Debreceni – Jastrzębie 2:3 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 3:4 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Čtvrtek 08.08.2019, 19:15 • RT TORAX ARENA • O pohár RT TORAX

Z dnešního soutěžního dne je to z RT TORAX ARENY vše. Děkuji za pozornost, přeji pohodový zbytek večera a v zítřejším čtvrtém turnajovém dni se s Vámi budu těšit na další hokejová klání. (21:32:01)

Výsledkově vyrovnané utkání, v kterém jsou šťastnějším týmem Porubští. Dnes hostující tým.
    Šumperk je i přes zlepšený výkon i tentokrát bez bodu. Zápas se lámal v druhé třetině, kdy byli Draci pod velkým tlakem a Poruba získala jednobrankové vedení.

Ve třetím dějství se o góly v přesilovkách postarali nejdříve domácí vyrovnávacím gólem Daniela Hrocha a tři minuty před koncem základní hrací doby převážil misky vítězství na stranu hostů Tomáš Jáchym.

59:58
    poslední střelu na bránu vyslala Poruba. Utkání končí výhrou hostujícího týmu.

59:48
    Ofsajd Poruby.

59:37
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slavík – 2 min., hákování).

59:32
    Buly Zdeněk vyhrává, ale hosté se v pásmu neudrželi.

58:40
    Hudeček netrefil odkrytou polovinu brány poté, co jej nahrávkou přes brankoviště vybídl Brodek.

58:09
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Jaroš – 2 min., hákování).

57:55
    Wanecki udržel puk před sebou po střele Kubici.

56:17
    Poruba právě vstřelila branku!
    Druhá využitá početní výhoda pro RT TORAX se zrodila při střele Štěpánka od modré. Před brankou někdo puk blokoval a TOMÁŠ JÁCHYM jej dopravil pohotově za Waneckého záda. Asistence: Radim Štěpánek.

55:41
    Pastor zkouší střelu od modré, ale taktéž neúspěšně.

55:32
    Dundáček krouží kolem brány, ale není mu dovoleno puk dostat za čáru.

54:40
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Müller – 2 min., krosček).

53:40
    Hlinka vyváží puk do útočné třetiny, kde od mantinelu nahrává na modrou. Pastor střílí nejdříve do clonícího hráče, následně se trefuje do odkrytého prostoru, jenže mimo tři tyče.

53:20
    Střelu zápěstím Kabelky, Kůdela drží v lapačce.

53:13
    Draci se provinili ofsajdem.

52:34
    Hudeček pálí z otočky, ale moc vysoko. Puk zasahuje plexi, takže se pokračuje ve hře.

50:48
    Draci právě vstřelili branku!
    I Šumperk využívá přesilovou hru. DANIEL HROCH byl na konci akce, která započala vyhraným buly. Asistence: Petr Gewiese a Daniel Spratek.

50:05
    Střela Jaroše končí na zadním mantinelu.

49:54
    Poruba je ve čtyřech.

49:29
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Nejezchleb – 2 min., faul loktem).
    Hosté budou 25 vteřin hrát ve třech.

49:19

48:34
    Po vhazování střílí Zdeněk se stejným výsledkem. Opakované buly vyznívá lépe pro Draky.

48:27
    Hudeček to zkusil k první tyči. Wanecki si se střelou poradil.

47:54
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Ďurač – 2 min., vysoká hůl).
    Síly se na ledě srovnávají!

47:35
    Urbancova střela skončila na bruslích clonícího Jáchyma a záhy v rohu kluziště.

47:19
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Šíp – 2 min., podrážení).

45:57
    Zdeněk bojoval s Gewiesem o puk a vyhrál. nahrál křížem na pravé křídlo, ale Káňovi se nepodařilo puk zpracovat. Před brankou kotouč odklízí Kabelka.

44:57
    Odražený puk zachytil Gřeš a s pokleku vypálil. Tvrdost střely okusila Waneckého maska. Kotouč končí v ochranné síti.

44:43
    Wanecki krotí pokus Jáchyma.

44:27
    Jednobrankové vedení je fuška udržet a Porubští se o tom přesvědčují od první minuty třetí třetiny.

