Seattle – New England 3:3 (kon.) | Toronto – Orlando City 1:1 (kon.) | Columbus – Cincinnati 2:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 5:3 (kon.) | Kansas City – Real Salt Lake 1:2 (kon.) | Chicago Fire – Montreal 3:2 (kon.)
Colorado Rapids – San Jose 2:1 (kon.) | Portland – Vancouver 3:1 (kon.) | Atlanta United – New York City 2:1 (kon.)
Atlanta United FC
2:1 (1:0)
New York City FC
Neděle 11.08.2019, 22:00 • Mercedes-Benz Stadium • Americká MLS

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

V dalším zápase MLS se nám utkají dva extrémně silní soupeři. Jsou jimi domácí Atlanta United FC a hostující New York City FC. Oba týmy v posledních sezónách patřily k tomu nejlepšímu, co nám může tato liga nabídnou, proto tento zápas slibuje strhující podívanou.

Domácí Atlanta United FC se momentálně nachází se ziskem 39 bodů za 24 zápasu na krásném druhém místě ve východní konferenci. Protějšek z New Yorku má sice o 1 bod méně než Atlanta, ale má také 2 zápasy k dobru oproti jejich dnešnímu soupeři, takže se dá říci, že oba týmy jsou na tom velice podobně.

V zápase budeme také sledovat druhého nejlepšího střelce letošního ročníku MLS. Je jim Josef Martinez, který hájí barvy domácí Atlanty a zatím dokázal skórovat hned osmnáctkrát, což je úctyhodné číslo. V minulém ročníku byl tento kanonýr dokonce nejlepším střelcem celé ligy, když dokázal vsítit neuvěřitelných 31 branek.

Vzájemná bilance těchto dvou týmů nemá velkou historii, jelikož Atlanta
    United FC se do MLS připojila až v roce 2017, kdy došlo k rozšíření soutěže. Tento klub se rychle rozkoukal a zařadil se hned k tomu nejlepšímu, co nám tato liga nabízí.

Týmy proti sobě sehrály 6 zápasů, ve třech z nich byla úspěšnější Atlanta, dva zápasy skončily nerozhodně a jednou se podařilo týmu New York City FC ukořistit 3 body za výhru 3:1.

Atlanta United FC: Guzan – Escobar, González Pirez, Robinson, Gressel – Barco, Remedi, Nagbe – Meram, J. Martínez, G. Martínez
    Náhradníci: Kann, Parkhurst, Pogba, Hyndman, Pereira, Villalba, Larentowicz

New York City FC: Johnson – Matarrita, Callens, Chanot, Tinnerholm – Castellanos, Ofori, Sands, Ring – Moralez, Mitrita
    Náhradníci: Stuver, Ibeagha, Miller, Mackay-Steven, Rocha, Parks, Héber

Rozhodčí: Marrufo – Anderson, Da Silva.

Oba celky jsou již nastoupeny na hřišti. Domácí Atlanta zvolila dresy červené barvy, hosté z New Yorku budou hájit barvy modré.

1

1
    První možnost útoku měli hosté, ale jejich centr byl zablokován obranou domácích.

2
    Obrovská šance na straně domácích! Přízemní centr nalezl Josefa Martíneze, ten ale přestřelil.
    2. Josef Martínez v první šanci zápasu přestřelil.

3
    A další vyložená tutovka! Opět byl sám před bránou Josef Martínez, kterého však vychytal gólman hostů.
    3. Další šance Martíneze, tentokrát ho vychytal Johnson.

5
    Rohový kop pro domácí Atlantu.

6
    Atlanta do toho pořádně šlápla, zatím je na hřišti v podstatě jenom tento celek. New York se prozatím k ničemu nedostal.

9
    Atlanta je sice na míči, ale hráči New Yorku v této fázi zápasu bráni důsledně.

10
    Rohový kop opět domácí, už třetí v řadě.

11
    Nepřesná nahrávka na G. Martíneze, bude následovat odkop od brány Johnsona.

12
    Centr Gressela si v pohodě našel Johnson.

14
    New York se vymanil z tlaku a mířil dopředu. Mitrita ale minul prostor mezi tyčemi.

16
    Zdá se, že New York je z nejhoršího venku. Největší tlak Atlanty je nejspíše za námi.

19
    Rohový kop pro hosty.

19
    Hlavička Sandse mířila mimo tři tyče.

20
    První žlutá karta zápasu, dostává ji domácí Leandro González Pirez.

22
    Rohový kop pro Atlantu.

23
    Castellanos se řítil sám na domácího brankáře. Guzan byl ale včas na zemi a zastavil pokus hostujícího záložníka.
    23. Moralez poslal do šance Castellanose. Toho vychytal domácí brankář.

