CSKA Moskva – IHS Riga 6:2 (kon.) | Třinec – Malmö Redhawks 11:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 2:5 (kon.)
Jaroslavl – K. Vary 3:5 (kon.) | Sparta – CSKA Moskva 1:9 (kon.) | K. Vary – Třinec 3:2 (kon.)
Vítkovice – IHS Riga 3:9 (kon.) | Jaroslavl – Malmö Redhawks 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Sparta Praha
1:9 (0:4, 0:3, 1:2)
CSKA Moskva
Sobota 10.08.2019, 15:30President Cup

Příjemné sobotní odpoledne z Mini WERK ARENY! Druhý hrací den se přehoupl do druhé poloviny a na programu je dohrávka skupin. V dnešním duelu na sebe narazí HC Sparta Praha a CSKA Moskva. Utkání začíná v 15:30.

HC Sparta Praha: Dlouhý (Hrabal) – Adamec, Ducháč, Horáček, Tomov, Brůna, Ludvík, David, Menzel, Theimer – Straka, Potůček, Vitouch, Senčák, Zembol, Bareš, Červenka, Höll, Broš, Pražák.

CSKA Moskva: Dornjanu (Novožilov) – Makejev, Borisenko, Duda, Birjukov, Barabuša, Vanin, Volkov, Levitskij – Lechkov, Panin, Dolčenkov, Gimbatov, Volovlikov, Panferov, Jančanka, Sredin, Makarov, Kazarov, Dejev, Grigorev.

Rozhodčí: Trombik – Szewieczek, Kapitanov.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování vyhráli hráči CSKA, puk se ale záhy ocitnul mimo hrací plochu.

01:20
    Sparta je o něco aktivnější, na klec CSKA už vyslali dvě střely.

02:40
    Moskva se usadila v pásmu Sparty, Pražané se ale záhy dokázali osvobodit.

03:30
    CSKA nyní kombinuje v obranném pásmu, kotouč ale po náporu Sparty končí mimo ledovou plochu.

04:30
    Hráči CSKA vyhazují až na zakázané uvolnění, hra se přerušuje.

05:50
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Úvodní branka utkání je tu. Závaru před gólmanem Sparty dokázal využít KIRIL DOLČENKOV. Asistence: Jančanaka a Sredin.

08:00
    Icing CSKA přerušuje hru.

08:40
    Oba celky se snaží usadit v pásmu soupeře, nikomu se to ale příliš nedaří.

09:02
    Rusové opět skórují. V signalizované výhodě se před klecí Sparty prosazuje ROMAN MAKAROV. Asistence: Dolčenkov.

09:35
    Hrabalova lapačka přerušuje hru.

10:13
    CSKA nyní odvážně kombinuje ve svém pásmu, Spartě se ale podařilo získat kotouč až ve středním pásmu.

11:12
    Ofsajd Sparty, hra se přerušuje a vrací do středního pásma.

11:57
    Sparťané opět v postavení mimo hru, čárový sudí přerušuje hru.

12:39
    Dornjanu nyní několikrát pomohl CSKA v rozehrávce, Hrabal na druhé straně raději kotouč schoval v lapačce.

13:47
    Ruský celek opět uzavřen v obranném pásmu, Pražané nyní dominují.

14:49
    I přes dominaci Sparty se prosazují hosté z Moskvy. PAVEL VOLOVLIKOV se dokázal prosmýknout mezi bránícími hráči a poté překonal Hrabala v kleci Prahy. Asistence: Lechkov.

15:31
    Rusové přidávají další branku, po střele ROMANA MAKAROVA se kotouč odrazil od jednoho z bránících hráčů za záda bezmocného Hrabala. Asistence: Roman Borisenko.

16:44
    CSKA se opět řítilo do útoku, nyní je však zastavil ofsajd.

17:20
    Ze strkanice za Hrabalem vyšla lépe Sparta, která ihned vyváží kotouč z pásma.

