Lidingö Vikings HC
Pondělí 05.08.2019, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Přípravné zápasy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásné pondělní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na pondělí podvečer dopřát trochu juniorského hokeje. Od půl šesté se totiž v plzeňské Home Monitoring Aréně hraje druhé přátelské utkání plzeňských mládežníků, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým švédský celek HC Lidingö Vikings.

Bronzová plzeňská juniorka z minulé sezóny už má za sebou dva přípravné zápasy, nejprve v lázeňském městě podlehla v derby Karlovým Varům 3:2, jenomže v odvetném utkání na svém ledě rivala přejela 5:2.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

HC Škoda Plzeň: Pícl (Pilc) – Pánek, Jiříček, Moravec, Vajner, Kovařík, Špaček, Říha – Ženíšek, Adamec, Slanina, Kopic, Hollar, Marcel, Soukup, Dáňa, Kvasnička

Lidingö Vikings HC: Němeček – Murna, Hamšík, Nedelka, Tun, Altricher, Petersen, Bruden, Sindelek, Jergen, Backmann, Neslund, Hedman, Zajíček, Melin, Wallin, Karlsson, Sandeljard

Rozhodčí: Jan Hucl – Jaroslav Hřebík, Lukáš Matys.

00:01

03:00
    V prvních minutách jsou mírně aktivnější domácí hokejisté, ale zatím všechny jejich pokusy končí na gólmanovi.

03:28
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A máme tu první branku v utkání. STANISLAV VAJNER napřáhl na modré čáře a jeho pumelici zastavila až síťka v brance. Asistence: Václav Adamec.

03:39
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Hollar – 2 min., krosček).

04:15
    Hosté zamkli domácí v jejich vlastní třetině, ale všechny jejich střelecké pokusy kryje Pilc.

05:39

08:26
    Kopic se hnal do zakončení z osy hřiště, ale puk netrefil ideálně dle svých představ a černá guma skončila mimo tři tyče.

08:39
    Na druhé straně se z rychlého protiútoku tlačil do zakončení Jakub Altrichter, ale jeho bekhendový pokus neměl moc šancí na úspěch.

09:25
    Alhin Melin se probil do útočného pásma podél levého mantinelu, z vrcholu levého kruhu napřáhl, ale ani tato střela švédského klubu domácího brankáře nepřekvapila.

10:43
    Prudká rána Davida Jiříčka, který pálil z modré čáry z první, naštěstí pro Lidingo se jeho střela otřela o bránícího hráče a skončila v rohu ledové plochy.

12:36
    Drobné nedorozumnění v obraně hostí, ale domácí jejich zaváhání nedokázali potrestat.

13:14
    Simon Murna tvrdě vypálil z levé strany, ale Pícl bravurně zasáhl ramenem.

14:49
    Holub byl zcela sám před brankou, svou ránu namířil do protipohybu brankáře, ale puk se mu na poslední chvíli sjel z hokejky a plzeňský hráč bránu vůbec netrefil.

17:00
    V první třetině vidíme spíš jeden velký boj, nežli nějaký pořádný hokej. Předvedená hra odpovídá začátku přípravných zápasů.

18:27
    Dobrou půl minutu se obě mužstva u mantinelu přetahovala o puk, poté už se na to hlavní rozhodčí nemohl dívat a hru raději přerušil.

19:13
    Jan Slanina dostal ideální přihrávku na osu hřiště, zcela sám před brankářem se rozhodl pro střelu na lapačku, čímž brankáře nepřekvapil.

19:43
    Těsně před pauzou mohl vyrovnat Simon Murna, ale ze samostatného úniku brankáře nepřekonal.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je za námi, viděli jsme v ní jednu branku, kterou vstřelil již ve čtvrté minutě Stanislav Vajner. Po zbytek třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden z brankářů už nekapituloval.

Druhá třetina začne přibližně v 18:12.

20:01

20:27
    První akce plzeňského týmu skončila dříve, než pořádně začala. Asistent rozhodčího pískl ofsajd.

21:10
    Jan Slanina se efektně vyhnul dvou bránícím hráčům, následnou střelou z mezikruží nechal vyniknout brankáře Němečka.

