Motor ČB – Plzeň 1:2 (kon.) | Chomutov – Sachalin 1:5 (kon.) | Třebíč – Havlíčkův Brod 6:5 (2:1 po s.n.)
Liberec – Novokuzněck 3:4 (po pr.) | Kladno – Litvínov 2:5 (kon.) | Jihlava – Irtyš Pavlodar 2:3 (kon.)
Havířov – Cracovia 3:2 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Sparta – Slavia 5:0 (kon.)
Kometa Brno – Trenčín 4:1 (4:3 po s.n.) | Opava – Nový Jičín 2:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
HK Poprad
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Úterý 06.08.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Přípravné zápasy

Máme za sebou tretiu tretinu, v ktorej boli úspešnejší domáci hráči. Poprad si postrážil vedenie a v priebehu 54. upravil na 4:2 Karterud (20:03:51)

59:20
    Prebiehajú už posledné sekundy tretej tretiny. Popradčania hrajú s pukom v útočnom pásme.

58:51
    Poprad dokázal v týchto chvíľach podržať puk na svojich hokejkách, Liptáci ešte napádajú, no zrejme sa tréner Tomko nerozhodne odvolať Bátoryho.

58:02
    Mezovský posielal zaujímavú krížnu prihrávku na Karlisa Ozolinša, ktorý pálil z ľavého kruhu. Halo bol veľmi rýchly a vytiahol svoju lapačku.

57:23
    Hokejisti Liptovského Mikuláša už početnú prevahu o dvoch hráčov využiť nedokázali. Hostia sa stále ešte o niečo snažia, Poprad však bráni veľmi zodpovedne.

56:40
    Od modrej čiary sa k delovke oprel Marcel Petran, ktorý pálil veľmi prudko. Jeho tvrdá rana však mierila iba na plexisklo a potom sa hostia vyhodili z pásma.

56:24
    Spoza pravého kruhu sa k strele dostal Rudolf Huna, ktorý dokázal preveriť pozornosť gólmana Hala. Hra bola prerušená.

56:02
    Toto je ideálna presilovková šanca pre Liptákov. Dve minúty za seknutie dostáva Samuel Takáč.

55:17
    Úvod početnej prevahy hosťujúceho celku zatiaľ Mikulášu nevychádza. Takáč to teraz dobre urobil s Fabiánom, domácim sa podarilo roztiahnuť hru a následne vyhodiť puk.

54:44
    Presilová hra pre Liptovský Mikuláš. Joona Erving dostáva dve minúty za držanie.

53:35
    Poprad dal gól!
    Popradčania využívajú presilovú hru a po druhýkrát v zápase vedú o dva góly. Pozoruhodnou indivdiuálnou akciou sa predviedla nová akvizícia JORGEN KARTERUD, ktorý poľahky prešiel z pravého krídla smerom na os ihriska a blafákom na forhend si vychutnal Bátoryho.
    Asistencia: Guillaume Leclerc.

53:13
    Domáci hráči vymysleli zaujímavú kombináciu. Zagrapan si zrakom kontroloval pripraveného Pelama, ktorý sa ukázal medzi kruhy. Po prihrávke ihneď pálil, ale Bátoryho betóny boli pripravené.

52:46
    Po vhadzovaní ihneď fauloval hosťujúci Jozef Danielčak, ktorý dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

52:43
    Filip Mezovský si zaujímavo nakorčuľoval na ľavý kruh, odkiaľ chcel ohroziť bránku Hala. Do istej miery sa mu to aj podarilo, vypálil. Halo bol veľmi pozorný a ostražitý.

51:18
    Trojokombinácia v podaní domácich hráčov priniesla zakončenie z hokejky Lukáša Paukovčeka, ktorý sa snažil prekvapiť Bátoryho z kruhu.

50:55
    V priebehu tretej tretiny je zatiaľ hra veľmi vyrovnaná a určite do týchto chvíľ sa domáci nemôžu pasovať za predbežných víťazov tohto stretnutia.

