Atlanta United – DC United 2:0 (kon.) | Cincinnati – New England 0:2 (kon.) | Orlando City – New York RB 0:1 (kon.)
Seattle – Portland 1:2 (kon.)
Orlando City
0:1 (0:1)
New York Red Bulls
Pondělí 22.07.2019, 01:30 • Orlando City Stadium (Orlando) • Americká MLS

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Nejlepší střelci
    Sedm branek má na svém kontě D. Royer z Rakouska a o jednu branku méně pak Američan B. White.

New York Red Bulls jsou na tom o mnoho lépe a drží ve své konferenci třetí příčku. Pět bodů jim schází na první celek – Philadelphia Union. V minulém zápase se střetli s New York City a tohle derby zvládli poměrem 2:1. Prosadil se Royer z pokutového kopu a tentýž hráč pak ve druhém poločase svou druhou brankou otočil stav skóre ve prospěch svého týmu.

S osmi brankami je nejlepším střelcem Nani z Portugalska. Zároveň je sedmým nejlepším střelcem v rámci celé soutěže.

Orlando se nachází ve své Východní konferenci na osmém místě a pouze jeden bod jim schází na sedmou příčku, která znamená play off. V minulém zápase dokázali na svém hřišti zvítězit 1:0 nad Columbusem Crew. O jedinou branku se postaral B. Michel, kterou dával až v 84. minutě.

Orlando City: Rowe – Moutinho, Jansson, Sane, Ruan – Johnson, Mendez Carabali, Ascues – Nani, Akindele, Mueller.
    Náhradníci: Grinwis – Robinho, Kljestan, Miller, Patino, Rosell, Smith

New York Red Bulls: Robles – Murillo, Long, Tarek, Parker – Davis, Casseres – Etienne, Romero, Royer – White.
    Náhradníci: Meara – Barlow, Fernandez, Ivan, Lade, Rzatkowski, Wright-Phillips

Rozhodčí: A. Villarreal.

1

1
    Hosté se po svém prvním útoku dostali k rohovému kopu. Centr na zadní tyč se pokoušel využít Romero, ale z první poslal míč nad branku.

2
    Ruan mohl centrovat z pravé strany, ale nakonec ještě volil přihrávku pod sebe.

3
    Následovala kombinaci a přihrávka do ofsajdové pozice.

4
    Velmi rychlá protiútok hostů a Ruan musel hodně rychle zpět. Nakonec špičkou kopačky a skluzem dokázal srazit v pokutovém území dlouhou přihrávku. New York bude zahrávat roh.

5
    Z rohu se hosté dostali do kombinace a nakonec byli i s míčem vytlačeni k polovině hrací plochy.

6
    Ruan je hodně aktivní na své pravé straně. Výborně přečetl hru a dostal se před hráče Red Bulls. Nicméně následně byl od míče odstaven.

7
    Orlando se snaží tvořit hru a útočit, Red Bulls aktivně napadá a nedává svému soupeři mnoho času k nějaké tvořivosti.

9
    Ruan se pokoušel ukličkovat dva bránící hráče, ale proti této přesile nakonec neuspěl a k centru se nedostal.

10
    Po úvodních deseti minutách jsme byli svědky rychlé a plynulé hry. Avšak převážně se hraje na středu a po stranách hřiště.

11
    Red Bulls zahrálo roh na přední tyč, kde pohotově hlavičkoval jeden z hráčů a tvrdá hlavička nakonec jde k levé tyčce, kde byl připraven Rowe.

12
    Blokovaná střela na hranici šestnáctky a bude tu další rohová možnost pro New York...

13
    ...a zahráli to podobně, jako předchozí roh. Tedy centr na přední tyč, kde už však byli spíše obránci Orlanda a odklízí míč.

14
    New York Red Bulls nyní zatlačilo více na svého soupeře a v krátké době za sebou je tu jejich třetí zahrávání rohu.

