Třinec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Trenčín 6:3 (kon.) | Chomutov – Litoměřice 3:2 (kon.)
Třebíč – Žďár n/S 2:0 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Jihlava – Prostějov 6:0 (kon.)
Frýdek-M. – Havířov 2:3 (kon.) | Kadaň – Klatovy 2:5 (kon.) | K. Vary – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Martin – Liptovský Mikuláš 1:3 (kon.) | Michalovce – Linz 4:3 (kon.) | Val.Meziříčí – Dubnica nad Váhom 2:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kolín 7:5 (3:2 po s.n.) | Děčín – MOSTEČTÍ LVI 7:10 (kon.) | Nový Jičín – Opava 1:5 (kon.)
Nitra – Genève 1:6 (kon.) | Rapperswil – Vítkovice 4:2 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Úterý 13.08.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
  59:32 ADÁMEK - 5:2
   
  59:32
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oceláři ubránili tlak Komety a střelou do prázdné branky přidávají pátou branku! MARIAN ADÁMEK si v rohu vlastního pásma sebral puk a vysokým lobem jej poslal přímo do prázdné branky! Bez asistence.
   
  58:35
  Kometa je zpět v útočném pásmu a brankář Klimeš na střídačce! Hosté hrají se šesti bruslaři v poli.
   
  58:10
  Elitní formace Komety si v útočném pásmu počínala opět aktivně, Holík ale ani jednu ze svých střel mimo Kváčům dosah neusměrnil. Tomáš Marcinko při bránění fauloval Hrušku, Kometu čeká přesilovka.
   
  49:19
  Oceláři se natlačili do útočného pásma, po Hrehorčákově pasu se ke střele z bezprostřední blízkosti dostal Tomáš Marcinko, ten ale trefil jen tyč Klimešovy branky!
  44:54 HOLÍK - 4:2
   
  44:54
  Kometa právě vstřelila branku!
  Hosté využívají početní výhodu a snižují své manko! PETR HOLÍK dostal hodně prostoru na levé straně kluziště a nechytatelnou střelou do horního růžku prostřelil bezmocného Kváču! Asistence: Peter Mueller.
   
  43:09
  Kometa si po faulu Tomáše Marcinka zahraje přesilovou hru, slovenský útočník musel použít hákování.
   
  39:25
  Tomáš Plekanec dostal přihrávku přesně mezi oba třinecké beky, elitní útočník Komety ale v zakončení selhal a trefil jen připraveného Kváču!
  35:41 CHMIELEWSKI - 4:1
   
  35:41
  Třinec právě vstřelil branku!
  Po další akci to již neplatí, čepice na led! David Musil dlouhým pasem do akce vyslal Michala Kovařčíka, který v útočném pásmu přenechal puk ARONOVI CHMIELEWSKÉMU, jenž z první nedal Klimešovi sebemenší šanci! Hattrick! Asistence: Michal Kovařčík, David Musil.
   
  33:43
  Oceláři mohli přidat čtvrtou branku! Marian Adámek z vlastního pásma zavezl kotouč do útočné třetiny, tam si jej vyměnil s Michalem Kovařčíkem, tísněn v zakončení ale nedokázal přesně usměrnit prudký Kovařčíkův pas!
  27:58 NOVOTNÝ - 3:1
   
  27:58
  Třinec právě vstřelil branku!
  Další útočná akce domácích, další kotouč v brněnské síti! Jiří Polanský ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku a poslal puk do jízdy rozjetému ŠTĚPÁNOVI NOVOTNÉMU! Třinecký útočník se natlačil před Klimeše a střelou do horních pater branky zvýšil třinecké vedení! Asistence: Jiří Polanský.
  27:16 CHMIELEWSKI - 2:1
   
  27:16
  Třinec právě vstřelil branku!
  Vylučovat se nebude, Oceláři využívají signalizovanou výhodu a otáčejí zápas na svou stranu! ARON CHMIELEWSKI si chytře vybruslil z rohu kluziště, prodral se kolem tří bránících hráčů a nechytatelnou střelou na první tyč podruhé rozvlnil síť za Klimešovými zády! Asistence: Tomáš Marcinko.
   
  21:36
  Oceláři vstoupili do prostřední dvacetiminutovky velmi aktivně a vybojovali si první přesilovku. Tomáš Malec se ve vlastním pásmu provinil hákováním.
   
  19:19
  Jan Hladonik se po Hrňově přiťuknutí dostal do ideální střelecké pozice, Hladonika ale na poslední chvíli zablokoval jeden z bránících hráčů a puk přeletěl brněnskou klec.
  15:08 CHMIELEWSKI - 1:1
   
  15:08
  Třinec právě vstřelil branku!
  Hosté si tak dlouho hráli s kotoučem, až o něj přišli a nakonec z hole ARONA CHMIELEWSKÉHO inkasují! David Kofroň ve středním pásmu zachytil brněnskou rozehrávku a poslal puk polskému útočníkovi do jízdy! Chmielewski zachoval klidnou hlavu a z kruhu pro vhazování propálil Klimeše mezi betony! Asistence: David Kofroň.
  09:22 JENYŠ - 0:1
   
  09:22
  Kometa právě vstřelila branku!
  Hosté dostali hru do třinecké třetiny a po krásné kombinaci se ujímají vedení! Peter Mueller v rohu útočného pásma obral o kotouč dva bránící hráče a milimetrovým pasem našel mezi kruhy nehlídaného PAVLA JENYŠE! Ten zachoval chladnou hlavu a poslal kotouč do horního růžku Kváčovy branky! Asistence: Peter Mueller.
   
  06:19
  Doudera ve vlastním pásmu zachytil Malcovo nahození a dlouhým pasem vyslal do úniku rozjetého Hrňu! Třinecký útočník zkusil střelu na Vejmelkovu lapačku, puk ale branku netrefil!

  Daniel Ježek

  Branky a nahrávky: 16. Chmielewski (Kofroň), 28. Chmielewski (Marcinko), 28. Novotný (Polanský), 36. Chmielewski (M. Kovařčík, D. Musil), 60. Adámek – 10. Jenyš (Mueller), 45. Holík (Mueller)


  HC Oceláři Třinec: Kváča (Daneček) – D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Matyáš, Haman, Adámek – Kvasnica, Marcinko (C), Hrňa – Hrehorčák, Polanský (A), Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, Kofroň – Hladonik. Trenér: Václav Varaďa.
  HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – Baranka, O. Němec (A), Malec, Bartejs, Kowalczyk, Svozil – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – K. Plášek, Plekanec, Kratochvíl – Orsava, Lev, Kucsera – Jenyš, J. Hruška, Suss. Trenér: Petr Fiala.

  Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Gebauer, Rožánek