Astana – Valletta 5:1 (kon.) | Larnaka – Gent 1:1 (kon.) | Sparta – Trabzonspor 2:2 (kon.)
Pjunik – Wolverhampton 0:4 (kon.) | Universitatea Craiova – AEK Atény 0:2 (kon.) | Brøndby – Braga 2:4 (kon.)
Ventspils – Guimarães 0:3 (kon.) | Šeriff Tiraspol – AIK Stockholm 1:2 (kon.) | Neftçi Baku – Bnei Yehuda 2:2 (kon.)
Malmö – Zrinjski Mostar 3:0 (kon.) | Haugesund – Eindhoven 0:1 (kon.) | Mariupol – Alkmaar 0:0 (kon.)
Thun – Spartak 2:3 (kon.) | Molde – Aris Soluň 3:0 (kon.) | Ludogorec – New Saints 5:0 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – FK Sūduva 1:2 (kon.) | CSKA Sofia – Zorja Luhansk 1:1 (kon.) | Lokomotiv Plovdiv – Štrasburk 0:1 (kon.)
Feyenoord – Dinamo Tbilisi 4:0 (kon.) | Antverpy – Plzeň 1:0 (kon.) | FK Sarajevo – BATE 1:2 (kon.)
Dudelange – Kalju 3:1 (kon.) | Rijeka – Aberdeen 2:0 (kon.) | Midtjylland – Rangers 2:4 (kon.)
Norrköping – Beer Ševa 1:1 (kon.) | Vaduz – Frankfurt 0:5 (kon.) | FCSB – Mladá Boleslav 0:0 (kon.)
Austria – Apollon Limassol 1:2 (kon.) | Luzern – Espanyol 0:3 (kon.) | Partizan Bělehrad – Yeni Malatyaspor 3:1 (kon.)
Legia – Atromitos 0:0 (kon.) | Turín – Salihorsk 5:0 (kon.)
Neftçi Baku
2:2 (1:2)
Bnei Yehuda Tel Aviv FC
Čtvrtek 08.08.2019, 19:00 • 8KM Stadionu, Baku • Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Baku je zatím v letošním ročníku UEFA Europa League stoprocentní a v suverénní jízdě bude chtít pokračovat i ve třetím předkole, ve kterém vyzve izraelský tým Bnei Jehuda Tel Aviv. Neftçi se nachází ve fantastické formě, když na evropské scéně vyhrálo čtyři zápasy v řadě a navíc hladkým způsobem. V prvním předkole to odnesl moldavský tým Speranta Nisporeni, zatímco ve druhém Arsenal Tula. Klíčovým faktorem může být rozehranost obou týmů, jelikož Jehuda odehrála v letošní sezóně pouze jedno ostré soutěžní utkání a v izraelském superpoháru nestačila na Maccabi Tel Aviv.
    Neftçi Baku vyhrálo čtyři zápasy v řadě. Bude se opět radovat?

Neftçi Baku: Agajev – Buludov, Petrov, Stanković, Krivocjuk – Platellas, Mustivar, Machmudov (C) – Frederico, Alijev, Joseph-Monrose.
    Náhradníci: Mammadov – Mbodj, Alaksarov, Dabo, Hajijev, Achundov, Mamadou. Trenér: Roberto Bordin.

Bnei Yehuda Tel Aviv FC: Zubas – Cohen, Mori (C), Pniši, Felczer, Rustom – Mazor, Soro, Sagas, Jan – Ghadir.
    Náhradníci: Šabi – Ben Ari, Kočav, Lazmi, Šimoni, Ben Šimon, Tsaadon. Trenér: Josef Abuksis.

Rozhodčí: Karim Abed (FRA). Asistenti: Hicham Zakrani (FRA), Mikael Berchebru (FRA). Čtvrtý rozhodčí: Florent Batta (FRA).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Baku vstoupilo do zápasu podle očekávání hodně aktivně a dostalo se k šestnáctce, hosté ale míč odkopli a úvodní snaha Neftçi střelu nepřinesla.

