Německo – Česko U19 3:4 (po pr.) | Slovensko – Dánsko 4:2 (kon.)
Německo
3:4 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Česko U19
sk Sobota 03.08.2019, 12:00 • Zimný štadión mesta Poprad • U20 Summer Hockey Challenge

Česko napokon nedopustilo prekvapenie a vzalo zápas do svojich rúk. Do streleckej listiny sa zapísal po druhýkrát Kukla, ktorý rozhodol o triumfe Česka nad Nemeckom 3:4 po predĺžení. Popoludní tu máme stretnutie slovenskej reprezentácie s Dánskom.

Dovtedy dočítania, priatelia. (14:12:54)

61:35 Miroslav KUKLA - 3:4

61:35
    Tím Česko U19 práve strelil gól!
    Česko rozhoduje o svojom triumfe! Česi to zahrali pomerne jednoducho. Dostali sa k strele spoza pravého kruhu a odtiaľ to presne namieril MIROSLAV KUKLA a nedal Ancickovi žiadnu šancu.
    Asistencia: Šimon Jelínek.

61:22
    Český tím bude hrať presilovku. Hráčska lavica Nemecka dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade, odsedí si to Hon.

61:09
    S pukom sa po pravom krídle nepríjemne natlačil Dominik Sklenář, prišiel až pred bránku a ohrozil Ancicku. Nemecký gólman to ustál.

61:01
    Len pripomínam, že predĺženie sa hrá vo formáte troch hráčov proti trom.

60:40
    Oba tímy začali predĺženie veľmi pozorne. Nemecko má momentálne puk na hokejkách a snaží sa ísť dopredu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine predviedli dominantný výkon nemeckí hokejisti, ktorých treba pochváliť za bojovnosť. V 54. minúte prišlo zníženie od Lobacha a následne necelé tri minúty pred koncom tretiny vyrovnal Valenti. Tímy si teda zahrajú päťminútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:14
    Nemci striedajú a s pukom za bránkou je obranca Moller. Ešte sa Nemci možno pokúsia aj otočiť skóre.

58:18
    Nemecku napokon hra v powerplay vyšla, Valenti sa ku gólovému zápisu dostal pomerne jednoducho. Riadil sa jednoduchým heslom: keď nevieš čo urobiť s pukom, daj gól.
    57:47 Yannik VALENTI - 3:3

57:47
    Nemecko dalo gól!
    Tak s týmto Česi rozhodne nepočítali. Na ľavom kruhu sa ocitol pripravený YANNIK VALENTI, ktorý si pripravil strelu švihom a strelou po ľade prekvapil Škorpíka. Zároveň sa po druhýkrát zapísal do streleckej listiny.
    Asistencia: Dennis Lobach.

57:36
    Oddychový čas pre Nemecko!

57:36
    K strele z ľavého kruhu sa dostal Justin Schütz, ktorý dokázal aj po niekoľkýkrát v zápase preveriť Škorpíka. Český gólman bol pripravený.

57:15
    Českí hráči urýchlene vyhodili puk preč po mantineli a odišli striedať. Nemecko ihneď otáča hru a korčuľuje dopredu.

56:43
    Po ľavom krídle sa nebezpečne dopredu vysunul Luis Schinko. Stíhaný však bol českým obrancom a aj preto jeho koncovka nebola presná.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 29. Valenti (Schütz, Jentzsch), 54. Lobach (Schütz, Schinko), 58. Valenti (Lobach) – 16. Jelínek (Suhrada), 28. Čermák (Peterek, Pšenička), 35. Kukla (Peterek, Pšenička), 62. Kukla (Jelínek)

Německo: Ancicka (Mnich) – Pasanen, Möller, Wirt, Hüttl, Mass, Dersch, Mik, Karrer – Betzold, Klos, Schütz, Nirschl, Schinko, Jentzsch, Eisenmenger, Varejcka, Hon, Lobach, Valenti, Bakos, Fleischer
    Česko U19: Škorpík (Dobeš) – Tureček, Dluhoš, Procházka, Žůrek, Rutar, Kukla, Suhrada – Grim, Vitouch, Bambula, Najman, Rychlovský, Peterek, Přikryl, Toman, Sklenář, Čermák, Beránek, Jelínek, Pšenička

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel