K. Vary – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Olomouc – Kokšetau 2:3 (2:3 po s.n.) | Litoměřice – Litvínov 2:4 (kon.)
Chomutov – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Kladno – Slavia 6:4 (kon.) | Přerov – Opava 2:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:4 (1:3, 1:1, 0:0)
HK Opava
Čtvrtek 01.08.2019, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Přípravné zápasy

Na samostatné nájezdy byly v dnešní nadstavbě úspěšnější domácí Zubři, kteří se postarali o jediný gól z hole MATĚJE SVOBODY. Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím, u dalšího textového přenosu napočtenou! (20:21:11)

Samostatné nájezdy OPA – PRE:
    1. série | Zelenkov neuspěl – Moučka neuspěl
    2. série | Malina neuspěl – Šnajnar neuspěl
    3. série | Herman neuspěl – Dvořák neuspěl
    4. série | Kovařík neuspěl – SVOBODA uspěl
    5. série | Peslar neuspěl – Indrák neuspěl

Nadstavbovou část nyní zpestří ještě samostatné nájezdy.

První dvě minuty prodloužení se nesly v poměrně dosti opatrném duchu a oba brankáři mnoho práce neměli. Stejný styl hry ve třech se přenesl i do další části a kromě akcí Moučky a Peslara více nenabídl. Slezanu se ale na zbylou minutu a půl nabídla přesilová hra a i do třetice uspěl. V pomyslném čase 63:49 skóroval VOJTĚCH KOVAŘÍK.

Bez ohledu na výsledek se v MEO Aréně bude pokračovat ještě nadstavbovým pětiminutovým prodloužením 3 na 3.

Prvních šedesát minut letošního hokeje nabídlo dohromady 6 branek, z nichž více na svou stranu ukořistil výběr hostující Opavy! Poslední třetina už žádný gól nenabídla, přetahovaná tak končí výsledkem, který ve 29. minutě nastavil přesilovkou brankou Bohumil Herman.

59:40
    Opava drží puk v rohu kluziště přerovského pásma a s vysokou pravděpodobností z dnešního duelu vyjde vítězně.

59:04
    Šindelář orazítkoval Postavovu horní tyč!

59:00
    Ze zápasu je ukrojeno dalších 60 vteřin, hraje se poslední minuta.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Velkou příležitostí se teď prezentovali i Zubři! Po pěkné zadovce se k puku před Daňou dostal rozjetý Moučka, ale ani nadvakrát dobře chytajícího brankáře hostů nepřekonal!

57:05
    Posunutá branka Matyáše Dani.

56:12
    Velká šance Opavských končí skvělým zákrokem Postavy! Z rohu kluziště obdržel od Šmída přihrávku před branku Kovařík, z bezprostřední blízkosti ale pátou branku hostů nepřidal!

55:31
    Malina se chtěl troufale protáhnout mezi trojicí bránících Přerovanů, o puk byl ale brzy připraven.

54:41
    Hned po buly se gólmana Zubrů snažil překvapit Bitomský, Postava ale zvládl vytáhnout pravý beton včas.

54:32
    Tvrdá rána Hendrycha z pravého křídla za Postavu neprošla, ten dokázal kotouč ukrýt mezi masku a rameno.

53:32
    Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. V tomto zápase jde jednoznačně o nejplynulejší pasáž.

52:44
    Daňa si dal s rozehrávkou pěkně načas, atakujícímu Borotovi ale nechal pouze plané naděje.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 20. Hradil (Zmeškal), 22. Svoboda (Tomeček, Zmeškal) – 17. Peslar (Malina), 19. Rousek (Malina, Herman), 20. Kadula (Hendrych, Vilinskii), 29. Herman (Šindelář)

HC ZUBR Přerov: Suchánek (Postava) – Šnajnar, Pohl, Dřímal, Kleiner, Tomeček, Gréč, Takáč – Dvořák, Moučka, Indrák – Peterka, Kočica, Svoboda – Zmeškal, Hradil, Borot – Dvořáček, Šimanský, Fencl
    HK Opava: Daňa (Lamla) – Fědor, Peslar, Šindelář, Slavík, Vilinskii, Štindl, Bjurkland – Rousek, Malina, Herman – Šmíd, Kovařík, Zelenkov – Hendrych, Pělucha, Kadula – Horný, Bitomský, Římský

Rozhodčí: Kašík, Sedlák – Navrátil, Perutka