50:05
    Zaujímavý moment sme videli v podaní dvoch mikulášskych hráčov. Od modrej čiary vypálil Petran a jeho strelu z tesnej blízkosti bránky tečoval Richard Huna. Halo zakročil úspešne.

48:16
    Rovnovážna hra štyroch proti štyrom priniesla pomerne vyrovnanú hru.

47:02
    Presilovka Popradu sa však rýchlo končí. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Jesse Pelamo.

46:46
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ri. Huna – 2 min., hákovanie).

46:13
    Na modrej čiare sa objavil s pukom na hokejke Fabian, ale pálil vedla.

45:24
    Puk sa ocitol na hokejke Takáča, ktorý chcel zakončovať, ale namieril to len vedľa priestoru brány.

44:39
    Prichádza presilová hra pre Poprad. Dve minúty za hákovanie dostáva Filip Mezovský.

43:53
    Hráčom Liptovskeho Mikuláša zatiaľ presilovka podľa predstáv nevychádza, sú z toho len nevýrazné ohrozenia Halovej brány.

42:32
    Na pravom kruhu sa spoluhráčom ukazal Marcel Petran, ktorý sa oprel do puku, ale palil mimo brány.

42:15
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min.).

42:03
    Jakub Sukeľ si našiel miesto medzi kruhmi, odtiaľ zakončoval, no mieril iba do betónov gólmana Popradu.

41:33
    Veľmi aktívny bol Leclerc, ktorý sa korčuliarsky prepracoval medzi kruhy a odtiaľ chcel strieľať. Mieril však mimo.

40:40
    Z ľavého kruhu ohrozil brankára Hala Richard Huna, ktory sa dostal poľahky dopredu. Popradského brankára však neprekonal.

40:16
    Popradčania potiahli puk do útočného pásma, ale k zakončeniu sa nedostali.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredná časť hry bola gólovo oveľa bohatšia. V 32. minúte sa podarilo vyrovnať Zagrapanovi, následne poslal Poprad do vedenia Karterud a na 3:1 dával znovu Zagrapan. Liptáci sa však spamätali, odpoveď prišla hneď o pár sekúnd, kedy sa presadil Sukeľ.
    Tretia tretina sa začne približne o 19:31.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:21
    Leclerc sa prepracoval korčuliarsky do útočného pásma, podarilo sa mu dostať s pukom medzi kruhy, ale tam už bol odstavený.

38:37
    Hra je v tejto chvíli prerušená. Vhadzovať sa bude pri striedačkách v strednom pásme.

38:16
    Vašašovi sa podarilo vykorčuľovať za pukom smerom do útočného pásma, no následne z toho zakončenie už nebolo.

37:06
    Po strele z hokejky Karlisa Ozolinša z tesnej blízkosti, sa domácim hráčom podarilo vybojovať puk a poslať ho preč z obranného pásma.

36:48
    Liptáci sú od začiatku presilovej hry nasťahovaní v útočnom pásme a rozvíjajú svoje kombinácie. Halo ešte výrazne ohrozený nebol.

36:16
    Presilová hra pre tím Liptovského Mikuláša. Guilaume Leclerc dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

35:33
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Počas avizovaného trestu na domácej strane prichádza rýchla odpoveď od hostí. Výrazne rutinérsky sa predviedol JAKUB SUKEĽ, ktorý dostal prihrávku na ľavý kruh, obkorčuľoval bránu a zasunul od opačnej žrde. Halo bol ďaleko na opačnej strane.
    Asistencia: Martin Rolný.

35:11
    Tunajší popradskí diváci sa môžu tešiť z ďalšieho gólu. MAREK ZAGRAPAN sa zapisuje po druhýkrát do streleckej listiny, tentokrát prekonal Bátoryho ľahkou strelou pomedzi nohy z pravého kruhu.
    Asistencia: Samuel Takáč.