2
    Rauf Alijev si nyní zpracovával míč na pravé straně šestnáctky, jenže těsně před ním ho odvrátil Dan Mori.

3
    Následoval rohový kop Baku a na vzdálenější levé tyči se dostal k hlavičce o zem Soni Mustivar, jenže jeho pokus o metr a půl minul levou tyč brány Jehudy.

5
    Dor Jan si řekl na levé straně šestnáctky pohybem o kolmou přihrávku, jenže se nacházel v ofsajdu.

7
    Domácí se dostali k míči a vyrazili směrem kupředu, na ose hřiště se ovšem k táhlé střele neodhodlali.

8
    Neftçi Baku odehrálo v letošní sezóně UEFA Europa League čtyři zápasy, ve kterých vstřelilo celkem 13 gólů, aniž by jeden jediný inkasovalo.

9
    Baku disponuje silnou ofenzivní silou, kterou by rádo uplatilo i dnes v zápase proti hostujícímu Tel Avivu.

10
    Domácí se poprvé v zápase odhodlali ke střele zpoza šestnáctky, jejich přízemní pokus byl ale zablokován.

11
    Na opačné straně hřiště napřáhl k táhlé střele zpoza šestnáctky Ismaila Soro a jeho pokus minul pravou tyč.

12
    Ze zápasu je odehráno úvodních jedenáct minut a zatím jsme gól na 8KM Stadionu neviděli. Skóre je 0:0.

13
    Jehuda se pokusila zaútočit a dopředu poslala další dlouhou kolmou přihrávku, hosty ovšem zastavil ofsajd.

14
    Dor Jan se rozebíhal na kolmou přihrávku podél levé postranní čáry, praporek pomezního šel ale nahoru.

15
    Bnei Jehuda Tel Aviv dnes zatím spoléhá na rychlé protiútoky a dlouhé kolmé přihrávky, které nepřinášejí žádný efekt. Pokud tedy nepočítáme časté ofsajdy.

17
    Vangelis Platellas předvedl v blízkosti středového kruhu ostrý skluz, za který byl potrestán žlutou kartou.

17
    Tel Aviv vybojoval na levé straně hřiště rohový kop, následný centr ale zamířil do území, kde nebyl nikdo.

18
    Emin Machmudov si dobře pokryl míč tělem a ihned po odehrání míče byl zezadu hodně nepříjemně dohrán.

19
    Zatím sledujeme velké množství osobních soubojů. Oba týmy se snaží útočit, zatím ale bez větších šancí.

20
    Baku se rozhodlo pro dlouhý kolmý pas do šestnáctky, jenže hosté vysoký míč bez problému odvrátili.

21
    Fotbalisté domácího celku se nyní snaží kontrolovat hru a kombinují ve středu hrací plochy. Skóre je 0:0.

22
    Vojislav Stanković se krásně prosmýkl podél levé postranní čáry kolem dvou protihráčů a vybojoval pro domácí tým možnost rohového kopu. Velký potlesk.

23
    Následný rohový kop už ale žádné ovace nesklidil. Fotbalisté Tel Avivu centr domácích snadno odvrátili.

24
    Jeden z fotbalistů Jehudy se málem řítil sám na bránu, jenže klíčový osobní souboj na hranici vápna prohrál.

26
    Bnei Yehuda právě vstřelilo branku!
    TAMBI SAGAS si naběhl na hranici šestnáctky na nádhernou zpětnou přihrávku z pravé strany a bez přípravy napálil míč k pravé tyči, než k němu stačil dostoupit jeden z trojice protihráčů – 0:1!
    26. Tambi SAGAS - 0:1

28
    Baku poprvé v letošní sezóně UEFA Europa League inkasovalo a zatím to na suverénní jízdu nevypadá.

31
    Před pár okamžiky jsem zmiňoval, že hosté dnes spoléhají na rychlé protiútoky, a jeden z nich dotáhli.

32
    Obrana Baku byla při gólové akci Jehudy hodně rozhozená a brankář neměl proti pumelici žádnou šanci.

33
    Baku bylo před začátkem dnešního zápasu velkým favoritem, jenže ve sportu se občas dějí zvláštní věci.

34
    Jehudu pochopitelně úvodní gól nakopl a nyní se často dostává do šestnáctky soupeře, zatím ovšem bez dalšího střeleckého pokusu na bránu. Skóre činí 0:1.