15
    Davis a jeho centr, který zůstane nevyužitý.

16
    Orlando se pokouší dostat zpět ke své hře, ale nedaří se jim podržet na delší dobu míč. Jejich soupeř zaútočil skrze dlouhý míč, který byl však hodně dlouhý.

17
    Míč se pohybuje hodně ve vzduchu a bylo by dobré jej dostat zase na zem. Vzdušné přihrávky směrem do útoku nejdou ani jednomu celku.

19
    Ruan na středu hřiště rozehrál míč a ihned si nabíhal po pravé straně. Dále jej nepustil Long.

20
    Dvacet minut hry je za námi. Sledujeme vyrovnanou hru, oba celky směřují své kroky do aktivního útočení, ale vždy schází ten poslední krok k nějakému zakončení. Hodně to týmy hrají po stranách hřiště.

21
    K faulu se dostal Mendez Carabali a stahuje se zpět ke své brance.

22
    Standardní situace rozehrána na krátko. Následoval centr na pravou stranu, kde si vše pohlídala defenzíva Orlanda.

23
    Royer chtěl až příliš a v souboji provedl poměrně zbytečný útočný faul a je prvním hráčem, který dnes vidí žlutou kartu.

24
    Nyní faul z pohledu Ruana na Royera, který se odehrál téměř na stejném místě, jako předchozí faul Royera.

25
    Z levé strany se tedy zahrávala standardní situace a míč přistál na hlavičce nabíhajícího hráče. Míč šel do středu hřiště a Rowe na zemi a díky pohotovému vykopnutí zabránil brance soupeře!

27
    Centrovaný míč k pravé tyčce byl nakonec rychlejší než nabíhající hráč, který se snažil stůj, co stůj doběhnout míč. Nyní mají hosté aktivnější pasáž hry.

28
    Royer nyní čelil skluzu Muellera a i když stačil z větší části nadskočit, tak i přesto vidí žluté napomenutí.

29
    Na žluté karty je to tedy vyrovnané 1:1, na branky pak stále 0:0.

30
    Přesně po půl hodině hry se snažil o změnu hráč Orlanda, kterému spoluhráč na hranici pokutového území přiklepl míč, avšak střela vez přípravy končí nad horní tyčkou.

32
    New York RB právě vstřelil branku!
    A máme tu první zápletku hry. Romero poslal dobrý pas na nabíhajícího BRIANA WHITEHO, který byl sice na hranici ofsajdu, nakonec prostřeluje vybíhajícího brankáře. Hlavní sudí si ještě nechal situaci překontrolovat na videu a branka je uznána. Asistence: Romero.
    32. Brian WHITE - 0:1

34
    Nepříjemný míč nyní dopadl před branku Orlanda. Nyní si Rowe nějak nerozuměl se svým obránce. Brankář už se chystal zachytit vysoký míč do svých rukavic, ale obránce zničehonic před ním odkopává míč do zázemí.

35
    Orlando kombinuje, ale provádí hodně chyb ve své rozehrávce.

36
    Rychlý útočný výpad. Šikovná přihrávka na Naniho, který ukázal, že je střelec. Z první usměrnil míč a zakroutil jej k pravé tyčce. Robles musel skokem vyrážet míč!

38
    Orlando City se nadechuje k dalšímu útoku, ale soupeř jej nyní drží zkrátka na polovině hrací plochy.

39
    Defenzíva Red Bulls skvěle přistupuje ke svému soupeři a nedávají jim ani píď volného prostoru. Nani se pokoušel lobem vyslat svého spoluhráče, ale ten byl vytlačen z pokutového území.

40
    Robles se nyní chystá k zahrávání standardní situace a nechává si záležet na stavění své zdi.

41
    Přímý pokus před zeď soupeře a míč se ocitá mimo pravou tyč. Nani ještě u rozhodčího žádá roh, neboť se domníval, že míč byl ve zdi tečován.