43:05
    Tvrdá střela Spratka končí na zadním mantinelu. Tečovat nestihl Antonov.

42:41
    Špatná rozehrávka Rudla končí na holi Milfaita, který ale ze středního pásma nemíří přesně.

40:43
    Drtil to zkusil z dálky poté, co dlouho hledal cestu ze své třetiny. Kůdela jeho střelu vyrazil na druhou stranu, kde se k puku dostal Jaroš. Tomu se nepodařilo bránu trefit.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:50.

Vyrovnané utkání pomalu přebírá do velení jeden tým a tím je HC RT TORAX Poruba 2011. Velká část třetiny se odehrávala před Waneckim, který čelil mnoha střelám, ale až únik porubského kapitána Jiřího Zdeňka nedokázal přečíst a tak se Poruba ujímá vedení.

Na závěr třetiny si Draci přeci jen vytvořili šance, ale Kůdela udržel puk před brankovou čarou. Třetinu vyhrála Poruba a vede o jediný gól. Což není mnoho. V dalších dvaceti minutách bude na ledě ještě jiskřivo.

40:00

38:59
    Jaroš a ani dorážka Pokorného nekončí za Kůdelou. Jeho betony jsou k ledu přikovány a ve skluz je porubský gólman neskutečně rychlý.

37:57
    Domácí vyhrávají buly před svým gólmanem a po delším snažení mají puk pod kontrolou.

36:43
    Zaváhání Hrocha vzalo týmu skvělou šanci vyrovnat stav. Puk střílenou přihrávkou končí v opačném rohu.

35:00
    Hlinka a Beták se jistili, ale i tak se ke střele nedostali. Blecha s Markem Halodou puk vytečovali soupeři z holí.

34:27
    JIŘÍ ZDENĚK využil otevřené obrany a v úniku po přesné nahrávce Urbance skóruje mezi betony. Asistence: Patrik Urbanec.

34:10
    Icing Poruby, ale jen pro špatnou rozehrávku.

34:02
    Sedlák to zkusil z dálky. Kůdela puk chytá a bude se vhazovat po jeho pravici.

33:28
    Kůdela po dlouhé době kryje kotouč. Střela Šípa se otřela o jeho betony.

32:12
    Draci neudrží puk na hokejkách a prohrávají osobní souboje. Proto se do tvoření hry už několik minut nedostávají. Otěže třetiny drží pevně v rukou Poruba.

30:32
    Zdeněk v úniku zachycen Drtilem a Gewiesem, takže v zakončení neměl tolik prostoru a času. Puk končí na zadním mantinelu. hra pokračuje a až střela Kubici nutí Waneckého přerušit hru.

29:41
    Teč Hudečka nekončí v síti. Tlak Poruby se stupňuje a střetů rameno na rameno přibývá.

28:22
    Ďurač s Jáchymem sváděli v útočné třetině souboje na mantinelu až z toho vytěžil střelu na bránu Gřeš. Wanecki puk vyrazil před sebe, kde stál obránce Draků a puk vyvezl od brankoviště.

27:44
    Hra se přerušuje. Pod porubskou střídačkou zůstal ležet po tvrdém kontaktu Urban. na střídačku odjíždí s bolestivou grimasou, ale vážné to nebude.

26:52
    Rozehrávka zpoza brány přes hráče ve středním pásmu se Drakům vydařila. Ale v útočné třetině příliš dlouho nepobyli. Druhý podobný pokus středem hřiště končí zakázaným uvolněním.

26:01
    Rudl byl čtvrtým porubským hráčem, který zkusil prostřelit obranu i gólmana. Domácí se osvobozují od tlaku zakázaným uvolněním.

25:38
    Poruba se provinila ofsajdem.

25:10
    Vhazování před Waneckim vyhrávají domácí a hru okamžitě a celkem lehce přenáší před Kůdelu. Tam se střelecky neprosazuje Scheuter.

24:18
    Šumperští se moc dlouho v útočné třetině nezdrželi! Hosté jsou útočně naladěni a Draci mají plno práce je ubránit.