34:49
    Popradčania sú aj naďalej aktívni a momentálne sú lepším podtatranským tímom. Preukázať to chcel aj obranca Semaňák, ktorý strelou od modrej preveril Bátoryho lapačku.

33:14
    Poprad pomerne rýchlo otáča skóre. Po pravom krídle sa dopredu vysunul Leclerc, ktorý strieľal z diaľky. Bátorymu puk vypadol, dostal sa k nemu JORGEN KARTERUD a zakončil do odkrytej brány.

33:00
    Delovka Juraja Cebáka od modrej čiary vôbec nebola presná, smerovala na zadné plexisklo.

32:20
    Leclerc dokázal šikovne naskočiť zo striedačky, spracoval si ťažkú prihrávku a dostal sa pred bránku. Potom dokázal vymyslieť zaujímavú zadovku na Johansona, ktorý zakončoval spomedzi kruhov, mieril však len na Bátoryho.

31:01
    Poprad využíva presilovú hru. Pred bránku sa výborne zaparkoval MAREK ZAGRAPAN, ktorý si len počkal na vhodnú prihrávku a dokázal ihneď z prvej zakončiť cez nemohúceho Bátoryho.
    Asistencia: Aleksandar Magovac.

30:54
    Ďalšia časť presilovky už ide domácim lepšie. Kamzíci si vytvárajú strelecké pozície a ohrozujú Hala.

30:01
    Úvod početnej prevahy zatiaľ kamzíkom nevychádza. Bezpečne dokázal získať puk Maroš Piatka, ktorý ho okamžite bez váhania vyhodil cez celé klzisko.

29:43
    Presilová hra pre popradský tím. Marcel Petran dostáva dve minúty za krosček.

29:29
    Šikovne si do útočného pásma nakorčuľoval Róbert Huna, ktorý sa dostal medzi kruhy, ale dostatočne dobre sa mu nepodarilo spracovať prihrávku.

Jakub Sukeľ sa dostával do takmer stopercentnej pozície. Dostal aj prihrávku, ale napokon sa ocitol v postavení v bránkovisku a hra bola prerušená.

27:56
    Zdá sa, že Poprad toto oslabenie prežije bez inkasovaného gólu. Rozhodne by to Liptákov posadilo ešte na väčšieho koňa, a to popradské mužstvo nechce.

27:20
    Hokejisti Mikuláša kombinujú v útočnom pásme, zatiaľ to však bolo bez strely. Potom dokázal Vybíral z rohu klziska nájsť na modrej čiare Kuraliho, ktorý preveril betóny gólmana Hala.

26:17
    Veľmi šikovne to urobil útočník Filip Vašaš, ktorý na modrej čiare hokejkou zastavil liptácku prihrávku, vykorčuľoval za odrazeným pukom. Podarilo sa mu z kruhu bekhendom zakončiť, no mieril iba priamo na Bátoryho.

26:02
    Presilová hra pre Liptovský Mikuláš. René Svitana dostáva dve minúty za podrazenie.

25:17
    Aktívny a šikovný Leclerc vytvoril teraz streleckú pozíciu pre Štefana Fabian. Popradský kapitán si nakorčuľoval medzi kruhy, odtiaľ zakončil ale Matej Bátory bol parádne pripravený.

24:56
    Popradčania síce vyhrali buly v útočnom pásme, následne si však nerozumeli. Krížna prihrávka z hokejky Leclerca smerovala až do stredného pásma.

24:39
    Takáč sa chcel strelecky uvoľniť na pravom kruhu. Otočil sa na korčuliach smerom do hry a zakončoval, no iba na ochrannú sieť.

23:41
    Presilovku získava Poprad. Simon Kalousek dostáva dve minúty za hákovanie.