22:04
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Marcel – 2 min., napadení).

22:25
    Neslund získal puk na ose hřiště, na nic nečekal a rovnou poslal puk na bránu. K jeho smůle trefil jen tyč.

23:01
    Hedman napřáhl u pravého mantinelu, ale jeho rána mířila hodně mimo tři tyče.

23:28
    Plzeňští se konečně dokázali osvobodit.

23:56
    Filip Kovařík zpoza brány vyhazuje přes všechny čáry.

24:04

24:33
    Václav Adamec se dral do zakončení od pravého mantinelu, ale dostal se až blízko brankáři a na zakončení už neměl moc prostoru.

26:07
    Soukup zachyboval na své obranné modré čáře, to když namazal soupeři, ale svou chybu bleskově dokázal napravit a soupeři puk vzal zpět.

26:42
    Dravý průnik předvedl na levé straně Marcel Marcel, ale jeho rána jako z děla končí kousek vedle pravé tyče.

27:47
    Hosté vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Plzeň je v těchto pasážích jasně lepším celkem.

29:06
    Škodovka zamkla svého soupeře u sebe v pásmu, rozjela kolotoč, kdy puk mířil ze strany na stranu, ale než indiáni stačili zakončit, posunula se soupeřova klec a hra se přerušila.

29:23
    Hosté podnikli překvapivý výpad z vlastní třetiny, bohužel jim je pískán útočný ofsajd.

29:34
    Josef Dáňa hledal před brankou Marcela, ten se dokázal přes svou sílu protlačit ke střele, ale brankář puk podržel ve své výstroji, i když si vůbec nebyl jistý.

30:45
    Kvasnička nabízel puk před brankou, tam ho ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil.

31:29
    Z čista jasna mohlo být vyrovnáno. Zpoza branky přišla přihrávka na volného Petersena, který vystřelil ve velké rychlosti, proti se ovšem vyznamenal Pícl lapačkou.

32:03
    Na druhé straně podnikl hezkou akci domácí Říha, ale ani on druhou branku svého týmu nepřidal.

32:32
    Po střele obránce vznikl závar před brankou, ale ani Kopic nebo Hollar nedotlačili puk do brány.

33:29
    Kuchárik nezachytil prudkou přihrávku na modré čáře, což znamená jediné – zakázané uvolnění.

33:45
    Filip Kovařík před modrou čárou nahodil kotouč na brankáře, ten ho nakonec podržel ve své lapačce a vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.

34:20
    Střela Hamšíka se k Píclovi nedostala, plzeňský brankář nadále hraje v suchém triku.

35:27
    Pánek nabil na modrou Václavu Adamcovi, jeho střelu ovšem brankář viděl a bez větších problémů ji ukryl do své lapačky.

36:38
    Marcel byl úplně sám před brankou, ale tváří tvář brankáři druhou branku nevstřelil.

37:38
    Vyloučení v týmu Lidingö Vikings HC (Hamšík – 2 min., nedovolené bránění).

37:55
    David Jiříček posílal puk před branku na teč, černou gumu ovšem nikdo nezasáhl.

38:07
    Němeček neviděl vůbec nic a tak byl rád, když rána Pánka od modré skončila v jeho výstroji.

38:52
    Plzeňští tlačí svého soupeře k bráně, ale jediné co jejich hře chybí je střelba.

39:01
    Hosté vyhazují až k brankáři Píclovi.

39:19
    A opět musí domácí začít s akcí až u svého brankáře.

39:38

40:00

Prostřední část hry je minulostí. V té jsme žádnou branku neviděli a tak po dvou třetinách hry domácí stále vedou jen o jedinou branku. Škodovka je lepším, aktivnějším celkem, ale hosty drží skvělý brankář.

Uvidíme jak celé utkání dopadne, poslední třetina začne přibližně v 18:59.

40:01

40:30
    Václav Adamec dojel s pukem z vlastního pásma až za branku soupeře, tam ho k zemi srazil vlastní spoluhráč.

41:23
    Hra se nám přemístila do středního pásma, ani jedno z mužstev se nemůže na delší čas usadit v pásmu.

42:13
    Jan Slanina ani nadvakrát nedokázal z předbrankového prostoru dotlačit kotouč do sítě, Němeček připravený.