22:43
    Čtvrtá pětka dělá Drakům problémy. Ti se musí bránit kolotoči nahrávek a střelba z porubských holí není čitelná, takže hrozba visí na každé straně. Brodkova střela končí na betonech a Šendera mířil těsně kolem levé gólmanovy tyče.

21:55
    Střela Brodka byla Waneckim vyražena do rohu.

21:27
    Obě mužstva jsou již v plném počtu.

20:54
    Na druhé straně si se střelou Pokorného Kůdela poradil celkem hravě. I když musel připustit následné vhazování po své levé ruce.

20:29
    Hra ve čtyřech dává mnoho prostoru na ledě. Toho využili hosté k rychlému přesunu do středního pásma, kde po získání kontroly nad pukem zahrozil střelou a následně dorážkou Jan Káňa. Wanecki udržel kotouč před brankovou čarou.

20:01

Svižné tempo nasadily oba týmy. Dokazují, že chtějí dnešní zápas vyhrát a vůbec se nešetří. Souboje o kotouč i o místo na ledě jsou k vidění od první minuty a gólmani jsou neustále ve střehu. na úvodní branku Tomáše Gřeš do minuty odpověděl Daniel Kabelka a zvrat ve skóre zajistil Tadeáš Jaroš. V dnešním utkání, pro zdejší fanoušky nezvykle hostující tým, Poruba dokázala utkání gólově vyrovnat v početní převaze, kdy kapitán Jiří Zdeněk vypálil od modré.

Po přestávce, která skončí cca v 20:04, se bude začínat od nuly.

20:00

19:27
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Jaroš – 2 min., sekání).

19:27
    Poruba se v útočení zastavuje ofsajdem.

18:33
    Využitá přesilovka díky tvrdé střele od modré z hole kapitána týmu JIŘÍHO ZDEŇKA.

18:00
    Wanecki přerušuje hru. Sudí vykazují všechny do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

17:20
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kabelka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

17:20
    Forčekin se Porubě vyplatil. Zdeněk donutil soupeře k rychlé akci a bylo z toho vyhození kotouče mimo hrací plochu. Res. do ochranné sítě. Poruba si zahraje třetí přesilovku.

16:30
    Střílená nahrávka Drtila na bránu, kde stál Pokorný a byl připraven zakončit. Do cesty se mu postavil Kůdela a jeho betony s hokejkou.

15:47
    Slavík tak dlouho otálel s rozehrávkou až jej odstavil od puku Milfait.

15:11
    Porubští se drží v pásmu. Střela a dorážka Hudečka končí pod lapačkou.

14:40
    Icing Draků.

14:11

14:11
    Kolotoč nahrávek ukončuje střelou Dluhoš. Puk se odráží od zadního mantinelu a pokračuje se plynule ve hře.

13:47
    Střela nejezchleba končí v ochranné síti.

13:05
    Druhá početní výhoda pro RT TORAX se jeví jako úspěšná. jen přestřelit skvěle chytajícího gólmana, aby bylo vyrovnáno.

12:11
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Milfait – 2 min., podrážení).

11:58
    Čtvrtý porubský útok si dával přednost až o kotouč Ollender s Hudečkem nakonec přišli. Draci vyhazují do středního pásma.

11:30
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou.

11:21

11:06
    Porubským nevychází ani přechod kolem mantinelu.

10:32
    Druhá polovina početní výhody už tak excelentní není. Draci vyhazují již po čtvrté přes všechny čáry.

09:43
    Porubě první přesilovka vychází lépe než před několika minutami soupeři. Střelba je ovšem mimo tři tyče.

09:21
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Spratek – 2 min., sekání).

08:53
    Nejezchleb se z otočky nedokázal do střely pořádně opřít a tak puk jen lehce doplul k betonům gólmana. Dorážka se porubskému útočníku taktéž nezdařila. nebezpečí ukončil Wanecki přikrytím puku.

06:32
    Nepříjemná a střela TADEÁŠE JAROŠE k první tyči otáčí skóre na stranu Draků. V dnešním utkání domácí tým. Asistence: Jan Milfait.