35
    Fotbalisté Baku mohli vyrovnat po rozehrání rohového kopu, jenže Frederico hlavičkoval vysoko nad bránu.

36
    Jehuda předvedla nádhernou přímočarou akci a MOHAMMAD GHADIR napálil míč přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči brány poté, co na značce pokutového kopu ustál klíčový osobní souboj s Omarem Buludovem! Jehuda vede rázem 2:0!
    36. Mohammad GHADIR - 0:2

39
    Alban Pniši se provinil proti pravidlům a rychlý protiútok domácího týmu zastavil za cenu žluté karty.

40
    Hosté centr ze standardní situace odvrátili, Baku se ale poté dostalo uprostřed šestnáctky k přízemní střele, která byla sražena na rohový kop. Šance vyrovnat.

41
    Baku rozehrálo na levé straně hřiště rohový kop a ostrý centr skončil v rukavicích brankáře Emilijuse Zubase.

43
    Něftči Baku právě vstřelilo branku!
    Vangelis Platellas napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné přízemní střele, která orazítkovala vzdálenější levou tyč a přinesla možnost dvou dorážek, z nichž druhou přetavil v kontaktní gól STEVEN JOSEPH-MONROSE! Baku snížilo na 1:2.
    43. Steven JOSEPH-MONROSE - 1:2

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Jehuda vstoupila do střetnutí s taktikou spoléhat na rychlé protiútoky a vyplatilo se to dvojnásob, protože na úvodní gól Tambiho Sagase z 26. minuty utkání o pouhých deset minut později navázal Mohammad Ghadir. Domácí se dostáli pouze do dvou šancí, těsně před přestávkou ale dokázal snížit po obrovském závaru a orazítkování brankové konstrukce Steven Joseph-Monrose. Skóre po prvním poločase velmi atraktivního střetnutí. Neftçi Baku 1 Bnei Yehuda Tel Aviv FC 2.

Druhý poločas začne přibližně v 20:00.

46

47
    V Baku začal druhý poločas velmi zajímavého utkání a domácí hráči se po přestávce pokusí o velký obrat.

48
    Baku vstoupilo do druhého poločasu dobře a ihned se dostalo ke střele. Emilijus Zubas si ovšem věděl rady.

49
    Jehuda se vydala kupředu podél pravé postranní čáry a ve středu hřiště vybojovala alespoň autové vhazování.

52
    Baku se vydalo do slibně vyhlížející útočné akce, jenže nakonec se k ohrožení brány hostí vůbec nedostalo.

53
    Vangelis Platellas rozehrál rohový kop a Steven Joseph-Monrose mohl obstarat vyrovnávací gól, jeho střela ale skončila těsně mimo! Málem 2:2!

55
    Fotbalisté Baku se ženou za vyrovnávacím gólem, tentokrát pálil vedle brány hostí Dário Frederico.

56
    Mohammad Ghadir vstřelil druhý gól Jehudy a nyní se snažil vybojovat ztracený míč za rámcem pravidel. Faul.

57
    Hru v současné chvíli kouskují fauly na obou stranách a zatím čekáme na další příležitost nebo gól marně.

58
    Fotbalisté domácího celku mají obrovskou střeleckou převahu, jenže drtivá většina střel zamířila mimo. Tři střely mířily na bránu, zatímco hned sedm vedle ní.

59
    Mohammad Ghadir se mohl řítit do slibné brankové příležitosti, jenže jeho akci překazil zdvižený praporek.

60
    Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke střele končící vedle brány. Na domácí straně nejprve mířil mimo Steven Joseph-Monrose a poté za hosty Ismaila Soro.

