Cracovia – ŁKS 1:2 (kon.) | Jagiellonia – Raków 0:1 (kon.)
Cracovia Krakov
1:2 (0:1)
ŁKS Łódź
Sobota 27.07.2019, 17:30 • Stadion MKS Cracovia, Kraków • Polská Ekstraklasa • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fandy polské kopané. V polské Ekstraklase jsou tento víkend na programu zápasy 2. kola, v sobotu od 17:30 na sebe narazí Cracovia a Łódź. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Cracovia Kraków
    Cracovia si v nové sezoně zatím připisuje jen remízy, ale i přesto musí vstřebávat vypadnutí z pohárové Evropy, v 1. předkole Evropské ligy po výsledcích 1:1 a 2:2 nestačila polský tým na slovenskou Dunajskou Stredu, protože se remíza 2:2 odehrála na stadionu v Krakówě. Také v lize dnešní domácí remizovali a to se Zaglebie, opět 1:1. Uvidíme, jestli se dočkáme remízy i dnes nebo uvidíme první výhru nebo porážku Cracovie.

První utkání sezony
    Zaglebie vs. Cracovia – 1:1

ŁKS Łódź
    Łódź si v lize připsal také remízu, i když Lechiu mohl rozhodně porazit. Lechia totiž hrála celý druhý poločas v deseti kvůli červené kartě ze závěru první půle, ale dnešní hosté se neprosadili a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou. Oba dnešní soupeři tak mají hodně podobné umíštění v tabulce, Krakówu patří desátá příčka a Łódźu jedenácté místo. To se dnes rozhodně bude měnit, takže uvidíme, jestli Cracovie zůstáne výše než Łódź.

Łódź vs. Lechia – 0:0

Cracovia Kraków: Peškovič – D. Jablonský, Helik, Sipľak, Râpă – Gol, Dimun, van Amersfoort, Cecarić – Pestka, R. Lopes.
    Náhradníci: Hroššo – Datković, Ferraresso, Lusiusz, Hanca, Pik, Wdowiak, Rubio Lopez, F. Piszczek.

ŁKS Łódź: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Bryła, Ł. Piątek, Kalinkowski, Wolski – Ramirez, Sekulski.
    Náhradníci: Budzyński – Bogusz, Guima, Trąbka, Łuczak, Pirulo, Juraszek, Pyrdoł.

Rozhodčí: Marciniak.

1

2
    Ze začátku zápasu jsou mírně aktivnější hosté, ale oba týmy na první střelu v zápase stále čekají.

7
    Cracovia hraje poprvé na útočné polovině a rovnou vybojovalo roh, který branku Łódźu vůbec neohrozil.

8
    Chvíli nato však musel zasahovat Michał Kołba, který srazil míč na další roh pro domácí.
    8.

9
    Také další roh hosté bez problémů ubránili, ale stále nevybojovali míč, takže se musí bránit.

10
    Až teď hostující fotbalisté získali míč a zatím se nikam neženou. Klidně kombinují na půlící čáře.

11
    Hosté se s míčem moc daleko nedostali, což platí i o následném protiútoku Cracovie.

12
    Łódź opět uklidňuje hru kombinací na vlastní půlce, ale musí být opatrný, protože soupeř aktivně napadá.

13
    Jeden z hostujícíc hráčů míč jen tak tak udržel ve hřišti, napadání Krakówu se každým okamžikem stupňuje.

14
    Když už domácí míč konečně vybojovali, tak ho ihned ztratil kvůli nepřesné rozehrávce Kamila Pestka.

15
    Napadání se tentokrát pořádně vyplatilo, Rafael Lopes byl díky tomu sám před Michałem Kołbou, ale hostujícího gólmana nepřekonal.

16
    Hosté opět uklidňují hru. Cracovie napadá čím dál hlouběji.

16
    ŁKS Łódź právě vstřelilo branku!
    Rychlý útok hostů přináší první branku utkání! Rychlou kombinaci uzavřel přesnou střelou ŁUKASZ SEKULSKI, který přeloboval padajícího Michala Peškoviče.
    16. Łukasz Sekulski (LKS) - 0:1

18
    Cracovia se okamžitě pokouší o vyrovnání pomocí rohu, ale ten moc šancí na úspěch neměl.

19
    Łódź už opět krouží kolem soupeřícího vápna, určitě se pokusí skórovat ještě jednou.

20
    Domácí si po delší době vystřelili, ale jen mimo tři tyče.

21
    Kraków se pokusil prosadit rovnou pomocí autové vhazování, ale vysoký míč se přes hostující obranu nedostal.

22
    Následný centr z levé strany už pořádny závar před brankou Łódźu způsobil. Michał Kołba však hlavičku Pelleho van Amersfoorta skvěle zlikvidoval.

