Karabach – APOEL 0:2 (kon.) | Rosenborg – Maribor 3:1 (kon.) | Dynamo Kyjev – Club Brugge 3:3 (kon.)
Kodaň – CZ Bělehrad 1:1 (6:7 po pen.) | Ferencváros – Dinamo Záhřeb 0:4 (kon.) | Linz – Basilej 3:1 (kon.)
Olympiakos – Başakşehir 2:0 (kon.) | Ajax – PAOK 3:2 (kon.) | Celtic – Kluž 3:4 (kon.)
Porto – FK Krasnodar 2:3 (kon.)
Rosenborg BK
3:1 (0:1)
NK Maribor
Úterý 13.08.2019, 19:00 • Lerkendal Stadion, Trondheim • Liga mistrů (předkola) • 3. předkolo

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z Ligy mistrů, na viděnou. (20:58:45)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 1:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:12.

Je konec a zároveň se tu píše i pohádka zvaná „Rosenborg na cestě do Ligy mistrů!“. První poločas sice dopadl vedením Mariboru 1:0, to ale norský tým neposadilo na zadek, ba naopak, protože opět vítězí vysoko 3:1. Pro Maribor to nevypadá vůbec dobře, jelikož ambice byly opravdu velké a vše končí ve 3. předkole. Slovinský tým putuje do čtvrtého předkola, kde si zahrají s vítězem z duelu Ludogorets/TNS. Rosenborg po dlouhé době ochutná čtvrté předkolo Ligy mistrů, kde narazí buď na maďarský Ferencvároš, nebo chorvatské Dinamo Záhřeb.

Vše začalo 45. minutou, když Maribor do vedení poslal Požeg. Po poločasové pauze Maribor stále tlačil, jenže v 52. minutě přišlo vyrovnání, které poslalo Maribor do kolen. O branku se postaral Alexander Soderlund. Hosté se následně do šancí již moc netlačili, čehož využili domácí a Anders Konradsen vstřelil další da góly, což definitivně rozhodlo. Kdyby RBK nevyšlo čtvrté předkolo, tak již mají jistou základní skupinu Evropské ligy!

90+3

90+2
    Maribor měl k dispozici ještě jeden rohový kop, který putoval do středu vápna, po kterém také padla branka, jenomže celou situaci ukončil mívaný ofsajd.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty!

90
    Na poslední minutky do hry nastoupil teprve sedmnáctiletý Emil Ceide, který tak zažívá velkou premiéru, která mu zůstane do konce života.

89
    Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Konradsen, přichází Ceide.

87
    Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Jensen, přichází Trondsen.

86
    Dnešní utkání sleduje 17 450 diváků.

84
    Domácí fanoušci si závěr utkání naprosto užívají, zatímco hostující jsou velmi rozlobený, protože to po první části vypadalo nadějně, nyní už je vše ztracené.

82
    Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Hotič, přichází Kramarič.
    81. KONRADSEN - 3:1

81
    Rosenborg právě vstřelil branku!
    Tak to je senzace!! Rosenborg už je nejspíš definitivně ve čtvrtém předkole, jelikož toto už Maribor otočit nemůže. Akintola přihrál míč na ANDERSE KONRADSENA, který to zkusil zpoza vápna, no a míč namířil přesně do šibenice!

78
    Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Adegbenro, přichází Asen.

77
    A další pokus zpoza vápna ze strany Mariboru, který měl na kopačce Cretu mířil příliš vysoko.

75
    Slovinci to rozehráli nakrátko a následně centrovali do vápna, kam si sbíhal jeden ze spoluhráčů, ten se však nechal vystavit ofsajdu a celá akce tak končí.

74
    Soderlund poměrně tvrdě srazil loktem Vrhovce a nabízí tak Mariboru možnost přímého kopu.

72
    Maribor se opravdu snaží s nepříznivým skórem něco udělat, ale obrana Rosenborgu je prostě proti a nechají je střílet pouze od hranice vápna.

Gerard Filip

Branky: 52. Soderlund (Akintola), 60. Kondradsen (Hedenstad), 81. Konradsen (Akintola) – 45+1. Požeg (Hotič)

Karty:   16. Lundemo (RSN), 39. Konradsen (RSN)

Rosenborg BK: Hansen – Meling, Hovland, Reginiussen, Hedenstad – Konradsen (89. Ceide), Lundemo, Jensen (C) (87. Trondsen) – Adegbenro (78. Asen), Soderlund, Akintola
    Náhradníci: Ostbo – Helland, Trondsen, Valsvik, Asen, Botheim, Ceide

NK Maribor: Pirič – Milec, Ivkovič, Pericic, Viler – Cretu, Vrhovec – Hotič (82. Kramarič), Kronaveter (68. Kotnik), Vancaš Požeg – Tavares (C) (68. Zahovič)
    Náhradníci: Handanovič – Klinar, Zahovič, Rajčevič, Mešanovič, Kotnik, Kramarič

Rozhodčí: S. Gözübüyük – Ch. Schaap, J. de Vries

Diváci: 17 450