25
    Josef Martínez se mohl řítit sám na bránu, jenomže pas Barca byl příliš dlouhý.

27
    Žlutá karta pro hostujícího Jamese Sandse.

28
    Mitrita byl nyní hodně nevybíravě sražen k zemi úderem do obličeje. Vše se ale nejspíše obejde bez karetního trestu.

29
    Roh pro hosty.

30
    Pro centr Gressela si došel Johnson a u míče opět hosté.

32
    Míč se nyní pohybuje zprava doleva, ale ani jeden tým není schopen akci dotáhnout do zdárného konce.

33
    Standardka pro domácí Atlantu, přijde nejspíše centr do území, které stráží Johnson.

34
    Domácí sice vstřelili gól, ale po zhlédnutí videa byla branka odvolána za faul Milese Robinsona.
    34. Domácí vstřelili gól, ale ten nebyl uznán pro útočný faul.

37
    Žlutá karta za skluz pro Ronalda Matarritu.

39
    Centr Merama byl zablokován a uvidíme další roh pro domácí.

40
    Obrovská šance pro Justina Merama, ale bude z toho pouze další roh, jelikož jeho pokus byl zablokován.

41
    Ošetření pro hostujícího Chanota.

42
    Atlanta právě vstřelila branku!
    Teď už to domácím vyšlo! Centr Gressela našla naprosto přesně JOSEFA MARTÍNEZE, který přeskočil svého strážce a dostal míč do sítě hostů. 1:0
    42. Josef MARTÍNEZ - 1:0

44
    Josef Martínez mohl přidat druhý gól, ale Johnson včas vyběhl a byl u míče dříve než venezuelský útočník.

45
    Další šance pro Josefa Martíneze! Tentokrát jeho pokus Johnson vyškrábl mimo tři tyče. Bude následovat roh.

45
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+2
    Standardka z nebezpečné pozice pro hosty. Uvidíme srovnání před koncem poločasu?

45+3
    Castellanos nakonec trefil pouze zeď z hráčů domácích.

45+3
    Poslední akci poločasu budou mít na svědomí domácí.

45+4

Skončil nám první poločas mezi Atlantou a New Yorkem. Domácí celek byl po většinu poločasu aktivnějším týmem. První gól jim sice nebyl uznán z důvodu útočného faulu, ale po gólu Josefa Martíneze jdou hráči Atlanty do kabiny se zaslouženým vedením 1:0.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:10

Domácí už jsou asi 3 minuty nastoupeni na hřišti. Čeká se na hostující celek.

46

47
    Gonzalo Martínez šel z úhlu na brankáře Johnsona, ten si však s danou situací poradil.

50
    Přečíslení New Yorku skončilo střelou Castellanose, který těsně minul levou tyč domácí brány.

52
    Dlouhý pas Robinsona našel Josefa Martíneze, který tvrdě vystřelil, ale bohužel pro domácí míč těsně minul bránu hostí.

54
    Skvělou střelou z třiceti metrů se blýskl Gonzalo Martínez. Sean Johnson byl ale připraven a míč polapil.
    54. Ránu Gonzala Martíneze z přímého kopu nadvakrát zkrotil brankář Johnson.

58
    Nyní sledujeme asi nejnudnější pasáž zápasu. Poslední minuty jsou bez šancí.

59
    Žlutá karta pro Gonzala Martíneze za skluz na Callense.

61
    Zmatky před bránou New Yorku dokázali obránci hostí vyřešit.

61
    Budeme svědky penalty pro domácí Atlantu!
    61. Penaltová situace.

62
    Míč si bere Josef Martínez.

63
    JOSEF MARTÍNEZ si postavil míč na penaltový puntík a Seanu Johnsonovi nebylo nic platné, že uhodl stranu. Martínez poslal míč nechytatelně k tyči. 2:0
    63. Josef MARTÍNEZ - 2:0

65
    Střela Gonzala Martíneze byla zablokována. Budeme svědky rohového kopu pro domácí celek.

66
    Střídání v týmu New York City FC. Odchází James Sands, přichází Héber.

69
    Opět jsme svědky aktivity domácí Atlanty.

69
    Žlutá karta pro Juliana Gressela za potažení svého protihráče.