18:45
    Kotouč je nyní delší dobu v držení Sparty, která má nyní navíc k dispozici signalizovanou výhodu.

18:59
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Borisenko – 2 min., držení).

19:20
    Bareš se řítil na brankáře CSKA, byl ale zastaven hned trojicí bránících.

19:30
    Sparta se i přes početní výhodu drží ve svém pásmu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:25.

Úvodní dvacetiminutovka je za námi, přes velký tlak Sparťanů se z gólu radovalo pouze CSKA. Rusové tak po první třetině vedou 4:0.

20:01

20:10
    Vstup Sparty do této třetiny je o něco opatrnější, než vstup do třetiny předchozí. I tak si Pražané připisují první střelu v této části hry.

21:10
    CSKA v plném počtu.

22:04
    Sparťané opět měli puk pod kontrolou déle, ale CSKA dokázali využít jedinou šanci. Před Hrabalem se dokázal prosadit PAVEL VOVOLIKOV. Asistence: Roman Makarov a Artem Kazakov.

23:33
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Zembol – 2 min., hákování).

23:50
    Nyní bude mít CSKA možnost přidat další branku, Sparťané ale puk při první možné příležitosti vyhodili z pásma.

24:55
    Moskva stále utahuje smyčku okolo Hrabala, střelu na strážce pražské svatyně zatím nevyslali.

25:33
    Sparta hraje v plném počtu, do předu se ale hrne opět CSKA.

26:06
    Sparta byla v útoku příliš horlivá a píská se ofsajd.

27:10
    Pražané jsou opět aktivnější, dočká se tým z hlavního města konečně branky?

27:42
    Po teči jednoho ze Sparťanů se puk ocitl na střídačce CSKA.

28:05
    Buly před Hrabalem vyhrála Sparta, ta ale záhy puk vyhazuje na zakázané uvolnění.

28:45
    Po buly před Hrabalem se CSKA drželo v pásmu Sparty, ke střele se odhodlal ARTEM BARBUŠA, který svou brankou zvyšuje již na 6:0 ve prospěch ruského giganta. Asistence: Dolčenkov.

28:45
    Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hrabal, přichází Dlouhý.

29:30
    Sparťané opět vyhazují na zakázané uvolnění, využijí toho hráči CSKA znovu?

31:00
    Sparťané opět kombinovali před Dornajunem, CSKA ale vyhnalo Pražany z pásma pryč.

32:08
    Pražané nyní ohrozili klec CSKA dvěma střelami, maskovaný Rus si ale s oběma dokázal poradit.

33:28
    Sparta opět v akci, Dornjanu je ale stále bezchybný.

34:00
    Dvě rychlé akce na obou stranách kluziště, žádný z celků se ale nedostal do vyloženě gólové šance.

35:01
    CSKA se drží v pásmu Sparty, Dlouhý se musí mít na pozoru.

36:08
    Dronajanu si i nyní poradil se střelou jednoho ze Sparťanů a stále tak drží čisté konto.

36:40
    Po zakázaném uvolnění CSKA se kotouče ujal opět ruský celek.

37:12
    Sparťané opět příliš horliví v útoku, píská se ofsajd.

38:14
    Dlouhý si nyní poradil s nebezpečnou střelou od modré, kterou vyrazil do rohu ledové plochy.

39:08
    Pražanům se v akci dva na dva nepodařilo dostat do zakončení a do útoku spěchá CSKA.

39:46
    Přeci jen se ještě v druhé třetině siréna v Mini WERK ARENĚ rozezvučela. Po kombinaci v pásmu Sparty se prosazuje DANIL GRIGOREV. Asistence: Pavel Volovlikov a Aleksandr Lechkov.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:10.

Druhá třetina byla na góly o něco chudší, ruský celek je i přesto v sedmibrankovém vedení a svědomitě si kráčí pro výhru v tomto utkání.

40:01

40:24
    Sparta vstoupila do poslední třetiny agresivně, uvidíme, jak se jim podaří čelit tlaku Rusů.

