K. Vary – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Olomouc – Kokšetau 2:3 (2:3 po s.n.) | Litoměřice – Litvínov 2:4 (kon.)
Chomutov – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Kladno – Slavia 6:4 (kon.) | Přerov – Opava 2:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
HC Olomouc
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Arlan Kokšetau
Čtvrtek 01.08.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:25:08)

Po dnešním duelu se tedy mohou radovat hosté, kteří dokázali otočit stav utkání a i přestože Hanáci ve třetí třetině vyrovnali, v nájezdech utkání rozhodlo Kokšetau.

V samostatných nájezdech si lépe vedli hosté, když hned tři exekutoři byli úspěšní, na domácí straně uspěli pouze Klimek s Irglem.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Arlan Kokšetau.
    Autorem vítězné branky je BERDNIKOV.

5. série
    2:3
    Berdnikov si dlouho přidržel kotouč, položil si Lukáše a bekhendem posílá kotouč do sítě.

2:2
    Klimek si pohrál s kotoučem a forhendovou střelou posílá kotouč pod víko.

3. série
    1:2
    Tverdochlebov neproměňuje.

3. série
    1:2
    Zkušený Irgl si vymíchal Pološkova a snižuje.

2. série
    0:2
    Lenďák nic nevymýšlel a prudkou střelou pod lapačku dává gól.

2. série
    0:1
    Ostřížek svou střelou míjí.

1. série
    0:1
    Kiselev posílá rychlou střelou puk do levého horního růžku Lukášovy branky.

64:40
    Klimkova akce je zastavena hned za modrou čárou.

63:35
    Korabejnikov pálil hned po buly, Lukáš jeho střelu neviděl a puk jen těsně minul jeho levou tyčku.

63:30
    Rychlý protiútok zakončil jedovatou střelou Starý, Lukáš kotouč drží.

63:22
    Nyní se Kohoutům povedlo poslat kotouč do středního pásma, a tak rychle střídají.

62:59
    Celou situaci řeší jeden z domácích obránců vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.

62:46
    Kohouti se nedohodli při rozehrávce a Kokšetau snadno získalo puk.

62:20
    Lukáš raději drží puk po Rachmanově střele ještě ze středního pásma.

61:58
    Starý pálil od modré čáry, ale branku netrefil.

61:21
    Ani jeden z týmů se nehrne do útoku, hráči spíše vyčkávají, zda se nevyskytne nějaká šance.

60:38
    Kokšetau vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

60:10
    Knotek hned po buly vyrazil dopředu.

60:01

Ve třetí třetině padlo po jednom gólu na každé straně – nejprve Kokšetau otočilo vývoj zápasu, ale v 51. minutě ve vlastním oslabení dokázal Ostřížek vyrovnat. Bude následovat pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:55
    Třetina končí soubojem o puk v rohu kluziště.

59:15
    Ivanov s Rachmanovem dobře forčekovali a vybojovali kotouč, před Lukášem clonil Petrov, ale domácí gólman puk dokázal vyrazit.

58:11
    Rašnerovu střelu tečoval těsně před brankou Burian těsně vedle branky, ani druhá střela olomouckého obránce nenašla cíl mezi tyčemi.

57:21
    Tverdochlebov se málem dostal k odraženému puku v útočné třetině, ale bruslařský souboj vyhrál Rašner.

56:53
    Irgl dostal dlouhou přihrávku na útočnou modrou, jeho střelu z levého kruhu Pološkov vyrazil vysoko do ochranné sítě.

56:22
    Domácí nyní trápí hodně nepřesností, sic drží puk na svých hokejkách, ale nedokáží si vypracovat střelecké pozice.

55:40
    Nedorozumění Kohoutů při rozehrávce vyústilo v zakázané uvolnění.

55:31
    Domácí hrají v plném počtu.

55:17
    Laš pláchl ve vlastním oslabení, ale svou střelou přestřelil branku.

54:42
    Jegorov od modré nahazoval na teč, o tu se před brankou pokusil Borovkov, ale kotouč zamířil mimo tři tyče.

