Česko – Kanada 3:2 (kon.)
konec
Česko
3:2 (2:2, 1:0)
Kanada
Pátek 12.07.2019, 20:40 • CEM Mar Bella, Barcelona • World Roller Games (muži) • Semifinále
Předzápasové kurzy: 1.12 8.6 11.7
Partner:
   
  Stejně jako u ženského semifinále to bylo drama. Češi ve druhém poločase dotáhli obrat a radují se z postupu do finále! Hrdinou byl tradičně brankář Dominik Frodl, který zejména v závěru ukázal své kvality. O zlaté medaile si to Češi rozdají s USA! (21:56:57)
   
  Konec zápasu.
   
  39:59
  Hammond měl na lopatě ještě poslední šanci! V poslední vteřině se k němu vykutálel nastřelený kotouč a chtěl jej prodloužit do české branky. Frodl ale byl znovu na pravém místě a betonem zasáhl.
   
  39:39
  Strýček se obětavě položil do Woodsova pokusu. Tohle už vypadá dobře.
   
  39:21
  Závěr bude ještě krušný. Frodl hru přerušil po dalším z množství zásahů a na řadu přichází oddechový čas.
   
  39:12
  Fiala zkoušel trefit prázdnou branku z vlastní poloviny, ale nebyl přesný.
   
  39:04
  David Hammond měl na hokejce gólovou šanci, jenže český fantom Dominik Frodl byl proti! Frodl se roztáhl na brankovišti a kotouč stihl vyrazit.
   
  38:55
  Hartwell prchá na střídačku. Kanada hraje bez brankáře.
   
  38:00
  Kafka ušetřil několik vteřin, když prošel na kanadskou polovinu a neztratil kotouč, ač jej Kanaďané poctivě bránili. Poté hru otočil zpět a míří střídat.
   
  36:16
  Thomas Woods dokázal i přes dva české hráče přihrát Davidu Hammondovi, který byl až před Frodlem. Kotouč se nebezepčně odrazil do vzduchu a dopadl za českou branku, ač Frodl nevěděl, kde se nachází.
   
  35:53
  Hrát by měla aktivněji Kanada, ale poslední chvíle patří českému týmu. S dalším pokusem přišel Fiala a Hartwell opět zasahuje.
   
  35:28
  Kafkovi trvalo chvíli, než si u mantinelu zpracoval poskakující kotouč, poté ale už nabral směru kanadské branky a donutil Hartwella k zákroku.
   
  35:03
  Česko právě vstřelilo branku!
  Skóre se otáčí v českých prospěch! Může za to TOMÁŠ RUBEŠ, který střílel z vrcholu kruhů a trefil se přesně pod víko kanadské branky. Dobrou práci odvedl také Kuťák, který na sebe natáhl protihráče a udělal Rubešovi prostor. Asistence: Jakub Bernad.
   
  34:46
  James Issacs střílel a kotouč se mu vracel na dorážku. Frodl před ním dobře zapracoval.
   
  34:01
  Martin Fiala to zkusil v rychlosti bekhendem, ale přes blokující hráče kotouč před branku nedostal. Sebral si jej ale znovu a rovnou u tyče jej zkusil protlačit za Hartwella.
   
  33:25
  Jared Eng si šikovně pokryl kotouč pod bruslemi, což mu pomohlo, aby se dostal přímo ke střele. Ta ale na Frodla neprošla.
   
  32:06
  Woods střílí z každé pozice, jenže tentokrát jeho rána na českou branku neprošla. Velmi podobně dopadl Strýček na druhé straně.
   
  31:50
  Defenzíva českého týmu si na chvíli může oddechnout. Kotouč vyvezl Fiala a donutil Hartwella, aby jej před ním zakryl a přerušil hru.

  David Šimon

  Branky a nahrávky: 11. Loskot (Malý), 12. Cik (Bernad), 36. Rubeš (Bernad) – 3. Woods (Oosterveld), 3. Woods


  Česko: Frodl (Brabec) – Šebek, Strýček, Malý, Cik, Kuťák, Zbořil, Gremlica – Kafka, Bernad, Loskot, Chamrád, Rubeš, Fiala, Přibyl.
  Kanada: Hartwell (Teed) – Henderson, Issacs, Eng, Hammond, Furlong, Evans, Mendelsohn, Coughler, Oosterveld, Luscombe, Woods, Rhodes.

  Rozhodčí: Telesio, Basso