Třinec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Trenčín 6:3 (kon.) | Chomutov – Litoměřice 3:2 (kon.)
Třebíč – Žďár n/S 2:0 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Jihlava – Prostějov 6:0 (kon.)
Frýdek-M. – Havířov 2:3 (kon.) | Kadaň – Klatovy 2:5 (kon.) | K. Vary – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Martin – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.) | Michalovce – Linz 4:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Dubnica 2:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kolín 7:5 (3:2 po s.n.) | Děčín – Mostečtí Lvi 7:10 (kon.) | Nový Jičín – Opava 1:5 (kon.)
Nitra – Ženeva 1:6 (kon.) | Rapperswil – Vítkovice 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 13.08.2019, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Utkání nabídlo ještě dodatečné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Novosibirsk výsledkem 2:0. (20:17:21)

Ačkoli si Karlovy Vary neodnáší vítězství, zajisté budou ledovat mnoho bolestivých ran, které schytaly od Novosibirsku. Domácí drželi s hostujícím celkem krok, šťastnější však byla Sibir. V 54. minutě srovnal skóre Tomáš Rachůnek, karlovarská radost netrvala ani minutu, když v tu se prosadil Torčenjuk.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se s Vámi Kamila Ströerová.

59:47
    Třináct vteřin dělí Novosibirsk od výhry v karlovarské hale.

59:32
    Poskakující puk se snažil dopravit Kohout za záda Sateriho, který jej raději schoval do lapačky.

59:02
    Novosibirsk se snaží poslat puk do prázdné brány, Karlovarští si je hlídají.

58:51
    Karlovy Vary se budou snažit prosadit se šesti bruslaři na ledě. Novotný zůstává na střídačce!

Oddechový čas pro hosty.

58:51
    Sibiřané vyhazují až na zakázané uvolnění, hra zůstává před Saterim.

58:45
    Hosté hrají v plném počtu.

58:14
    Rusové si hlídají skóre a pokouší se vyvarovat všech chyb, které by Novosibirsk mohly stát vítězství.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:28
    Vildumerz zůstal sám stát v mezikruží, kotouč se k němu dokutálel, jeho střela pak mířila mimo bránu hostů.

57:10
    Domácím se nedaří ani udržet před Saterim. Výborná obrana Novosibirsku si všechny hráče v zeleném bedlivě hlídá.

56:41
    Tři minuty před závěrečnou sirenou si Energie zahraje další přesilovou hru. Na trestné lavici se zabydlel Sam Lofquist (SIB) za držení soupeře.

56:15
    Nicolas Hlava se přibližoval gólu, nakonec jej zastavil Sateri.

55:38
    Karlovarským se povedlo osvobodit z ruského sevření a pokusili se zaútočit. To se Energii ale nedaří a hra se vrací před Novotného.

Dnešní utkání sleduje 2094 diváků.

54:05
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté si takřka okamžitě vzali vedení zpátky na svou stranu. Ve vlastním oslabení ujel karlovarské obraně ALEXANDER TORČENJUK a kličkou do forhendu pokořil Filipa Novotného. Bez asistence

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 11. Šenkeřík (Kohout), 54. Rachůnek (Skuhravý) – 23. Puustinen (Peltola, Ruohomaa), 39. Komarov (Chabarov), 55. Torčenjuk

HC Energie Karlovy Vary: Novotný, (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský – Graňák “A”, Plutnar – Šáfář, Eminger – Rohan, Kubka – Rachůnek “A”, Gríger, Vildumetz – Mikúš, Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý “C”, Vondráček – Gorčík, Kverka, Hlava
    HC Sibir Novosibirsk: Sateri (Krasikov) – Demidov, Lofquist – Morozov, Loginov "C" – Alexejev, Jermakov – Timašhov, Chabarov – Sajustov, Torčenjuk, Ruohomaa – Kazakov, Komarov, Chesalin – Pervušhin, Michajlov, Milovzorov "A", Puustinen, Peltola "A", Šaškov

Rozhodčí: Micka, Horák – Gerát, Hynek