54:13
    Rašner v obranném pásmu dobře zapracoval a vytlačil protihráče z vlastní ttřetiny.

53:48
    Hanáci se osvobozují vyhozením puku až k Pološkovi.

53:31
    Početní výhoda pro Kokšetau, Dujsík (OLO) seknul protihráče a putuje na trestnou lavici.

53:21
    Na druhé straně pálil Strapáč, který měl na druhé straně ještě volného Klimka. Pološkov kotouč vyrazil, ale těsně před sebe, takže jej stihl přikrýt.

52:50
    Střela Borovikova od modré čáry byla tečovaná a lehkým obloučkem těsně přeskočila Lukášovu branku.

52:24
    Při forčekingu v útočném pásmu Škůrek narazil na mantinel Gevela, ten se z ledu zvedá s pomocí spoluhráčů.

51:58
    Po nezaviněné srážce s Vosátkem zůstává na ledové ploše ležet Achmetov.

51:18
    Puk skončil v rohu pod jedním z hráčů, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:52

50:50
    Čerkasov ujel do úniku, ale byl tísněn, a tak jeho zakončení nebylo přesné.

50:10
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí se prosazují ve vlastním oslabení. DAVID OSTŘÍŽEK nabral ve vlastním pásmu puk i rychlost a po přechodu za útočnou modrou čáru střelou vyrovnává stav utkání. Bez asistence.

49:27
    Začíná zkrácená přesilovka pro hosty.

49:15
    Irgl se snažil po své nepřesné střele poslat puk na Vyrůbalíka, ale přihrávka byla ztečovaná.

48:56
    Hned po vyhraném buly se ke střele napřáhl Borovnikov, ale Knotek puk vytečoval do ochranné sítě.

48:52
    Síly na ledě se vyrovnají, Laš (OLO) dostává dvě minuty za držení protihráče.

48:06
    Ve vlastním oslabení se vydal dopředu Borovkov, ale v útočném pásmu byl odstaven od puku.

47:27
    Domácí mají šanci na vyrovnání, Korabejnikov (AKO) dostal dvě minuty za hákování.

47:10
    Zakázané uvolnění Kokšetau.

47:00
    Na Koloucha zívala odkrytá branka, ale byl ve velkém úhlu a napálil pouze boční síťku.

46:22
    Na konci další olomoucké akce končí puk v lapačce Pološkova a hra je tedy přerušena. Vhazovat se bude po levici kazachstánského brankáře.

45:32
    Olomouc se hnala do přečíslení dvou proti jednomu, ale Kořenek nastřelil horní tyč!

44:27
    Kokšetau právě vstřelilo branku!
    Po zaváhání před domácí brankou se kotouče zmocnil PETER HRAŠKO a posílá ho až za Lukáše. Bez asistence.

44:08
    Knotek projel po pravé straně, natáhl na sebe obránce a naservíroval puk Irglovi na druhou stranu, ale ten to měl na bekhend, takže střela nebyla tak razantní.

43:32
    Knotek v rychlém protiútoku hned za útočnou modrou čáru přenechal kotouč Lašovi, který pálil, ale Pološkov kotouč drží.

43:05
    Lukáš nyní musel ukázat své rychlé reflexy, když Berdnikov dostal nabito a bez přípravy vypálil.

42:50
    Hecl se v útočném pásmu hezky uvolnil, avšak bekhendové zakončení mířilo vysoko nad svatyni hostů.

41:56
    Po menším zmatku před domácí brankou zakončoval Borovikov, Lukáš vyrážečkou odpálil puk do bezpečí.

41:00
    Lukáš již také musel ve třetí třetině zasahovat, a to proti střele Korabejnikova. Puk hned vyklepal z lapačky a rozehrál.

40:26
    Pohlednou kombinaci na jeden dotek zakončoval Knotek, ale Pološkova nepřekonal.

40:11
    Irgl to hned na začátku třetiny zkusil, jeho střelu Pološkov vyrazil do ochranné sítě.

