Velvary – Liberec B 0:1 (kon.) | Ústí n/O – Teplice B 3:2 (kon.) | Živanice – Zbuzany 5:3 (kon.)
TJ Slovan Velvary
0:1 (0:1)
Slovan Liberec B
Sobota 10.08.2019, 17:00 • TJ Velvary • Česká fotbalová liga (B) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký sobotní podvečer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes nás čeká souboj 1. kola ČFL mezi Slovanem Velvary a jiným Slovanem Liberec B. Výkop zápasu je naplánován na příjemných 17:00. Příjemnou počtenou přeje Tadeáš Podolka.

Mírným favoritem jsou podle bookmakerů domácí fotbalisté, hosté jsou zatím nepříliš čitelní. Přeci jen rezervní tým Liberce vznikl teprve po konci loňské sezony, kdy fotbaloví činovníci rozhodli o konci juniorské ligy. Na straně hostů tak uvidíme teprve vycházející hvězdy nebo talenty.

Velvary v přípravě dvakrát prohrály, nestačily jak na druholigové Ústí nad Labem (0:4), tak na Bohemians 1905 (1:2). Naposledy si ale poradily s rezervním týmem Slavie, a to 2:1. Liberecké "béčko" je rozstřílené, v posledních dvou zápasech vstřelilo po každé tři branky. Jednou z toho byla výhra 4:3 proti Teplicím B, podruhé liberečtí fotbalisté remizovali se Spartou B 3:3.

TJ Slovan Velvary: Měsíček – Šustr, Tenkl, Šimkovský, Vopat (C), Polák (61. Valenta), Radek Dvořák (61. Bulíř), Šollar (73. Müller), Rubeš, Krištof, Chábera (84. Nosek).
    Náhradníci: Šídlo – Nosek, Ludvík, Kafka, Valenta, Müller, Bulíř.

FC Slovan Liberec B: Vliegen – Vrabec, Kanghyun, Šulc, Gembický (90. Mečíř) – Machuča (84. Petr), Miroslav Dvořák, Lehoczki – Baláž (C), Mashike, Michal (87. Kratochvíl).
    Náhradníci: Hnízdil – Daněk, Kratochvíl, Petr, Gabko, Mečíř.

Rozhodčí: Šimeček – Nedvěd, Kyncl.

Utkání za pár okamžiků začne, ve Velvarech je pěkně mokrý trávník, po kterém to bude dost klouzat.

1

1
    Výkopu se ujmuli hosté z Liberce, kteří mají oranžové dresy. Domácí mají modrou kombinaci.

1
    Polákův pokus za hranicí vápna branku nenašel, Vliegen v klidu rozehraje.

2
    Na zemi leží jeden z domácích hráčů, byl to Šustr. Ale nakonec se zvedl a pokračuje ve hře.

3
    Oranžoví fotbalisté jsou podle očekávání více na míči, ale zatím kombinují na své polovině.

4
    Úvodní tempo není špatné, ani jeden z týmů se teď na balonu neudrží.

5
    Mashike odcentroval z pravé strany jen do rukavic Měsíčka.

6
    Domácí teď skvěle zablokovali dvě střely hostů, ti začínají zlobit velvarskou obranu.

7
    Volný kop pro domácí, jak s ním naloží?

7
    Centr mířil až do vápna, přičemž domácí získali rohový kop.

8
    Ne, tento roh branku neohrozil, ale domácí jsou stále na míči.

9
    Krištof byl tvrdě zastaven, další standardka pro domácí.

10
    Vopatův centr našel hlavu jednoho ze spoluhráčů. ale ten mířil nad Vliegenovu branku.

12
    Modří se stále drží na míči, navíc mají další volný kop.

13
    Ne, ani tento centrovaný balon Vliegena neohrozil. Skóre je tak pořád nerozhodné.

14
    Měsíček musel rychle vyběhnout z branky, a stačil odehrát míč před libereckým útočníkem.

15
    Domácí jsou zatím lepším týmem, Vopat půjde kopnout další roh.

17
    Chyba v rozehrávce hostující obrany znamenala nebezpečnou ránu Velvar, míč opět tři tyče nenašel.

18
    Rohový kop si vyzkouší i hosté.

19
    Ani jim se vůbec nepovedl, domácí se vrátí na balon.

20
    Měsíček si dává velmi na čas s odkopem.

20
    Další nedovolený zákrok ze strany hostů.

21
    Zatím převládá bojovný fotbal, vidíme spoustu osobních soubojů.

22
    Modří si nerozuměli při přechodu do útoku, balon je u Vliegena.

23
    Oranžoví zakládají protiakci dlouhým míčem, jenže bez potřebného zakončení.

24
    Velvary postoupili do třetí ligy loni, a právě dnes vstupují do své druhé sezony.

25
    A zatím si nevedou vůbec špatně, na to, že hrají proti béčku Liberce.

26
    Žlutou kartu dostává Lehoczki (FC Slovan Liberec B).