70
    Střídání v týmu New York City FC. Odchází Ebenezer Ofori, přichází Keaton Parks.

72
    Pro centr Gressela si Johnson v pohodě došel a rozehrává akci hostí.

72
    Maximiliano Moralez vystřelil velice nebezpečně, ale trefil pouze vnější tyč.

73

74
    Žlutá karta pro hostujícího Maxima Chanota

75
    Roh pro Atlantu.

75
    Střídání v týmu New York City FC. Odchází Alexandru Mitrita, přichází Gary Mackay-Steven.

78
    Střídání v týmu Atlanta United FC. Odchází Ezequiel Barco, přichází Emerson Hyndman.

78
    Střídání v týmu Atlanta United FC. Odchází Eric Remedi, přichází Jeff Larentowicz.

79
    Josef Martínez šel sám na Johnsona, ten však zasáhl.
    79. Josef Martínez měl další velkou šanci, Johnson hosty podržel.

81
    New York City právě vstřelilo branku!
    A máme tady drama! Centr Moraleze sklepl Castellanos přímo před HÉBERA, který zvolil razantní zakončení a zvolil jej dobře, Guzan totiž na jeho střelu nedosáhl.
    81. HÉBER - 2:1

84
    Nepřesný centr Moraleze nenašel nikoho. Bude se odkopávat od brány Atlanty.

85
    Situaci 2 na 2 sice domácí nevyřešili nejhůře, ale Josefa Martíneze zradilo zpracování těžké nahrávky.

88
    New York by se potřeboval dostat do soustavnějšího tlaku, to se jim prozatím nedaří.

89
    Centr do nebezpečné pozice si našel domácí brankář Guzan.

90
    Pěkná střela Gressela je zneškodněna rukavicemi Johnsona. Budeme svědky rohového kopu domácích.

90
    Rozhodčí přidává 4 minuty.

90+1
    Castellanos se skvěle dostal do výhodné pozice, ale na poslední chvíli byl zablokován domácí obranou.

90+2
    Zákrok před bránou hostí na G. Martíneze byl nyní diskutabilní. Domácí chtěli penaltu a asi se i pískat měla, ale hlavní rozhodčí tak neučinil a pokračujeme dále.

90+4
    Míč je daleko od brány, kterou střeží Guzan. Vypadá to, že Atlanta si dojde pro 3 body.

90+5

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:21.

Skončilo nám velice zajímavý zápas MLS mezi týmy Atlanta United FC a New York City FC. K vidění bylo přehršel útočných výpadů a šancí. Jako první dokázal svou příležitost využít Josef Martínez a domácí Atlanta šla do kabin o poločase za stavu 1:0. Ve druhém poločase pokračovala Atlanta ve větší aktivitě a zásluhou Martíneze přidala zaslouženě druhý gól do sítě Johnsona. New York se sice v 81. minutě zmohl na snížení z kopačky Hébera, ale to bylo z jejich strany vše a utkání nakonec prohráli 2:1.

Ode mne je to vše, přeji dobrý vstup do nového týdne! (00:05:56)

Tomáš Němčík

Branky: 42. J.Martínez (Gressel), 63. Martínez (pen.) – 81. Héber (Castellanos, Moralez)

Karty:   20. Pirez (ATA), 59. G.Martínez (ATA), 69. Gressel (ATA) – 27. Sands (NYC), 37. Matarrita (NYC), 74. Chanot (NYC)

Atlanta United FC: Guzan (C) – Escobar, González Pirez, Robinson, Gressel – Barco (78. Hyndman), Remedi (78. Larentowicz), Nagbe – Meram, J. Martínez, G. Martínez

New York City FC: Johnson – Matarrita, Callens, Chanot, Tinnerholm – Castellanos, Ofori (70. Parks), Sands (66. Héber), Ring (C) – Moralez, Mitrita (75. Mackay-Steven)

Rozhodčí: Marrufo – Anderson, Da Silva