/Silva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.