24
    Cracovie stále hledá cestu k brance marně. Od své brány bude odkopávat gólman Łódźu.

25
    Po delší době si s míčem zahraje také Michal Peškovič, který zahajuje další útok svého týmu.

26
    Kraków to zkouší dopředu pomocí nákopu, ale hlavičkový souboj s přehledem ovládl hostující hráč.

28
    Cracovia pomalu, ale jistě začíná být lepším týmem, ale stále tomu chybý nebezpečné šance.

29
    Łódź po delší době útočil, ale nakonec spíše riskoval nebezpečný protiútok domácích.

30
    Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Kamil Pestka, přichází Sylwester Lusiusz.

31
    Nákop Krakówu byl opravdu hodně dlouhý, Michał Kołba tak míč v pohodě zachytil.

32
    Cracovia se stále marně pokouší o vstřelení gólu, na útočné polovině zbytečně fauluje.

33
    Další rozehra domácího celku končí katastrofálně, Łódź tak okamžitě zahajuje protiakci.

34
    Ani hostům se však rozehra úplně nepovedla. Následně se Kraków dostal k velmi nebezpečnému centru, který musel vyrážet až hostující brankář.

35
    Maciej Wolski je při napadání moc tvrdý a fauluje. Ještě může být rád, že neviděl žlutou kartu.

36
    Łódź chce alespoň v prvním poločase udržet vedení, Michał Kołba proto odkopává míč co nejdál od branky.

38
    Cracovia je sice mnohem aktivnějším týmem, ale cestu k zakončení stále hledá marně.

39
    Ani další centr z pravé strany do vápna neprošel, domácí budou alespoň vhazovat na pravé straně hřiště.

40
    Autové vhazování hosté bez problémů pokryli. Vzápětí navíc získají míč díky soupeřícímu faulu.

42
    Další aut byl tentokrát dobře rozehrán, ale následná přihrávka do běhu končí až v zámezí.

43
    Ani rohový kop domácím stále nepomáhá ke skórování. Poté navíc zůstává ležet na zemi jeden z hostujících hráčů, který si vyžádá ošetření.

45
    Łódź se stále bezchybné brání, v prvním poločase dost pravděpodobně neinkasuje.

45+1
    Nastavují se dvě minuty.

45+2
    Kraków na závěr poločasu tvrdě sevřel soupeře v jeho pokutovém území, ale ani po rohu nedokázal procpat míč do sítě.

45+3

Druhý poločas začne přibližně v 18:32.

První poločas nakonec vyhrávají hosté, kteří byli ze začátku utkání hodně aktivní, díky čemuž vytěžili první branku. Łódź poté hlavně bránil, což zatím zvládá na jedničku, protože velmi aktivní Cracovie zatím cestu do hostující sítě nenašla. Uvidíme, jestli se to změní ve druhé půli.

46

46
    Střídání v týmu ŁKS Łódź: ze hřiště odchází Patryk Bryła, přichází Pirulo.

47
    Cracovia se potřebuje znovu rozehrát, první kombinace druhého poločasu totiž nevypadala moc dobře.

48
    Łódź se zatím při bránění nemusel moc zapotit, domácí míč většinou ztratí ve středovém kruhu.

50
    Hosté jsou zatím v klidu, ve druhé půli se totiž ještě nehrálo před jejich brankou.

51
    Kraków si vytvořil první střelu druhé půle, ale ta měla opravdu slabou razanci, míč navíc letěl mimo tři tyče.

52
    Po dlouhém nákopu se domácí dostali k centru z pravé strany, který však ztroskotal kvůli hostující defenzivě.

53
    Łódź si při bránění pomohl faulem. Cracovia tak získává nebezpečnou standartku.

54
    Penalta pro hosty! Maciej Wolski nastřelil ve vápnu ruku protihráče!
    56. Penaltová situace

56
    Hosté navyšují své vedení a kráčejí pro výhru! MAKSYMILIAN ROZWANDOWICZ penaltu bez problémů proměňuje, Michal Peškovič totiž neodhadl směr střely a tak skákal k opačné tyči.
    56. Maksymilian Rozwandowicz (LKS) - 0:2

58
    Cracovia ještě nehází flintu do žita a snaží se alespoň o snížení. Ke střele se však zatím nemůže dostat.

59
    Domácí jsou směrem dopředu stále marní. Dokonce se skoro nemohou dostat ani přes půlící čáru.

60
    Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Milan Dimun, přichází Sergiu Hanca.
    Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Bojan Cecarić, přichází Mateusz Wdowiak.