41:45
    I nyní jsou Pražané v útoku, CSKA je ale zatím ke střele nepustilo.

42:37
    Teď naopak Sparťany v přechodu do útoku zastavil ofsajd.

43:20
    Makarova střela byla pouze zblokována do rohu kluziště.

43:31
    Sparta vyhazuje až na zakázané uvolnění.

44:03
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Makajev – trestné střílení, zdržování hry / padnutí na puk).

44:03
    Broš v nařízeném trestném střílení brankáře CSKA překonat nedokázal, jeho střelu dokázal Rus vyrazit nad svou klec.

46:38
    Sparta kombinuje za klecí Dlouhého, CSKA nikam nespěchá.

48:12
    Nyní ale ruský celek do útoku pospíchal a to se mu vyplatilo, ROMAN MAKAROV svou brankou na 8:0 završuje hattrick. Asistence: Artem Kazakov.

49:30
    Sparta nyní drží kotouč ve středním pásmu.

49:41
    Sparta právě vstřelila branku!
    Dlouho se Sparta snažila o vsítění branky, to je jí ale podařilo až nyní, JOSEF BROŠ alespoň kosmeticky upravuje gólové skóre zápasu. Bez asistence.

50:01
    Po souboji s gólmanem Sparty odkulhává Gimbatov na střídačku.

50:13
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jančanka – 2 min., podrážení).

50:23
    Ruská lokomotiva nezpomaluje, tlak v pásmu Sparty ukončil svým zákrokem Dlouhý.

51:03
    Ani z protiútoku se Sparta ke střele nedostala, obrana CSKA nyní pracuje opravdu svědomitě.

52:13
    CSKA je v plném počtu.

52:49
    Sparťané se v posledních minutách snaží usadit v pásmu CSKA, to se jí ale příliš nedaří.

54:06
    Pražanům se na poslední chvíli podařilo zlikvidovat nápor hladových Rusů.

55:30
    Dlouhý se ale musí v brance Sparty, jen v této třetině na něj šlo alespoň dvanáct střel.

56:05
    Gólovým radovánkám ze strany CSKA ještě není konec, devátou branku do klece Sparty přidává ARTEM DUDA. Asistence: Danil Grigorev.

56:20
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David – 2 min., hrubost).

56:46
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Makarov – 2 min., sekání).

57:30
    Hra ve čtyřech na obou stranách, v útoku se nyní nachází CSKA.

57:56
    Sparťané alespoň vyhazují na zakázané uvolnění, CSKA tlačí a jde vidět, že chtějí v tomto utkání vsítit deset branek.

58:20
    Sparta v plném počtu, Dlouhý i přesto musel zasahovat proti střele jednoho z Rusů.

58:46
    Oba týmy jsou v plném počtu, hráči CSKA ihned spěchají dopředu.

Je konec! CSKA poráží v tomto utkání Spartu vysoko 9:1.
    Nejlepšími hráči utkání jsou:
    CSKA – DOLČENKOV
    Sparta – JAN DLOUHÝ

Další utkání v Mini WERK ARÉNĚ plánován na 18:00. Utkají se v něm celky HC Vítkovice Ridera a HS Riga. (17:47:14)

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 50. Broš – 6. Dolčenkov (Jančanaka, Sredin), 10. Makarov (Dolčenkov), 15. Volovlikov (Lechkov), 16. Makarov (Borisenko), 23. Volovlikov (Makarov, Kaztakov), 29. Barbuša (Dolčenkov), 40. Grigorev (Volovlikov, Lechkov), 49. Makarov (Kazakov), 57. Duda (Grigorev)

HC Sparta Praha: Hrabal (29. Dlouhý) – Adamec, Ducháč, Horáček, Tomov, Brůna, Ludvík, David, Menzel, Theimer – Straka, Potůček, Vitouch, Senčák, Zembol, Bareš, Červenka, Höll, Broš, Pražák.

Rozhodčí: Trombik – Szewieczek, Kapitanov