43:08
    Zakázané uvolnění domácího celku.

44:09
    Tun hledal před brankou Murnu, ten ovšem zakončil velmi nepřesně.

44:37
    Davidu Špačkovi na modré čáře přeskočil puk hokejku a domácí musí opět ven z útočného pásma.

45:55
    Po delším časovém úseku vidíme střelecký pokus na bránu, o ten se postaral obránce Pánek, ale jeho střelu zápěstím chytá brankáře švédského celku.

46:20
    Ostrá střelce střelce zatím jediné branky utkání od modré čáry, tentokrát ovšem Vajner branku o malý kousek minul.

46:34
    Akce Vikingů na druhé straně zastavena ofsajdem.

46:47
    Dáňa hledal na druhé vlně najíždějícího Marcela, ovšem přihrávka nebyl moc přesná a ze situace dvou na jednoho nebylo nic.

47:35
    Obrovská šance na vyrovnání, jenomže Melin přestřelil branku.

48:28
    A další šance hostí, která smrděla vyrovnáním, tentokrát domácímu brankáři na poslední čas pomohla obrana.

48:54
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vajner – 2 min., krosček).

49:20
    Pícl vyrazil kotouč jen k Altrichtovi, hostující útočník ovšem dorážkou poloodkrytou klec netrefil.

49:55
    Domácí vyhazují a nám pomalu začíná poslední desetiminutovka dnešního utkání. Dočkáme se ještě nějaké branky?

50:15
    Úmyslný ofsajd Vikingů, vhazovat se tak bude v útočném pásmu indiánů.

50:42
    David Špaček vystihl hostující rozehrávku, následná jeho střela byla sražená do ochranné sítě.

50:54

51:54
    Filip Kovařík obdržel přihrávku od Jiříčka, na ose hřiště měl spoustu času ke střele, tou trefil jen brankáře do hrudi.

52:55
    Hosté vyhazují jen do středního pásma, celá pětka míří okamžitě na střídačku.

53:25
    Vyloučení v týmu Lidingö Vikings HC (Karlsson – 2 min., podrážení).

53:29
    Václav Adamec se po buly zjevil nehlídaný před bránou, svou ranou ale jen vyprášil beton brankáře.

54:06
    Další střela Václava Adamce, tentokrát po mírné teči obránce skončil puk v ochranné síti.

54:37
    Kovaříkovo nahození nikdo netečnul, po zásahu brankáře se bude opět vhazovat v útočném pásmu.

55:02
    Tentokrát už střelu Kovaříka tečoval Kopic, jenomže mimo bránu.

55:25

55:43
    Krásná, jemná teč Josefa Dáni, ovšem parádním zákrokem se prezentoval brankář Němeček. Jednoznačně hráč zápasu na hostující straně.

56:57
    Jdeme pomalu do finále dnešního mače. Aktivita na hráčích je znát. Obě mužstva ještě nechtějí říct poslední slovo.

57:51
    Sandeljard servíroval nebezpečnou přihrávku před branku, po několika tečích stačil puk zastavit brankář Pícl.

58:15
    Po střele Adamce netrefil bekhendem Říha poloodkrytou bránu. Velká škoda.

59:01
    Začala nám poslední minuta dnešního utkání.

Oddechový čas pro hosty.

Hosté to zkoušejí v šesti.

59:27
    Skvělý obranný zákrok Jana Slaniny, nejprve vlastním tělem zblokoval dvě rány soupeře, poté se mu podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

Oddechový čas pro domácí.

59:59
    Vteřinu před koncem střílí Škodovka druhou branku utkání. Po přihrávce Marcela trefil opuštěnou klec JAN SLANINA. Asistence: Marcel Marcel.

Je dobojováno. Plzeň vítězí i ve svém druhém přípravném utkání na vlastním stadionu, po derby s Karlovými Vary poráží švédského soupeře Lidingö Vikings 2:0. První branku vstřelil již ve čtvrté minutě střelou od modré čáry Stanislav Vajner, skóre uzavřel vteřinu před koncem střelou do prázdné brány Jan Slanina.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pondělního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (19:30:50)