62
    Łódź se stále bez problémů brání, nyní se dokonce žene do protiútoku.

63
    Na zemi končí hráči z obou týmů, hra tak musí být přerušena.

64
    Žlutou kartu dostává Michał Helik (Cracovia Kraków).

65
    Hosté už hrají hlavně na čas, i když rohový kop ještě zkusili proměnit v další branku, což se ale nepovedlo.

66
    Domácí si při bránění pomohli dalším faulem, tentokrát se provinil Janusz Gol.

67
    Łódź získává další sekundy kombinací na vlastní polovině. Cracovia už ani nemá moc síly na napadání.

68
    Střídání v týmu ŁKS Łódź: ze hřiště odchází Łukasz Sekulski, přichází Rafał Kujawa.

70
    Kraków na vyrovnání asi nedosáhne. Do konce utkání zbývá dvacet minut a Łódź je stále jasně lepší.

71
    Domácí přece jen byl blízko snížení, ale hostující brankář zachytil tvrdou střelu na brankové čáře!

72
    Hosté aktivně napadají, chtějí co nejvíce znepříjemnit soupeřící rozehrávku.

73
    Ani dva rohy domácím ke snížení nepomohli. Vzdušný prostor zatím ovládají hostující hráči.

74
    Domácí dostávají druhý dech a vytváří si jednu šanci za druhou, ale Michał Kołba stále zůstává nepřekonán.

75
    Cracovia má míč pevně v držení a snaží se o další zakončení, tentokrát to zkouší přes levou stranu hřiště.

76
    Łódź zatím další šance nedovoluje, nyní se osvobodil nákopem až k soupeřícímu brankáři.

76
    Žlutou kartu dostává Adrian Klimczak (ŁKS Łódź).

77
    Po faulu Klimczaka následovala nadějná standartka, ale ani ta vytoužená snížení nepřináší.

78
    Střídání v týmu ŁKS Łódź: ze hřiště odchází Jan Grzesik, přichází Artur Bogusz.

79
    Adrian Klimczak se individuálně protlačil až k zakončení, ale střelou z velkého úhlu Michala Peškoviče nepřekvapil.

80
    Následný roh domácí v klidu pokryli a ihned poté míří do útoku.

81
    Łódź se tlačí za třetí brankou, na poslední chvíli nyní zasáhl domácí brankář.

82
    Kraków sice obranu zvládá, ale prohrává 0:2, tudíž potřebuje vyrovnat.

83
    Hosté si v klidu vedení hlídají a vypadá to, že o něj už nepřijdou. Další útok Cracovie totiž končí ofsajdem.

84
    Žlutou kartu dostává Jan Sobociński (ŁKS Łódź).

85
    Nyní měli domácí obrovskou smůlu! Centr z pravé strany byl protečován do levé tyčky, od které se odrazil jen na brankovou čáru. Poté už zasáhl Michał Kołba.

86
    Ani následná standartka nekončí gólem. Míč má v moci hostující brankář, který hod odkopne co nejdál od své klece.

88
    Přímý kop si rozehrají také hosté. Centr přinesl dost nebezpečnou hlavičku, která se nakonec mezi tři tyče nezatočila.

89
    Po odkopu domácího gólmana nakopá také hostující tým, takže Michal Peškovič má míč zpět ve svých rukavicích.

90
    Za chvíli vstoupíme do nastavaného času. Cracovia se stále snaží alespoň o jeden gól.

90
    Cracovia právě vstřelila branku!
    Snížení sice přichází, ale asi až moc pozdě! SERGIU HANCA se na hranici šestnáctky opřel do míče a poslal ho přímo k pravé tyči.
    90. Sergiu Hanca (CRA) - 1:2

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+2
    Žlutou kartu dostává David Jablonský (Cracovia Kraków).

90+3
    Łódź ziskává na útočné polovině co nejvíce času. I když Łukasz Piątek střílel přímo do zdi, tak získal necelou minutku k dobru.

90+4
    Domácí se sice ještě dostali ke střele, ale ta šla opravdu hodně vedle hostující branky.

90+5

Łódź nakonec dvoubrankové vedení udržel a raduje se ze zaslouženého vítězství! Utkání bylo velmi vyrovnané, ale své šance využívali pouze hosté. Cracovia se prosadila až v 90. minutě, což už bylo moc pozdě. Łódź tak bere důležité tři body, Kraków je bez bodu.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 10:2. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:18.

To už je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný večer. (19:26:52)