Škendija – Kalju 1:2 (kon.) | Saburtalo – Šeriff Tiraspol 1:3 (kon.) | HB Tórshavn – Helsinki 2:2 (kon.)
Valletta – Dudelange 1:1 (kon.) | CZ Bělehrad – FK Sūduva 2:1 (kon.) | Feronikeli – New Saints 0:1 (kon.)
Škendija Tetovo
1:2 (0:1)
JK Nõmme Kalju
Úterý 16.07.2019, 17:00 • National Arena Todor Proeski, Skopje • Liga mistrů (předkola) • 1. předkolo

V dnešním duelu se zrodilo velké překvapení. Outsider z Estonska nakonec slaví postup do další fáze kvalifikace LM. Kalju mělo zkrátka dobrý vstup a dobrý závěr zápasu, jinak vůbec nic. Škendije byla po celou dobu jasně lepším týmem a do 62. minuty se tlačila směrem na branku a snažila se o vyrovnání. To jim přinesl pokutový kop, který proměnil A. Ibraimi. I nadále měli domácí hru pod svou kontrolou, i když jejich soupeř začal v posledních deseti minutách otevírat svou hru. Nicméně šance si Kalju nedokázalo vytvářet. Avšal přišla první minuta nastavení, centr do vápna, menší zmatky v defenzívě Tetova a hodně šťastná branka tělem a najednou je tu postup Kalju! Hrdinou se stal Liliu, který vrátil svému celku vedení v dnešním zápase. Kalju se s největší pravděpodobností v dalším kole utká s Celticem, ale ještě uvidíme, jak dopadne jeho druhý zápas se Sarajevem. (18:55:34)

90+3

90+3
    Škendija se ještě rychle snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale vůbec se jim nedaří získat míč pod svou kontrolu.
    90+1. LILIU - 1:2

90+1
    Kalju právě vstřelilo branku!
    Tak to je velká rána pro domácí celek! Brazilec LILIU se nejlépe zorientoval ve vápně a v tísni tělem dostává míč za brankovou čáru. Šťastná branka hostů, ale i ta se počítá. Rázem je tu senzace a to v podobě postupu estonského celku!

90
    Žlutou kartu dostává Klein (JK Nõmme Kalju).
    Žlutou kartu dostává Murati (FK Škendija Tetovo).

88
    Poslední dvě minuty základní hrací doby. Míč je na polovině Kalju a Škendija zatím zvládá závěr zápasu stejně dobře, jako celý druhý poločas.

87
    Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Paur, přichází Tjapkin.

86
    Jeden z hráčů Škendije má svalové problémy a probíhá ošetřování. Možná už jde jen o taktické šetření času.

85
    Z pohledu Kalju však neevidujeme nějaký souvislejší tlak na branku Škendije. Možná přijde v úplných závěrečných minutách zápasu.

84
    Škendija je blízko k postupu do další fáze kvalifikace, jen nesmí inkasovat. Jinak by postupovali hosté.

83
    A.Ibraimi nyní nepřesně rozehrál a to přesně na kopačky svého soupeře.

81
    Hosté začínají otevírat sovu hru a ví, že nyní musí vsadit všechny karty, jestli chtějí postoupit dále.

79
    Následoval rychlý kontr Škendije, Londak kryje. Brankář hostí rychle rozehrál a po rychlém útoku Kalju přišla přízemní střela z větší vzdálenosti, která o kousek minula levou tyčku. Nyní máme pasáž hry, kdy se hraje nahoru a dolů.

79
    ...Zahov si naběhl na vysoký centr, který vyrazil, nicméně dost nešikovně a ke střele se mohl dostat hostující hráč, který však promáchl.

78
    Na druhé straně roh pro Kalju...

77
    Brankář Londak kryje dobrou střelu z velkého vápna. Míč mu sice na krátkou chvíli vypadl z náruče, ale rychle si jej bere ihned zpět a k potenciálně dorážce nebyl vůbec čas.

76
    Z něj však nepřišlo žádné nebezpečí pro Zahova.

75
    Ten byl však za půlkou zastaven a Kalju se dostalo po levé straně do útoku a vybojovali si další roh na svou stranu.