27
    Opět uvidíme odkop od domácí branky, jak častý jev v prvním poločasu.

28
    Liberec právě vstřelil branku!
    KANGHYUN YU posílá hosty do vedení a liberečtí zmrazili domácí fanoušky! 0:1!

30
    Liberečtí měli sice méně šancí, ale ukázali větší vyspělost v koncovce, teď navíc dopředu táhne balon Mashike.

31
    Ale je z toho pouhý odkop od branky, Měsíček pošle míč rychle do hry.

32
    Velvarští se rychle hnali dopředu, než je zastavil jeden z libereckých obránců.

33
    Ti dnes příliš nestíhají, až moc lehce procházejí domácí do útoku.

34
    Hosté mají s rychlými útočníky stále problémy, ale ta koncovka je od domácích špatná.

35
    Právě se k míči dostal jen brankář Vliegen, který jej pošle velmi daleko.

36
    Modří získávají rohový kop.

37
    Ujme se ho Radek Dvořák, jak s ním naloží?

38
    Míč byl dobře zakroucený do vápna, jenže nenašel spoluhráče.

40
    Žlutou kartu dostává Šulc (FC Slovan Liberec B).

40
    Zajímavý pokus domácích, který proletěl kolem branky Liberce,

41
    Domácí jsou sice aktivnější, jenže chybí přesnost. Po nepřesném pasu, rozehraje Vliegen.

42
    Domácí v klidu kombinují na své polovině, hosté ani nenapadají.

43
    Oranžoví chtěli rychle rozehrát, ale rozhodčí Šimeček nebyl spokojen s místem, odkud se balon poslal do hry.

44
    První poločas se pomalu blíží ke konci, zdá se, že hosté vedení udrží i přes aktivitu domácích.

45

První poločas je minulostí. Liberec zatím vede o jednu branku, tu obstaral Jihokorejec Kanghyun Yu. Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

Velvary byly po první půli lepším týmem, ale trápí je koncovka. Libereckým stačilo jen pár šancí a šli do vedení.

46

46
    Je tu druhý poločas, ve kterém se rozhodne o tom, kdo dnes získá všechny tři body! U míče jsou liberečtí.

47
    Dlouhý nákop od Měsíčka trefil jen hlavu prvního obránce Liberce.

48
    Volný kop pro Velvary, z levé strany ho zahraje Dvořák.

48
    Byl z toho závar ve vápně, a potom co se zvedají hráči Liberce z trávníku, se může pokračovat.

49
    Souboj u levé lajny vyšel lépe pro domácí, ti se tak drží na balonu.

50
    Ale ta přesnost přihrávek není bůhvíjaká, hosté se tak snadno k míči zase dostanou.

51
    Rohový kop z pravé strany budou zahrávat hosté.

52
    Krásná průniková přihrávka Mashikeho nenašla, ale Měsíček musel z brány a pak jej přehodil jeden z útočníků Liberce. Jeden z domácích ale stál na čáře a jasné brance zabránil!

53
    Tvrdou ránu teď schytal Šollar, ale rychle se zvedl z trávníku.

54
    Skvělý Vliegen právě vychytal domácího útočníka, který pálil z pravé strany!

55
    Hosté získali rohový kop, z levé strany míč pošlou do vápna.

56
    Tak nakonec nakrátko rozehraný roh. Jenže nebezpečný vůbec nebyl.

57
    Střelec první branky Yu se trochu déle zvedal z trávníku, ale je v pořádku.

58
    Domácí byli rychle zastaveni, ale liberečtí v klidu čekají na své polovině.

59
    Domácím se zatím jejich aktivita nevyplácí, Liberec v klidu brání.

60
    60 minut za námi. Dvořák tak dlouho přemýšlel, co s míčem udělá, až jej poslal jen do rukavic Vliegena.