43
    Blíží se nám první poločas. Orlando u míče a snaží se o vyrovnání.

44
    Teď se však budou muset bránit rohové akci soupeře, navýší své vedení?

45
    Romero zahrál centr od rohového praporku, míč byl na přední tyči odražen.

45
    Obětavý pád obránce Orlanda pod nohy, nakonec z toho ale není roh pro hosty. Jedna minuta se bude nastavovat v prvním poločase.

45+1
    Hosté rozjíždí po pravé straně svůj, nejspíše poslední útok v prvním poločase.

45+1

A ten je za námi. Mohli jsme sledovat aktivní útočnou hru od obou celků, ale zatím defenzívy obou celků hrají na výbornou. Nicméně jednou domácí defenzíva kapitulovala a po dobrém pasu na Whiteho, se hosté ujali vedení! Orlando má každopádně se svou hrou na to, aby se dostali k vyrovnání, tak uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

46

46
    Hosté se ihned vrhli do útoku a je z toho jejich první roh ve druhém poločase.

47
    S přetaženým centrem na zadní tyč si defenzíva Orlanda poradila bez větších obtíží.

48
    Dlouhý míč ze strany domácích, který končí v autu.

48
    Akindele se dostal do vápna, ale proti dvěma bránícím hráčům se mu nakonec nepodařilo prosadit.

49
    Etienne a jeho centr do vápna, který byl hlavičkou ubráněn. Nakonec další pobídka, kterou už zachytává Rowe ve své brance.

50
    Útok Orlanda skončil ihned za půlkou a to vinou špatné a krátké přihrávky.

52
    Dobré přenesení hry na pravou stranu, přihrávka do vápna a jen škoda pro domácí, že daný hráč již nezkusil vystřelit. Byl sice brankou zády, ale prostoru k otočení tam měl. Nakonec volil přihrávku, která už však skončila na kopačkách obrany.

53
    Casseres měl nějakou zdravotní indispozici a vyžádal si drobnější ošetření.

54
    Hosté zahrávali centr do vápna, který jim přináší rohový kop...

54
    Střídání v týmu New York Red Bulls: ze hřiště odchází Casseres, přichází Rzatkowski.

55
    ... z rohu jsme nebyli svědky ničeho zajímavého, avšak po dalším útoku jsme byli svědky dalšího rohu, ale ani ten nebyl nebezpečný.

57
    Celek z Orlanda se pokouší vykombinovat k nějaké další útočné akci.

58
    Nakonec je míč u brankáře Red Bulls, ale ten nemusel vůbec zasahovat.

59
    Hra je pozastavena a probíhá ošetřování hostujícího hráče.

60
    Moutinho se dostal k pěknému centru z levé strany. Jeho spoluhráč ve vápně zakončoval nad branku. Pěkná akce v podání Orlanda.

61
    Po hodině hry, domácí nadále ztrácí na svého soka jeden zásah.

63
    Akindele se snažil přesunout hru na pravou stranu, ale jeho cent nebyl jeden z těch přesnějších a míč končí v zázemí.

63
    Střídání v týmu New York Red Bulls: ze hřiště odchází Etienne, přichází Fernandez.

64
    Faul ze strany Orlanda a hráči Red Bulls se pokoušeli rychle rozehrát. Rozhodčí nakonec ukazuje, že mají hráči Orlanda počkat. Nakonec si rozehráli na krátko a kombinují s míčem.

66
    Centr z rohového kopu našel jen hlavičkujícího domácího obránce.

67
    Další centr už našel hlavičku hostujícího hráče, ale ten zamířil mimo tři tyče.

67
    Střídání v týmu Orlando City: ze hřiště odchází Ascues, přichází Kljestan.

68
    Střídání v týmu Orlando City: ze hřiště odchází Mueller, přichází Robinho.

69
    Útok hostů nakonec je zastaven v pokutovém území Orlanda, Rowe nyní nemusel zasahovat.