23:39
    Paukovček prenechal puk v útočnom pásme na hokejku Leclerca, ktorý šikovne prešiel pomedzi protihráčov, dostal sa až pred bránku, ale v poslednej chvíli mu puk ušiel z čepele.

22:59
    Erving rozohral novú útočnú akciu smerom na Paukovčeka, ktorý sa pokúsil kľučkou okabátiť protihráča, no veľmi sa mu to nepodarilo, respektíve vôbec.

22:26
    Šikovnú kombináciu predviedli popradskí mladíci. Olejník z pravého kruhu našiel pred bránkoviskom Kundrika, ktorý sa dostal k strele z prvej, no mieril len priamo do Bátoryho hrude.

21:59
    Kriška si na pravom kruhu počkal na prihrávku od Richarda Hunu. Kapitán Mikuláša strieľal ihneď z prvej, jeho koncovka mierila na Halovu pripravenú vyrážačku.

21:22
    Liptákom sa podarilo vyhrať buly v útočnom pásme, Kriška však prihrával Petranovi na modrú. Jemu puk preskočil cez hokejku a hostia stratili pásmo.

20:53
    Rudolf Huna nabíjal na modrú čiaru Jurajovi Cebákovi, ktorý sa tunajším divákom prezentoval prudkou delovkou. Jeho pokus však skončil iba na zadnom mantineli.

20:15
    Liptáci začínajú druhú časť hry s presilovkou, keďže ešte na konci prvej tretiny dostal Olejník trest za hákovanie.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme za sebou úvodnú dvadsaťminútovku, v ktorej boli iniciatívnejší popradskí hokejisti. Do vedenia však šli na konci prvej tretiny Liptáci, v 20. minúte sa presadil Ozolinš.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Olejník – 2 min., hákovanie).

19:11
    Jednoduchá akcia hostí vyústila do otváracieho gólu. Do pásma zatiahol puk Cebák, ktorý prihrávkou medzi kruhy našiel KARLISA OZOLINŠA a ten spred bránky už neváhal.
    Asistencia: Juraj Cebák.

19:02
    V tejto chvíli už vylúčený Semaňák naskočil na ľadovú plochu a pokračuje sa hra piatich proti piatim.

18:31
    Mikuláš je v tejto svojej presilovke oveľa aktívnejší ako v tej predchádzajúcej, nebezpečné šance však zatiaľ veľmi neprichádzajú.

18:15
    Jakub Nemec hľadal niekoho krížnou prihrávkou z ľavého kruhu, no veľmi sa mu to nepodarilo. Vzápätí hostia o puk prišli.

17:26
    Kurali perfektne nabíjal prihrávkou po modrej čiare na hokejku Burzíka, ktorý okamžite príklepom pálil, no mieril iba tesne vedľa brány.

17:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Semaňák – 2 min., nedovolené bránenie).

16:44
    Halo sa musel mať na pozore, Liptáci sa dostali do útočného pásma a došlo aj k strele z kruhu. Postaral sa o to Jakub Sukeľ, ktorý preveril vyrážačku domáceho gólmana.

15:45
    Pelamo sa pokúsil zakončovať, keď vybojoval puk v útočnom pásme. Napokon sa však k jasnej strele nedostal.

15:00
    Popradčania prebrali iniciatívu, dostali sa pohodlne do útočnej tretiny a tam si skúšajú prihrávať. Liptáci hrajú v defenzíve veľmi organizovane.

13:39
    Liptovský Mikuláš v týchto sekundách hru upokojil a zakladá novú útočnú akciu z hĺbky obranného pásma.

13:20
    Z pravého kruhu sa strelou prezentoval mladý obranca Semaňák, ktorý však dokázal iba nastreliť korčule protihráča.

13:04
    Hokejisti Liptovského Mikuláša sú už v týchto chvíľach v pätici a podarilo sa im získať útočné pásmo. Zatiaľ je to však bez strely na bránku.