40:00
    Do třetí třetiny se do branky postavil Pološkov.

40:01

Ve druhé třetině se hosté dočkali vyrovnání, když dokázali využít početní výhodu. V první polovině třetiny to byli spíše hosté, kdo tvořil hru, posléze se do tempa začali dostávat i Hanáci, ale své velké šance nedokázali proměnit. Třetí třetina začne přibližně v 18:30.

40:00

39:42
    Šance domácích pokračovala, ale další střelu potkal podobný osud jako střelu předchozí – byla tečovaná nad branku, tentokrát až do ochranné sítě.

39:35
    Strapáčova rána byla ztečovaná těsně nad branku.

39:07
    Hosté již hrají v plném počtu.

38:27
    Kohouti se znovu dostávají do útočného pásma, z vrcholu kruhá pálil Irgl.

37:51
    Po Heclově ráně zůstal puk leže v brankovišti, odkud ho Gevel stihl odpálit pryč.

37:27
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale celá kombinace je dost statická.

37:07
    Tomeček měl dobrou rychlost a dostával se do útočného pásma, na své cestě byl však nedovoleně zastaven a Borovikov (AKO) dostal dvě minuty za držení.

36:43
    Kořenek to zkusil z pravé strany, ale puk mu sjel po čepeli, takže střela postrádala razanci a Pereťjagin si puk pohlídal.

36:21
    Dujsík najíždějící z druhé vlny dostal hezkou přihrávku, ale kotouč se mu trochu zamotal pod nohy, a tak nevystřelil.

35:05
    Dvakrát to od modré zkoušel Ostřížek, poté Irgl zkusil vyjet před branku, ale všechny puky mířily mimo branku.

34:40
    Kohouti kombinují v útočném pásmu, ale nedaří se jim najít dobrou střeleckou pozici.

34:00
    Pereťjagin předvedl famózní zákrok prodi Heclovi, který pálil z první po Škůrkově přihrávce!

33:23
    Hostů bylo na ledě šest, takže obdrželi dvě minuty, které odpyká Petrov.

33:07
    Na druhé straně střílel z levého kruhu Ivanov, kotouč však skončil pouze na Vosátkově chráničích.

32:02
    Kohouti znovu důkladně prověřují brankáře hostů, tentokrát Kolouch zůstal nehlídán mezi kruhy, Pereťjagin pouze vyrazil, ale u poskakujícího kotouče byli dříve hosté.

31:00
    Další šance domácích v krátkém sledu, Knotek dostal křižnou přihrávku před branku a ač byl tísněn obráncem, tak zakončil, ale branku netrefil.

30:33
    Rašner ujel sám, ale zezadu byl tísněn, takže volil pouze střelu, ale zamířil nad.

30:00
    Kazašský tým zastavuje při přechodu do útočného pásma ofsajd.

29:55
    Puk po teči ve středním pásmu skončil na domácí střídačce.

29:49
    Domácí se ve druhé třetině spíše trápí a nedokáží přejít před dobře střeženou modrou čáru.

29:18
    Ivanov to zkoušel z pravé strany z velkého úhlu, ale Lukáš drží svůj tým.

28:30
    Do samostatného úniku ujel Čerkasov, volil střelu těsně nad beton, ale Lukáš kotouč vyrazil lapačkou.

28:09
    Po delší době se do útočného pásma dostali i domácí, ale Kolouchova střela nebyla příliš nebezpečná.

27:01
    Po pravé straně se prosmýkl Berdnikov, který poslal na Lukáše bekhendový pokus.

26:29
    Kokšetau dvakrát v krátkém intervalu nahazuje do útočného pásma, ale nedaří se mu puk získat na své hole.

25:52
    Laš nestihl tečovat dlouhou přihrávku, a tak je Kohoutům odpískáno zakázané uvolnění.

25:36
    Do protiútoku po získání kotouče vyrazil Burian, jeho střela ale nenašla svůj cíl.

25:14
    Hosté drželi kotouč v útočném pásmu, ale pouze v rohu.