61
    Šustr si zahrával s ohněm, když kličkoval jako stoper před útočníkem hostů.

61
    Střídání v týmu TJ Slovan Velvary: ze hřiště odchází Polák, přichází Valenta.
    Střídání v týmu TJ Slovan Velvary: ze hřiště odchází Radek Dvořák, přichází Bulíř.

63
    Žlutou kartu dostává Vrabec (FC Slovan Liberec B).

64
    Domácí mají rohový kop z levé strany, jak si s ním poradí?

64
    Ani tento roh se domácím nevyvedl, Vliegen nebude logicky s rozehrávkou pospíchat.

65
    Závar ve vápně Liberce ohrožením branky neskončil. Na zemi ležel chvíli Šollar.

67
    Žlutou kartu dostává Tenkl (TJ Slovan Velvary).

67
    Měsíček za pár okamžiků pošle míč do hry. Ale Valentu nenašel.

68
    Druhý poločas je zatím takový bez nápadu, spíše vidíme bojovný fotbal s málem příležitostí, s výjimkou těch v 52. a 54. minutě.

69
    Domácí teď přestřelili branku, Vliegen bude rozehrávat.

70
    Velvary ovládají balon, a teď zkusí dlouhý aut do šestnáctky.

71
    Ani tento pokus domácím žádnou šanci nepřinesl.

72
    Liberec se zdá být spokojen s jednogólovým náskokem a příliš se do útočení nepouští.

73
    Rohový kop z pravé strany pro Velvary, ohrozí tentokrát branku?

73
    Střídání v týmu TJ Slovan Velvary: ze hřiště odchází Šollar, přichází Müller.

74
    Valenta sice skákavý míč trefil, ale také zasáhl pouze nohy libereckého obránce.

75
    Modří pořád neopouští míč, ten jim ani jen tak liberečtí nemohou sebrat.

76
    Vliegen musel z brány a vyboxoval míč pryč z vápna. Chvíli ležel na trávníku jeden z obránců Liberce.

77
    I Liberec se po delší době dostal k hracímu předmětu, a domácí nedovoleně hosty zastavili.

79
    Dalekým odkopem se míč dostává jen na oranžové kopačky. Domácí se dnes nemohou prosadit zatím.

80
    80 minut za námi, a stále to vypadá na vítězství rezervního týmu Liberce. Ten se zvládá ubránit náporu Velvar.

81
    Vliegen dalekým nákopem pošle míč zpátky do hry.

82
    Tlak Velvar se v závěru zvyšuje, ale bohužel pro domácí, stále chybí ta přesnost.

83
    To vypadá na zranění domácího brankáře, ale naštěstí se zvedl a pokračuje ve hře.

84
    Liberečtí mají rohový kop z levé strany, jak s ním naloží?

84
    Střídání v týmu TJ Slovan Velvary: ze hřiště odchází Chábera, přichází Nosek.

84
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec B: ze hřiště odchází Machuča, přichází Petr.

85
    A teď musí domácí poděkovat Měsíčkovi, který fantasticky se přesunul a chytil jasnou branku!

87
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec B: ze hřiště odchází Michal, přichází Kratochvíl.

88
    Balon je na polovině domácích, ti stále mají čas na to, aby vyrovnali.

89
    Průniková přihrávka se domácím nepodařila, od branky vykopne Vliegen.

90
    A další záchrana na čáře, letící míč zachránil před jasným gólem domácí obránce!

90
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec B: ze hřiště odchází Gembický, přichází Mečíř.

90+1
    Žlutou kartu dostává Nosek (TJ Slovan Velvary).

90+2
    Tři minuty nastavil hlavní arbitr Šimeček.

90+3
    Poslední pokus domácích, který mířil vysoko nad branku. Více se už nestane.

90+3

Je hotovo! Hosté z Liberce si připisují do tabulky tři body. Jedinou trefu obstaral Jihokorejec Kanghyun Yu, pak ještě domácí zachránili hned dva pokusy na čáře. Velvary sice byly na míči aktivnější, ale nedokázali proměnit ani jednu z nabídnutých šancí. Což rozhodlo dnešní utkání.

To je ode mě z Velvar pro dnešek vše, u fotbalových přenosů na počtenou!

Dnešní utkání sledovalo 310 diváků. (19:16:26)