12:05
    Poprad je vo svojej druhej presilovke zatiaľ stabilne v útočnom pásme a hľadá si voľné pozície. Mikuláš statočne odoláva.

11:14
    Pelamo sa dokázal prebojovať medzi kruhy a odtiaľ strieľať, no nebol úspešný. Puk smeroval priamo na Bátoryho výstroj.

10:49
    Takáč dával ideálne prihrávky na Mareka Zagrapana. Dokázal ho na dvakrát nájsť uvoľneného a zaparkovaného pred bránkoviskom, no nepodarilo sa už Takáčovi gólovo zakončiť.

10:37
    Poprad získava presilovku o dvoch hráčov. Róbert Huna dostáva dve minúty za krosček.

10:04
    Popradčania teraz pekne zakombinovali v útočnom pásme. Krížna prihrávka z pravého kruhu smerovala na opačnú stranu ku Magovacovi, ktorý pálil z prvej, no parádna lapačka Bátoryho sa práve predviedla!

09:24
    Poprad získava prvú presilovú hru v zápase. Dve minúty za podrazenie dostáva Juraj Cebák.

09:10
    Šikovne sa po ľavom krídle vysunul Richard Huna, jeho strelecké zakončenie však mierilo iba na Halovu vyrážačku.

08:07
    Popradčania sa rozhodli založiť útočnú akciu z obranného pásma. Podarilo sa im to do chvíle, kým neprekročili modrú čiaru.

07:01
    Karterud potiahol puk do útočného pásma. V rohu klziska však oň už prišiel pri mantineli, získal ho na hokejku Mezovský a skúšal rozohrávať.

06:30
    Sukeľ spoločne s Rudolfom Hunom sa vysunuli dopredu. Boli však zahnaní do rohu klziska a odtiaľ sa im nepodarilo už zakončiť.

05:07
    Popradčania prepadli v ofenzíve a v nebezpečnej šanci sa ocitol Róbert Huna. Skúšal to prudkou strelou z ľavého kruhu, no bránku netrafil.

04:46
    Magovac sa predviedol svojím telom. V strednom pásme čistým bodyčekom odstavil Richarda Hunu, ktorý ďalej dopredu nemohol pokračovať.

04:08
    Do streleckej možnosti sa prebojoval aj mladík René Svitana. Skúsil to spomedzi kruhov, ale triafal priamo na Hala.

03:35
    Do streleckého zakončenia sa vysunul Lukáš Paukovček, ktorý ešte mal možnosť prihrávky na kruh. Spomedzi kruhov však mieril iba ponad Bátoryho.

03:12
    Viac ako tri štvrtiny presilovej hry hostí sú preč. Liptovský Mikuláš si súvislejší tlak v útočnom pásme nevytvoril a už na to nemá veľa času.

02:45
    Videli sme trochu väčšie nebezpečenstvo pre domáceho gólmana Hala. Po ľavom krídle vyšprintoval dopredu Kriška a prihrávkou pred bránku našiel Richarda Hunu. Jeho strela z prvej skončila na Halovej hrudi.

02:33
    Vašaš ponaháňal rozohrávku Liptákov a podarilo sa mu ju zadržať v obrannom pásme hostí.

01:56
    Úvod oslabenia viac vychádza domácim hokejistom. Útočníkom Popradu sa podarilo podržať puk v útočnom pásme a následne prihrávkou na Magovaca domáci roztiahli hru.

01:32
    Presilová hra pre Liptovský Mikuláš. Hráčska lavica HK Poprad dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

01:32
    Popradská akcia bola zastavená v strednom pásme. Dopredu chceli okamžite pokračovať hostia, ale boli zastavení modrou čiarou. Pískal sa ofsajd.

00:41
    Prehodený puk z hokejky Petrana smeroval do útočného pásma na Sukeľa, no ten sa už k nemu nedostal. S pukom na hokejkách už pokračujú domáci.