62
    Soni Mustivar sáhl k taktickému faulu, za který byl v uvozovkách odměněn kartónem žluté barvy.

64
    Soni Mustivar odehrál proti Arsenalu Tula oba dva zápasy a výrazně se podílel na čistých kontech týmu.

65
    Dário Frederico se dostal ke střele, která byla zablokována, a Krivocjukova dorážka mířila mimo.

67
    Jehuda nastoupila do dnešního zápasu v hodně defenzivním rozestavení 5-4-1. Byl to ale skvělý tah.

68
    Dário Frederico se dostal po rohovém kopu do zakončení, jeho pokus byl ale hosty opět zablokován.

69
    Fanoušci Neftçi výrazně ožili a hlasitými pokřiky "Neftçi, Neftçi" ženou svůj tým za vyrovnávacím gólem na 2:2.

69
    Střídání v týmu Bnei Yehuda Tel Aviv FC: ze hřiště odchází Mohammad Ghadir, přichází Ariel Lazmi.

70
    Trenér Josef Abuksis se rozhodl pro první střídání a ze hry stáhl svého jediného útočníka Mohammada Ghadira, kterého nahradil záložník Ariel Lazmi.

71
    Jehuda už se v závěru nikam nepožene a bude se snažit udržet výsledek 1:2, který by byl fantastický.

73
    Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Rauf Alijev, přichází Namik Alaskarov.

75
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát patnáct minut a domácím hráčům ubývá čas na vyrovnání.

75
    Dário Frederico nyní ostře fauloval a pískot domácích fanoušků je zbytečný, žlutá karta je nevyhnutelná.

77
    Fanoušci Neftçi Baku samozřejmě nedisponují příliš dobrou náladou a z hlediště se ozývá hlasitý pískot.

78
    Pokud dnes Neftçi Baku prohraje, může za to střelecká indispozice. Šancí měli domácí hráči několik.

80
    Domácí hráči vyrazili do protiútoku a domácí publikum ihned ožilo, hned vzápětí ale zklamaně vydechlo.

80
    Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Vangelis Platellas, přichází Bagaliy Dabo.

82
    Fotbalisté Baku se těžko smiřují s tím, že se jim dnes příliš nedaří, a Namik Alaksarov viděl žlutou kartu.

83
    Střídající Ariel Lazmi mohl přivést třetí gól Jehudy, jenže jeho postup směrem kupředu zastavil ofsajd.

84
    Střídání v týmu Bnei Yehuda Tel Aviv FC: ze hřiště odchází Dor Jan, přichází Dor Kočav.

87
    Střídání v týmu Neftçi Baku: ze hřiště odchází Vojislav Stanković, přichází Pape Mamadou Mbodj.

88
    Utkání už se pouze dohrává a domácí fotbalisté jsou letos na pokraji první porážky na evropské scéně.

89
    Střídání v týmu Bnei Yehuda Tel Aviv FC: ze hřiště odchází Šaj Mazor, přichází Paz Ben Ari.

90
    Ismaila Soro zastavil útok domácího týmu za cenu žluté karty a vzhledem k výsledku mu to vůbec nevadí.

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.

90+2
    Domácí mají ještě čas na vyrovnání, jenže během posledních minut se nedostali do žádné příležitosti.

90+4
    Za pár okamžiků se rozeběhne poslední minuta utkání a Baku je směrem kupředu stále bezzubé. Je to křeč.

90+6
    Hrajeme už jednu minutu nad rámec nastaveného času a stále ještě není konec. Domácí žhaví naději.

90+7
    Střídající NAMIK ALASKAROV se stal hrdinou domácího týmu, když po vypršení nastaveného času využil dobré přihrávky Soniho Mustivara a vyrovnal na 2:2! Stadionem propukla obrovská radost a pozice Baku do odvety je o něco lepší.

90+7
    Emilijus Zubas nese tvrdou facku s těžkým srdcem na hrudi a nevyvaroval se řečím s žlutou kartou.

90+7

Jehuda zvolila pro úvodní zápas třetího předkola UEFA Europa League skvělou taktiku, když spoléhala na pevnou obranu a rychlé protiútoky, ze kterých udeřili v rozmezí deseti minut Tambi Sagas a Mohammad Ghadir. Steven Joseph-Monrose sice dokázal krátce před přestávkou snížit, domácí ale dlouho žádnou další šanci nevyužili a málem doplatili na neproměňování příležitostí, po vypršení nastaveného času ale Baku zachránil střídající Namik Alaskarov. Výsledek. Neftçi Baku 2 Bnei Yehuda Tel Aviv FC 2. (20:58:05)