05:19

04:18
    Šumperským se nedaří vyjet ze své třetiny. Soupeř napadá už u své útočné modré. není nouze o peprná slova z úst svěřenců trenéra Janečka.

03:19
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Pastor – 2 min., nedovolené bránění).

02:45
    Vedení RT TORAX nevydrželo dlouho. DANIEL KABELKA se po nahrávce Gewiese se střelbou neváhal a Kůdela lovil puk zpoza svých zad. Asistence: Petr Gewiese.

01:44
    TOMÁŠ GŘEŠ tečoval střelu Dluhoše od modré a na změnu směru nedokázal Michal Wanecki už zareagovat. Asistence: Jan Dluhoš.

00:26
    Vhazování před Waneckim zakončil střelou od modré Slavík. Domácí gólman puk vyráží do ochranné sítě, takže se vhazování před ním bude opakovat.

00:10
    Puk získali Draci, ale moc dobře útočnou akci nerozehráli. Píská se icing.

00:01

Pohodový čtvrteční večer přeji z RT TORAX ARENY!

Do dnešního utkání trenéři Janeček a Holaň nominovali tyto hráče:

Draci Šumperk: Wanecki (Haloda O.) – Plhal, Haloda M., Gewiese, Drtil, Kabelka, Sedlák, Habrman – Žák, Milfait, Pokorný – Jaroš, Hroch, Scheuter – Urban, Müller, Šíp – Antonov, Blecha, Spratek – Ostřanský

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Foltán) – Slavík, Urbanec, Dundáček, Pastor, Štěpánek, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kubica, Zdeněk, Káňa – Nejezchleb, Hlinka, Beták – Gřeš, Jáchym, Ďurač – Ollender, Hudeček, Brodek

Rozhodčí: Cabák, Hykel – Vengřín, Kořistka.

Všechny otázky budou rozluštěny ve čtvrtečním pozdním večeru. Textový přenos bude jako vždy pro Vás připraven. Utkání začíná v 19:15 a věříme, že po dvou hodinách bude znám vítěz.

Porubští měli první utkání turnaje rozehrané velmi dobře. Jastrzębie však dokázalo utkání srovnat a v nájezdech jedinou přesnou střelou získat bod navíc.
    Zápas byl okořeněn spoustou bitek a trestné minuty se neúprosně načítaly.
    Výhra za tři body by domácím slušela. Dokáží zúročit přípravné zápasové vytížení a Draky porazit?

Pro Šumperské je tento turnaj dobrou přípravou na sezónu. První zápasy odehrávají právě v RT TORAX ARENĚ na osmém ročníku turnaje O pohár RT TORAX. Zatím se jim nedaří sbírat body, spíš zkušenosti a herní kompatibilitu.
    Podaří se Drakům získat první body na porubském týmu?

Druhý turnajový zápas odehrají Holaňovi svěřenci ve čtvrtečním večeru s Draky Šumperk.
    Oba týmy mají za sebou duel s polským Jastrzębie, které získalo dohromady pět bodů.

HC RT TORAX Poruba 2011 s tímto soupeřem prohrál na nájezdy 2:3 a Draci Šumperk ve středečním utkání Jastrzębiu podlehli 0:3. O den dříve podlehli mistru polské ligy Katowicím 1:2.

Dnes získá jeden z těchto týmů první výhru! Kdo se bude po šedesáti minutách radovat?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 3. Kabelka (Gewiese), 7. Jaroš (Milfait), 51. Hroch (Gewiese, Spratek) – 2. Gřeš (Dluhoš), 19. Zdeněk, 35. Zdeněk (Urbanec), 57. Jáchym (Štěpánek)

DRACI PARS ŠUMPERK: Wanecki (Haloda O.) – Plhal, Haloda M., Gewiese, Drtil, Kabelka, Sedlák, Habrman – Žák, Milfait, Pokorný – Jaroš, Hroch, Scheuter – Urban, Müller, Šíp – Antonov, Blecha, Spratek – Ostřanský

Rozhodčí: Cabák, Hykel – Vengřín, Kořistka