Německo – Česko 2:4 (kon.)
konec
Německo
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Česko
Úterý 13.08.2019, 18:30 • BLZ Arena Füssen • Turnaj pěti (U17)
Partner:
  57:58 MENŠÍK - 2:4
   
  57:58
  Česko právě vstřelilo branku!
  Tenhle zápas už naši mladíci snad vyhrají! Na dlouhou přihrávku Matěje Pinkase si výborně najel MATOUŠ MENŠÍK, jenž v samostatném úniku prostřelil Ganze pod nohama a vedeme o dva góly – 2:4! Asistence: Matěj Pinkas, David Jiříček.
   
  53:30
  První lajna spustila hned po buly obrovský tlak na brankáře, gól mohl dát snad každý z útočníků, ale všem soupeři v poslední moment zablokovali hokejku!
   
  52:37
  Česko právě vstřelilo branku!
  A tak se vůbec poprvé v zápase ujímají vedení Češi, kteří jsou ve třetí třetině lepším týmem! Od zadního hrazení se s pukem dostali před branku, a tam byl nejdůraznější MARTIN RYŠAVÝ, jenž dorazil kotouč za Ganze – 2:3! Asistence: Petr Moravec.
   
  52:11
  Před českou brankou se po šťastně odraženém kotouči natahoval Kevin Niedenz, bekhendem ho zkoušel dorazit za Suchánka, ale naštěstí minul!
   
  49:37
  Do brejku se po levé straně prokousal Petr Moravec, jenže pak těsně přestřelil vzdálenější tyčku!
   
  46:36
  Také další formace tlačí soupeře. Střela Davida Jiříčka proskákala vedle branky, potom zahrozil Martin Ryšavý! Ale stav se nemění.
   
  46:20
  Domácím chyběla jedna hokejka a akci individuálně zakončoval Michal Ramik. Z rohu krásně vyjel před branku, ale Ganze nepřekonal!
   
  44:41
  Souboj před českou lavičkou ocenil hlavní rozhodčí menším trestem pro hráče z každého týmu, budeme tedy sledovat hru čtyři na čtyři. Marek Chvátal pyká za sekání, Bennet Rossmy za držení hole.
   
  35:09
  Tomáš Suchánek se musel rychle přesouvat napříč brankovištěm. V klíčové chvíli nechal na ledě pravý beton a potom kotouč přikryl, ale Němci teď hodně zabušili na jeho vrata.
  31:49 MORAVEC - 2:2
   
  31:49
  Česko právě vstřelilo branku!
  Naši hokejisté ale přispěchali s bleskovou odpovědí! Krásnou akci předvedl PETR MORAVEC, jenž vyjel s pukem od mantinelu k brance a i díky dobré práci spoluhráčů mohl nasadit Ganzovi bekhendovou kličku do prázdné brány – 2:2! Asistence: Lukáš Pajer, Jakub Brabenec.
  31:38 ROSSMY - 2:1
   
  31:37
  Německo právě vstřelilo branku!
  Domácí hokejisté se krátce po polovině utkání vracejí zpět do vedení! Na modré čáře zůstal zapomenutý BENNET ROSSMY, liberecký útočník v samostatné akci zakončil nad Suchánkovu vyrážečku a Češi budou muset znovu dotahovat – 2:1. Asistence: Marius Winkelmann, Sten Fischer.
   
  29:57
  Teď už si Němici vypracovali podobnou šanci jako před chvílí naši hokejisté, ale skóre se znovu nemění.
   
  28:36
  Jan Půček výborně dobruslil situaci za německou brankou, odkud vyzval na levém kruhu Dominika Soukupa. Ten z první nenašel na Ganze recept!
   
  26:51
  Právě Heigl nyní šťoural do brankáře po tvrdé střele z pravé strany. Rozhodčí naštěstí přerušil hru, i když Suchánkovi vypadl puk mezi betony do brankoviště. Dlužno říct, že by ho pak odpálili Češi.
   
