Šumperk – Katowice 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 2:3 (0:1 po s.n.)
konec
DRACI PARS ŠUMPERK
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
KH GKS Katowice
Úterý 06.08.2019, 16:00 • RT TORAX ARENA • O pohár RT TORAX
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Viděli jsme poměrně vyrovnaný zápas mezi třetím týmem polské Ekstraklasy a zástupcem české třetí nejvyšší soutěže. A nakonec byli šťastnější Katowičtí, kteří díky chybě Waneckého a gólu Rajamakiho nejdříve srovnali, a potom i díky přesné střely Pasiuta zápas otočili. Za Šumperk skóroval Daniel Vachutka.

  Již v 19:15 začíná zde v porubské RT TORAX ARENĚ druhý zápas prvního dne mezi domácími HC RT TORAX Poruba 2011 a JKH GKS Jastrzębie, kterým Vás provede Gabriela Juříková.

  Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se na Vás těšit při jednom z dlouhé řady budoucích online přenosů. Na počtenou! (18:05:11)
   
  Konec zápasu.
   
  59:39
  Tak to se jen tak nevidí! Devečka, Makkonen a Michalski šli sami na prázdnou šumperskou branku. A pohořeli! Tak dlouho si dávali přednost, až jim ve skórování zabránil jediný šumperský obránce. Následná dorážka pak šla mimo tři tyče!
   
  59:03
  Katowice v plném počtu.
   
  57:29
  Sedlákovu ránu Rahm vyrazil pouze na Jarošovu hůl! Tomu ale v dorážce do odkryté branky zamezil jeden z katowických obránců. Skóre se tak nemění.
   
  57:03
  Vyloučení v týmu KH GKS Katowice (Michalski – 2 min., hrubost).
   
  57:03
  Dominiku Pokorému se nadvakrát podařilo probít ke střele. Bohužel pro něj ale zamířil jen doprostřed branky, kde stál jistý Robin Rahm.
   
  55:30
  Hra se v těchto chvílích odehrává hlavně ve středu hřiště a v rozích.
   
  54:08
  Katowice v plném počtu.
   
  53:23
  Katowice se osvobozují výhozem přes celé hřiště.
   
  52:49
  Tomáš Sedlák to zkoušel dobrou ranou od modré čáry. Puk navíc nebyl díky stojícím hráčům příliš viděl Robin však instinktivně vystrčil svůj levý beton a puk vykopl.
   
  52:08
  Vyloučení v týmu KH GKS Katowice (Mularczyk – 2 min., hákování).
   
  51:19
  Rodící se šanci šumperských Draků vyřešil Rahm včasným zalehnutím kotouče.
   
  49:52
  Vachutkovu dělovku z jízdy z pravého kruhu Rahm dobře viděl a vyrazil ji pravým ramenem.
   
  48:22
  Přihrávku Hrocha na Antonova krásně zblokoval jeden z katowických obránců a zabránil tak Antonovovi ve střele z velmi dobré pozice.
   
  46:24
  Katowice právě vstřelily branku!
  A máme tady druhý gól Katowic. A znovu v oslabení! Zaváhání šumperské obrany využil GRZEGORZ PASIUT a poslal puk z mezikruží mezi Waneckého betony. Bez asistence.
   
  44:51
  Šumperskou přesilovkou akci ukončil ofsajd.
   
  44:35
  Vyloučení v týmu KH GKS Katowice (Čakajík – 2 min., držení).
   
  43:23
  Velká šance Draků! Po střele Blechy nebezpečně dorážel Vladimir Antonov! Robin Rahm ale prokázal svoji kvalitu a udržel pro svůj tým nerozhodný stav.

  David Kubatík

  Branky a nahrávky: 22. Vachutka (Kabelka) – 36. Rajamaki (Salmi), 47. Pasiut


  DRACI PARS ŠUMPERK: Wanecki (Haloda O.) – Plhal, Haloda M., Gewiese, Kabelka, Řezáč, Sedlák, Žák – Milfait, Pokorný, Jaroš, Hroch, Scheuter, Vachutka, Urban, Müller, Šíp, Antonov, Blecha, Spratek, Ostřanský
  KH GKS Katowice: Rahm (Kieler) – Tomasik, Wajda, Čakajík, Devečka, Fransilla, Salmi, Krawczyk, Jaskiewicz – Krežolek, Pasiut, Mularczyk, Turtiainen, Da Costa, Lahde, Rajamaki, Makkonen, Michalski, Sawicki, Starzynski, Paszek

  Rozhodčí: Koziol, Jeřábek – Cirkl, Janoško