Heracles – Heerenveen 0:4 (kon.) | Feyenoord – Sparta Rotterdam 2:2 (kon.) | Den Haag – Utrecht 2:4 (kon.)
Alkmaar – Sittard 4:0 (kon.)
AZ Alkmaar
4:0 (0:0)
Fortuna Sittard
Neděle 04.08.2019, 20:00Nizozemská Eredivisie • 1. kolo

Po úvodním ospalém poločase se Alkmaar do svého soupeře zakousl a třemi tvrdými direkty v průběhu pěti minut rozhodl zápas. Hosté se pod psychickou dekou ve druhé půli na nic nezmohli a zaslouženě domů jedou s výpraskem.

Já se s vámi prozatím loučím a přeji hezký zbytek večera. (21:56:38)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 14:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:2.

90+3

90+3
    Hosté však hlavičkují pouze nad branku.

90+3
    Jukinari Sugawara zahral nešikovně míč na rohový kop.

90+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

90+1
    Domácí i přes náskok vysoko napadají a nepouštějí hosty vůbec dopředu.

88
    Domácí kombinují po levé straně, zase se ale hezky vracejí na svou polovinu.

86
    Hosté již jsou psychicky zdecimováni a ani se nesnaží napadáním přejít útočnou polovinu.
    84. Jukinari SUGAWARA - 4:0

84
    Alkmaar právě vstřelil branku!

Hosté chybovali v rozehrávce a k míči se dostal Calvin Stengs, ten poslal míč přesně před branku kam si nabíhal JUKINARI SUGAWARA, který uklízí míč do branky! Asistence: Calvin Stengs
    83. Šance domácího týmu

83
    To byla velká šance domácích! Brankář hostí již byl překonán, ale na brankové čáře jej zastoupil jeden z obránců!

82
    I tentokrát se hosté úspěšně ubránili.

82
    A Jukinari Sugawara svým průnikem získává další roh.

81
    Ten hosté odvracejí a jdou do brejku, dále než deset metrů za polovinu se nedostali.

80
    Domácí opět dlouze kombinují a získávají rohový kop.

78
    Tijani Reijnders byl při snaze o zisk míče pozdě a zapisuje si faul.

77
    Domácí si při další útočné akci pomohli faulem, ale hosté jim okamžitě míč vracejí.