Senegal – Tunisko 1:0 (po pr.) | Alžírsko – Nigérie 2:1 (kon.)
Senegal
1:0 (0:0)
Tunisko
Neděle 14.07.2019, 18:00 • 30 June Stadium, Káhira • Africký pohár národů • Semifinále
    Hráčem utkání byl zvolen senegalský brankář Alfred Gomis, který zneškodnil pokutový kop.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 10:8. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 27:29. (20:44:05)

Obrovská radost na straně Senegalu, který postupuje do finále Afrického poháru národů! O všem rozhodlo až prodloužení, v němž padl jediný gól zápasu.

Už v řádné hradí době jsme viděli dost šancí na změnu skóre, ale ani jeden z týmů skórovat nedokázal. V závěrečné dvacetiminutovce měly oba týmy dokonce k dispozici penalty. Po ruce Koulibalyho však kopl tu svou mizerně Tunisan Sasí a na druhé straně pak nepotrestal Bronnův faul Saivet, který dal vyniknout brankáři Hasanovi.

Právě tuniský gólman ovšem udělal v prvním prodloužení osudovou chybu, když podběhl Saivetův centr ze standardní situace a míč spadl na obličej jeho spoluhráče Dylana Bronna, od něhož se odrazil do brány. Tunisanům pak ještě svitla naděje. Sudí nejprve nařídil penaltu po ruce Gueyeho, ale po kontrole situace u monitoru systému VAR své rozhodnutí změnil. Orli z Kartága tak musejí vzít za vděk pouze soubojem o třetí místo.

120+3

120+3
    Chazrí ale odcentroval jen do připravené obrany Senegalu. Následně se Tunisané nedohodli, kdo bude hrát míč a hráči Senegalu ho mohli odkopnout do bezpečí!

120+2
    Chazrí byl faulován právě Waguém a ještě tu bude standardní situace pro Orly z Kartága! Jedna z posledních šancí na vyrovnání.

120+1
    Vahbí Chazrí se dostal do konfliktu s Moussou Waguém, který nepospíchal s vhozením autu. Tohle není pro sudího snadný zápas.

120+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty!

120
    Na hřišti planou emoce! Hráči diskutovali s rozhodčím, ale ten od nich nakonec odběhl a nekompromisním gestem ukázal, že se bude okamžitě rozehrávat.

119
    Základní čas pro druhé prodloužení se chýlí ke konci. Můžeme ale očekávat, že sudí nastaví pár minut kvůli prodlevě při kontrole videa.

118
    Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Taha Jásín Chiníssí, přichází Firás Šawát.

117
    Pokračuje se tedy dál. Útočný faul byl odpískán Saivetovi.
    116. Po ruce Gueyeho se pokutový kop nakonec zahrávat nebude.

116
    Rozhodčí Bamlak si sám vše prohlédl a pokutový kop odvolal! Tunisané se zlobí, ale s tímhle už nic neudělají.

115
    Rozhodčí si vše překontroluje u monitoru osobně...

113
    Zřejmě penalta pro Tunisko! Sudí viděl ruku v šestnáctce Senegalu. Vše je ale ještě kontrolováno rozhodčími u videa...

112
    Lvi z Terangy se ale snadno ubránili a navíc vyvezli míč dopředu. Mohou tak šetřit čas.

111
    Mbaye Diagne si kryl míč nedovoleným způsobem a Tunisané se tak dostávají ke standardní situaci.

110
    Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Lamine Gassama, přichází Moussa Wagué.

Martin Augustin

Branky: 100. Bronn (vla.)

Karty:   73. Koulibaly (SNG) – 65. Chazrí (TUN)

Neproměněná penalta: 81. Saivet (SNG), brankář Hasan zneškodnil – 75. Sasí (TUN), brankář A. Gomis zneškodnil

Senegal: A. Gomis – Gassama (110. Wagué), Kouyaté (C), Koulibaly, Sabaly – Saivet, Ndiaye (82. Sané), Gueye – Diatta (68. Sarr), Niang (63. Diagne), Mané.
    Náhradníci: Diallo – Ciss, Cissé, Sané, Wagué, A. N'Diaye, Mou. Konaté, K. Baldé, Sarr, Diagne, Thioub.

Tunisko: Hasan – Dräger, Bronn, Maríá, Haddadí – Bin Muhamad (82. Čaalalí), Schirí, Sasí (107. Badrí) – Chazrí, Chiníssí (118. Šawát), Msakni (C) (46. Slití).
    Náhradníci: bin Mustafá, Bin Širífía – Awádhí, Baduí, Hníd, Badrí, Kišrída, Lamti, Čaalalí, Slití, Srarfí, Šawát.

Rozhodčí: Bamlak (ETH) – Ahmad Alí (SDN), Kabene (COD)