24:57
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Lukáše.

23:56
    Hosté rychle využívají přesilovou hru. STANISLAV BOROVIKOV si počkal před Lukášem a jen lehkou tečí usměrnil kotouč mezi jeho betony. Asistence: Vadim Berdnikov.

23:44
    Kořenek (OLO) si v útočném pásmu pomohl nedovoleně a dostává dvě trestné minuty.

23:23
    Lašova střela z pravého kruhy minula soupeřovu branku.

22:50
    BUrian vyrazil s Heclem do útoku, ale přihrávka na střed hřiště byla zblokovaná.

22:19
    Lukáš musel zasahovat proti střele od modré čáry od Grebenčšikova.

21:38
    Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu, odkud oba týmy nahazují puky do útočné třetiny.

20:51
    Poté, co Vyrůbalík v útočném pásmu přišel o kotouč, se hosté vydali do přečíslení tří proti dvěma, dobrou přihrávku proměnil ve špatnou střelu Potajčuk a Lukáš pomalý puk ukryl v lapačce.

20:01

V první třetině jsme na olomouckém zimním stadionu sledovali hokej sic v pomalejším tempu, ale plný pohledných kombinací a velkých šancí. V první polovině periody měli navrch domácí, ale postupem času Kokšetau začalo přidávat na tempu a dostávalo se do šancí. Jediným úspěšným střelcem první třetiny se stal olomoucký Klimek. Druhá třetina startuje přibližně v 17:44.

20:00

19:56
    V závěru třetiny to ještě bekhendem zkusil Ostřížek, ale Pereťjagina nepřekonal.

19:37
    Po krátkém napadání Hlaváč vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale byl zde sám, bez podpory spoluhráčů.

18:48
    Tomeček si sám před brankou položil Pereťjagina a snažil se bekhendem zasunout puk za čáru, nicméně brankář hostů famózním zákrokem kotouč vykopl.

18:10
    Strapáč s Klimkem jeli do přečíslení dvou proti jednomu, situaci trochu překombinovali, nicméně poté se před brankou strhla menší šarvátka, kterou rozhodčí ocenili dvěma minutami pro Strapáče (OLO) a Grebenčšíkova (AKO).

17:26
    Nyní se hra přelévá ze strany na stranu a diváci mohou sledovat velké šance na obou stranách, nejprve Pereťjagin svým zákrokem připravil o gól Knotka, na druhé straně si Lukáš poradil s přečíslením dvou proti jednomu.

16:44
    Kiselev ujel sám po levé straně. Snažil se Lukáše rozhýbat a zasunout puk mezi betony, ale domácí brankář odolal!

16:11
    Hosté se stále více osmělují, po přechodu do útočného pásma poslali puk na modrou čáru Starému, který si počkal, než hráči zacloní Lukášovi výhled, a vypálil.

15:18
    První velká šance hostů. Rachmanov zpoza branky našel v mezikruží Ivanova, jeho prudkou ránu Lukáš s obtížemi vyrazil před sebe.

14:37
    Pereťjagin rychle vyjel z branky do mezikruží, odkud odpálil puk před rychle se blížícím Kolouchem.

14:09
    Potajčukovu střelu zpoza obránce Lukáš pravděpodobně neviděl, avšak zvládl ji vyrazit.

13:34
    Irgl v protiútoku zavezl puk do pásma, kde poslal krásnou přihrávku Ostřížkovi, ale tomu kotouč přeskočil čepel.

13:10
    Kokšetau se na chvíli dostalo do tlaku, ale stále tomu chybí střela.

12:38
    Rachmanov s Petrovem ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný vzal zakončení na sebe, Lukáš kotouč vyráží vysoko do ochranné sítě.

11:53
    A tentokrát se do ofsajdové pozice dostal Ivanov.

11:47
    Petrov se při přechodu do útočného pásma ocitl v postavení mimo hru.

11:09
    Další velká šance domácích. Po rychlém přechodu do útočného pásma a střele Pološkov pouze vyrazil před sebe, ze vzduchu kotouč napálil na branku Dujsík, ale brankář hostů skokem zabránil inkasování.