71
    Střídání v týmu Orlando City: ze hřiště odchází Nani, přichází Patino.

72
    Hraje se nyní převážně uprostřed hrací plochy a hra je poněkud rozháraná, Dáno také častým střídáním v posledních minutách hry.

74
    Střídání v týmu New York Red Bulls: ze hřiště odchází Romero, přichází Wright-Phillips.

75
    Oba celky již vystřídaly třikrát a nyní se budou moci oba celky opět koncentrovat na závěr tohoto utkání.

77
    Orlando bylo blízko v vyrovnání! Do zakončení se dostal Kljestan, který trefuje levou tyčku. Následně se míč pohyboval ve vápně soupeře. O další zakončení se pokoušel další hráč Orlanda, ten však minul míč. Nakonec vše řeší brankář Robles, který skokem k pomezní čáře ukrývá míč pod sebe.
    77. Kljestan trefil tyčku a ani po následném závaru nepadla vyrovnávací branka Orlanda.

78
    Ošetřování na straně hostů a hra je nyní přerušena.

79
    Fanoušci ženou svůj celek za vyrovnáním a Red Bulls nyní čelí jednomu útoku soupeře za druhým.

80
    Robles chytá míč po nepřesné pobídce a ten musí nyní dávat velmi velký pozor.

81
    Orlando utahuje šroubky a defenzíva Red Bulls má plno práce. Hosté se již notnou chvíli nedostali do pořádného útoku.

83
    Robles dostává žlutou kartu za zdržování hry.

84
    Ani další útok Orlanda nekončí v brance. Hráč míč podběhl a bude z toho jen odkop od branky Orlanda.

85
    Posledních pět minut zápasu a domácí neúnavně útočí. Red Bulls se již dobrých deset minut jen brání a určitě už by rádi za konec zápasu.

86
    Kombinace hráčů ve fialových dresech a uvidíme, čemu ještě bude čelit Robles a jeho spoluhráči.

87
    Nyní čelili rohovému kopu, který pro hostující barvy dopadl dobře.

88
    Domácí již nadobro uzavřeli svého soka před jeho brankou a ti teď jsou pod velkým tlakem.

88
    Jeden z hostů zůstal na trávníku a je jasné, že se danému hráči nechce příliš na nohy.

89
    Několikátý roh v podání domácích, ale ani tento nepřinesl radost pro domácí příznivce.

90
    Hostům se podařilo dostat míč až k brance soupeře, ale ti dlouhým nákopem vrací hru zpět před Roblese.

90
    Hráči hostí každou chvíli posedávají na trávníku a snaží se pozdržet čas, jak to jen jde.

90+1
    Čtvrtý rozhodčí právě signalizoval ještě pětiminutové prodloužení.

90+2
    V první minutě se nic nedělo, protože byl ošetřován hráč hostů.

90+3
    Hráči Orlanda se snaží roztahovat hru...avšak nyní se jim nedaří dostat míč do pokutového území.

90+4
    Předposlední minuta nastavení a hosté jsou velmi blízko ke svým dalším třem bodům.

90+5
    Ubráněný útok hostů a následuje odkop od jejich branky. Tohle už by měli zvládnout ubránit.

90+6
    Do pokutového území mířily nyní dva, tři zajímavé centry. Defenzíva Red Bulls se už brání z posledních sil.

90+6

Hosté to nakonec zvládají a vítězí těsným rozdílem 0:1! Polovina druhého poločasu se nesla ve vyrovnané hře, která byla víceméně k vidění v prvním poločase. Avšak Orlando postupem času začalo získávat navrch a v poslední čtvrt hodině hry mělo doslova drtivý tlak. Z něj přišla i nastřelená tyčka, několik závarů a slibných centrů před branku Red Bulls. Nicméně hráči Orlanda nedokázali dát míč do branky. (03:32:05)