00:12
    Do prvej väčšej šance sa vysunuli mikulášski hokejisti. Po strate puku z hokejky Magovaca sa po ľavom krídle vysunul Róbert Huna a zakončoval z kruhu. Mieril však mimo.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľadovú plochu už nastúpili hokejisti Liptovského Mikuláša v červených dresoch. Popradčania budú hrať v bielych.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Halo (Rýchlik) – Česánek, Magovac, Johanson, Fabian (C), Erving, Semaňák, Romaňák – Takáč, Pelamo, Zagrapan – Karterud, Paukovček, Leclerc – Olejník, Svitana, Martančík – Valigura, Kundrik, Vašaš

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Poburíni) – Nemec, Petran (A), Cebák, Mezovský, Kurali, Burzík, Babka, Droppa – Kriška (C), Ró. Huna, Ri. Huna – Ru. Huna (A), Ozolinš, J. Sukeľ – Vybíral, Piatka, Lavrovs – Danielčak, Kalousek, Rolný

Rozhodca: Snášel – Stanzel, Ordzovenský.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prípravného zápasu medzi účastníkmi Tipsport ligy. HK Poprad dnes na svojom štadióne privíta MHK 32 Liptovský Mikuláš. Stretnutie sa začne o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

V HK Poprad, tak ako v iných tímoch, nastalo cez letnú prestávku niekoľko zmien. Pomerne zásadnou bol odchod trénera Romana Stantiena do Slovana Bratislava. Na trénerskú lavičku zasadol predchádzajúci asistent trénera František Stolc, ktorý sa stal hlavným trénerom. Do kádra cez leto pribudlo niekoľko zahraničných mien, niekoľko zahraničných mien aj odišlo. Zaujímavými posilami sú napríklad Jesse Pelamo z Fínska, Slovinec Aleksandar Magovac, či Nór Jorgen Karterud alebo Francúz Guillaume Leclerc. Pod Tatry sa vrátil po ročnej anabáze v Nových Zámkoch aj Andreas Štrauch, ďalší Popradčan Dominik Kramár sa vrátil z francúzskeho Grenoblu a brankár Juraj Halo prišiel z Topoľčian. Vrátil sa aj mladík Peter Bjalončík z Nice. Z Popradu odišli Lichanec, Nechvátal, Belluš, Heizer, Karalahti, Buzzeo, Petran, Abdul a aj Dávid Bondra.

Ani Liptovský Mikuláš cez leto nespal na vavrínoch a vedenie sa dohodlo s niekoľkými zaujímavými menami. Tréner Tomko môže počítať s Marcelom Petranom, ktorý prišiel z Popradu, ku tímu sa pripojili aj Rudolf Huna, Juraj Cebák, či Richard Stehlík. Z klubu zároveň odišli Hollý, Čenka, Sukeľ, Kislicyn, Šimko, či Fín Miika Heikkilä.

Oba tímy majú za sebou už jeden prípravný zápas. Odohral sa 1. augusta na ľade Liptovského Mikuláša. Poprad nastúpil s výrazne omladeným kádrom, zahraničné posily ešte v Mikuláši nehrali. Kamzíci napokon podľahli Liptákom 3:2 a Mikuláš si pripísal na konto prvé víťazstvo v príprave. Uvidíme, ako sa mužstvám bude dariť v odvete.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 32. Zagrapan (Magovac), 34. Karterud (Leclerc), 36. Zagrapan (Takáč), 54. Karterud (Leclerc) – 20. Ozolinš (Cebák), 36. J. Sukeľ (Rolný)

HK Poprad: Halo (Rýchlik) – Česánek, Magovac, Johanson, Fabian (C), Erving, Semaňák, Romaňák – Takáč, Pelamo, Zagrapan – Karterud, Paukovček, Leclerc – Olejník, R. Svitana, Martančík – Valigura, Kundrik, Vašaš

Rozhodčí: Snášel – Stanzel, Ordzovenský