  25:54
  Ač se to na první pohled nezdálo, kombinace Němců vedla k zajímavé šanci pro Nikolause Heigla. Před Suchánkem byl ale moc blízko a náš gólman dobře vyrazil proti kotouči.
   
  25:38
  Lukáš Pajer (CZE) nejdřív dobrým pohybem rozvířil vody německého pásma, jenže pak před brankou srazil protihráče a míří na trestnou lavici. Dvě minuty za napadení.
   
  16:19
  Národní tým mohl dokonat obrat ve vlastním oslabení! Špatnou rozehrávku Němců vystihl Alexandr Remeš, který vyřešil přečíslení individuálně, a to bylo správné řešení. Jenže při bekhendové kličce mu gólman pravděpodobně vypíchl puk z hokejky!
   
  15:24
  Na kotouči se zase drží domácí hráči, kteří si nyní vynutili svou první přesilovou hru. David Jiříček (CZE) pyká za krosček.
  14:09 SOUKUP - 1:1
   
  14:09
  Česko právě vstřelilo branku!
  Sledujeme hokej nahoru – dolů a jsou to čeští mladíci, kdo tuhle otevřenou partii využívá ke gólu! Po levé straně ujel Jan Půček, na jehož pas čekal DOMINIK SOUKUP. Dostal přihrávku do volné pozice a pak nezaváhal. Máme vyrovnáno – 1:1! Asistence: Jan Půček, Alexandr Remeš.
   
  13:49
  Český tým se vrátil do pásma v protiútoku a Lukáš Pajer hledal prudkou nahrávkou spoluhráče před brankou. Gólem to však nekončí.
   
  12:45
  Česká defenzíva si špatně přebrala hráče a Němci pěkně vykombinovali situaci na volného útočníka. Tváří v tvář ho musel zastavit Suchánek!
   
  10:08
  Češi střídali v nesprávnou chvíli, a to pustilo do gólové šance Nikolause Heigla. Ještě štěstí, že z mezikruží přestřelil!
   
  09:22
  Matouš Menšík se jako tank prorval středem až před branku, jenže Ganzovi byl možná už příliš blízko, a proto ho neprostřelil.
   
  03:38
  Zatím hodně špatnou početní výhodu se spoustou nepřesností rozčísl až rychlý vpád do pásma. Jeden z českých hráčů dostal puk do velké šance na pravé straně, jenže branku minul.
   
  02:30
  Český tým hned vzápětí dostává přesilovku, Marius Winkelmann (GER) je vyloučen za sekání.
  02:20 PROSKE - 1:0
   
  02:20
  Německo právě vstřelilo branku!
  Po dvou minutách hry se vedení ujímají domácí hokejisté, a to z poměrně nevinně vyhlížející akce. Kevin Niedenz na koncové čáře přiťukl puk YANNICKU PROSKEMU, který z úhlu prostřelil obránce i Suchánka – 1:0. Asistence: Kevin Niedenz.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 3. Proske (Niedenz), 32. Rossmy (Winkelmann, Fischer) – 15. Soukup (Půček, Remeš), 32. Moravec (Pajer, Brabenec), 53. Ryšavý (Moravec), 58. Menšík (Pinkas, Jiříček)


  Německo: Ganz (Quapp) – Krenzlin, Gottwald, Van der Linde, Ribnitzky, Mayr, Winkelmann, Wäser, Freis – T. Heigl, Cimmerman, N. Heigl – Rossmy, Hänelt, Fischer – Korte, Proske, Niedenz – Steck, Büsing, Eckl. Trenér: Steffen Ziesche.
  Česko: Suchánek (Král) – Jiříček, Chvátal, Šedivý, Ticháček, Cubo, Pinkas, Špaček – Ramik, Szturc, Menšík – Pajer, P. Moravec, Brabenec – Půček, Soukup, Remeš – Ryšavý, Měchura, Gajda – Slavík. Trenér: Václav Eismann.

  Rozhodčí: Oswald – Sauer, Weger (všichni GER).