Německo – Česko 2:4 (kon.)
konec
Německo
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Česko
Úterý 13.08.2019, 18:30 • BLZ Arena Füssen • Turnaj pěti (U17)
Partner:
   
  Čeští mladíci si užívají děkovačku se svými hlasitými fanoušky, následně ještě přichází na řadu společná fotka libereckých hráčů – tedy Krále, Šedivého, Měchury a Gajdy s německým reprezentantem Bennetem Rossmym.

  Druhá bitva čeká svěřence Václava Eismanna zítra od 15 hodin, kdy vyzvou Švýcary. Do té doby se s vámi těším na počtenou. (20:35:34)
   
  Ve třetí třetině předvedli čeští hokejisté do 17 let nejlepší výkon z celého utkání a jsou za to odměněni vítězstvím! Rozdílové branky vstřelili v posledních osmi minutách Martin Ryšavý a Matouš Menšík. Rozjezd zápasu byl všelijaký, jen ne dobrý, ale nakonec naši hokejisté berou na turnaji ve Füssenu první tři body.
   
  Konec zápasu.
   
  59:05
  Už se německá reprezentace trochu přiblížila k české brance, ale o žádném tlaku se zatím nedá mluvit.
  57:58 MENŠÍK - 2:4
   
  57:58
  Česko právě vstřelilo branku!
  Tenhle zápas už naši mladíci snad vyhrají! Na dlouhou přihrávku Matěje Pinkase si výborně najel MATOUŠ MENŠÍK, jenž v samostatném úniku prostřelil Ganze pod nohama a vedeme o dva góly – 2:4! Asistence: Matěj Pinkas, David Jiříček.
   
  57:31
  Domácí tým se dostává ke kotouči, zatím nedokázal na českou defenzivu vymyslet nic nebezpečného.
   
  57:00
  Národní mužstvo se usadilo v pásmu, vynutilo si buly a z tribun se ozývá: Češi, Češi!
   
  56:30
  Martin Ryšavý, jehož sledujeme ve formaci s Petrem Moravcem a Jakubem Brabencem, ostře přišpendlil soupeře na mantinel a vysloužil si ovace českých rodičů.
   
  56:00
  Vzápětí se k tomu přidal ofsajd po pověstné kličce před modrou čarou, a to se Němci mohou zlobit, jak chtějí.
   
  55:46
  Další icing Němců nám v tuto chvíli rozhodně přijde vhod.
   
  55:31
  Češi bojovali o kotouč v útočném pásmu, potom ho nahodili do ofsajdové pozice, neboť potřebovali střídat.
   
  54:16
  Teď už se Německo osvobodilo. Menšíkova formace ale hýřila pohybem a málo chybělo k pojistce.
   
  53:30
  První lajna spustila hned po buly obrovský tlak na brankáře, gól mohl dát snad každý z útočníků, ale všem soupeři v poslední moment zablokovali hokejku!
   
  53:11
  Zakázané uvolnění vrací hru před německou klec.
   
  52:37
  Česko právě vstřelilo branku!
  A tak se vůbec poprvé v zápase ujímají vedení Češi, kteří jsou ve třetí třetině lepším týmem! Od zadního hrazení se s pukem dostali před branku, a tam byl nejdůraznější MARTIN RYŠAVÝ, jenž dorazil kotouč za Ganze – 2:3! Asistence: Petr Moravec.
   
  52:11
  Před českou brankou se po šťastně odraženém kotouči natahoval Kevin Niedenz, bekhendem ho zkoušel dorazit za Suchánka, ale naštěstí minul!
   
  51:31
  Jeden z českých hokejistů projel kolem zadního hrazení, před brankou nikoho neměl. Akce zase skončila u německé střídačky.
   
  50:32
  Atak na Alexandra Remeše, který se už už vyhýbal protivníkovi, se možná dal posoudit jako nedovolený. Aby se to sudím nezvrtlo.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 3. Proske (Niedenz), 32. Rossmy (Winkelmann, Fischer) – 15. Soukup (Půček, Remeš), 32. Moravec (Pajer, Brabenec), 53. Ryšavý (Moravec), 58. Menšík (Pinkas, Jiříček)


  Německo: Ganz (Quapp) – Krenzlin, Gottwald, Van der Linde, Ribnitzky, Mayr, Winkelmann, Wäser, Freis – T. Heigl, Cimmerman, N. Heigl – Rossmy, Hänelt, Fischer – Korte, Proske, Niedenz – Steck, Büsing, Eckl. Trenér: Steffen Ziesche.
  Česko: Suchánek (Král) – Jiříček, Chvátal, Šedivý, Ticháček, Cubo, Pinkas, Špaček – Ramik, Szturc, Menšík – Pajer, P. Moravec, Brabenec – Půček, Soukup, Remeš – Ryšavý, Měchura, Gajda – Slavík. Trenér: Václav Eismann.

  Rozhodčí: Oswald – Sauer, Weger (všichni GER).