10:00
    Na ledě se nyní odehrává spoustu nepřesností, kdy již oba týmy namazaly soupeři, ale žádný z hráčů toho nedokázal využít.

09:24
    Pohlednou kombinaci předvedli Hecl s Lašem. Druhý jmenovaný měl trochu prostoru před brankou, ale netrefil poskakující kotouč.

08:54
    Lukáš musel zasahovat po střele ze středního pásma, kterou na něj vyslal Hraško.

08:25
    Kohouti se usadili v útočném pásmu, Škůrek na modré čáře obehrál dva protihráče a následně našel Vyrůbalíka, jeho střela však těsně minula branku.

07:50

07:08
    Kokšetau dobře srovnalo své defenzivní řady a nepouští Olomouc do šancí. Domácí mají potíže s přechodem do útočného pásma s kotoučem na holi.

06:46
    Před brankou se volný puk snažil dorážet Ostřížek, ale neúspěšně.

06:37
    Kohouti jsou vyhnáni z útočné třetiny a musí začít od své svatyně.

05:35
    První přesilová hra v utkání pro Hanáky, Šitikov (AKO) v útočném pásmu podrazil protihráče a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

05:22
    V jedné z mála šancí hostů se ocitl Ivanov, ale před brankou se dostal mezi čtyři protihráče, takže nedostal dostatek času k zakončení.

04:14

Domácí svou aktivitu proměňují v úvodní gól. Kolouch získal za soupeřovou brankou puk a našel v mezikruží zcela volného LUKÁŠE KLIMKA, který zamířil do pravého horního růžku. Asistence: Petr Kolouch.

03:35
    Domácí se dostali do dobré pozice, Knotek dostal puk před branku, ale nezpracoval jej napoprvé, takže pouze nahrál na najíždějícího Ostřížka, který vypálil bez přípravy.

02:39
    Lukáš si již také připisuje první zákrok, když se po pravé straně rozjel Šitikov, který z vrcholu kruhu vypálil. Domácí brankář vyrazil kotouč do rohu kluziště.

01:57
    Kokšetau nyní získává puk pod svou kontrolu, ale domácí velmi aktivně napadají a znemožňují hosům rozehrávku.

01:38
    Další zákrok si Pereťjagin připsal proti Nahodilově vyjetí zpoza branky.

01:10
    První střelu zápasu si na své konto připisuje Strapáč, když Kohouti po dobrém forčekingu získali v útočném pásmu puk.

00:25
    Modrou čáru se Šitikov snažil přejít pomocí nahozeného puku, ale neúspěšně.

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly a vyráží dopředu.

00:01

Na ledové ploše jsou již připraveni všichni aktéři, utkání za malou chvíli začne.

HC Olomouc: Lukáš (Mokrý) – Hlaváč, Vyrůbalík, Dujsík, Rutar, Vosátko, Valenta, Škůrek, Rašner – Irgl, Knotek, Ostřížek, Klimek, Kolouch, Strapáč, Tomeček, Nahodil, Burian, Hecl, Kořenek, Laš

Arlan Kokšetau: Pološkov (Pereťjagin) – Gevel, Borovikov, Hraško, Seleznev, Korabejnikov, Grebenčšikov, Jegorov, Lenďák – Markelov, Starý, Berdnikov, Borovkov, Potajčuk, Čerkasov, Kiselev, Timošenko, Ivanov, Baznehov, Šitikov, Rachmanov, Tverdochlebov, Petrov, Achmetov

Rozhodčí: Kika, Obadal – Hanzlík, Bryška.

Který z týmů si v přípravném zápase povede lépe? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 17 hodin.

Arlan Kokšetau je celek hrající kazachstánskou hokejovou ligu. Té se účastní od roku 2009. Největšího úspěchu v ní tým dosáhl v sezoně 2017/2018, kdy se stal mistrem ligy. V posledním ročníku vystavil Kokšetau stopku v semifinále tým Nomad Astana.